УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ № 28/19
“21” грудня 2017 року
м. Кремінна
Про внесення у перелік об’єктів
комунальної власності, що підлягають
передачі в оренду у 2018 році
З метою поповнення бюджету Кремінської міської ради в частині надходжень від оренди майна комунальної власності, у відповідності до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, керуючись пункту 30 статті 26, статтями 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада
1.Внести в перелік об’єктів нерухомості, які є власністю територіальної громади міста Кремінна і підлягають передачі в оренду через аукціон у 2018 році :
- об’єкт нерухомого майна комунальної власності – приміщення магазину з господарськими будівлями, яке знаходиться за адресою вулиця Володарського, 41, місто Кремінна Луганської області;
- об’єкт нерухомого майна комунальної власності – міський туалет, який знаходиться за адресою площа Кооперативна, 51 А, місто Кремінна Луганської області;
- окрема нежитлова будівля загальною площею 199,8 кв.м, з гаражем – сараєм 28,7 кв.м, розташована на площі Красній, 23 міста Кремінна;
- об’єкт нерухомого майна комунальної власності – окремо визначене
нежитлове приміщення з господарськими спорудами та гаражами, яке знаходиться за адресою пров.Бульварний, 1, м.Кремінна Луганської області;
- об’єкт нерухомого майна комунальної власності, яке знаходиться за адресою вул.Банкова, 9, м.Кремінна Луганської області;
- нежитлова будівля за адресою площа Красна,20, місто Кремінна Луганської області.
3.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку, планування , бюджету та фінансів.
Міський голова Ю.О. Прокопенко
УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГОГ СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ № 28/17
«21» грудня 2017 р.
м. Кремінна
Про внесення у реєстр земельних ділянок, що підлягають продажу в 2018 році
З метою виконання заходів, спрямованих на поповнення міського бюджету, у зв’язку зі змінами у діючому законодавстві щодо збільшення термінів розгляду проектів місцевих нормативних актів, враховуючи рішення 65 сесії 6 скликання Кремінської міської ради від 21.10.2015 року № 65/5 «Про зміну назв вулиць, провулків, площ та проспектів на території Кремінської міської ради», керуючись Конституцією України, ст.ст.12, 84, 127-128 Земельного кодексу України, ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішенням 25 сесії 6 скликання міської ради від 10.05.2012 р. № 25/1 (із змінами та доповненнями), Кремінська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- земельну ділянку загальною площею 0,0184 га, яка знаходиться в оренді у гр. Хлюбцева О.М. для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: м. Кремінна, вул. Крайова (70 лєт Октября), 25;
- земельну ділянку загальною площею 0,1050 га, яка знаходиться в оренді у гр. Романовського О.О. для обслуговування будівлі торгівлі - магазину та розташована за адресою: м. Кремінна, вул. Совєтська, 3а.
- земельну ділянку загальною площею 0,0113 га, яка знаходиться в оренді у гр. Лисенко Н.М. для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та розташована за адресою: сел. Житлівка, вул. Красна, 69;
- земельну ділянку загальною площею 0,0408 га, яка знаходиться в оренді гр. Безсмертного М.Н. для обслуговування будівлі торгівлі - магазину, яка розташована за адресою: м. Кремінна, пл. Кооперативна, 63;
- земельну ділянку загальною площею 0,0382 га, кадастровий номер 4421610100:02:237:0004, яка знаходиться в оренді у гр. Чернишової С.В. для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, розташованої за адресою: м. Кремінна, вул. Шевченко, 19.
Міський голова Ю.О. Прокопенко
УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ №28/28
«21» грудня 2017 року
м. Кремінна
Про передачу в позичку (оренду)
міні-футбольного майданчика
податків Про внесення змін до міського бюджету на 2014 рік
Розглянувши звернення ректора Інституту фізичного виховання та спорту Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Полулященко Юрія Михайловича, відповідно до параграфу 1 глави 58, статті 827 Цивільного кодексу України, керуючись частиною п’ятою статті 16, статтею 25, пунктом 31 частини першої статті 26, статтею 59, частиною першою, п`ятою, шостою, сьомою та восьмою статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О. Прокопенко
«21» грудня 2017 р.
м.Кремінна
Про передачу майна з балансу Кремінської
міської ради на баланс ДП «Кремінське
комгосподарство» КП «КРЕМІННА – КОМУНСЕРВІС»
Розглянувши клопотання начальника планово-фінансового відділу – головного бухгалтера виконкому Кремінської міської ради, з метою належного утримання та своєчасного обслуговування об’єктів благоустрою, враховуючи Наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №11 (із змінами внесеними наказом Мінфіну від 25.09.2015 №840) «Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору» розділ У1, положення ст. 78 Господарчого кодексу України, керуючись ст. 26, 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада
ВИРІШИЛА:
3.Передати з балансу Кремінської міської ради на баланс КП «КРЕМІННА – КОМУНСЕРВІС» виконані роботи з поліпшення об’єкта основних засобів, які здійснилися за рахунок капітальних витрат, для подальшого збільшення первісної вартості основних засобів. Всього на суму 1333528,95 грн., в тому числі:
(від пл. Кооперативна до вул. Дражевського) в м. Кремінна.
4.Передати з балансу Кремінської міської ради на баланс ВУВКГ виконані роботи з поліпшення об’єкта основних засобів, які здійснилися за рахунок капітальних витрат, для подальшого збільшення первісної вартості основних засобів. Всього на суму 311271,86 грн., в тому числі:
5.Створити комісію для здійснення процедури приймання-передачі майна Кремінської міської ради на баланс ДП «Кремінське комгосподарство» КП «КРЕМІННА – КОМУНСЕРВІС» у складі:
Дзивульський Г.А. – перший заступник міського голови, голова комісії;
Макогон Н.М. – заступник міського голови з фінансово - економічних питань, заступник голови комісії;
Члени комісії:
Смалько Н.М. – начальник планово-фінансового відділу - головний бухгалтер( далі ПФВ) апарату виконавчого комітету міської ради, заступник голови комісії;
Китайгора І.О. – начальник відділу розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва;
Бєлікова Л.П. – заступник начальника планово-фінансово відділу апарату виконавчого комітету міської ради;
Дзивульський М.А. – В.О. керівника КП «КРЕМІННА – КОМУНСЕРВІС»;
Подзегун Н.І. – головний бухгалтер КП «КРЕМІННА-КОМУНСЕРВІС»;
Фещенко О.В. – керівник ДП «Кремінське комгосподарство» КП «КРЕМІННА - КОМУНСЕРВІС»;
Ямпольська М.В. – головний бухгалтер ДП «Кремінське ком господарство» КП «КРЕМІННА – КОМУНСЕРВІС»;
Макарчук Д.П. – керівник Кремінського ВУВКГ;
Проскурнікова М. С. – головний бухгалтер Кремінського ВУВКГ.
6.Начальнику планово-фінансовому відділу апарату виконкому Кремінської міської ради Смалько Н.М. спільно з бухгалтерією ДП «Кремінське комгосподарство» КП «КРЕМІННА – КОМУНСЕРВІС», КП «КРЕМІННА – КОМУНСЕРВІС», Кремінське ВУВКГ підготувати відповідні документи на передачу комунального майна згідно чинного законодавства.
