«___»________2020 року |
Кремінна |
№ _____ |
Про затвердження звіту про
виконання фінансового плану
КП «Кремінське ВКГ» за 2019 рік
З метою здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств комунальної власності Кремінської територіальної громади, розглянувши поданий комунальним підприємством «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради (КП «Кремінське ВКГ») звіт про виконання фінансового плану підприємства за 2019 рік, керуючись п.4 ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконком Кремінської міської ради
В И Р І Ш И В:
Міський голова Ю.ПРОКОПЕНКО
від __________________ 2019 р. м. Кремінна
Про схвалення уточненого
Прогнозу Кремінського міського
бюджету на 2020 та 2021 роки
На виконання частини третьої – п’ятї статті 21 Бюджетного Кодексу України, керуючись статтею 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради
В И Р І Ш И В:
Міський голова Ю.О. Прокопенко
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету Кремінської міської ради
17 грудня 2019 року № ____
ПРОГНОЗ
Кремінського міського бюджету Луганської області
на 2020 - 2022 роки
Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі передбачає складання прогнозу бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди (частина дев'ята статті 20 Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс)).
Процес складання прогнозу місцевого бюджету регламентовано частиною третьою – п’ятою статті 21 Кодексу.
Прогноз міського бюджету (далі – Прогноз) – документ, що визначає, прогнозні показники фінансових ресурсів бюджету на два наступні за плановим бюджетні періоди для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються Кремінською міською радою (далі – рада).
Показники Прогнозу є орієнтиром бюджетної політики адміністративно-територіальної одиниці у середньостроковому періоді для збалансування напрямів політики розвитку з бюджетними можливостями.
Розробляється Прогноз на основі комплексного аналізу економічної ситуації, стану фінансового потенціалу, оцінки досягнутого рівня розвитку економіки і соціальної сфери та з урахуванням впливу зовнішніх політичних, економічних та інших факторів і очікуваних тенденцій зміни впливу цих факторів у перспективі.
Складають та схвалює Прогноз Кремінська міська рада відповідно до прогнозних та програмних документів економічного та соціального розвитку відповідної території, державних цільових програм, який ґрунтується на Бюджетній декларації, схваленої у 2019 році за плановим на два бюджетні періоди.
Прогноз включає індикативні прогнозні показники міського бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, а також індикативні прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних проектів.
Подається Прогноз на 2021 і 2022 роки до розгляду сесії разом з проектом рішення про бюджет міста Кремінна на 2020 рік, уточняється на підставі схваленого Кабінетом Міністрів України прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди і прийнятого рішення про міський бюджет.
Показники проекту міського бюджету на бюджетний період, що настає за плановим, ґрунтуються на індикативних прогнозних показниках міського бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди.
Кремінська міська рада в межах своїх повноважень формують проект Прогнозу, забезпечує взаємозв’язок процесу планування діяльності головного розпорядника бюджетних коштів та бюджетного процесу, координує та спрямовує діяльність, визначає основні організаційно-методичні засади.
Прогнозні показники є основою для складання головним розпорядником коштів бюджету планів своєї діяльності та міських програм.
Головний розпорядник складає плани своєї діяльності на плановий і наступні за плановим два бюджетні періоди з визначенням очікуваних результатів діяльності виходячи з індикативних прогнозних показників обсягів видатків і надання кредитів з бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди та відповідно до прогнозних і програмних документів економічного та соціального розвитку міста та програм.
Плани діяльності щороку приводяться головним розпорядником у відповідність з показниками міського бюджету на плановий період та його Прогнозу.
Прогноз бюджету міста Кремінна Луганської області на 2020 - 2022 роки (далі – Прогноз ) розроблено на основі положень Бюджетного та Податкового кодексів України, побудованих на принципах економного витрачання фінансів, Програми економічних реформ в Україні, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 15 травня 2019 р. № 555 (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 883 від 23.10.2019) «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2020–2022 роки», листів Міністерства фінансів України, Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2020 рік.
Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого управління бюджетним процесом як складової системи управління місцевих фінансів, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку міста та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення прозорості, передбачуваності та послідовності бюджетної політики.
Основними завданнями є :
Прогноз включає індикативні прогнозні показники економічного і соціального розвитку міста за основними видами доходів, фінансування і кредитування, взаємовідносин державного та місцевих бюджетів, а також за бюджетними програмами.
На середньострокову перспективу в умовах відновлення економіки України основними завданнями бюджету є :
- забезпечення справедливої, стабільної, спрямованої на забезпечення фіскальної достатності системи оподаткування, як фактору активізації підприємницького потенціалу та зниження фіскальної достатності системи оподаткування як фактору активізації підприємницького потенціалу та зниження частки тіньової економіки ;
- підтримка структурних реформ в реальному секторі економіки і соціальній сфері та залучення інвестицій в економіку;
- підвищення ефективності управління бюджетними коштами та подальшої оптимізації бюджетних програм.
Індикативні прогнозні показники бюджету міста на 2020 - 2021 роки є основою для складання головним розпорядником бюджетних коштів планів своєї діяльності та формування показників проекту бюджету міста на відповідні роки.
Наявні тенденції розвитку української економіки, подальша реалізація комплексу економічних реформ забезпечать підтримку для майбутнього економічного зростання міста, формування структури економіки більш стійкої до впливу зовнішніх факторів. Водночас, нестабільність на міжнародних фінансових ринках впливає на існування зовнішніх ризиків для розвитку як української економіки, так і економіки міста.
Прогноз міського бюджету на 2021 та 2022 роки розроблений з урахуванням прогнозних показників економічного і соціального розвитку України 2020 – 2022 роки, інших законодавчих актів.
Індикативними показниками соціально-економічного розвитку, які використовувались при складанні Прогнозу бюджету міста є:
Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України, схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2019 р. № 555 (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 883 від 23.10.2019) «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2020 – 2022 роки», зокрема індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) становитиме 105,3 відсотка у 2021 році та 105,1 відсоток у 2022 році.
Індекс цін виробників промислової продукції (грудень до грудня попереднього року) у 2021 році – 108 відсотків, у 2022 році – 106,1 відсотка.
