ЗАХОДИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ МОНІТОРИНГУ
НАСЛІДКІВ ВИКОНАННЯ
«Програми соціально-економічного та культурного розвитку
Кремінської громади на 2022-2023 роки»
На виконання ст. 17 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» Кремінська міська рада у межах своєї компетенції має здійснювати моніторинг наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, один раз на рік оприлюднювати його результати на своєму офіційному вебсайті у мережі Інтернет та у разі виявлення не передбачених звітом про стратегічну екологічну оцінку негативних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, має вживати заходів для їх усунення.
На підставі проведеного аналізу зроблено висновок, що Програма відповідає державним, регіональним та місцевим стратегічним документам, реалізація заходів Програми не справить значного негативного впливу на стан довкілля та здоров’я населення.
Рекомендується здійснення наступних контрольних заходів:
Екологічні індикатори для моніторингу виконання Програми наведено в таблиці.
Екологічні індикатори для моніторингу виконання Програми
Індикатор |
Визначення |
Створення сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами |
- зменшення обсягів стихійних сміттєзвалищ до 50 %; - обсяг утворення відходів, т/рік; - кількість домогосподарств, що уклали договори на вивезення відходів, % від загальної кількості |
Покращення стану атмосферного повітря |
- частка створення зелених насаджень загального користування, м2/ до площі громади; - капітальний ремонт та будівництво вулично-дорожньої мережі, км/рік |
Покращення стану водних ресурсів |
- кількість проб якості питної води з централізованих джерел водопостачання, що не відповідають встановленим санітарним нормам, % від загальної кількості проб на квартал; - обсяг стічних вод від житлово-комунального сектору, м3/рік |
Рівень захворюваності населення |
зменшення показників захворюваності населення: - кількість випадків захворюваності населення на захворювання органів дихання, кількість випадків на рік; - кількість випадків захворюваності населення на злоякісні новоутворення, випадків/ 10 тис. населення |
«10» листопада 2021 року |
Кремінна |
№ 11/9 |
Про надання згоди на прийняття з державної у комунальну власність Кремінської територіальної громади
майна для забезпечення функціонування Центру надання адміністративних послуг, утвореного на її території,
та взяття зобов’язання використовувати його за цільовим призначенням і не відчужувати в приватну власність
З метою прийняття майна, яке доцільно передати у власність Кремінської міської територіальної громади для забезпечення функціонування центру надання адміністративних послуг, який утворено на її території, враховуючи лист Сєвєродонецької районної державної адміністрації Луганської області від 23.09.2021 № 03-31-1413, керуючись статтею 25, пунктом 51 частини першої статті 26 і частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 4 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі», підпунктом 4 пункту 7, пунктами 19 і 21 Методичних рекомендацій щодо утворення центрів надання адміністративних послуг міськими, селищними радами, що здійснюють свої повноваження в населених пунктах - адміністративних центрах районів (станом на 1 січня 2020 р.), та ліквідації центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.03.2021 № 254-р, Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Володимир СТРУК
30 листопада 2021 року було підписано Угоду про співробітництво між Кремінською міською радою Луганської області в особі міського голови Володимира Струка та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області в особі начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Ріти Холоденко щодо організації надання адміністративних послуг через управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської ради.
Кремінська міська рада працює для мешканців своєї громади, які очікують зручних, якісних та доступних адміністративних послуг. Сутність роботи полягає в тому, що звернувшись до ЦНАП суб’єкт звернення може отримати у найкоротший строк і за мінімальної кількості відвідувань адміністративну послугу.
Довідка про консультації
щодо проєкту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2022-2023 роки
та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади
на 2022-2023 роки
Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» (далі – Закон) Кремінською міською радою з 02.10.2021 по 31.10.2021 проведено консультації з органами, визначеними у статтях 6, 7 та 8 цього Закону, щодо проєкту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2022-2023 роки (далі – Програма) та Звіту про стратегічну екологічну оцінку Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2022-2023 роки (далі – Звіт).
