Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Пульс - онлайн платформа для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою

3 жовтня 2024 року відбувся урочистий онлайн-захід, присвячений Дню працівників освіти. Попри всі виклики, з якими зіштовхнулася країна під час війни, громада вшанувала працю тих, хто формує майбутнє нації, – освітян. Захід розпочався зі слів подяки не лише педагогам, але й усім, хто бореться за мир та майбутнє України: Захисникам і Захисницям, волонтерам, енергетикам, медикам та іншим працівникам тилу, що роблять можливим подальший розвиток освіти. Після хвилини мовчання в пам'ять про тих, хто віддав своє життя за свободу країни, пролунали слова привітання від начальника Кремінської міської військової адміністрації Олександра Євгеновича Дунця. Він підкреслив важливу роль учителів у вихованні нових поколінь,…
Департаментом економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності ЛОДА сформовано актуальну на жовтень інформацію про державні та міжнародні програми підтримки підприємництва, у тому числі грантову допомогу, та інші ініціативи, спрямовані на розвиток бізнесу. Інформація стане в нагоді підприємцям, які вже розвивають бізнес та потребують допомоги, а також тим, хто тільки планує розпочати власну справу. Перелік грантів за посиланням.
Із 1 по 31 жовтня відбудеться національний етап «Вікі любить пам'ятки» — найбільшого у світі фотоконкурсу об’єктів української нерухомої культурної спадщини для Вікіпедії. Цього року він відбудеться втринадцяте. Мета конкурсу — зібрати під вільною ліцензією фото українських пам'яток — культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель тощо. Щоб узяти участь, потрібно перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії, створити або увійти у свій акаунт, знайти пам’ятку у конкурсних списках пам'яток і завантажити фото чи відео пам’ятки прямо з переліку, слідуючи за кроками Завантажувача. Цього року в конкурсі рекордна кількість спеціальних номінацій — дев'ять. Уперше відбудеться спеціальна номінація «Польська спадщина». Також будуть…
Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розроблено опитувальник для громадян – споживачів послуги централізованого водопостачання. Результати моніторингу будуть використані при підготовці спеціальної доповіді Уповноваженого про стан додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану. Просимо всіх небайдужих доєднатися до опитування! Анкета доступна за посиланням: https://forms.gle/nFnAhfw6gWq8gYnD7. Також опитувальник розміщено на офіційному вебсайті Уповноваженого. Опитування є анонімним та триватиме до 14 жовтня 2024 року (включно).
Прокурорами Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя м. Кремінна Луганської області, у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст. 111 КК України (колабораційна діяльність). Під час досудового розслідування встановлено, що у вересні 2023 року фігурант умисно, добровільно був обраний депутатом до незаконного органу влади, створеному на тимчасово окупованій території, до так званої «ради муніципального округу Кремінського муніципального округу першого скликання», та з того часу виконує псевдо обов’язки, чим сприяє державі-агресору. Фігуранту загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.…
У вересні 2024 року Управлінням «Центр надання адміністративних послуг» у місті Рівне було надано майже 350 консультацій громадянам щодо адміністративних послуг, зокрема з питань реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання. Крім того, 81 консультація стосувалася компенсації за зруйноване майно. Від Державної міграційної служби України було оброблено 38 повідомлень у реєстрі територіальної громади. Засобами відомчої інформаційної системи зареєстровано місце проживання двох осіб у Кремінській територіальній громаді. Також видано 21 витяг про реєстрацію місця проживання і 25 витягів - про зареєстрованих осіб у житлових приміщеннях. Актуалізацію даних у реєстрі територіальної громади було проведено для 210 осіб. Прийнято 77 пакетів документів для…
За процесуального керівництва прокурорів Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури повідомлено про підозру у колабораційній діяльності мешканцю м. Кремінна (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Слідством встановлено, що після окупації м. Кремінна підозрюваний умисно, добровільно обійняв посаду т.зв директора в псевдооргані «МУП «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство», створеному на тимчасово окупованій території та з того часу організовує роботу так званого підприємства, постійно співрацює з окупаційною владою, чим здійснює колабораційну діяльність на тимчасово окупованій території Кремінської міської територіальної громади. Підозрюваному загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з можливою конфіскацією майна. Досудове…
Для вирішення проблемних питань щодо надання культурних послуг в регіонах, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України проводить опитування «Якісні культурні послуги в громаді». Долучайтеся до опитування до 04 жовтня 2024 року включно.