Прогнозний розмір прожиткового мінімуму на 2021 – 2022 роки становитиме:
у 2020 році на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 01 січня – 2027 гривень, з 01 липня – 2118 гривень, з 01 грудня – 2189 гривень,
а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: з 01 січня 2020 року – 1779 гривень, з 01 липня – 1859 гривень, з 01 грудня – 1921 гривня;
дітей віком від 6 до 18 років: з 01 січня 2020 року – 2218 гривень, з 01 липня – 2318 гривень, з 01 грудня – 2395 гривень;
працездатних осіб: з 01 січня 2020 року – 2102 гривні, з 01 липня – 2197 гривень, з 01 грудня – 2270 гривень;
осіб, які втратили працездатність: з 01 січня 2020 року – 1638 гривень, з 01 липня – 1712 гривень, з 01 грудня – 1769 гривень;
у 2021 році на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 01 січня – 2189 гривень, з 01 липня – 2288 гривень, з 01 грудня – 2358 гривень,
а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років з 01 січня 2021 року – 1921 гривня, з 01 липня – 2007 гривень, з 01 грудня – 2069 гривень;
дітей віком від 6 до 18 років: з 01 січня 2021 року – 2395 гривень, з 01 липня – 2503 гривень, з 01 грудня – 2579 гривень;
працездатних осіб: з 01 січня 2021 року – 2270 гривень, з 01 липня – 2372 гривень, з 01 грудня – 2445 гривень;
осіб, які втратили працездатність: з 01 січня 2021 року – 1769 гривень, з 01 липня – 1849 гривень, з 01 грудня – 1905 гривень;
у 2022 році на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 01 січня – 2358 гривень, з 01 липня – 2464 гривень, з 01 грудня – 2530 гривень,
а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років з 01 січня 2022 року – 2069 гривень, з 01 липня – 2162 гривні, з 01 грудня – 2220 гривень;
дітей віком від 6 до 18 років: з 01 січня 2022 року – 2579 гривень, з 01 липня – 2695 гривень, з 01 грудня – 2767 гривень;
працездатних осіб: з 01 січня 2022 року – 2445 гривень, з 01 липня – 2555 гривень, з 01 грудня – 2623 гривень;
осіб, які втратили працездатність: з 01 січня 2022 року – 1905 гривень, з 01 липня – 1991 гривень, з 01 грудня – 2044 гривень.
Розмір мінімальної заробітної плати:
з 01 січня 2020 року – 4723 гривні;
з 01 січня 2021 року – 5003 гривні;
з 01 січня 2022 року – 5290 гривень.
Посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами):
з 01 січня 2020 року – 2102 гривні;
з 01 січня 2021 року – 2270 гривні;
з 01 січня 2022 року – 2445 гривень.
на 2021 - 2022 роки
Розрахунок індикативних прогнозних показників видатків та кредитування загального фонду бюджету міста на 2021 і 2022 роки здійснено в межах прогнозного обсягу реально можливих ресурсів бюджету на зазначені роки та з урахуванням бюджетної та податкової політики, що покладена в основу розрахунку граничних показників видатків та надання кредитів на 2020 рік. Показники бюджету збалансовані та наведені у додатку 1.
3.1. Наповнення місцевих бюджетів.
Провадження положень Податкового кодексу щодо зменшення податкового навантаження та удосконалення системи адміністрування податків, з одного боку, формування умови для зменшення масштабів тіньового сектору та, як наслідок, збільшення податкових надходжень до бюджету, а з іншого збільшення обсягів власних коштів підприємств, які вони можуть спрямовувати на інвестиційні цілі. Передбачається, що у 2020 - 2022 роках планується:
- підвищення розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки;
- зміни в ціновій політиці щодо енергоносіїв.
Розрахунок надходжень єдиного податку складений виходячи з урахуванням ставок єдиного податку:
- для платників I групи 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного року;
- для платників II групи 20 відсотків розміру мін. зарплати, встановленої на 1 січня відповідного року.
Прогноз проведено з урахуванням поступового зростання обсягу отриманих податків та зборів, що зумовлено, насамперед, переглядом ставок єдиного податку, оренди на податку на землю, проведенням індексації нормативної грошової оцінки земельних ресурсів.
Акцизний податок розраховано з урахуванням кількості суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизних товарів.
При розрахунку єдиного податку враховано кількість платників, як юридичних так і фізичних осіб-підприємців та виробників сільськогосподарської продукції. При розрахунку враховано імовірне зростання показника, чому сприятиме:
- збільшення мінімальної заробітної плати, що призведе до зростання бази оподаткування за єдиним податком для підприємств ІІ групи;
- врахування ставки єдиного податку для платників І групи у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб замість мінімальної заробітної плати.
Прогноз надходжень від операцій з землею (земельний податок та оренда) має потенціал росту, на що впливає:
Розрахунок показників доходів бюджету міста на 2020 – 2022 роки наведено у додатку 2.
3.2. Використання бюджетних коштів в основних сферах діяльності.
Бюджетна політика в 2021 та 2022 роках здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів.
Бюджетна система функціонуватиме на засадах Бюджетного кодексу України, положення якого, зокрема врегульовують питання щодо підвищення якості управління бюджетними коштами, забезпечення результативності, ефективності і прозорості використання бюджетних коштів, запровадження механізму середньострокового бюджетного прогнозування, удосконалення управління зобов’язаннями, підвищення відповідальності учасників бюджетного процесу. Розрахунок показників видатків загального фонду бюджету міста на 2020 – 2022 роки наведено у додатку 3 та додатку 4.
Пріоритетним завданням розвитку міста Кремінна на 2020 – 2022 роки є:
- промоція та просування м. Кремінна на регіональному, національному та міжнародному рівні як туристичної локації;
- залучення державних, інвестиційних коштів та ресурсів міжнародних фінансових організацій для реалізації інфраструктурних проектів;
- сприяння з боку міської влади діяльності соціально-відповідальних представників бізнесу;
- виконання міського плану заходів, щодо реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»
- модернізація інфраструктури та систем забезпечення життєдіяльності міста відповідно до сучасних технологічних та екологічних вимог з урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями;
- підвищення енергоефективності в установах державної, комунальної сфери та ОСББ;
- формування духовності, національної самосвідомості, моральності молоді міста, патріотичне виховання та формування правової культури;
- творчий, інтелектуальний та фізичний розвиток дітей та молоді;
- організація мережі зон змістовного культурного відпочинку та дозвілля для чоловіків, жінок, хлопчиків, дівчат, людей похилого віку, людей з інвалідністю, етнічних меншинст, представників інших вразливих груп;
- забезпечення сприятливого екологічного стану міста.