Проєкт Програми, Звіт та повідомлення про їх оприлюднення направлені на паперових носіях та в електронному вигляді до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (лист від 01.10.2021 № 03-06-02/3985), Міністерства охорони здоров’я України (лист від 01.10.2021 № 03-06-02/3984), Департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації (лист від 01.10.2021 №03-05-02/3986) та Департаменту охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації (лист від 01.10.2021 № 03-05-02/3987).
Згідно п. 3 ст. 13 Закону, зазначені органи у строк, що не перевищує 30 днів з дня отримання зазначених документів, подають у письмовій формі зауваження і пропозиції до проєкту Програми та Звіту. У разі неподання таких зауважень і пропозицій протягом зазначеного строку вважається, що зауваження і пропозиції відсутні.
Зауваження та пропозиції, що надійшли у встановлений термін:
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (лист від 03.11.2021 № 25/5-21/23353-21):
1) у Програмі вважають необхідним передбачити належне врахування питань забезпечення реалізації завдань та заходів щодо охорони довкілля та сталого використання природних ресурсів, визначених відповідними планами, стратегіями, програмами та іншими документами загальнодержавного рівня, а також міжнародними угодами Стороною яких є Україна.
Пропозицію враховано. Проєкт Програми та Звіт доповнено інформацією щодо зв’язку з зазначеними документами державного планування.
2) у розділі 2 Програми «Мета, завдання та заходи економічного та соціального розвитку» передбачити окрему стратегічну ціль «Охорона довкілля, екологічна безпека та стале природокористування», в якій додатково передбачити певну інформацію/завдання (заходи).
Стратегічні цілі зазначені у розділі 2 Програми «Мета, завдання та заходи економічного та соціального розвитку» затверджені рішенням сесії Кремінської міської ради від 23.12.2020 № 2/6 «Про затвердження Стратегії розвитку Кремінської об’єднаної територіальної громади Луганської області до 2027 року». Зміна стратегічних цілей потребує внесення змін до Стратегії та плану реалізації заходів. Завдання та заходи щодо охорони довкілля, екологічної безпеки та сталого природокористування зазначені в інших стратегічних цілях Стратегії розвитку Кремінської об’єднаної територіальної громади Луганської області до 2027 року/ або відображені в заходах Програми. Також необхідно зазначити, що в громаді діє цільова місцева програма забезпечення громадського порядку та громадської безпеки Кремінської територіальної громади на 2021-2023 роки, якою передбачено реалізацію заходів, спрямованих на охорону довкілля та екологічну безпеку.
3) у Програмі пропонується додатково опрацювати відповідні кількісні індикатори/показники оцінки її виконання, зокрема з урахуванням індикаторів, передбачених Держстратегією, Стратегією ОНПС (показники оцінки реалізації державної екологічної політики) та моніторингом ЦСР.
Пропозицію враховано. В додаток 1 Програми внесено запропоновані показники оцінки реалізації державної екологічної політики.
4) у Звіті відсутня інформація про прогнозні зміни стану довкілля, якщо Програма не буде затверджена.
Не затвердження Програми не вплине на стан довкілля на підставі того, що на території громади діє цільова місцева програма забезпечення громадського порядку та громадської безпеки Кремінської територіальної громади на 2021-2023 роки, розділами якої передбачено реалізацію заходів, спрямованих на охорону довкілля та екологічну безпеку. Оцінка змін поточного стану довкілля, факторів впливу та моніторинг наслідків виконання цієї програми для довкілля, буде здійснено відповідальними виконавцями даної програми у процесі реалізації. Заходи Програми також передбачають контроль за її реалізацію. Крім того, на етапі затвердження програми не можливо оцінити вплив від реалізації конкретних проектів через дефіцит інформації щодо умов конкретної планованої діяльності та технологій, тому оцінку впливу на довкілля окремих проектів доцільно здійснювати на більш пізньому етапі під час планування конкретної діяльності.
5) у Звіті відсутня інформація щодо характеристики стану довкілля на територіях, які ймовірно зазнають впливу.
Пропозицію враховано. Звіт доповнено інформацією щодо характеристики стану довкілля на територіях, які ймовірно зазнають впливу.
6) у Звіті відсутня інформація щодо обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під здійснення стратегічної екологічної оцінки).