7.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійно діючу комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, розвитку суб’єктів малого підприємництва, торгівлі та побуту, транспорту та зв’язку.
Міський голова Ю.О. Прокопенко
УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ №28/24
«21» грудня 2017 року
м. Кремінна
Про передачу в позичку
комунального майна відділу культури
податків Про внесення змін до міського бюджету на 2014 рік
Відповідно до параграфу 1 глави 58, статтею 827 Цивільного кодексу України, керуючись частиною п’ятою статті 16, статтею 25, пунктом 31 частини першої статті 26, статтею 59, частиною першою, п`ятою, шостою, сьомою та восьмою статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Додаток 2
до рішення сесії Кремінської міської ради
від «21» грудня 2017 року №28/24
ДОГОВІР ПОЗИЧКИ № __________
комунального майна міської територіальної громади
м. Кремінна «___»_______2018р.
Виконавчий комітет Кремінської міської ради, як представник Кремінської територіальної громади (далі-Позичкодавець), в особі міського голови Прокопенка Юрія Олексійовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони, та
Відділ культури Кремінської районної державної адміністрації, як представник Кремінської районної територіальної громади (далі – Користувач), в особі начальника відділу Боярської Інни Вікторівни, яка діє на підставі Положення про відділ культури Кремінської районної державної адміністрації Луганської області (нова редакції), з другої сторони (далі-Сторони), уклали цей Договір про таке:
Позичкодавець передає, Користувач приймає у позичку нежитлові будівлі та приміщення які обліковуються на балансі виконавчого комітету міської ради згідно додатку, для розміщення клубних та бібліотечних закладів.
позиченого майна
3.1.Амортизаційні відрахування на нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні виконком Кремінської міської ради, на балансі якого знаходиться це майно.
3.2.Поліпшення майна, здійснені за рахунок відрахувань, є власністю Позичкодавця.
4.Обов’язки Користувача
Користувач зобов’язується :
4.1. Використовувати майно за цільовим призначенням та відповідно до умов Договору.
4.2.Протягом дії Договору здійснювати поточний та капітальний ремонт основних фондів.
4.3. У разі припинення дії Договору, повернути Позичкодавцю майно у належному стані, не гіршому ніж на час передачі його в позичку.
4.5. Забезпечити дотримання належних санітарних умов в зазначених будівлях та приміщеннях, здійснювати протипожежні заходи.
5.Права Користувача
Користувач має право:
5.1. Самостійно здійснювати господарську діяльність у межах, визначених чинним законодавством України та Договором.
5.2. Тільки з дозволу Позичкодавця вносити зміни до складу майна, проводить його реконструкцію, технічне переобладнання, що зумовлює підвищення його вартості.
5.3. З дозволу Позичкодавця, протягом дії Договору, здійснювати капітальний ремонт основних фондів.
5.4. Користувач не відповідає за зобов’язаннями Позичкодавця.
6.Обов’язки Позичкодавця
6.1. Позичкодавець зобов’язується передати Користувачу в позичку комунальне майно за актом прийняття-передачі майна, який підписується одночасно з Договором і є його невід`ємною частиною.
6.2. Після закінчення терміну позички прийняти обумовлене майно, у разі дотримання Користувачем умов цього Договору.
Позичкодавець має право :
7.1. Контролювати наявність, стан, напрямки та ефективність використання комунального майна, переданого в позичку.
7.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану майна, внаслідок неналежного використання або невиконання умов Договору.
7.3.Позичкодавець не відповідає за зобов’язаннями Користувача.
8.1. Користувач зобов’язаний одночасно з укладенням Договору укласти договір про технічне обслуговування орендованого приміщення з відповідними службами.
8.2. Користувач зобов’язаний самостійно оплачувати комунальні послуги та послуги з утримання позиченого майна.
9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов’язань, згідно з Договором, Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.
9.2. Спори, що виникають у ході виконання Договору, вирішуються за згодою Сторін. Якщо згоди не буде досягнуто, спір передається на розгляд до профільного суду.
10.1. Договір діє з 01 січня 2018 року до “31” грудня 2018 року.
10.2. Внесення змін до Договору або його розірвання можуть мати місце за погодженням Сторін. Зміни та доповнення, що вносяться, розглядаються Сторонами протягом одного місяця.
10.3.У разі розірвання Договору, поліпшення майна, здійснені Користувачем за рахунок власних коштів і з дозволу Позичкодавця, визнаються власністю Позичкодавця.
10.4.Договір позички може бути розірвано за згодою Сторін. На вимогу Позичкодавця, Договір може бути достроково розірваний з інших підстав:
- Користувач використовує об’єкт не за призначенням;
- майно передано в користування іншим особам;
- інші обставини передбачені чинним законодавством.
10.5. Кожна зі Сторін має право відмовитися від Договору в будь-який час, письмово попередивши про це другу сторону за три місяці.
10.6. Дія Договору припиняється внаслідок:
- закінчення строку, на який його укладено;
- руйнації об’єкта позички.
10.7.У разі припинення дії Договору, Користувач, за вказівкою Позичкодавця, зобов’язаний негайно повернути об’єкт позички виконавчому комітету міської ради за актом прийняття-передачі.
10.8.Якщо Користувач бажає продовжити термін дії Договору, то він зобов’язаний письмово повідомити про це Позичкодавця за 60 календарних днів до закінчення строку дії Договору, в іншому випадку Договір пролонговано не буде.
10.9.Якщо Користувач допустив погіршення стану майна або його руйнацію, він повинен відшкодувати Позичкодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або руйнація майна сталися не з його вини.
-2 - Позичкодавцю;
-1 - Користувачу.
Позичкодавець: ____________________________________________
Користувач: _______________________________________________
Кремінська міська рада Відділ культури
____________Ю.О. Прокопенко __________І.В. Боярська
Секретар міськради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н. М. Макогон
з фінансово - економічних питань
Додаток 1
до рішення сесії Кремінської міської ради
від «21» грудня 2017 року №28/24
Перелік майна яке передається у позичку
№ з/п |
Користувач |
Найменування, адреса об’єкта позики |
Опис об’єкта
|
Цільове використання |
Термін позики |
1. |
Відділ культури Кремінської районної державної адміністрації |
|
|
|
|
1.1 |
|
Будівля з господарськими будівлями і спорудами клубу «Кремінна» , Луганська обл., Кремінський район., м.Кремінна, пров. Медовий, 2 б |
Будівля клубу; Топочна; Уборна. |
Надання послуг в галузі культури (бібліотечний та клубний заклади) |
До 31.12.2018 |
1.2 |
|
Приміщення в будівлі з господарською будівлею , Луганська обл., Кремінський р., сел.. Житлівка, вул. Роз’їздна, 16, |
Приміщення в будівлі клубу загальною площею 497,3; Сарай. |
Надання послуг в галузі культури(бібліотечний та клубний заклади) |
До 31.12.2018 |
1.3 |
|
Будівля з господарською будівлею клубу Стара Краснянка , Луганська обл., Кремінський р., сел..Стара Краснянка, вул.. Шахтарська, 26 |
Будівля клубу; Сарай. |
Надання послуг в галузі культури(бібліотечний та клубний заклади) |
До 31.12.2018 |
1.4 |
|
Будівля клубу Діброва, Луганська обл., Кремінський р., сел. Діброва, вул.. Чкалова, 1а |
Будівля клубу.