Державне управління.
Пріоритетним завданням є повноцінне забезпечення функціонування депутатів і виконавчого апарату міської ради, якісне виконання повноважень представницьких функцій, визначених Конституцією України та іншими законами, належне забезпечення виконання принципів народовладдя, забезпечення якісного контролю за використанням коштів у реалізації заходів міської програм соціально-економічного розвитку.
У 2020 - 2022 роках передбачається здійснити такі заходи:
- забезпечити належне опрацювання депутатським корпусом низки цільових програм та затвердження;
- забезпечити якісне виконання представницьких функцій депутатами міської ради;
- забезпечити принцип прозорості у діяльності міської ради;
- забезпечити повноцінне виконання повноважень виконавчого апарату міської ради згідно з чинним законодавством.
Основні результати, яких планується досягти: забезпечення якісного виконання представницьких функцій депутатами міської ради, прийняття низки міських цільових програм, повноцінне виконання повноважень виконавчого апарату міської ради згідно з чинним законодавством.
Інвестиційна діяльність
Пріоритетним завданням розвитку на 2020 – 2022 роки є:
- розробка плану інвестиційної привабливості;
- адміністративний супровід стратегічних для міста інвестиційних проектів.-
- відчуження об’єктів комунальної власності з низькою інвестиційною привабливістю шляхом продажу на аукціоні в електронній формі;
- розміщення інформації про об’єкти комунальної власності, що підлягають передачі в оренду та відчуженню, на офіційному веб-сайті міської ради, у засобах масової інформації та спеціалізованих Інтернет-ресурсах;
- забезпечення об’єктивного планування фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та здійснення регулярного контролю за виконанням фінансових планів;
- приведення тарифів на послуги комунальних підприємств до економічного обґрунтованого рівня у разі зростання складових витрат;
- підвищення ефективності використання комунальними підприємствами трудових, матеріальних та грошових ресурсів;
- поліпшення стану розрахунків підприємств житлово-комунальної сфери з контрагентами та збільшення обсягів виконання робіт, підвищення якості послуг, що надаються.
- проведення термомодернізації будівель;
- поліпшення стану вулично-дорожньої мережі з метою покращення безпеки та мобільності чоловіків (9093 ос.), жінок 12427 ос.), хлопчиків (2143 ос.), дівчат (2161 ос.), людей похилого віку (8642 ос.) , людей з інвалідністю (2432 ос.), представників інших вразливих груп (1137 ос.);
- розбудова спортивно-відпочивальної інфраструктури для задоволення потреб в тому числі людей похилого віку (жінок – 5285 ос., чоловіків – 3357 ос.), людей з інвалідністю (жінок – 1201 ос., чоловіків – 1231 ос.), представників інших вразливих груп.
Управління об’єктами комунальної власності та благоустрій
Пріоритетним завданням розвитку галузі управління об’єктами комунальної власності та благоустрій є реформування наявної системи надання житлово – комунальних послуг та забезпечення ефективного використання наявних ресурсів.
У 2020 - 2022 роках передбачається здійснити такі заходи:
- Проведення робіт з благоустрою берегів річки Красна.
- Використання методів, що запобігають виникненню, зниження рівня впливу чи усунення факторів забруднення атмосферного повітря.
- Проведення заходів по озелененню території міста.
- Реконструкція полігону твердих побутових відходів міста.
- Проведення заходів з видалення бур’янів та карантинних росли.
- Проведення заходів з очищення та вивозу сміття та ліквідація стихійних звалищ.
- Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам міста на утримання об’єктів комунальної власності.
Основні результати, яких планується досягти:
Реформування житлово-комунального господарства.
Модернізація житлового фонду.
Благоустрій населених пунктів громади.
Енергозбереження на підприємствах житлово-комунального господарства.
Зазначені заходи мають соціальну спрямованість, їх реалізація дозволить поліпшити якість житлово-комунального обслуговування населення, підвищити безпеку систем життєзабезпечення населених пунктів та комфортність умов проживання громадян, створити умови щодо обмеження шкідливого впливу на навколишнє середовище та здоров’я людини.
Житлово-комунальне господарство
Пріоритетним завданням розвитку галузі житлово – комунального господарства є реформування наявної системи надання житлово – комунальних послуг, забезпечення населення високоякісними і доступними послугами.
У 2020 - 2022 роках передбачається здійснити такі заходи:
1.Поліпшення стану матеріально-технічної бази комунальних підприємств;
Безпека життєдіяльності
Пріоритетним завданням є забезпечення підвищення рівня захисту населення і території від надзвичайних ситуацій.
Основні завдання:
Очікувані результати:
- забезпечення підвищення рівня захисту населення і території від надзвичайних ситуацій;
- забезпечення підвищення рівня захисту населення.
Культура і мистецтво
Пріоритетами розвитку галузі є збереження, дослідження, відтворення та примноження духовних та культурних здобутків українського народу на території громади.
У 2020 - 2022 роках передбачається здійснити такі заходи:
- проведення культурно-мистецьких заходів, акцій, фестивалів, виставок, концертів професійних митців, народних та зразкових аматорських колективів;
- збереження історико-культурної спадщини, утвердження патріотичних цінностей, національної свідомості, популяризація національного культурного надбання, пам’яток культури і культурної спадщини як основи національної культури, складання електронних паспортів за єдиною формою;
- забезпечення гарантій свободи творчої молоді, підтримка творчих ініціатив, спрямованих на розвиток національної літератури, культури і мистецтва, збагачення національної культурної спадщини;
- сприяти забезпеченню доступності мистецтва та культурних послуг чоловікам, жінкам, хлопчикам, дівчаткам, людям похилого віку, людям з інвалідністю, етнічним меншинствам, представникам інших вразливих груп.