У Німеччині завершився чемпіонат світу з богатирського багатоборства у категорії Old School Strongman, в якому взяли участь команди з 12 країн, представляючи чотири континенти. Спортсмен з Луганщини, Олександр Дубовий, посів четверте місце у категорії U105 Masters, що стало вагомим внеском у загальний успіх збірної. За результатами змагань українська команда виборола почесне друге місце у командному заліку. Вітаємо нашого земляка!
Ця дата нагадує про важливість об'єднання зусиль для протидії цьому злочину, допомоги постраждалим та запобігання експлуатації. Торгівля людьми — один із найсерйозніших злочинів проти людини. Більшість жертв не усвідомлюють загрози, вважаючи міграцію заради кращого життя підконтрольною, хоча часто їх обманюють. Постраждалі мають право на повагу і підтримку, включаючи юридичну, психологічну і соціальну допомогу. Контакти для звернення: 15-47 — гаряча лінія з протидії торгівлі людьми. 0 800 500 202/102 — лінія Нацполіції України. 527 — лінія з протидії експлуатації. 116 123 — гаряча лінія з питань домашнього насильства.
Нація нескорених. 1 жовтня Україна відзначає День захисників і захисниць – свято мужності, героїзму та відданості тих, хто боронить незалежність і територіальну цілісність нашої країни. Це не просто день пам'яті, а можливість згадати про українські військові традиції, що сягають корінням до часів козаків, які шанували Покрову Пресвятої Богородиці як свою небесну заступницю. Сучасні захисники продовжують цю спадщину, зміцнюючи патріотичний дух нації. У 2023 році святкування перенесено на 1 жовтня у зв'язку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря, але його суть залишається незмінною. Ми вшановуємо Героїв, які жертвують собою заради нашого спокою, продовжуючи військові…
Цього року українські бібліотеки працюють під девізом «Бібліотека - разом можемо більше!», наголошуючи на важливості підтримки, співпраці та єднання. Чим бібліотека корисна сьогодні? Кремінська бібліотека продовжує виконувати свою важливу місію – підтримувати культурний фронт та надавати доступ до знань і ресурсів. Її послуги поширюються на мешканців різних громад Луганщини при координаційних центрах підтримки ВПО, що знаходяться в Києві, Дніпрі, Львові, Рівному. Серед бібліотечних ініціатив:
Луганський обласний центр зайнятості провів онлайн-зустріч «Компенсаційні програми від служби зайнятості роботодавцям для підтримки та розвитку бізнесу». Захід був спрямований на інформування підприємців та роботодавців Луганщини про різноманітні компенсаційні програми, які допомагають зберігати існуючі та створювати нові робочі місця. Захід відкрив директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський, який окреслив ситуацію на ринку праці Луганщини та можливості служби. На зустрічі були присутні:
29-30 вересня 1941 року – дати, що стали одними з найчорніших в історії України та людства. У ці дні нацисти вчинили масове вбивство в Бабиному Яру, розстрілявши близько 34 тисяч мирних жителів, переважно єврейської національності. Сьогодні, у 83-ті роковини цієї жахливої трагедії, ми вшановуємо пам'ять усіх, хто загинув у Бабиному Яру. Історія вкотре нагадує нам, якою ціною здобувається свобода. Україна, як і тоді, продовжує боротися з нацизмом, цього разу в іншому обличчі. Сучасна війна з росією - це продовження боротьби за те, щоб трагедії на кшталт Бабиного Яру більше ніколи не повторилися. Світ не має права заплющувати очі на беззаконня…
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. У медичній літературі інших країн хвороба відома як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей). Причини сказу і шляхи передавання інфекції Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1090 від 24 вересня 2024 р., яка спрощує процедуру призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Детальніше - на сайті Мінветеранів.
Три житлові проєкти реалізуватимуться в Україні найближчим часом: https://t.me/vpoukraine24/5642 Як стати в чергу на житло і кому дадуть квартиру в першу чергу: https://t.me/vpoukraine24/5657 Ще 200 родин ВПО зможуть придбати житло у кредит за найнижчою в Україні ставкою - 3% на рік: https://t.me/vpoukraine24/5668 Пільгова іпотека для переселенців під 3% та 6% річних: https://t.me/vpoukraine24/5688 Програма "Прихисток" - допомога не самим ВПО, а тим, хто прийняв у себе вдома переселенців. Фінансування проєкту закінчується 31 серпня 2024 року: https://t.me/vpoukraine24/5722 Модульні містечка: де вільні місця: https://t.me/vpoukraine24/5739 Якщо ваше житло залишилося на ТОТ, а тепер окупаційна влада погрожує його конфіскувати й заселити туди інших людей: https://t.me/vpoukraine24/5787
Незалежно від попереднього досвіду роботи, ветеранам пропонують навчання у сфері будівництва, в адмініструванні, продажах, фармації, комунікаціях та аграрному секторі. Для користування сервісом необхідно: зареєструватися як учень; записатися на безкоштовний бажаний курс; пройти тестування після його завершення. Якщо тест набере необхідну кількість балів, вас запросять на співбесіду. Після цього — стажування і працевлаштування. Дізнатися більше про платформу та зареєструватися на курс можна за посиланням.
Попри повномасштабну агресію рф Україна позбулася залежності від росії в ядерній галузі. Так, Компанія Енергоатом зруйнувала монополію рф та вже не залежить від російських технологій та ядерного палива з росії. Крім того,