|
Надання послуг в галузі культури(бібліотечний та клубний заклади) |
До 31.12.2018 |
Секретар міськради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н. М. Макогон
з фінансово - економічних питань
УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ №28/26
«21» грудня 2017 року
м. Кремінна
Про передачу в позичку
комунального майна Центру
первинної медико – санітарної допомоги
податків Про внесення змін до міського бюджету на 2014 рік
Відповідно до параграфу 1 глави 58, статтею 827 Цивільного кодексу України, керуючись частиною п’ятою статті 16, статтею 25, пунктом 31 частини першої статті 26, статтею 59, частиною першою, п`ятою, шостою, сьомою та восьмою статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Передати в позичку комунальній установі «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» для утримання фельдшерських пунктів та здоровпункту, які діють на території Кремінської міської ради, приміщення та будівлі з господарськими будівлями та спорудами згідно з Додатком 1 до цього рішення.
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Додаток 2
до рішення сесії Кремінської міської ради
від «21» грудня 2017 року №28/26
ДОГОВІР ПОЗИЧКИ № __________
комунального майна міської територіальної громади
м. Кремінна «___»_______2018р.
Виконавчий комітет Кремінської міської ради, як представник Кремінської територіальної громади (далі-Позичкодавець), в особі міського голови Прокопенка Юрія Олексійовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони, та
Комунальна установа «Кремінський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» (далі – Користувач), в особі головного лікаря Андрійчука В.В., , яка діє на підставі Положення , з другої сторони (далі-Сторони), уклали цей Договір про таке:
Позичкодавець передає, Користувач приймає у позичку нежитлові приміщення та будівлі з господарськими будівлями та спорудами які обліковуються на балансі виконавчого комітету міської ради згідно додатку 1, для розміщення фельдшерських пунктів та здоровпункту.
позиченого майна
3.1.Амортизаційні відрахування на нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні виконком Кремінської міської ради, на балансі якого знаходиться це майно.
3.2.Поліпшення майна, здійснені за рахунок відрахувань, є власністю Позичкодавця.
4.Обов’язки Користувача
Користувач зобов’язується :
4.1. Використовувати майно за цільовим призначенням та відповідно до умов Договору.
4.2.Протягом дії Договору здійснювати поточний та капітальний ремонт основних фондів.
4.3. У разі припинення дії Договору, повернути Позичкодавцю майно у належному стані, не гіршому ніж на час передачі його в позичку.
4.5. Забезпечити дотримання належних санітарних умов в зазначених будівлях та приміщеннях, здійснювати протипожежні заходи.
5.Права Користувача
Користувач має право:
5.1. Самостійно здійснювати господарську діяльність у межах, визначених чинним законодавством України та Договором.
5.2. З дозволу Позичкодавця вносити зміни до складу майна, проводити його реконструкцію та технічне переобладнання, що зумовлює підвищення його вартості.
5.3.З дозволу Позичкодавця, протягом дії Договору, здійснювати капітальний ремонт основних фондів.
5.4. Користувач не відповідає за зобов’язаннями Позичкодавця.
6.Обов’язки Позичкодавця
6.1. Позичкодавець зобов’язується передати Користувачу в позичку комунальне майно за актом прийняття-передачі майна, який підписується одночасно з Договором і є його невід`ємною частиною.
6.2. Після закінчення терміну позички прийняти обумовлене майно, у разі дотримання Користувачем умов цього Договору.
Позичкодавець має право :
7.1. Контролювати наявність, стан, напрямки та ефективність використання комунального майна, переданого в позичку.
7.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану майна, внаслідок неналежного використання або невиконання умов Договору.
7.3.Позичкодавець не відповідає за зобов’язаннями Користувача.
8.1. Користувач зобов’язаний одночасно з укладенням Договору укласти договір про технічне обслуговування орендованого майна з відповідними службами.
8.2. Користувач зобов’язаний самостійно оплачувати комунальні послуги та послуги з утримання позиченого майна.
9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов’язань, згідно з Договором, Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.
9.2. Спори, що виникають у ході виконання Договору, вирішуються за згодою Сторін. Якщо згоди не буде досягнуто, спір передається на розгляд до профільного суду.
10.1. Договір діє з 01 січня 2018 року до “31” грудня 2018 року.
10.2. Внесення змін до Договору або його розірвання можуть мати місце за погодженням Сторін. Зміни та доповнення, що вносяться, розглядаються Сторонами протягом одного місяця.
10.3.У разі розірвання Договору, поліпшення майна, здійснені Користувачем за рахунок власних коштів і з дозволу Позичкодавця, визнаються власністю Позичкодавця.
10.4.Договір позички може бути розірвано за згодою Сторін. На вимогу Позичкодавця, Договір може бути достроково розірваний з інших підстав:
- Користувач використовує об’єкт не за призначенням;
- майно передано в користування іншим особам;
- інші обставини передбачені чинним законодавством.
10.5. Кожна зі Сторін має право відмовитися від Договору в будь-який час, письмово попередивши про це другу сторону за три місяці.
10.6. Дія Договору припиняється внаслідок:
- закінчення строку, на який його укладено;
- руйнації об’єкта позички.
10.7.У разі припинення дії Договору, Користувач, за вказівкою Позичкодавця, зобов’язаний негайно повернути об’єкт позички виконавчому комітету міської ради за актом прийняття-передачі.
10.8.Якщо Користувач бажає продовжити термін дії Договору, то він зобов’язаний письмово повідомити про це Позичкодавця за 60 календарних днів до закінчення строку дії Договору, в іншому випадку Договір пролонговано не буде.
10.9.Якщо Користувач допустив погіршення стану майна або його руйнацію, він повинен відшкодувати Позичкодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або руйнація майна сталися не з його вини.
-2 - Позичкодавцю;
-1 - Користувачу.