Основними результатами, яких планується досягти, є :
- реалізація державної політики в культурно-мистецькій сфері;
- збереження та модернізація культурно-мистецької інфраструктури;
- забезпечення реалізації прав громадян на свободу літературної і художньої творчості;
- забезпечення проведення державних свят на належному рівні, розвиток самоцінностей культури і мистецтва в усіх її численних проявах;
- забезпечення ефективності використання бюджетних коштів, створення правових та економічних стимулів для залучення недержавних коштів та засобів для підтримки культури й мистецтва;
- збереження народних традицій, свят та обрядів;
- зміцнення позицій міста Кремінна як культурного центру району.
Фізична культура і спорт
Пріоритетами розвитку галузі є залучення до здорового способу життя усіх категорій населення, в тому числі людей с інвалідністю, шляхом створення нових форм занять фізичною культурою і спортом, формування в молоді потреби у зміцненні здоров’я засобами фізичної культури і спорту.
У 2020 - 2022 роках передбачається здійснити такі заходи:
- забезпечити об’єднання зусиль органів влади, громадських та приватних організацій спортивної спрямованості щодо залучення широких верств населення до фізкультурно-оздоровчої роботи, активного сімейного дозвілля за місцем проживання та у місцях масового відпочинку;
- сприяти участі у обласних, державних та міжнародних змаганнях мешканцям громади;
- сприяти створенню умов доступу чоловіків, жінок, хлопчиків, дівчат, людей похилого віку, людей з інвалідністю, представників інших вразливих груп до занять масовими видами спорту;
- встановлення спортивних та дитячих майданчиків з урахуванням потреб чоловіків, жінок, хлопчиків, дівчат, людей похилого віку, людей з інвалідністю;
- продовження практики проведення спортивних змагань серед хлопчиків та дівчат міста до Дня міста;
- сприяти розвитку олімпійських, параолімпійських та інших видів спорту шляхом встановлення іменних стипендій спортсменам.
Основні результати, яких планується досягти:
- охоплення фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою громадян району.
Соціальний захист та соціальне забезпечення
У 2020 - 2022 роках передбачається здійснити такі заходи:
- надання матеріальної допомоги на поховання одиноким громадянам;
- надання матеріальної допомоги на подолання наслідків пожежі мешканцям громади;
- надання матеріальної допомоги дітям з орфанними та онкозахворюваннями;
- сприяти літньому оздоровленню дітей шкільного віку.
Основні результати, яких планується досягти:
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів соціального спрямування.
Забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в м. Кремінна
Гендерні проблеми як в Україні, так і на місцевому рівні, характеризуються наявністю усталених стереотипів щодо становища жінок та чоловіків та відсутністю дієвого механізму покращення ситуації. Конституція та закони України гарантують рівність чоловіків та жінок у всіх сферах життя; ратифіковано практично всі основні міжнародні договори з питань гендерної рівності та прав жінок, проте найбільшою проблемою залишається практична реалізація гендерного підходу в усі сфери життєдіяльності.
Основні проблеми:
Основні завдання та заходи:
Очікувані результати:
3.3. Реалізація інвестиційних програм (проектів):
Інформація щодо реалізації інвестиційних проектів у соціально-культурній сфері наведено у додатку 5.
3.4. Кредитування бюджету :
Кремінська міська рада звернулася за кредитом НЕФКО на реалізацію проекту комплексних енергоефективних заходів з модернізації будівлі дошкільного навчального закладу №2 «Катруся». Метою даного проекту є:
Досягнення мети буде досягнуто за рахунок проведення наступних заходів:
Крім економії енергії та скорочення викидів, будуть отримані додаткові вигоди
Для будівлі ДНЗ №2:
Для міста та міської ради:
Вартість і прибутковість індивідуальних запропонованих заходів з термомодернізації розраховані ра підставі економії енергії: період окупності становить 15,68 років, економія природного газу – 752,6 тис. грн. на рік.
Ризик міста по відношенню до конкретного проекту є відносно низьким. Бюджет міста зростає та є достатній для обслуговування кредиту в розмірі 13 340,0 тис.грн., а існуючий борговій тягар є низьким. Проект є досить стійкий до зміні тарифів та витрат.
Місто гарантує повернення кредиту. Відповідно до статті 17 БКУ, загальна величина прямого боргу та гарантованого боргу не перевищує 200% від середньорічного бюджету розвитку міста. Повернення кредитних коштів планується за рахунок економії та передачі коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду).
Погашення позик НЕФКО планується за рахунок коштів, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду).
Міська рада не має та не планує надавати гарантії за зобов’язаннями позичальників, під місцеві гарантії.
Внесення змін до чинного бюджетного законодавства дає можливість при розрахунку міжбюджетних трансфертів врахувати нові підходи до їх формування.
Прогнозні показники міжбюджетних трансфертів на 2020 - 2022 роки наведено у додатку 2.
Заступник міського голови Макогон Н.М.
_________ 2020 року |
Кремінна |
№ __ |
Про розгляд проектів рішення
міської ради, яке виноситься на розгляд 56 сесії міської ради
Розглянувши проекти рішення міської ради, яке виноситься на розгляд п’ятдесят четвертої сесії Кремінської міської ради, керуючись статтями 32, 34, 40, 52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради
В И Р І Ш И В:
Про внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2020 рік
Про внесення змін до Кремінського міського бюджету на 2020 рік
Міський голова Ю.О. ПРОКОПЕНКО
«__» березня 2020 року |
Кремінна |
№ 56/__ |
Про внесення змін до Кремінського міського бюджету на 2020 рік
12305301000
(код бюджету)
Розглянувши клопотання виконавчого комітету Кремінської міської ради, у відповідності до пункту 8 статті 78 Бюджетного кодексу України, пунктом 23 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі рекомендацій комісії міської ради з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів, міська рада
ВИРІШИЛА:
1.1. Пункт 1 викласти в новій редакції:
«1. Визначити на 2020 рік:
доходи міського бюджету у сумі 27 027 810,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду міського бюджету – 24 885 680,00 гривень та доходи спеціального фонду міського бюджету – 2 142 130,00 гривень згідно з додатком 1 цього рішення;
видатки міського бюджету у сумі 42 210 684,85 гривень, в тому числі видатки загального фонду міського бюджету – 19 485 885,00 гривні, видатки спеціального фонду міського бюджету 22 724 799,85 гривень згідно з додатком 3 цього рішення;
профіцит за загальним фондом міського бюджету в сумі 5 749 795,00 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
дефіцит за загального фондом міського бюджету в сумі 350 000,00 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
дефіцит за спеціальним фондом міського бюджету в сумі 11 891 169,85 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
профіцит за спеціальним фондом міського бюджету в сумі 852 500,00 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
оборотний залишок бюджетних коштів міського бюджету у розмірі 100 000 гривень, що становить 0,5 відсотків видатків загального фонду міського бюджету, визначених цим пунктом;
резервний фонд міського бюджету у розмірі 50 000 гривень, що становить 0,3 відсотків загального фонду міського бюджету, визначених цим пунктом.