Пропозицію враховано. Звіт доповнено інформацією щодо обґрунтування вибору виправданих альтернатив.
7) у Звіті відсутня інформація щодо опису ймовірних (або їх відсутність) транскордонних наслідків довкілля.
Пропозицію враховано. Звіт доповнено інформацією щодо ймовірних (або їх відсутність) транскордонних наслідків довкілля.
8) Інформація розділу 9 «Заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення» Звіту має бути приведена у відповідність до вимог пункту 5 Порядку здійснення моніторингу наслідків довкілля , у тому числі для здоров’я населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1272.
Пропозицію враховано.
9) Звіт необхідно підписати всіма його авторами (виконавцями) із зазначенням їхньої кваліфікації.
Пропозицію враховано.
Державна установа «Луганський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України (лист від 01.11.2021 № 1745/05):
1) Доповнити Звіт даними про стан довкілля якість питної води та джерел централізованого та нецентралізованого питного водопостачання відповідно до вимог ст.11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».
Пропозицію враховано.
2) Передбачити заходи в Програмі:
- оцінки екологічного та гігієнічного стану джерел централізованого питного водопостачання вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правила вибирання» та джерел громадського нецентралізованого водопостачання вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»;
- визначення класу води джерел централізованого питного водопостачання згідно вимог ДСТУ 4808:2007;
- охорони джерел питного водопостачання від забруднення та виснаження шляхом організації зон санітарної охорони та обмеження господарської діяльності в зонах санітарної охорони згідно чинного законодавства;
- впровадження виробничого лабораторного контролю за якістю питної води у відповідності до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 та інших нормативних актів;
- впровадження моніторингу за станом довкілля в сельбищній зоні у відповідності до вимог чинного законодавства за показниками та параметрами , за якими можливо об’єктивно та достовірно оцінити стан навколишнього середовища в сельбищній зоні населених пунктів Кремінської громади.
На території громади організовано зони санітарної охорони водозаборів, , що складається з трьох поясів:
Виробничий лабораторний контроль за якістю питної води у відповідності до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 та інших нормативних актів здійснюється з кратністю 1 раз на місяць по десяти точках з розподільчої мережі, а лаболаторний контроль якості води з першоджерел, з кратністю 2 рази на рік.
Згідно ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правила вибирання» визначено 3 клас якості води – задовільна, прийнята якість води.
Підприємством, що надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення отримано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від 12.05.2020 року, а також висновок з оцінки впливу на довкілля від 01.10.2020 року.
Департамент охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації (лист від 07.10.2021 № 1/06/04546):
1) пункт 6.7 Звіту не повною мірою містить опис наслідків для здоров’я населення громади.
Пропозицію враховано.
Департамент комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів (лист від 26.10.2021 № 06/01-10/03180):
1) Зміст та структуру Звіту привести у відповідність до вимог ч. 2 ст. 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»
Пропозицію враховано.
2) Звіт має містити, у тому числі, інформацію щодо зв’язку документа державного планування з іншими документами державного планування(вважають необхідним передбачити належне врахування питань забезпечення реалізації завдань та заходів щодо охорони довкілля та сталого використання природних ресурсів, визначених відповідними планами, стратегіями, програмами та іншими документами загальнодержавного рівня, а також міжнародними угодами Стороною яких є Україна).
Пропозицію враховано. Проєкт Програми та Звіт доповнено інформацією щодо зв’язку з зазначеними документами державного планування.
3) Узгодити інформацію в аб. 2 підрозділу «Містобудівна діяльність» розділу 1 Програми з додатком 2 проекту Програми.
Пропозицію враховано.
4) Узгодити інформацію аб. 1 підрозділу «Охорона здоров’я» Програми з інформацією аб. 5 підрозділу 2.2. «Атмосферне повітря» розділу 2 Звіту.
Пропозицію враховано.
5) Провести кореляцію даних таблиці 2.4.1. Звіту.
Пропозицію враховано.
6) Розділ 2.7 «Поводження з відходами» Звіту потребує доповнення інформації щодо знешкодження та утилізації відходів на зазначених об’єктах.