Позичкодавець: ____________________________________________
Користувач: _______________________________________________
Кремінська міська рада КУ«Кремінський РЦ ПМСД»
____________Ю.О. Прокопенко __________В.В.Андрійчук
Секретар міськради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н. М. Макогон
з фінансово - економічних питань
Додаток 1
до рішення сесії Кремінської міської ради
від «21» грудня 2017 року №28/26
Перелік майна яке передається у позичку
№ з/п |
Користувач |
Найменування, адреса об’єкта позики |
Опис об’єкта
|
Цільове використання |
Термін позики |
|
2 |
3 |
|
4 |
5 |
.1 |
Комунальна установа «Кремінський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» |
|
|
|
|
1.1. |
|
Нежитлова будівля з господарською будівлею і спорудами , Луганська обл., Кремінський район селище Стара Краснянка, вул. Шахтарська, буд. 17 |
Нежитлова будівля Сарай Вбиральня |
Надання послуг первинної медичної допомоги |
До 31.12.2018 |
1.2. |
|
Нежитлова будівля з господарськими будівлями і спорудами , Луганська обл., Кремінський район,селище Діброва, вулиця Чкалова, буд. 44 |
Нежитлова будівля Сарай Вбиральня Споруди |
Надання послуг первинної медичної допомоги |
До 31.12.2018 |
1.3. |
|
Нежитлова будівля за адресою Луганська обл., Кремінський р., м.Кремінна, провулок Підвільшанський, буд. 2 А |
Нежитлова будівля
|
Надання послуг первинної медичної допомоги |
До 31.12.2017 |
1.4. |
|
Нежитлове приміщення за адресою Луганська обл., Кремінський р., селище Житлівка, вулиця Роз’їздна буд. 5 приміщення 1. |
Нежитлове приміщення |
Надання послуг первинної медичної допомоги |
До 31.12.2017 |
Секретар міськради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н. М. Макогон
з фінансово - економічних питань
УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ №28/25
«21» грудня 2017 року
м. Кремінна
Про передачу в позичку
комунального майна відділу освіти
податків Про внесення змін до міського бюджету на 2014 рік
Відповідно до параграфу 1 глави 58, статтею 827 Цивільного кодексу України, керуючись частиною п’ятою статті 16, статтею 25, пунктом 31 частини першої статті 26, статтею 59, частиною першою, п`ятою, шостою, сьомою та восьмою статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Додаток 2
до рішення сесії Кремінської міської ради
від «21» грудня 2017 року №28/25
ДОГОВІР ПОЗИЧКИ № __________
комунального майна міської територіальної громади
м. Кремінна «___»_______2018р.
Виконавчий комітет Кремінської міської ради, як представник Кремінської територіальної громади (далі-Позичкодавець), в особі міського голови Прокопенка Юрія Олексійовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони, та
Відділ освіти Кремінської районної державної адміністрації, як представник Кремінської районної територіальної громади (далі – Користувач), в особі начальника відділу __________________, який діє на підставі Положення про відділ освіти Кремінської районної державної адміністрації Луганської області (нова редакції), з другої сторони (далі-Сторони), уклали цей Договір про таке:
Позичкодавець передає, Користувач приймає у позичку нежитлові будівлі з господарськими будівлями та спорудами які обліковуються на балансі виконавчого комітету міської ради згідно додатку 1, для розміщення дошкільних навчальних закладів, які діють на території Кремінської міської ради.
позиченого майна
3.1.Амортизаційні відрахування на нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні міськвиконком, на балансі якого знаходиться це майно.
3.2.Поліпшення майна, здійснені за рахунок відрахувань, є власністю Позичкодавця.
4.Обов’язки Користувача
Користувач зобов’язується :
4.1. Використовувати майно за цільовим призначенням та відповідно до умов Договору.
4.2.Протягом дії Договору здійснювати поточний та капітальний ремонт основних фондів.
4.3. У разі припинення дії Договору, повернути Позичкодавцю майно у належному стані, не гіршому ніж на час передачі його в позичку.
4.5. Забезпечити дотримання належних санітарних умов в зазначених будівлях та приміщеннях, здійснювати протипожежні заходи.
5.Права Користувача
Користувач має право:
5.1. Самостійно здійснювати господарську діяльність у межах, визначених чинним законодавством України та Договором.
5.2. З дозволу Позичкодавця вносити зміни до складу майна, проводити його реконструкцію, технічне переобладнання, що зумовлює підвищення його вартості.
5.3. З дозволу Позичкодавця, протягом дії Договору, здійснювати капітальний ремонт основних фондів.
5.4. Користувач не відповідає за зобов’язаннями Позичкодавця.
6.Обов’язки Позичкодавця
6.1. Позичкодавець зобов’язується передати Користувачу в позичку комунальне майно за актом прийняття-передачі майна, який підписується одночасно з Договором і є його невід`ємною частиною.
6.2. Після закінчення терміну позички прийняти обумовлене майно, у разі дотримання Користувачем умов цього Договору.
Позичкодавець має право :
7.1. Контролювати наявність, стан, напрямки та ефективність використання комунального майна, переданого в позичку.
7.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану майна, внаслідок неналежного використання або невиконання умов Договору.
7.3.Позичкодавець не відповідає за зобов’язаннями Користувача.
8.1. Користувач зобов’язаний одночасно з укладенням Договору укласти договір про технічне обслуговування орендованого майна відповідними службами.
8.2. Користувач зобов’язаний самостійно оплачувати комунальні послуги та послуги з утримання позиченого майна.
9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов’язань, згідно з Договором, Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.
9.2. Спори, що виникають у ході виконання Договору, вирішуються за згодою Сторін. Якщо згоди не буде досягнуто, спір передається на розгляд до профільного суду.
10.1. Договір діє з 01 січня 2018 року до “31” грудня 2018 року.
10.2. Внесення змін до Договору або його розірвання можуть мати місце за погодженням Сторін. Зміни та доповнення, що вносяться, розглядаються Сторонами протягом одного місяця.
10.3.У разі розірвання Договору, поліпшення майна, здійснені Користувачем за рахунок власних коштів і з дозволу Позичкодавця, визнаються власністю Позичкодавця.
10.4.Договір позички може бути розірвано за згодою Сторін. На вимогу Позичкодавця, Договір може бути достроково розірваний з інших підстав:
- Користувач використовує об’єкт не за призначенням;
- майно передано в користування іншим особам;
- інші обставини передбачені чинним законодавством.
10.5. Кожна зі Сторін має право відмовитися від Договору в будь-який час, письмово попередивши про це другу сторону за три місяці.
10.6. Дія Договору припиняється внаслідок:
- закінчення строку, на який його укладено;
- руйнації об’єкта позички.
10.7.У разі припинення дії Договору, Користувач, за вказівкою Позичкодавця, зобов’язаний негайно повернути об’єкт позички виконавчому комітету міської ради за актом прийняття-передачі.
10.8.Якщо Користувач бажає продовжити термін дії Договору, то він зобов’язаний письмово повідомити про це Позичкодавця за 60 календарних днів до закінчення строку дії Договору, в іншому випадку Договір пролонговано не буде.
10.9.Якщо Користувач допустив погіршення стану майна або його руйнацію, він повинен відшкодувати Позичкодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або руйнація майна сталися не з його вини.
-2 - Позичкодавцю;
-1 - Користувачу.