затвердити на 2020 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 7 до цього рішення.»
1.2. Пункт 4 викласти в новій редакції:
«4. Затвердити розподіл витрат міського бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 30 070 240,85 гривень згідно з додатком 5 до цього рішення.»
1.3. Пункт 19 викласти в новій редакції:
«19. Додатки 1-7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.»
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Пояснювальна до рішення 56 сесії міської ради
від __ березня 2020 року
«Про внесення змін до Кремінського міського бюджету на 2020 рік»
Виконавчий комітет Кремінської міської ради надає наступні пропозиції про приведення у відповідність бюджетних призначень міського бюджету, у зв’язку зі змінами обставин які виникли у процесі виконання міського бюджету, а саме:
Збільшити профіцит загального фонду міського бюджету у сумі 100 000 грн.
Збільшити дефіцит спеціального фонду міського бюджету у сумі 100 000 грн. джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду).
Збільшити видатки по КПКВКМБ 0117330 «Будівництво інших об`єктів комунальної власності» КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об`єктів» на загальну суму 100 000 грн. на проведення капітального ремонту нежитлової будівлі за адресою м.Кремінна, пров. Бульварний, 1а.
Збільшити видатки по КПКВКМБ 0117330 «Будівництво інших об`єктів комунальної власності» КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об`єктів» на загальну суму 131 540 грн. на проведення капітального ремонту нежитлової будівлі за адресою м.Кремінна, пров.Бульварний, 1а.
Зменшити видатки спеціального фонду КПКВК 0117310 «Будівництво об`єктів житлово-комунального господарства» КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» у сумі 2 909,05 грн. по об’єкту:
«Капітальний ремонт покрівлі та огороджуючих конструкцій багатоповерхового житлового будинку ЖБК «Юність» за адресою: Луганська обл. м. Кремінна, вул. Шевченко,22.
Зменшити видатки спеціального фонду КПКВК 0117310 «Будівництво об`єктів житлово-комунального господарства» КЕКВ 3131 «Капітальний ремонт житлового фонду (приміщень)» у сумі 737 534,95 грн.
Збільшити видатки спеціального фонду КПКВК 0117310 «Будівництво об`єктів житлово-комунального господарства» КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» у сумі 737 534,95 грн., в тому числі по наступним об’єктам:
«Капітальний ремонт покрівлі та огороджуючих конструкцій багатоповерхового житлового будинку ЖБК «Юність» за адресою: Луганська обл. м. Кремінна, вул. Шевченко,22, у сумі 72 090,15 грн.
«Капітальний ремонт перекриття, вимощення, внутрішньодомових мереж водопостачання та каналізації багатоповерхового житлового будинку ОСББ «Оазис-2020» за адресою: Луганська обл. м. Кремінна, проспект Дружби, 18 у сумі 72 000 грн.
«Капітальний ремонт багатоповерхового будинку ОСББ «Шевченко 2426» за адресою: Луганська обл. м. Кремінна, вул.Шевченко, 26 у сумі 74 231 грн.
«Капітальний ремонт багатоповерхового будинку ОСББ «Шевченко 2426» за адресою: Луганська обл. м. Кремінна, вул.Шевченко, 24 у сумі 75 000 грн.
«Капітальний ремонт системи водозабезпечення та каналізації житлового будинку з заміною труб у підвальному приміщенні ОСББ «Центр7-КРЕМІННА» за адресою: м. Кремінна, вул. Центральна, буд 7 у сумі 75 000 грн.
«Заміна вікон на енергозберігаючі в місцях загального користування, а саме під’їзних приміщеннях за адресою: Луганська область, м. Кремінна, вул.Титова,7 ОСББ «Грін хаус» у сумі 75 000 грн.
«Капітальний ремонт покрівлі багатоповерхового будинку ОСББ «Караван» за адресою: Луганська область. м. Кремінна, провулок Дружби, 16 у сумі 75 000 грн.
«Капітальний ремонт покрівлі жилого будинку ОСББ «Титовське» за адресою: м. Кремінна, проспект Дружби, буд.8 у сумі 74 912 грн.
«Капітальний ремонт огороджуючих конструкцій покрівлі багатоповерхового житлового будинку ОСББ «Мрія 2019» за адресою: м. Кремінна, пл. Красна, буд.1 у сумі 74 997 грн.
«Капітальний ремонт покрівлі та вентиляційних труб житлового будинку ЖБК «Шахтар» за адресою: м. Кремінна, пров. Дружби, буд.14 у сумі 69 304,80 грн.
Заступник міського голови Н.М.Макогон
«__» березня 2020 року |
Кремінна |
№ 56/_ |
Про внесення змін до Програми
соціально-економічного та культурного
розвитку міста Кремінна на 2020 рік
Розглянувши клопотання виконавчого комітету Кремінської міської ради щодо внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2020 рік, які ухвалені рішенням виконавчого комітету Кремінської міської ради, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Пояснювальна до рішення 56 сесії міської ради
«Про внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2020 рік»
Виконавчий комітет Кремінської міської ради надає наступні пропозиції про внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2020 рік, у зв’язку зі змінами обставин які виникли у процесі виконання міського бюджету, а саме:
І. Внести зміні до заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2019 рік
Внести зміни у розділ «Діяльність, пов`язана з експлуатацією об`єктів житлово-комунального господарства », а саме
Збільшити обсяг фінансування на заходи з забезпечення співфінансування для проведення капітального ремонту житлового фонду об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)у сумі 2909,05 грн.