На території громади видалення відходів здійснюється лише шляхом захоронення. Для зменшення екологічного навантаження, Програмою передбачається будівництво сміттєпереробного заводу.
7) у Звіті відсутня інформація про прогнозні зміни стану довкілля, якщо Програма не буде затверджена.
Не затвердження Програми не вплине на стан довкілля на підставі того, що на території громади діє місцева програма забезпечення громадського порядку та безпеки на території Кремінської територіальної громади на 2021-2023 роки, розділами якої передбачено реалізацію заходів, спрямованих на охорону довкілля. Оцінка змін поточного стану довкілля, факторів впливу та моніторинг наслідків виконання цієї програми для довкілля, буде здійснено відповідальними виконавцями даної програми у процесі реалізації. Крім того, на етапі затвердження програми не можливо оцінити вплив від реалізації конкретних проектів через дефіцит інформації щодо умов конкретної планованої діяльності та технологій, тому оцінку впливу на довкілля окремих проектів доцільно здійснювати на більш пізньому етапі під час планування конкретної діяльності.
8) в SWOT – аналізі Звіту розглянути негативні наслідки зміни клімату як негативні фактори впливу.
Пропозицію враховано.
9) розділ 4 Звіту доповнити інформацією про екологічні проблеми та ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються Програми.
Пропозицію враховано.
10) провести корегування розділу 5 Звіту щодо доповнення інформації про шляхи врахування зобов’язань у сфері охорони довкілля.
Пропозицію враховано.
11) до Розділу 7 Звіту доцільно віднести оцінку впливу на довкілля планової діяльності, пов’язаної з реалізацією Програми.
Пропозицію враховано.
12) інформація розділу 9 «Заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення» Звіту має бути приведена у відповідність до вимог пункту 5 Порядку здійснення моніторингу наслідків довкілля , у тому числі для здоров’я населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1272.
Пропозицію враховано.
13) забезпечити вільний доступ до інформації у процесі стратегічної екологічної оцінки.
Із Звітом про СЕО та документом державного планування (проектом Програми) можна ознайомитися в Управлінні економіки Кремінської міської ради, кабінет 21, проспект Дружби, 13, м. Кремінна, Луганська область, 92905. Також зазначені документи розміщені на офіційному веб-сайті міської ради в розділі «Документи державного планування» (https://www.kremrada.gov.ua/index.php/dokumenty-derzhavnoho-planuvannia/stratehichna-ekolohichna-otsinka)
Т.в.о. заступника міського голови
з питань діяльності виконавчих
органів ради Георгій ДЗИВУЛЬСЬКИЙ
Довідка про громадські обговорення
Звіту про стратегічну екологічну оцінку
проєкту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2022-2023 роки
З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості, відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», Кремінською міською радою проведено публічні громадські обговорення Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2022-2023 роки (далі – Звіт про СЕО).
Повідомлення про оприлюднення Звіту про СЕО розміщено в газетах «Рубіжанські новини» (№40 від 01.10.2021) та «Кремінщина» (№79-80 (9381-9382) від 02.10.2021), а також на офіційному сайті Кремінської міської ради в підрозділі «Стратегічна екологічна оцінка» розділу «Документи державного планування».
Проект Програми та Звіт про СЕО розміщені у вільному доступі на офіційному сайті міської ради в підрозділах «Програма соціально-економічного розвитку» та «Стратегічна екологічна оцінка» розділу «Документи державного планування».
Станом на 01.11.2021 в рамках проведення громадських обговорень пропозиції та зауваження до проекту Програми та Звіту про СЕО не надійшли.
Т.в.о. заступника міського голови
з питань діяльності виконавчих
органів ради Георгій ДЗИВУЛЬСЬКИЙ
При проведені установчих зборів засновників громадського об'єднання та/або при підготовці документів для державної реєстрації громадського об'єднання, засновникам необхідно визначитися з найменуванням (назвою) громадського об'єднання.
Звертаємо увагу, що Законом України "Про громадські об'єднання" встановлено, що власна назва громадського об'єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об'єднань.