Позичкодавець: ____________________________________________
Користувач: _______________________________________________
Кремінська міська рада Відділ освіти
____________Ю.О. Прокопенко __________
Секретар міськради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н. М. Макогон
з фінансово - економічних питань
Додаток 1
до рішення сесії Кремінської міської ради
від «21» грудня 2017 року №28/25
Перелік майна яке передається у позичку
№ з/п |
Користувач |
Найменування, адреса об’єкта позики |
Опис об’єкта
|
Цільове використання |
т |
|
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1 |
Відділ освіти Кремінської районної державної адміністрації |
|
|
|
|
1.1. |
|
Нежитлова будівля і спорудами дошкільного навчального закладу №1 «Ластівка», Луганська обл., Кремінський р., м.Кремінна, вул. Шевченко, буд. 40 |
Будівля дошкільного навчального закладу; Топочна; Сарай; Огорожа. |
Надання послуг з дошкільної освіти |
До 31.12.2018 |
1.2. |
|
Нежитлова будівля з господарськими будівлями і спорудами дошкільного навчального закладу №2 «Катруся», Луганська обл., Кремінський р., м.Кремінна, вул. Шевченко, буд. 31 |
Будівля дошкільного навчального закладу; Топочна; Тіньовий навіс – 6; Споруди – 6. |
Надання послуг з дошкільної освіти |
До 31.12.2018 |
1.3. |
|
Будівля і споруди дошкільного навчального закладу №3 «Зірочка», Луганська обл., Кремінський р., м.Кремінна, вул. Дубова Роща, буд. 9 |
Будівля дошкільного навчального закладу; Гараж; Сарай з погребом; Котельня; Уборна; Споруди - 4. |
Надання послуг з дошкільної освіти |
До 31.12.2018 |
1.4. |
|
Будівля і споруди дошкільного навчального закладу №4 «Малятко», Луганська обл., Кремінський р., м.Кремінна, вул. Лиманська, буд. 71 |
Будівля дошкільного навчального закладу; Сарай; Котельня; Уборна; Огорожа; Зливна яма. |
Надання послуг з дошкільної освіти |
До 31.12.2018 |
1.5. |
|
Будівля і споруди дошкільного навчального закладу №5 «Берізка», Луганська обл., Кремінський р., м.Кремінна, вул. Івана Франка, буд. 4 |
Будівля дошкільного навчального закладу; Сарай; Котельня; Погріб; Будівля кухні та пральні; Кладова; Уборна; Огорожа металева; Тіньовий навіс. |
Надання послуг з дошкільної освіти |
До 31.12.2018 |
Секретар міськради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н. М. Макогон
з фінансово - економічних питань
УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ № 28/16
«21» грудня 2017 року
м. Кремінна
Про затвердження Положення
про проведення міського конкурсу
міні-ініціатив молоді
Керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання Програми підтримки учнівської молоді м.Кремінна на 2018 рік, міська рада
ВИРІШИЛА:
2.Затвердити:
2.1. Положення про проведення Конкурсу міні-ініціатив молоді м. Кремінна.
(Додаток 1).
2.2. Склад Конкурсного комітету міні-ініціатив молоді м. Кремінна.
(Додаток 2).
Міський голова Ю. О. Прокопенко
Додаток 1
до рішення сесії міської ради
від 21.12.2017 №28/16
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО МІСЬКИЙ КОНКУРС
МІНІНІ – ІНІЦІАТИВ МОЛОДІ
І.Загальні положення
ІІ. Основні напрями, за якими розробляються проекти
Основні напрями, за якими розробляються проекти
ІІІ. Вимоги до проектів
3.1. Проект має передбачати:
1) здійснення окремих організаційно-технічних заходів, спрямованих на поліпшення життєдіяльності територіальної громади;
2) підвищення рівня безпосередньої участі членів громади, в тому числі молоді та вразливих груп населення у вирішення питань місцевого значення;
3) запровадження нових механізмів покращення доступу громадськості, в тому числі молоді та осіб з обмеженими можливостями, до роботи мерії міста Кремінна та контролю за нею.
3.2. Проект повинен включати:
1) анотацію, у якій стисло зазначаються: назва проекту; актуальність; мета; перелік заходів та очікувані результати; цільові групи; обсяг коштів; партнери проекту.
Анотація не вважається окремою частиною проекту, а є стислим викладанням проекту в цілому;
2) опис проекту за такими складовими:
визначення проблеми, на розв’язання якої спрямований проект;
цільові групи;
3) мету за завдання проекту;
4) технологію проекту із зазначенням:
заходів проекту;
механізму розподілу функцій партнерів;
3.3 Проект подається у друкованому і електронному вигляді.
Друкований примірник проекту пронумеровується та підписується заявником.
3.4. Обсяг заходів проекту з міського бюджету не може бути більше ніж 30 тис. грн.
ІV. Організаційне забезпечення Конкурсу
4.1. Організацію Конкурсу (підготовка, оголошення, оприлюднення результатів) здійснює виконавчий комітет міської ради.
4.2. Прийняття, розгляд, оцінку проектів здійснює Конкурсний комітет, склад якого затверджується рішенням Кремінської міської ради.
4.3. Конкурсний комітет:
1) забезпечує розгляд проектів, їх оцінку та визначення переможців Конкурсу;
2) розглядає звернення та скарги з питань, пов’язаних з організацією і проведенням Конкурсу;
3) здійснює контроль за реалізацією проектів.
4.4. Організаційною формою роботи Конкурсного комітету є засідання, які проводяться за необхідності.
4.5. Засідання Конкурсного комітету проводить голова комітету, а у разі його відсутності – заступник. Засідання Конкурсного комітету є правомочним за умови присутності не менше половини її складу.
4.6. Рішення Конкурсного комітету вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більшість її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
4.7. У своїй діяльності Конкурсний комітет керується Конституцією України, чинним законодавством України і цим Положенням.
5.1 Переможці Конкурсу визначаються шляхом відбору проектів на підставі їх рейтингової оцінки, в основу якої покладено бальну систему за такими критеріями:
1) вплив проекту на розвиток міста.
Оцінка за цим критерієм здійснюється шляхом проставлення балів у залежності від ступеня впливу на розвиток міста:
30 балів – значний вплив, який дозволяє комплексно вирішити існуючу проблему або створити нові можливості для отримання послуг населенням;
20 балів – вплив, який дозволяє частково вирішити проблему або вдосконалити надання послуг населенню;
10 балів – незначний вплив, який не вирішує існуючих проблем, а поліпшує стан певного об’єкта;
2) вплив проекту на залучення громадськості до участі в роботі мерії.
Оцінка за цим критерієм здійснюється шляхом проставлення балів у залежності від ступеня впливу на залучення громадськості до участі в роботі мерії:
30 балів – значний вплив, який дозволяє комплексно вирішити існуючу проблему або створити нові можливості для отримання послуг населенням;
20 балів – вплив, який дозволяє частково вирішити проблему або вдосконалити надання послуг населенню;
10 балів – незначний вплив;
3) вплив проекту на впровадження принципів прозорості та демократії в роботі мерії:
Оцінка за цим критерієм здійснюється шляхом проставлення балів у залежності від ступеня впливу на впровадження принципів прозорості та демократії в роботі мерії:
30 балів – значний вплив, який дозволяє комплексно вирішити існуючу проблему або створити нові можливості для отримання послуг населенням;
20 балів – вплив, який дозволяє частково вирішити проблему або вдосконалити надання послуг населенню;
10 балів – незначний вплив;
4) спільність реалізації проекту декількома (двома і більше) заявниками.
За цим критерієм нараховується 20 балів.
5.2. Сумарна оцінка проекту визначається шляхом складання балів за всіма критеріями, зазначеними у пункті 5.1. цього Положення.
На основі сумарних оцінок складається рейтинг проектів.
5.3. На підставі рейтингу проектів визначається перелік переможців, який починається з проекту, що отримав найбільшу кількість балів, і закінчується проектом, фінансування якого вичерпується сума коштів міського бюджету, передбачених у міському бюджеті на 2018 рік.
VІ. Порядок проведення Конкурсу
6.1. Конкурс починається з 01 лютого 2018 року.
Оголошення про проведення Конкурсу розміщується на офіційному сайті Кремінської міської ради.