Внести зміни у розділ «Інвестиційна діяльність», а саме
Збільшити обсяг фінансування на проведення капітального ремонту нежитлової будівлі у сумі 231 540 грн.
Заступник міського голови
з фінансово-економічних питань Н.М. Макогон
«__» березня 2020 року |
Кремінна |
№ 56/__ |
Про внесення змін до рішення
сесії Кремінської міської ради
від 19 грудня 2019 року №41/16
Керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету м. Кремінна та розвитку демократичного процесу обговорення громадою напрямів використання бюджетних коштів міська рада вирішила:
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О. Прокопенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
"__" березня 2019 року №56/_
П О Л О Ж Е Н Н Я
про громадський бюджет (бюджет участі) у місті Кремінна
(далі – Положення)
1.1. Громадський бюджет (бюджет участі) у місті Кремінна – це частина міського бюджету міста Кремінна, місцева ініціатива, форма прямого волевиявлення жителів міста Кремінна, що впроваджує інноваційні механізми залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету та спрямована на демократичний процес обговорення громадою окремих напрямів використання бюджетних коштів.
1.2. Територіальна громада міста Кремінна – це сукупність громадян України, котрі зареєстровані та проживають на території міста Кремінна, мають колективні інтереси, визначений законом правовий статус та право на самоврядування.
1.3. Поточні видатки - частина видатків бюджету, які забезпечують поточне функціонування органів місцевого самоврядування, бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів бюджету міста Кремінна, поточні міжбюджетні трансферти та видатки на фінансове забезпечення заходів соціального захисту населення та соціально-культурної сфери, а також інші видатки, не віднесені до видатків розвитку.
1.4. Капітальні видатки - частина видатків бюджету, які спрямовуються на: соціально-економічний розвиток міста; виконання інвестиційних програм (проектів); будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства; придбання основного капіталу (обладнання та предметів довгострокового користування); розвиток дорожнього господарства; інші заходи, пов’язані з розширеним відтворенням.
1.5. Проект – програма, план дій, комплекс робіт, задум, ідея, втілені у форму описання, обґрунтування, розрахунків, креслень, що розкривають сутність замислу та можливість його практичної реалізації. Проект має за мету покращення після його реалізації зовнішнього обліку міста Кремінна та умов проживання у ньому громадян, які належать до територіальної громади міста Кремінна.
1.6. Конкурс – це відбір пропозицій (проектів), який дає можливість відібрати кращі з надісланих на огляд шляхом голосування громадян України, які досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України.
2.1. Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” надає територіальним громадам право брати участь у процесі розроблення та ухвалення рішень щодо питань місцевого значення, зокрема, Закон запроваджує такий механізм як місцеві ініціативи.
2.2. Фінансування громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна проводиться за рахунок коштів міського бюджету міста Кремінна та інших джерел.
2.3. Загальний обсяг громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна на наступний бюджетний рік складає до 5 відсотка затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду міського бюджету міста Чернігова на поточний бюджетний період з розподілом між поточними та капітальними видатками.
2.4. За рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові можуть бути профінансовані проекти громадян України, які досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України. Реалізація поданих проектів можлива протягом одного бюджетного року.
2.5. У випадку, коли реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, остання повинна належати до земель комунальної власності.
2.6. Пропозиції стосовно проведення поточних та капітальних видатків, у разі їх невідповідності, мають бути відкориговані чи змінені її автором таким чином, щоб орієнтовна вартість реалізації такої пропозиції не виходила поза рамки суми коштів, виділених за відповідним напрямком.
2.7. Зміни до пропозицій відповідно пункту 2.68 цього Положення повинні бути внесені протягом 7 календарних днів від дати отримання відповідної інформації (електронною поштою чи телефоном) її автором. У іншому випадку пропозиція буде відхилена.
3.1. Пропозиції та проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна, може подати будь-який громадянин України, який досяг 16 років і отримав паспорт громадянина України, з урахуванням пунктів 2 та 3.3.
3.2. Пропозиції та проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна, може стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, установи: школа, поліклініка, дитячий садочок тощо), та є загальнодоступним для всіх мешканців міста.
3.3. Для подання пропозицій та проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджет участі) у місті Кремінна, необхідно заповнити бланк за формою згідно з додатком 1 до цього Положення, додавши до нього список з підписами щонайменше з 15 громадян України, що належать до територіальної громади міста Кремінна, досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України (окрім автора/авторів пропозиції (проекту), які підтримують цю пропозицію (проект), за формою згідно з додатком до додатку 1 до цього Положення.
3.4. Пропозиції та проекти подаються в паперовому та електронному вигляді за адресою: м. Кремінна, проспект Дружби,13 або в електронному вигляді на е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з подальшим підтвердженням у паперовому вигляді.
3.5. Кожний громадянин України, який досяг 16 років і отримав паспорт громадянина України, може подати не більше ніж одну пропозицію або проект, реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна.
3.6. Пропозиції та проекти приймаються щороку, починаючи з 15 березня, протягом 30 календарних днів.
3.7. Із заповненими бланками пропозицій та проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна, за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту і на розповсюдження яких останні не дали своєї згоди, можна ознайомитись у розділі “Громадський бюджет” на офіційному сайті Кремінської міської ради.
3.8. Автор пропозиції (проекту) може у будь-який момент зняти свою пропозицію (проект) з розгляду, але зробити це він повинен не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.
3.9. Об’єднання пропозицій (проектів) можливе лише за взаємною згодою авторів пропозицій (проектів).
3.10. Внесення змін щодо суті пропозиції (проекту) можливе лише за згодою авторів пропозиції (проекту) або в результаті додаткових консультацій з громадськістю відповідно до норм, викладених у розділі 4.
3.11. Автор пропозиції (проекту) або уповноважена ним особа повинен представити пропозицію (проект) в ході публічного обговорення. Метою такого обговорення є детальний аналіз представлених пропозицій (проектів). Внесення можливих поправок до пропозицій (проектів) можливе не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.
