25 січня 2022 року |
Кремінна |
№ 03 |
Про затвердження документації робочого проекту «Капітальний
ремонт клубу-їдальні з мінікотельнею, розташовані за адресою:
Луганська область, м. Кремінна, вулиця Санаторна, буд. 1б».
Відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого Постановою КМУ від 11.05.2011 № 560 зі змінами, розглянувши кошторисну документацію робочого проекту «Капітальний ремонт клубу-їдальні з мінікотельнею, розташовані за адресою: Луганська область, м. Кремінна, вулиця Санаторна, буд. 1б » на проведення робіт з капітального ремонту, розрахунки якої проведені відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», враховуючи позитивний експертний звіт від 20 грудня 2021р. № 20/349-12/21 наданий ТОВ
«УК ЕКСПЕРТИЗА», керуючись ст.ст. 30, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком Кремінської міської ради
В И Р І Ш И В
Будівельні роботи – 48 578,715 тис.грн.
Устаткування – 547,895 тис. грн.
інші витрати – 19 772,295 тис.грн.
Клас наслідків – СС2.
Найменування основного показника |
Одиниця вимірювання |
Відповідно до Основні показники об’єкта будівництва:проектної документації |
|
загальний |
у тому числі пускового комплексу або черги |
||
Загальна площа приміщень |
м2 |
4929,0 |
|
Корисна площа |
м2 |
2627,4 |
|
Площа забудови |
м3 |
22593,5 |
|
Висота поверху |
м |
2,8-3,0 |
|
Будівельний об`єм |
пов |
3 |
|
Поверх |
- |
2 |
|
Ступінь вогнестійкості |
клас |
Б |
|
Річні показники енергоефективності |
Гкал/рік |
158,95 |
|
Тривалість будівництва |
міс |
6-8 |
|
Т.в.о. заступника міського голови
з питань діяльності виконавчих органів ради Георгій ДЗИВУЛЬСЬКИЙ
25 січня 2022 року |
Кремінна |
№ 02 |
Про присвоєння адреси об’єкту нерухомого
майна – житловому будинку садибного типу
(за заявою ------)
Розглянувши заяву ------ та наданий пакет документів щодо присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна – житловому будинку садибного типу, який розташований за адресою: Луганська обл., м. Кремінна, вул. Східна, -----(колишня Кірова), керуючись ст.26-3, ст.26-5 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та пп.10 п. б ч.1 ст.30, п.3 ч.4 ст.42, ч.6 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Кремінської міської ради.
ВИРІШИВ :
Т.в.о. заступника міського
голови з питань діяльності
виконавчих органів ради Георгій ДЗИВУЛЬСЬКИЙ
25 січня 2022 року |
Кремінна |
№ 01 |
Про затвердження містобудівних умов
та обмежень для проектування об’єкту -
будівництво індивідуального гаражу за адресою:
м. Кремінна, Луганська обл., вул. Шевченко, -----
(за заявою ----)
Розглянувши заяву та надані документи щодо надання містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкту будівництва індивідуального гаражу за адресою: м. Кремінна, Луганська обл., вул. Шевченко, -----, керуючись п.6 ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 31 травня 2017 року №135 «Про затвердження Порядку внесення реєстру містобудівних умов та обмежень», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 червня 2017 р. № 714/30582, та п. а ч. 9 ст.31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Кремінської міської ради.
ВИРІШИВ:
Т.в.о. заступника міського
голови з питань діяльності
виконавчих органів ради Георгій ДЗИВУЛЬСЬКИЙ
Корисні копалини належать до непоновлюваних природних ресурсів, геологічна швидкість утворення або акумуляції яких є значно меншою, ніж швидкість їх споживання людиною. За своїм призначенням вони поділяються на корисні копалини загальнодержавного та місцевого значення. Віднесення корисних копалин до корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення здійснюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року № 827 до корисних копалин місцевого значення віднесено: вапняк, гажа, гіпс, сапропель (сировина для хімічних меліорантів ґрунтів); гіпс, вапняк, крейда (сировина для будівельного вапна та гіпсу); пісок (сировина піщано-гравійна); суглинок, супісок (сировина цегельно-черепична).