6.3. Строк подання проектів до 30 квітня 2018 року.
6.4. Проекти подаються до приймальної виконавчого комітету Кремінської міської ради.
Секретар міської ради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н.М. Макогон
Додаток 2
до рішення сесії міської ради
від 21.12.2017 №28/16
СКЛАД
Конкурсного комітету Конкурсу міні-ініціатив
Прокопенко Юрій Олексійович
Пилипенко Едуард Володимирович |
- міський голова м. Кремінна, голова Конкурсного комітету;
- секретар Кремінської міської ради, заступник голови Конкурсного комітету;
|
Ямпольський Віктор Андрійович |
- завідувач сектору інвестиційної діяльності, секретар Конкурсного комітету. |
Члени Конкурсного комітету:
Дзивульський Георгій Анатольович |
- перший заступник міського голови; |
|
|
Загоруй Світлана Михайлівна
Вітко Наталія Василівна
Кравченко Віктор Іванович |
- голова Громадської ради при Кремінській міській раді;
- заступник голови Громадської ради при Кремінській міській раді;
- голова постійної комісії Кремінської міської ради; |
Кременчук Віктор Іванович
Несчетний Андрій Анатольович |
- голова постійної комісії Кремінської міської ради;ї ради;
- депутат Кремінської міської ради. |
Стеценко Олександр - радник Голови Луганської ОДА з Олександрович питань міжнародного співробітництва
та європейської інтеграції
Секретар міської ради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н.М. Макогон
УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ № 28/15
«21» грудня 2017 року
м. Кремінна
Про затвердження Положення
про проведення міського конкурсу
міні-проектів розвитку територіальної
громади «Місто своїми руками»
Керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою подальшого розвитку місцевого самоврядування, підтримки громадських ініціатив, сприяння у розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру територіальній громаді м. Кремінна, створення умов для підвищення активності громади, міська рада
ВИРІШИЛА:
2.Затвердити:
2.1. Положення про проведення Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна (Додаток 1).
2.2. Склад Конкурсного комітету Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна (Додаток 2).
2.3. План-графік проведення Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна (Додаток 3).
Міський голова Ю. О. Прокопенко
Додаток 1
до рішення сесії міської ради
від 21.12.2017 №28/15
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО МІСЬКИЙ КОНКУРС МІНІ-ПРОЕКТІВ
МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ
«МІСТО СВОЇМИ РУКАМИ»
- поліпшення стану житлового фонду та прилеглих територій (у тому числі раціональне використання енергоресурсів, благоустрій прибудинкових територій і доріг, озеленення, облаштування дитячих ігрових та спортивних майданчиків);
1.5. Основні номінації конкурсу:
Для отримання фінансування учасникам Конкурсу необхідно представити власний внесок в розмірі не менше 10% від загальної суми проекту в номінації «Енергоефективність та енергозбереження». Співфінансування учасників Конкурсу представлено фінансовими ресурсами.
Всі Конкурсанти до основного переліку документів обов'язково додають зведений кошторисний розрахунок і протокол (або гарантійний лист) про участь у співфінансуванні міні-проекту.
У випадку, якщо в рамках реалізації міні-проекту планується поліпшення (вдосконалення, модернізація) стану об’єкта (майна), Конкурсант надає фотознімки (візуалізацію) наявного стану того об’єкта, який планується змінити або відремонтувати.
5.3. Надання міні-проектів здійснюється відповідно до графіку, розміщеного на сайті Кремінської міської ради. Після закінчення строків прийняття конкурсної документації секретар Конкурсного комітету складає протокол і привласнює всім заявками реєстраційний номер.
5.4. Протягом 15 днів з дня закінчення прийому конкурсної документації міні-проектів Конкурсний комітет проводить їх експертизу і приймає рішення щодо визначення переможців Конкурсу. В разі виникнення необхідності прийняття, за результатами розгляду конкурсної документації міні-проектів, додаткового рішення Кремінської міської ради, термін визначення переможців Конкурсу може бути подовжений на строк необхідний для підготовки такого рішення та затвердження його на сесії Кремінської міської ради.
Секретар міської ради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н.М. Макогон
Додаток 2
до рішення сесії міської ради
від 21.12.2018 №28/15
СКЛАД
Конкурсного комітету Конкурсу міні-проектів
Прокопенко Юрій Олексійович
Пилипенко Едуард Володимирович |
- міський голова м. Кремінна, голова Конкурсного комітету;
- секретар Кремінської міської ради, заступник голови Конкурсного комітету;
|
Ямпольський Віктор Андрійович |
- завідувач сектору інвестиційної діяльності виконкому міської ради, секретар Конкурсного комітету. |
Члени Конкурсного комітету:
Дзівульський Георгій Анатольович |
- перший заступник міського голови; |
Макогон Наталя Миколаївна |
- заступник міського голови з фінансово-економічних питань; |
Загоруй Світлана Михайлівна
Вітко Наталія Василівна
Кравченко Віктор Іванович |
- голова Громадської ради при Кремінській міській раді;
- заступник голови Громадської ради при Кремінській міській раді;
- голова постійної комісії Кремінської міської ради; |
Кременчук Віктор Іванович
Несчетний Андрій Анатольович |
- голова постійної комісії Кремінської міської ради;ї ради;
- депутат Кремінської міської ради. |
Секретар ради
Заступник міського голови |
Е.В. Пилипенко
Н.М. Макогон |
|
|
Додаток 3
до рішення сесії міської ради
від 21.12.2018 №28/15
ПЛАН – ГРАФІК
проведення Конкурсу міні-проектів
№ з/п |
Заходи |
Термін |
Відповідальні виконавці |
1 |
Затвердження Конкурсної документації. |
до 15.02.2018 |
Конкурсний комітет |
2 |
Підготовка і публікація на офіційному веб-сайті Кремінської міської ради, в місцевих ЗМІ оголошення про умови Конкурсу та початок прийому проектних заяв. |
до 25.02.2018 |
Конкурсний комітет, виконком міської ради |
3 |
Проведення семінару для учасників конкурсу щодо вимог оформлення конкурсної заявки |
28.02.2018 |
Конкурсний комітет, виконком міської ради |
4 |
Прийом Конкурсних проектів. |
до 30.03.2018 |
Конкурсний комітет, виконком міської ради |
5 |
Робота Конкурсного комітету щодо розгляду проектів.
|
до 15.04.2018 |
Конкурсний комітет |
6 |
Засідання Конкурсного комітету по визначенню переможців Конкурсу.
|
до 20.04.2018 |
Конкурсний комітет |
7 |
Оприлюднення результатів Конкурсу.
|
до 30.04.2018 |
Конкурсний комітет |
8 |
Реалізація проектів. |
визначається проектними заявами |
Переможці Конкурсу, виконком міської ради |
9 |
Презентація проектів. |
серпень- грудень 2018 |
Переможці Конкурсу, виконком міської ради |
Секретар міської ради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н.М. Макогон
УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ № 28/12
« 21» грудня 2017 р.