4.1. Сектор інвестиційної діяльності Кремінської міської ради (далі – уповноважений робочий орган) веде реєстр отриманих пропозицій та проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна.
4.2. Після перевірки повноти і правильності заповнення бланку пропозиції (проекту) уповноважений робочий орган:
4.2.1. передає копію заповнених бланків пропозицій (проектів) до відповідних структурних підрозділів Кремінської міської ради з метою здійснення більш детальної перевірки та оцінки кожної з пропозицій (з використанням бланку аналізу пропозицій (проектів), реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна, згідно з додатком 2 до цього Положення);
4.2.2. у разі, якщо пропозиція (проект) є неповною або заповненою з помилками, уповноважений робочий орган телефоном або електронною поштою повідомляє про це автора/авторів пропозиції (проекту) з проханням надати необхідну інформацію або внести корективи протягом 7 календарних днів з дня отримання відповідної інформації. В іншому випадку пропозиція буде відхилена.
4.3. Відповідні структурні підрозділи Кремінської міської ради:
4.3.1. у разі, якщо пропозиція (проект) не міститиме важливої інформації, необхідної для його аналізу та оцінки, телефоном або електронною поштою звертаються до автора/авторів пропозиції (проекту) з проханням надати необхідну інформацію протягом 5 робочих днів;
4.3.2. протягом 25 календарних днів з дня отримання пропозицій (проектів) здійснюють їх аналіз з урахуванням положень пункту 4.3.5;
4.3.3. заповнені бланки - аналізу з висновками щодо пропозицій (проектів) одразу передають до уповноваженого робочого органу;
4.3.4. виступають ініціаторами зустрічей з авторами пропозицій (проектів) у разі, коли більше ніж одна пропозиція (проект) стосується одного об’єкта. У разі, якщо протягом 7 календарних днів з дня відправлення інформації авторам пропозицій (проектів) останні не дійдуть згоди і не опрацюють спільної пропозиції (проекту) або знімуть одну з пропозицій, пропозиції розглядатимуться в своєму початковому варіанті;
4.3.5. у певних ситуаціях можуть продовжити термін аналізу пропозицій (проектів), реалізація який відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна, до 60 календарних днів.
4.4. Будь-які втручання в пропозиції (проекти), зокрема, зміни об’єкта чи об’єднання з іншими пропозиціями (проектами), можливі лише за згодою авторів цих пропозицій (проектів).
4.5. Заповнені бланки аналізу з висновками щодо пропозицій (проектів) згідно з пунктом 4.3.3 уповноважений робочий орган розміщує у розділі “Громадський бюджет” на офіційному сайті Кремінської міської ради, а також передає до робочої групи з питань реалізації громадського бюджету (бюджету участі) в місті Кремінна, створеної розпорядженням міського голови (далі – Робоча група), з метою відбору пропозицій (проектів), які будуть і не будуть (з поданням причини відмови) виставлені на голосування.
4.6. За результатами розгляду Робочою групою уповноважений робочий орган укладає переліки позитивно і негативно оцінених пропозицій (проектів) завдань як поточного, так і капітального характеру.
4.7. Переліки з пропозиціями (проектами), реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) в місті Кремінна і які отримали позитивну або ж негативну оцінку (з поданням причини відмови), розміщуються у розділі “Громадський бюджет” на офіційному сайті Кремінської міської ради не пізніше як за 14 календарних днів до дня початку голосування.
4.8. Оприлюдненню підлягають пропозиції, подані за формою та в обсязі відповідно до норм цього Положення.
Пропозиції, що містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміну конституційного ладу країни тощо, розгляду і розміщенню не підлягають.
5.1. Відбір пропозицій (проектів), які отримали позитивну оцінку і були виставлені на голосування, здійснюють громадяни України, які зареєстровані та проживають на території міста Кремінна, досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України, шляхом відкритого голосування в спеціально визначених для цього заходу пунктах голосування.
5.2. Перелік пунктів голосування відповідно до пункту 5.1 цього Положення має бути оприлюднений не пізніше як за 14 календарних днів до дня початку голосування.
5.3. У пунктах голосування відповідно до пункту 5.1 цього Положення можна отримати бланки для голосування, а також перелік пропозицій (проектів), що беруть участь у голосуванні.
5.4. Відбір пропозицій (проектів) серед виставлених на голосування здійснюється на спеціальному бланку для голосування.
5.5. Паперовий варіант бланку для голосування (пункт 5.4) можна буде отримати в період з 1 липня до 15 липня (включно):
- роздрукувавши його з офіційного сайта Кремінської міської ради за адресою: _________________ (розділ “Громадський бюджет”), починаючи з 0.00 годин 1 липня до 15 липня;
- в інформаційному пункті з питань громадського бюджету (бюджету участі) в місті Кремінна - уповноваженому робочому органі : м. Кремінна, проспект Дружби.13, у робочий час.
5.6. Голосування згідно з пунктом 5.1. відбувається шляхом:
- передачі заповненого бланку для голосування (тобто його паперової версії) безпосередньо до уповноваженого робочого органу;
- заповнення електронного бланку на офіційному сайті Кремінськоїї міської ради (з моменту розроблення та запровадження відповідної системи голосування).
5.7. Голосування триває протягом 15 календарних днів з 01 липня пл 15 липня, з 8.00 до 17.00 години в уповноваженому робочому органі.
5.8. На бланках для голосування громадяни України, які належать до територіальної громади міста Кремінна, досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України, можуть вибрати з-поміж виставлених на голосування завдань 1 (одну) пропозицію (проект) щодо поточних видатків та 1 (одну) пропозицію (проект) щодо капітальних видатків, які попередньо отримали позитивну оцінку в своїй категорії пропозицій (проектів), реалізація яких відбуватиметься за рахунок кошів з громадського бюджету (бюджету участі) в місті Кремінна.
6.1. Встановлення підсумків голосування передбачає підрахунок голосів, відданих за кожну окрему, виставлену на голосування пропозицію (проект), реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів з громадського бюджету (бюджету участі) в місті Кремінна, та подальше укладання списків з результатами голосування, окремо за поточними та капітальними видатками та з урахуванням положень пункту 6.2.