Згідно із статтею 23 Кодексу України про надра землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення загальною глибиною розробки до двох метрів та використовувати надра для господарських і побутових потреб.
Таким чином, для видобування корисних копалин, за винятком випадків, передбачених статтею 23 вказаного Кодексу, необхідно мати спеціальний дозвіл на користування надрами.
Видобуток корисних копалин місцевого значення, зокрема піску, досить розповсюджений, однак забір піщаної сировини наносить значну шкоду довкіллю. Самовільна розробка створює ситуації щодо небезпечного стану піщаних кар`єрів, викликає потребу у залучені більш досконалих програм щодо проведення рекультивації використаних піщаних кар'єрів, потребує вжиття чималих зусиль для того, щоб порушені землі привести до стану, придатного для їх експлуатації у сільському, лісовому господарствах. Розробка кар’єрів також створює проблему руйнування навколишніх доріг.
У зв’язку з тим, що передбачені чинним законодавством України заходи відповідальності за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, які регулюються нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є достатньо ефективними, до винних осіб, за фактом розкрадання надр, застосовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, передбачена ст. 47 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення права державної власності на надра).
Крім того, кримінальним законодавством не передбачалась відповідальність за незаконний видобуток корисної копалини - піску, який визначено корисною копалиною місцевого значення, так як положеннями статті 240 Кримінального кодексу України (далі – КК України) передбачалась кримінальна відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин лише загальнодержавного значення.
Законом № 1685-IX від 15.07.2021 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин» до статті 240 КК України внесено зміни щодо посилення кримінальної відповідальності за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, а також введено відповідальність за незаконне видобування корисних копалин у великому розмірі та особливо великому розмірі, збільшено штрафи. Законом передбачена відповідальність не лише для фізичних, а й для юридичних осіб.
У примітці до зазначеної статті роз’яснено, що незаконне видобування корисних копалин місцевого значення вважається вчиненим у значному розмірі, якщо їх вартість у тридцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Незаконне видобування корисних копалин місцевого значення вважається вчиненим у великому розмірі, якщо їх вартість у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Прийняття закону спрямоване на підвищення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин і покликане покращити ситуацію в сфері надрокористування.
Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької окружної прокуратури Ігор ЗАЇКА
З 1 лютого 2022 року почне діяти чергова законодавча норма щодо обмеження використання пластикових пакетів на території України, якою вводяться мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.
Таке рішення ухвалив на своєму засіданні Кабінет Міністрів України 20 грудня 2021 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1387-2021-%D0%BF#Text).
Отже, пластиковий пакет у формі рукава з дном та відкритою горловиною із стінками товщиною понад 50 мікрометрів:
Встановлені мінімальні роздрібні ціни застосовуються під час платного надання пластикових пакетів, призначених для пакування та/або транспортування товарів і продуктів кінцевим споживачам, в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, в яких може здійснюватися розповсюдження пластикових пакетів.
Ці роздрібні ціни є мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бокових складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися суб’єктом господарювання, що здійснює розповсюдження пластикових пакетів.
Мінімальні роздрібні ціни не поширюються на: біорозкладні пластикові пакети; надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.
Відділ економічного аналізу та розвитку
Управління економіки Кремінської міської ради
Реалізація державної регуляторної політики Кремінською міською радою у 2021 році здійснювалася відповідно до норм Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) та інших нормативно-правових актів з питань державної регуляторної політики щодо забезпечення системності та узгодженості прийняття регуляторних актів у сфері господарської діяльності, публічності та прозорості реалізації державної регуляторної політики.
Регуляторна діяльність здійснюється у напрямках формування нормативно-правової бази у сфері підприємництва, усунення обмежень, які стримують розвиток підприємницької діяльності, із забезпеченням процедур підготовки проектів регуляторних актів, відстеження результативності діючих регуляторних актів та інших заходів.
Діяльність міської ради була спрямована на вирішення ряду завдань, передбачених законодавством, зокрема:
На виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики», створено комісію з питань реалізації державної регуляторної політики, яка відстежує додержання вимог чинного законодавства по впровадженню проектів регуляторних актів, опублікування, обговорення, відстеження результативності та інше. До участі у комісії залучені представники громадських організацій, депутатського корпусу, приватного бізнесу.