м. Кремінна
Про затвердження Програми соціальної підтримка сім’ї, дітей та молоді, попередження насильства в сім’ї, ґендерної рівності та протидії торгівлі людьми по Кремінській міській громаді на 2018 рік |
Розглянувши клопотання виконавчого комітету Кремінської міської ради щодо затвердження Програму Соціальної підтримка сім’ї, дітей та молоді, попередження насильства в сім’ї, ґендерної рівності та протидії торгівлі людьми по Кремінській міській громаді на 2018 рік, яку ухвалено рішення виконавчого комітету Кремінської міської ради від 15 грудня 2017 року, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26, статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Додаток 1
до рішення міської ради
від «21» грудня 2017 р. №28/11
ПРОГРАМА
соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, попередження насильства в сім’ї, забезпечення ґендерної рівності
по Кремінській міській громаді на 2018 рік
Міська програма Соціальної підтримка сім’ї, дітей та молоді, попередження насильства в сім’ї, забезпечення ґендерної рівності по Кремінській міській громаді на 2018 рік, розроблена відповідно до Законів України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про попередження насильства в сім’ї», «Про протидію торгівлі людьми», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Сімейного кодексу України, Національної стратегії профілактики соціального сирітства до 2020 року, затвердженої Указом Президента України від 22.10.2012р. № 609 та Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2018 рік, визначає необхідні зміни у підходах суспільства до підтримки сімей, дітей та молоді, попередження насильства в сім’ї, забезпечення ґендерної рівності і розрахована на 2018 рік.
І. Загальні засади
Державну політику щодо дітей, сім’ї та молоді, попередження насильства в сім’ї, забезпечення ґендерної рівності зорієнтовано на створення умов для отримання якісних послуг в громаді дітям, молоді з урахуванням їх потреб та інтересів, забезпечення доступу до соціальних послуг найбільш вразливих категорій населення (малозабезпечені сім’ї, батьки, що виховують дітей з інвалідністю, багатодітні сім’ї, осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах тощо), формування ґендерної культури в громаді, сприяння впровадженню принципу рівних прав, свобод і можливостей для жінок і чоловіків, включення гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності територіальної громади. На це спрямовано конкретні заходи, які реалізуються Кремінською міською радою. Практична соціальна робота підпорядкована на виконання національних та державних програм соціального становлення і розвитку сім’ї, дітей та молоді, попередження насильства в сім’ї, забезпечення ґендерної рівності.
Спектр соціальних послуг, які надаються сім’ям, різноманітний та життєво важливий: допомога у оформленні та відновленні документів, надання допомоги в організації лікування, медичного обстеження, оздоровлення дітей, отримання реєстрації, оформлення всіх можливих державних соціальних виплат та чіткий контроль за їх використанням тощо.
Сім'я є одним з основних, а в багатьох випадках - безперечно, основним чинником формування особистості і долі людини. Значна частина людських потреб задовольняється саме в сім'ї.
Стабільність та економічний розвиток як суспільства, так і кожної окремо взятої територіальної громади, залежить від фізичного і духовного здоров'я сім'ї, дітей та молоді, від ставлення влади до їх проблем, інтересів і потреб. Необхідність розроблення даної Програми обумовлена, зростаючою роллю сім’ї в суспільному житті. З однієї сторони, вона є рушійною силою, провідником демографічного, соціально-економічного, політичного й духовного розвитку. З іншого боку - однією з незахищених, вразливих верств суспільств.
Ознака сучасної сім'ї - послаблення її основних функцій та неналежний рівень виховного потенціалу батьків і, як наслідок - різні види сімейного неблагополуччя.
Для певної частини сімей м. Кремінна актуальними залишаються проблеми бідності та безробіття.
Наявність безробіття, послаблення основних функцій сім’ї та низький рівень виховного потенціалу батьків значно впливають на зростання негативних явищ серед сімей, дітей та молоді міста. Саме сімейне неблагополуччя і байдужість оточення призводить до безпритульності, бездоглядності, жебрацтва, соціального сирітства, насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми, поширення правопорушень та злочинності серед молоді, руйнації моральних та духовних цінностей, поширення тютюнопаління, наркоманії, алкоголізму, ВІЛ/СНІД, соціально небезпечних хвороб серед населення.
Скорочення чисельності сімей, які довгі роки, а іноді й усе життя, перебувають у складних життєвих обставинах, - це не тільки соціальне, але й політичне завдання суспільства (всіх зацікавлених в цьому суб'єктів). Тому одними з пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку нашої громади є активізація профілактичної роботи, формування відповідального ставлення батьків до виховання дітей, забезпечення якісних та доступних соціальних послуг та збереження для дитини її біологічної сім'ї, мобілізація громади до вирішення проблем сімей, дітей та молоді.
Надзвичайно важливим є питання щодо формування духовних потреб молоді (хлопців та дівчат, жінок та чоловіків у віці 14-35 років), заінтересованості у пізнанні історичної спадщини народу, залучення її до культурного життя.
Соціальне становище молоді - дівчат та хлопців, молодих жінок та чоловіків - як однієї з найбільш вразливих категорій населення, що характеризується наявністю амбіцій, завищених очікувань, пошуком власного шляху і прагненням до самореалізації, є показником успішності суспільства, можливості реалізації його потенціалу.
Молодь перебуває у складній ситуації, коли в умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій, збільшення кількості життєвих проблем у представників молодого покоління формується так званий комплекс незадоволеності. Отже, держава повинна забезпечити право на перше робоче місце навіть за відсутності практичного досвіду у випускників навчальних закладів.
Молодь відіграє важливу роль у соціальних процесах розбудови демократичної держави. Проте, незважаючи на певні позитивні зміни, які відбуваються у молодіжному середовищі, все ще існують проблеми, зокрема погіршуються показники здоров’я молодих громадян, не подолана демографічна криза, спостерігається тенденція щодо поширення в молодіжному середовищі наркоманії та захворюваності на ВІЛ/СНІД, збільшується кількість померлих у молодому віці. Освітній потенціал молоді значною мірою не реалізується через невідповідність між попитом та пропозицією на ринку праці.
Таким чином забезпечення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, адресності та доступності соціальних послуг, особливо у віддалених районах міста, на сьогодні є нагальною потребою і саме тому до структури Кремінського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді починаючи з липня 2012 року було введено посади фахівців із соціальної роботи.
Гендерні проблеми як в Україні, так і на місцевому рівні, характеризуються наявністю усталених стереотипів щодо становища жінок та чоловіків та відсутністю дієвого механізму покращення ситуації. Жінки залишаються непропорційно представленими у сфері прийняття рішень, мають у середньому нижчі доходи, ніж чоловіки, та виконують більшу частину неоплачуваної роботи з виконання сімейних обов’язків у домогосподарствах. Поширеними є невміння розпізнавати прояви гендерно зумовленої дискримінації, низька обізнаність населення щодо форм домашнього насильства та відсутність звичної практики звернення постраждалих по допомогу.
Гендерна зумовлене насильство, що є одним із базових порушень прав людини, найбільш поширене серед жінок і дівчат та проявляється в різноманітних формах. Однак ця проблема залишається мовчазною (латентною), оскільки дуже незначна частина постраждалих звертається по допомогу.
Конституція та закони України гарантують рівність чоловіків та жінок у всіх сферах життя; ратифіковано практично всі основні міжнародні договори з питань гендерної рівності та прав жінок, проте найбільшою проблемою залишається практична реалізація гендерного підходу в усі сфери життєдіяльності.