6.2. У разі, якщо однакову кількість голосів наберуть пропозиції двох або більше завдань, місце пропозиції у списку вирішіть жеребкування, проведене Робочою групою з урахуванням положень пункту 6.3.
6.3. У разі, якщо пропозиції (проекти), про які йдеться в пункті 6.2, не буде рекомендовано до реалізації згідно з положеннями та принципами, зазначеними в пункті 6.4, тоді жеребкування не застосовується, а пропозиції розглядаються як рівнозначні.
6.4. Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті пропозиції (проекти), які набрали найбільшу кількість голосів, з урахуванням положень пунктів 6.5.-6.6, до вичерпання обсягу коштів громадського бюджету (бюджету участі) в місті Кремінна, виділених на реалізацію пропозицій (проектів) на поточні та капітальні видатки окремо.
6.5. У разі нестачі коштів на реалізацію пропозиції чергового проекту з переліку, складеного відповідно до норм пункту 6.4, до уваги береться перша з пропозицій переліку, орієнтовна вартість реалізації якого не призведе до перевищення суми коштів, виділених для реалізації проектів окремо за поточними та капітальними видатками з урахуванням положень пункту 6.6.
6.6. Кошти, які було передбачено в громадському бюджеті (бюджету участі) в місті Кремінна на реалізацію пропозицій (проектів) в частині поточних видатків і які не було використано з дотриманням правил, визначених в пунктах 6.4.-6.5, додаються до суми коштів, передбачених на реалізацію пропозицій (проектів) в частині капітальних видатків.
7.1. У процесі впровадження громадського (учасницького) бюджетування проводяться освітньо-інформаційна кампанія, яку умовно можна поділити на три етапи:
1) ознайомлення громадян України, які зареєстровані та проживають на території міста КРемінна, досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України, з основними положеннями та принципами громадського бюджету (бюджету участі) з урахуванням останніх змін, а також заохочування їх до подання пропозицій (проектів);
2) представлення отриманих пропозицій (проектів) та заохочування до взяття участі в голосуванні;
3) розповсюдження інформації стосовно перебігу та результатів процесу запровадження громадського (учасницького) бюджетування.
7.2. На двох перших етапах кампаній, зазначених у пункті 7.1, необхідно використовувати різні канали комунікації залежно від групи громадян України, які належать до територіальної громади міста Кремінна, досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України.
7.3. Освітньо-інформаційна кампанія повинна бути пов’язана з ідеєю громадського бюджету (бюджету участі) та робити акцент на можливості безпосереднього, відкритого та однакового впливу громадян України, які належать до територіальної громади міста Кремінна, досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України, на відбір пропозицій (проектів), реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі).
7.4. У період, передбачений для подання пропозицій (проектів), реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі), усі зацікавлені громадяни України, які зареєстровані та проживають на території міста Кремінна, досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України, можуть отримати в уповноваженому робочому органі, яка стосується принципів, положень та порядку запровадження цього типу бюджетування.
8.1. Пропозиції (проекти), які шляхом голосування відповідно до розділу 5 були рекомендованими, виносяться на розгляд чергового пленарного засідання Кремінської міської ради, після обговорення та погодження постійними комісіями міської ради).
8.2. Пропозиції, які будуть затвердженні рішенням Кремінської міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) у місті Кремінна.
9.1. Консультації стосовно громадського (учасницького) бюджетування у місті Кремінна мають циклічний характер, тобто повторюються кожний наступний рік.
9.2. Процес реалізації громадського (учасницького) бюджетування підлягає моніторингу та щорічному оцінюванню, результати якого можуть використовуватися для впровадження змін з метою вдосконалення процесу реалізації громадського (учасницького) бюджетування.
9.3. Рекомендації стосовно змін у процедурі громадського (учасницького) бюджетування на кожний наступний рік розробляє Робоча група. Персональний та кількісний склад Робочої групи може бути змінений розпорядженням міського голови за поданням Робочої групи.
Секретар міської ради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н.М. Макогон
____________ 2020 року |
Кремінна |
№ 56/ _____ |
Про погодження розподілу коштів,
отриманих комунальним підприємством
«Кремінське водопровідно-каналізаційне
господарство» Кремінської міської ради
від реалізації металобрухту
Розглянувши лист директора комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради від _____________, стосовно запланованих напрямків використання коштів, отриманих підприємством від реалізації металобрухту, керуючись статтями 26, 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О.ПРОКОПЕНКО
____________ 2020 року |
Кремінна |
№ 56/ ______ |
Про внесення змін до Програми
благоустрою міста Кремінна
на 2020-2022 роки
Розглянувши клопотання виконавчого комітету Кремінської міської ради щодо внесення змін до Програми благоустрою міста Кремінна на 2020-2022 роки, яку ухвалено рішенням сесії Кремінської міської ради від 18 грудня 2019 року № 53/4, з метою покращення санітарного стану та благоустрою території міста, підтримки чистоти та порядку на території міста, покращення інфраструктури та зовнішнього вигляду території, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О.ПРОКОПЕНКО
«18» березня 2020 року |
Кремінна |
№ 56/___ |
Про затвердження цільової
Програми забезпечення рівних
прав та можливостей жінок і
чоловіків Кремінської міської ради
на 2020-2022 роки
Розглянувши клопотання виконавчого комітету Кремінської міської ради щодо затвердження цільової Програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Кремінської міської ради на 2020-2022 роки, яку ухвалено рішенням виконавчого комітету Кремінської міської ради від 17 березня 2020 року, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26, статтями 59, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О. ПРОКОПЕНКО
Шановні землевпорядники!
Щиро вітаю вас з професійним святом.
Ви обрали своєю професією працю на рідній землі. Ви турбуєтесь про її стан та родючість, про її сьогодення та майбутнє. Ваша наполеглива щоденна праця сприяє зміцненню землевпорядної служби, служить запорукою її успішного розвитку.
Бажаємо Вам міцного здоров’я, гарного весняного настрою, злагоди у родинах, натхнення, плідної праці та нових успіхів у обраній справі. Нехай завжди і в усьому Вас супроводжує удача!
Міський голова Юрій Прокопенко