Регуляторна діяльність міської ради у 2021 році здійснювалась відповідно до затвердженого плану діяльності з підготовки та відстеження регуляторних актів Кремінської міської ради на 2021 рік, до якого вносились зміни у відповідності з законодавчими вимогами.
На забезпечення виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики», Податкового кодексу України та Плану діяльності протягом 2021 року міською радою були прийняті наступні регуляторні акти - рішення сесії міської ради:
Прийняття зазначених регуляторних актів здійснено на підставі статті 12 Податкового кодексу України та згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими визначено повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів, що є виключною компетенцією місцевої ради. Зазначені рішення дають можливість здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податків і зборів, наповнення місцевого бюджету та вирішення соціальних проблем територіальної громади, покращення інфраструктури тощо.
Також, з метою недопущення виникнення несанкціонованої торгівлі, порушень правил благоустрою внаслідок самовільного та хаотичного розміщення засобів пересувної торгівлі, необхідності впорядкування організації ярмаркової та проведення святкових заходів на території Кремінської територіальної громади, на виконання пункту 1.7 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, було прийнято регуляторний акт - рішення сесії від 22.12.2021 № 12/43 «Про затвердження Порядку організації сезонної та святкової торгівлі на території Кремінської міської територіальної громади».
До всіх регуляторних актів було розроблено аналізи регуляторного впливу та проведені базові відстеження результативності, які оприлюднено в установленому порядку.
Всі проекти рішень розроблені та прийняті відповідно до законодавчих вимог з дотриманням єдиного підходу до підготовки проектів регуляторних актів. Міською радою забезпечена участь підприємців, громадських організацій в обговоренні проектів регуляторних актів, проведені громадські обговорення. Під час підготовки проектів рішень міська рада активно взаємодіяла з громадською організацією «Кремінська бізнес-асоціація». Пропозиції та зауваження від бізнес-громадськості враховано.
Для забезпечення відкритості та прозорості регуляторної діяльності на офіційному сайті міської ради (https://www.kremrada.gov.ua) створено розділ «Регуляторна політика», в якому постійно здійснюється актуалізація матеріалів з питань регулювання господарської діяльності, зокрема, розміщуються Плани діяльності Кремінської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів, Плани-графіки проведення заходів з відстеження результативності регуляторних актів, висновки комісій, проекти регуляторних актів, звіти з відстеження результативності тощо. В 2021 році проведено впорядкування структури розділу згідно рекомендацій, наданих Державною регуляторною службою.
В 2021 році відповідно до доручення Державної регуляторної служби проведено перегляд діючих регуляторних актів Кремінської міської ради та в результаті перегляду вирішено залишити діючі регуляторні акти без змін (всього 15 рішень).
Відповідно до плану-графіку з відстеження результативності дії регуляторних актів Кремінської міської ради в 2021 році проводились повторні та періодичні відстеження результативності регуляторних актів прийнятих в попередніх роках. Всього здійснено 6 повторних та 3 періодичних відстеження результативності регуляторних актів. Перелік актів щодо яких було проведено повторні та періодичні відстеження результативності дії:
В результаті проведених відстежень результативності регуляторних актів складені відповідні звіти. Звіти про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднено на офіційному веб-сайті Кремінської міської ради.
Станом на 01.01.2022 року налічується 13 діючих регуляторних актів:
Рішенням сесії міської ради від 10 листопада 2021 року № 11/10 затверджено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та план-графік з відстеження результативності дії регуляторних актів Кремінської міської ради на 2022 рік.
Інформація про здійснення регуляторної діяльності міською радою готується щороку та оприлюднюється в установленому порядку на сайті ради.
Завдяки доступності документів, забезпечено відкритість і прозорість дій органу місцевого самоврядування; суб’єкти господарювання, їх об’єднання, представники бізнес-середовища, а також громадськість мають реальну можливість стати безпосередніми учасниками регуляторного процесу, тим самим залучитись до державного регулювання на всіх етапах регуляторної діяльності.
Міський голова Володимир СТРУК