ІІ.Мета і основні завдання програми
Метою Програми є:
Основними завданнями програми є:
1) забезпечення підвищення якості, адресності та доступності професійних соціальних послуг безпосередньо у громаді, насамперед у віддалених районах міста, сім’ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах
2) координація зусиль фахівців із соціальної роботи та спеціалістів з раннього виявлення, обліку, ведення банку даних та соціального супроводу сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах пошуку кандидатів в прийомні батьки та батьки-вихователі;
3) здійснення соціальної роботи, спрямованої на запобігання відмов від новонароджених дітей;
4) удосконалення діяльності щодо підбору, направлення на навчання та здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;
5) поліпшення змістовного наповнення соціальних, профілактичних акцій, спрямованих на розвиток сімейних форм виховання, мотивацію до здорового способу життя, попередження насильства в сім’ї;
6) соціальна підтримка ВІЛ-інфікованих вагітних жінок, дітей, молоді та членів їх сімей.
7) поліпшення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням та соціально-небезпечним хворобам у дитячому та молодіжному середовищі, формування навичок здорового способу життя;
8) удосконалення соціальних послуг та здійснення соціального патронажу неповнолітніх та молоді, які відбувають покарання без позбавлення волі та тих, які звільнені з місць позбавлення волі.
9) формування цінності ґендерної рівності в громаді;
10) розроблення нормативної бази діяльності міської ради, що сприяє гендерній рівності;
11) утвердження гендерної рівності на території громади.
Завданнями Програми у сфері підтримки сім’ї та демографічного розвитку є:
- соціальна підтримка сімей з дітьми, зокрема, які виховують дітей з інвалідністю;
- покращення стану здоров’я дітей, жінок та чоловіків;
- підвищення ролі батька у вихованні дитини;
- забезпечення належних умов для гармонізації взаємовідносин між подружжям, батьками та дітьми;
- забезпечення виконання вимог законодавства в частині відповідальності батьків за утримання, виховання та розвиток дітей, їх життя та здоров’я;
- покращення умов для збереження репродуктивного здоров`я жінок та чоловіків, пропагування та формування здорового способу життя різних гендерних груп населення;
- підвищення рівня економічної активності та самостійності сімей, зокрема молодих сімей;
- поліпшення медичного обслуговування населення з урахуванням потреб представників та представниць різних вікових груп населення;
- сприяння зайнятості населення, зокрема, молоді, жінок та чоловіків старше 45 років;
- розширення сфери та доступності культурних послуг та підвищення якості відпочинку жінок та чоловіків різних груп населення (дітей, молоді, людей пенсійного віку, людей з інвалідністю тощо);
- проведення інформаційно-просвітницьких програм, рекламних кампаній, інших заходів, спрямованих на підвищення престижу сім’ї, посилення орієнтацій на шлюб та відповідальне батьківство.
Завданнями Програми у сфері молодіжної політики є:
Завданням Програми у сфері попередження насильства в сім’ї є:
- попередження та зменшення випадків скоєння насильства в сім’ї, зокрема щодо жінок та людей пенсійного віку;
- мінімізація асоціальних проявів у життєдіяльності сім’ї, передусім жорстокості;
- підвищення інформованості населення щодо шляхів убезпечення від насильства в сім’ї;
- захист та надання допомоги особам, постраждалим від насильства в сім’ї;
- вироблення дієвих механізмів соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах;
- закріплення розуміння суспільством насильства як злочину, що брутально порушує права людини.
- проводити заходи у рамках Міжнародної акції “16 днів проти гендерного насильства”.
Завданнями Програми у сфері ґендерних перетворень є:
- підвищення компетентності осіб, уповноважених на виконання функцій держави щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків;
- використання комплексного ґендерного підходу у роботі міської ради, запровадження елементів гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні;
- зменшення ґендерного дисбалансу в економічній сфері;
- розширення можливостей жінок і чоловіків на ринку праці міста;
- створити умови для поєднання жінками і чоловіками професійних і сімейних обов’язків (зручний робочий графік, надання відпусток, відкриття груп в дошкільних навчальних закладах тощо);
- формування ґендерної культури населення та подолання ґендерних стереотипів;
- впровадження ґендерних підходів в різних галузях життєдіяльності громади, зокрема в освіті, соціальному захисті, спорті тощо;
- створення системи ефективного реагування на факти ґендерної дискримінації;
Завданнями Програми у сфері протидії торгівлі людьми є:
- створення системи моніторингу протидії торгівлі людьми та оцінки ефективності заходів, проведених на місцевому рівні;
- підвищення професійної компетентності працівників органів місцевого самоврядування з питань запобігання та боротьби з торгівлею людьми;
- здійснення заходів з первинної профілактики торгівлі людьми, профілактичних заходів серед представників вразливих верств населення та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Форми та методи роботи
Апарату виконкому Кремінської міської ради розробити Положення про Координаційну раду з питань сімейної політики, ґендерної рівності, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми та доручити міському голові затвердити дане Положення.
ІІІ. Очікувані кінцеві результати програми:
- підвищення якості, доступності та адресності соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді;
- забезпечення можливостей для самореалізації, самовизначення, самовдосконалення різних категорій сімей в цілому, а також кожного з її членів;
- зменшення кількості дітей, які були вилучені із сім’ї;
- створення умов для зменшення соціального сирітства;
- формування в населення позитивного ставлення до інституту прийомної сім’ї;
- забезпечення якісно нового рівня інформованості та обізнаності дітей та молоді міста з актуальних питань;
- позитивні зрушення у вирішенні проблем зайнятості молоді та залучення її до трудового виховання, як невід’ємної частини комплексного підходу до виховання повноцінних членів суспільства;
- поліпшення криміногенних обставин та зменшення рівня злочинності в молодіжному середовищі;
- зменшення факторів, які впливають на вживання психоактивних речовин у дитячому та молодіжному середовищі;
- поліпшення системи здійснення соціального захисту дітей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями та членів їх сімей, соціальна підтримка ВІЛ-інфікованих вагітних жінок.
ІV.Термін та механізм реалізації програми
Міська програма розрахована на 1 рік. На виконання даної Програми Кремінська міська рада передає субвенцію Кремінській районній раді на проведення видатків, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів для утримання соціального фахівця Кремінського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розробляє та затверджує план роботи Центру та його спеціалізованих формувань відповідно до функцій, завдань центру, пріоритетних напрямів діяльності ЦСССДМ та положень даної Програми у сумі 96088 грн..
Щомісячно Кремінський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді звітує про свою роботу та виконання даної Програми.
Програма реалізується за участю та підтримки Центру гендерної рівності.
V.Фінансове забезпечення Програми
Фінансування заходів щодо виконання Програми (додаються) здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету міської ради із залученням інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Щорічно при внесенні змін до міського бюджету передбачати, виходячи із фінансових можливостей, цільові кошти для забезпечення виконання заходів Програми. Для забезпечення реалізації Програми передбачається також залучення благодійних внесків та гуманітарної допомоги.
СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ Е.В. ПИЛИПЕНКО
ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ Н.М. МАКОГОН