Media

Луганський обласний центр зайнятості запрошує на онлайн зустріч «Компенсаційні програми від служби зайнятості роботодавцям для підтримки та розвитку бізнесу» підприємців та роботодавців Луганщини! Під час зустрічі ви дізнаєтесь про:
Безпека експлуатації атомних електростанцій (АЕС) в Україні є найвищим пріоритетом для Національного оператора атомних електростанцій в Україні — Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». Основною метою забезпечення безпеки АЕС є захист персоналу, населення та довкілля від неприпустимого радіаційного впливу під час експлуатації станцій. В АТ «НАЕК «Енергоатом» приділяється особлива увага

Media

Наші ВПО можуть взяти участь у рекрутинговому заході Представництва «The HALO Trust» в Україні. Захід відбудеться 25 вересня об 11:00 на платформи Microsoft Teams. Реєстрація за посиланням. Всім зареєстрованим учасникам буде надіслано запрошення для участі. Представництво «The HALO Trust» в Україні, яке займається очищенням територій від мін та вибухонебезпечних залишків, проводить набір на навчання з подальшим працевлаштуванням на посаду демінера. До кандидатів не висуваються вимоги щодо попереднього досвіду роботи та спеціалізованих технічних знань. Навчають спеціалістів «з нуля» відповідно до найвищих стандартів у галузі.
Мета компенсаційної програми - мотивувати роботодавців працевлаштовувати людей з інвалідністю та забезпечувати їм комфортні умови праці. Роботодавець може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перевищує 106,5 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - для осіб з інвалідністю ІІ групи. Докладніше про програму тут. Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893 за посиланням.
Для посилення економіки та армії українців закликають купувати продукцію національних виробників, а виробників — маркувати свої товари логотипом «Зроблено в Україні», який з’явився у вільному доступі. Мінекономіки пропонує виробникам маркувати свою продукцію, яку буде легко виокремити завдяки спеціальному логотипу «Зроблено в Україні». Логотип є у вільному доступі для маркування продукції, створення рекламних матеріалів тощо. Головні умови до компаній для його використання: мати фактичні потужності виробництва на території України, не вести діяльність на території держави-агресора й Білорусі та не перебувати під санкціями. Ознайомитися з матеріалами, завантажити логотип, наліпки для маркування, брендбук з їх використання вже можна за посиланнями: Презентація "Зроблено в…
Коли потрібно відвідувати центр зайнятості зареєстрованому безробітному? Не рідше ніж один раз на 30 календарних днів. Точну дату відвідування центру зайнятості встановлює кар’єрний радник за погодженням із зареєстрованим безробітним. Вона може бути відстрочена більш як на 30 календарних днів у випадках подання: довідки-виклику на сесію та заяви зареєстрованого безробітного про невідвідування центру зайнятості протягом періоду сесії чи захисту дипломної роботи (при навчанні за заочною чи вечірньою формою); повістки про призов у Збройні Сили; заяви про надання дозволу не відвідувати центр зайнятості у зв’язку із: санаторно-курортним лікуванням, що підтверджується документом про проходження такого лікування; проходженням психологічної реабілітації та професійної адаптації, що…
Геморагічна гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси комарів. Вона може викликати лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках — запалення мозку та його оболонок. Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени. Як передається ця екзотична хвороба?
П'ятниця, 20 вересня 2024 15:17

Що таке кашлюк (коклюш)?

Кашлюк – це гостре інфекційне захворювання, що викликається бактерією Bordetella pertussis (коклюшна паличка, паличка Борде-Жангу). Назву “кашлюк” обрано не випадково, адже найпоширенішим і найнеприємнішим симптомом хвороби є саме затяжний нападоподібний спазматичний кашель. Як не заразитись? Кашлюк надзвичайно заразний. Основний шлях передачі – повітряно-крапельний. Тобто заразитись можна від хворої людини, коли та чхає, кашляє чи розмовляє. Через який час після зараження з’являться перші симптоми?Інкубаційний період – час від зустрічі з хворобою до появи перших симптомів – зазвичай становить від 7 до 10 днів, але діапазон може коливатися від 4 до 21 дня. Які симптоми захворювання?
Сторінка 1 із 45
Kremins'ka TG