Нагадуємо, що найменування громадського об'єднання складається з двох частин - загальної та власної назв. Назва береться у лапки та зазначається безпосередньо після організаційно-правової форми суб’єкта господарювання (крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, державних, комунальних організацій, закладів, установ).
У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об'єднання ("громадська організація", "громадська спілка").
Таким чином, саме власна назва громадського об'єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об'єднань.
Перевірити тотожність власної назви громадського об'єднання можна скориставшись онлайн-сервісом Міністерства юстиції України – "Он-лайн будинок юстиції" за посиланням у мережі Інтернет https://online.minjust.gov.ua.
За допомогою цього онлайн-сервісу Міністерства юстиції України, можна перевірити через Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), а також Реєстр громадських об'єднань, тотожність власної назви громадського об'єднання.
Для цього необхідно у пошуковому полі відповідного реєстру ввести власну назву громадського об'єднання або найменування громадського об'єднання та здійснити пошук.
У разі відсутності результатів пошуку, у вигляду знайдених Єдиним державним реєстром та Реєстром громадських об'єднань збігів, можна використовувати таку власну назву та найменування новоствореному громадському об'єднанню.
У разі наявності тотожних назв необхідно визначати нову власну назву та найменування громадського об'єднання.
Отримати консультацію з питань державної реєстрації громадських формувань у Луганській області можна за телефонами - 0645242216, 0953624202.
СХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ (М.ХАРКІВ) (далі – Управління) нагадує, що у разі зміни керівника, складу керівного органу, місцезнаходження, інших відомостей про громадську організацію, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) такі зміни підлягають державній реєстрації.
Громадська організація повідомляє про внесення змін до статуту громадської організації, зміни у складі керівних органів, зміну місцезнаходження громадської організації протягом 60 днів з дня прийняття відповідного рішення.
Для державної реєстрації змін до відомостей про громадську організацію необхідно підготувати та подати до суб'єкта державної реєстрації певний перелік документів, на підставі яких буде проведено державну реєстрацію.
Суб'єктом державної реєстрації громадських організацій, місцезнаходженням яких є населені пункти Луганської області, є Управління через відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі – Відділ).
Для державної реєстрації змін до відомостей про громадську організацію зі статусом юридичної особи подаються наступні документи:
Для державної реєстрації змін до відомостей про громадську організацію зі статусом юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв’язку із зупиненням (припиненням) членства у громадській організації члена керівного органу (крім керівника) така особа подає копію заяви про зупинення (припинення) нею членства до відповідних статутних органів громадської організації з відміткою про її прийняття.
Для державної реєстрації змін до відомостей про громадську організацію, що не має статусу юридичної особи, подаються наступні документи:
Для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, що не має статусу юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв’язку із зупиненням (припиненням) членства в громадській організації, що не має статусу юридичної особи, член керівного органу (крім керівника) подає копію заяви про зупинення (припинення) ним членства до відповідних статутних органів громадської організації з відміткою про її прийняття.
Розгляд документів - не пізніше трьох робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.
Місцезнаходження Відділу - 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд. 22.
Отримати консультацію з питань державної реєстрації громадських формувань у Луганській області можна за телефонами - 0645242216, 0953624202.
«___» _______2021 року |
Кремінна |
№ ______ |
Про погодження штатного розкладу
КП «Кремінське водопровідно –
каналізаційне господарство»
Кремінської міської ради
Розглянувши звернення керівника комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» (КП «Кремінське ВКГ») від 05.11.2021 № 295/25 стосовно погодження штатного розкладу підприємства, враховуючи зміни рівня мінімальної заробітної плати та норми тривалості робочого часу, керуючись рішенням сесії Кремінської міської ради від 14.10.2011 №14/1 «Про внесення змін до Статутів комунальних підприємств, які знаходяться у власності Кремінської територіальної громади», ст.ст. 30,40,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконком Кремінської міської ради
В И Р І Ш И В:
Т.в.о. міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради Георгій ДЗИВУЛЬСЬКИЙ
Платники податків, які станом на 01.11.2021 мають податковий борг по земельному податку з фізичних осіб та орендній платі з фізичних осіб по Кремінській територіальній громаді: