Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Діджитал-платформа "Ти як?"

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Пульс - онлайн платформа для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою

Administrator

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

«20» вересня 2024року

Кремінна

№ 01-08/386

Про внесення змін до бюджету Кремінської
міської територіальної громади на 2024 рік
 

1251800000
(код бюджету)

Керуючись Бюджетним кодексом України від 08.07.2010 № 2456-VI, ст.ст. 4, 10, п.5 ч. 2 ст.15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, ст.61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ,

зобов’язую:

  1. внести до розпорядження начальника Кремінської міської військової адміністрації від 21.12.2023 № 01-08/480 «Про бюджет Кремінської міської територіальної громади на 2024 рік» (зі змінами) такі зміни:

1) у пункті 1:

в абзаці другому цифри «152 751 575» замінити цифрами «152 789 601»;

в абзаці третьому цифри «170 620 799», «160 064 424»замінити цифрами «170 658 825», «160 102 450» відповідно;

2) викласти додатки 1–6 у новій редакції, що додається.

  1. фінансовому управлінню оприлюднити розпорядження відповідно до вимог чинного законодавства.
  2. контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

«19» серпня 2024року

Кремінна

№ 01-08/315

Про внесення змін до бюджету Кремінської
міської територіальної громади на 2024рік
 

1251800000
(код бюджету)

Керуючись Бюджетним кодексом України від 08.07.2010 № 2456-VI, ст.ст. 4, 10, п.5 ч. 2 ст.15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, ст.61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ,

зобов’язую:

  1. внести до розпорядження начальника Кремінської міської військової адміністрації від 21.12.2023 № 01-08/480 «Про бюджет Кремінської міської територіальної громади на 2024 рік» (зі змінами) такі зміни:

1) у пункті 1:

в абзаці другому цифри «152 043 374» замінити цифрами «152 751 575»;

в абзаці третьому цифри «169 912 598», «159 356 223» замінити цифрами «170 620 799», «160 064 424» відповідно;

2) викласти додатки 1–6 у новій редакції, що додається.

  1. фінансовому управлінню оприлюднити розпорядження відповідно до вимог чинного законодавства.
  2. контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

«12» червня 2024року

Кремінна

№ 01-08/181

Про внесення змін до бюджету Кремінської
міської територіальної громади на 2024 рік
 

1251800000
(код бюджету)

Керуючись Бюджетним кодексом України від 08.07.2010 № 2456-VI, ст.ст. 4, 10, п.5 ч. 2 ст.15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, ст.61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ,

зобов’язую:

  1. внести до розпорядження начальника Кремінської міської військової адміністрації від 21.12.2023 № 01-08/480 «Про бюджет Кремінської міської територіальної громади на 2024 рік» (зі змінами) такі зміни:

1) у пункті 1:

в абзаці другому цифри «151 983 916» замінити цифрами «152 043 374»;

в абзаці третьому цифри «169 653 140», «158 096 765» замінити цифрами «169 912 598», «159 356 223» відповідно;

в абзаці сьомому цифри «7 112 8149» замінити цифрами «7 312 849»;

2) викласти додатки 1–6 у новій редакції, що додається.

  1. фінансовому управлінню оприлюднити розпорядження відповідно до вимог чинного законодавства.
  2. контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

30 вересня 2024 року

Кремінна

№ 01-08/394

Про внесення змін до
розпорядження начальника
військової адміністрації
від 20.12.2023 № 01-08/470

Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, постановою Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених ч. 2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, ст. 27 Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671-VIII, з метою соціального захисту малозабезпечених та малозахищених верств населення Кремінської міської територіальної громади

зобов’язую:

  1. Внести зміни до положення про порядок надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників бойових дій, військовослужбовців і поранених учасників бойових дій та вшанування пам’яті загиблих, сім’ям військовослужбовців у зв’язку із народженням дитини та соціальна підтримка військовослужбовців, працівників Національної поліції та працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які на сьогодні беруть безпосередню участь у бойових діях до Дня Захисників і Захисниць України та положення про порядок надання матеріальної допомоги населенню Кремінської міської територіальної громади на лікування та реабілітацію, хронічних, онкологічних та орфанних захворювань, поховання почесних громадян міста та громадян, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною затверджені розпорядженням начальника військової адміністрації від 20.12.2023 № 01-08/470 «Про затвердження Програми надання матеріальної допомоги населенню Кремінської міської територіальної громади на 2024 рік», та викласти у новій редакції, що додається.
  2. Відділу соціального захисту населення оприлюднити розпорядження у встановленому законом порядку.
  3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника начальника військової адміністрації з житлово-комунальних та соціальних питань Макогон Н.М.

Начальник військової адміністрації                      Олександр ДУНЕЦЬ


Додаток 1
до Програми надання матеріальної допомоги
населенню Кремінської міської територіальної
громади на 2024 рік

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників бойових дій, військовослужбовців і поранених учасників бойових дій та вшанування пам’яті загиблих, сім’ям військовослужбовців у зв’язку із народженням дитини та соціальна підтримка військовослужбовців, працівників Національної поліції та працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які на сьогодні беруть безпосередню участь у бойових діях до Дня Захисників і Захисниць України

Загальні положення:

  1. Положення про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Кремінської громади (далі - Положення) визначає механізм, порядок та умови надання матеріальної грошової допомоги (далі - матеріальна допомога), сім’ям загиблих учасників бойових дій, військовослужбовців і поранених учасників бойових дій та вшанування пам’яті загиблих, сім’ям військовослужбовців у зв’язку із народженням дитини та соціальної підтримки військовослужбовців, працівників Національної поліції та працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які на сьогодні беруть безпосередню участь у бойових діях до Дня Захисників і Захисниць України, соціальної підтримки сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців до Дня Захисників і Захисниць України.
  2. Матеріальна допомога є безповоротною допомогою, яка надається мешканцям Кремінської громади в безготівковій формі за рахунок коштів бюджету Кремінської міської територіальної громади в межах відповідних бюджетних призначень, передбачених в бюджеті громади (при зверненні родини загиблого військовослужбовця для отримання матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників бойових дій заявником може бути особа, яка не зареєстрована на території Кремінської громади).
  3. Матеріальна допомога громадянину (заявнику) надається один раз протягом календарного року, в окремих випадках у разі загострення хвороби, потреби в оперативному втручанні, дороговартісному лікуванні та реабілітації надається повторно (на розгляд комісії).
  4. Прийом заяв на матеріальну допомогу здійснюється до 20 грудня 2024 року у зв’язку з закінченням фінансового року. Виплати проводяться у поточному році.
  5. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні.

Мешканці Кремінської громади – особи, які зареєстровані на території Кремінської громади відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», інших нормативно-правових актів України та на момент звернення фактично проживають на території підконтрольній Україні.

До членів сім’ї відносяться особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (стаття 3 Сімейного кодексу України).

Члени сім’ї загиблих – дружина (чоловік), або інші члени родини (мати, батько , діти).

Матеріальна грошова допомога – це форма допомоги, яка надається персонально та безпосередньо конкретній людині (мешканцю Кремінської громади) члену сім’ї пораненого або загиблого.

 

Порядок призначення матеріальної грошової допомоги:

  1. Підставою для надання або відмови в наданні матеріальної допомоги є особиста заява громадянина, в окремих випадках – одного з членів його сім'ї, про надання йому допомоги у зв'язку з потребою, що виникла внаслідок певних обставин, які він не має можливості самостійно подолати.
  2. Рішення про призначення матеріальної допомоги в межах витрат, передбачених Програмою на відповідний бюджетний період, приймається розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації.
  3. Для надання матеріальної допомоги в межах витрат, передбачених Програмою надання матеріальної допомоги на відповідний бюджетний період, громадяни надають наступні документи:

1) Для надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників бойових дій:

- заяву громадянина;

- копію паспорта (всі сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- свідоцтво про смерть загиблого;

- платіжні документи, що підтверджують факт здійснення поховання за власних рахунок (за наявності);

- довідку про реєстрацію місця проживання померлої особи;

- копію документа, який підтверджує участь в АТО/ООС;

- сповіщення про загибель (смерть) військовослужбовця;

- реквізити банку;

- копії свідоцтва відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підтвердження родинних зв’язків (за потреби).

2) Для надання матеріальної допомоги сім’ям військовослужбовців і поранених учасників бойових дій:

- заяву громадянина;

- копію паспорта (всі сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- копію документа, який підтверджує участь в АТО/ООС;

- копії документів, які підтверджують факт поранення (виписні епікризи, довідка про отримання поранення, травми (додаток 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 р., копію наказу командира частини про результати розслідування по факту отримання поранення травми);

- копію довідки внутрішньо переміщеної особи;

- витяг з реєстру територіальної громади (про зареєстроване місце проживання);

- реквізити банку;

- копії свідоцтва відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підтвердження родинних зв’язків (за потреби);

3) Для надання матеріальної допомоги сім’ям військовослужбовців у зв’язку з народженням дитини:

- заяву громадянина;

- копію паспорта (всі сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- копію документа, який підтверджує участь в АТО/ООС;

- копію довідки внутрішньо переміщеної особи (після 24.02.2022);

- витяг з реєстру територіальної громади (про зареєстроване місце проживання);

- реквізити банку;

- копії свідоцтва відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підтвердження родинних зв’язків (за потреби);

- копію свідоцтва про народження дитини.

4) Для соціальної підтримки військовослужбовців, які на сьогодні беруть безпосередню участь у бойових діях до Дня Захисників і Захисниць України:

- заяву громадянина;

- копію паспорта (всі сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- реквізити банку;

- копію військового квитка, посвідчення офіцера;

- копію довідки внутрішньо переміщеної особи(за наявності);

- витяг з реєстру територіальної громади (про зареєстроване місце проживання);

- довідку про проходження військової служби, яка видана кадровим органом військової частини (форма 5).

5) Для соціальної підтримки осіб, які мають статус УБД та брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України з 2014 року до Дня Захисників і Захисниць України:

- заяву громадянина;

- копію паспорта (всі сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- реквізити банку;

- копію військового квитка, посвідчення офіцера;

- копію довідки внутрішньо переміщеної особи (після 24.02.2022);

- витяг з реєстру територіальної громади (про зареєстроване місце проживання);

- копію документа, який підтверджує участь в АТО/ООС;

- копія посвідчення УБД.

6) Для соціальної підтримки працівників Національної поліції та працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які у 2024 році беруть безпосередню участь у бойових діях або мають статус УБД з 2014 року до Дня Захисників і Захисниць України:

- заяву громадянина;

- копію паспорта (всі сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- реквізити банку;

- копію документа, який підтверджує участь в АТО/ООС;

- копію довідки внутрішньо переміщеної особи (після 24.02.2022);

- витяг з реєстру територіальної громади (про зареєстроване місце проживання);

- копія посвідчення УБД;

- копію військового квитка;

- довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, (додаток 6) до Порядку в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 № 887.

7) Для соціальної підтримки сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців до Дня Захисників і Захисниць України у 2024 році:

- заяву громадянина;

- копію паспорта (всі сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- копію посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України;

- реквізити банку;

- копії свідоцтва відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підтвердження родинних зв’язків (за потреби).

  1. Заява про надання матеріальної допомоги реєструється у Журналі реєстрації заяв громадян надання матеріальної допомоги.
  2. Заяви про надання матеріальної допомоги розглядаються комісією з надання матеріальної допомоги, склад якої та її повноваження затверджуються розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації.
  3. Протягом 5 робочих днів, після прийняття рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги, заявнику надсилається письмова відповідь.
  4. Військовослужбовцям, працівникам Національної поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які у 2023 році брали безпосередню участь у бойових діях, як виняток, соціальну матеріальну допомогу до Дня Збройних сил України за 2023 продовжити виплату у 2024 році на підставі наданих документів.

 

Розмір матеріальної допомоги:

  1. Розмір матеріальної допомоги становить:

- сім’ям загиблих учасників бойових дій до 50 000 грн.;

- сім’ям військовослужбовців і поранених учасників бойових дій до 50 000 грн.,

- в разі загострення хвороби, потреби в оперативному втручанні, дороговартісному лікуванні та реабілітації до 200 000 грн.;

- сім’ям військовослужбовців у зв’язку із народженням дитини до 10 000 грн.;

- для соціальної підтримки військовослужбовців, які на сьогодні беруть безпосередню участь у бойових діях до Дня Захисників і Захисниць України до 20 000 грн.;

- для соціальної підтримки осіб, які мають статус УБД та брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України з 2014 року до Дня Захисників і Захисниць України до 20 000 грн.;

- для соціальної підтримки працівників Національної поліції та працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які в 2024 році беруть безпосередню участь у бойових діях або мають статус УБД з 2014 року до Дня Захисників і Захисниць України до 20 000 грн.;

- для соціальної підтримки сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців до Дня Захисників і Захисниць України у 2024 році – 10 000 грн.

  1. Призначення допомоги здійснюється на підставі вивчення документів відділом соціального захисту населення та управлінням «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації та комісією з призначення допомоги, наданих довідок, інших документів, що підтверджують потребу заявника в допомозі.

 

Підстави для відмови в наданні матеріальної грошової допомоги

  1. Подання заявником у заяві недостовірної або неповної інформації щодо себе, членів своєї сім'ї або осіб, які зареєстровані і фактично проживають разом з ним або невідповідність наданих документів.
  2. Якщо заявник звернувся із заявою про відмову в наданні матеріальної допомоги.
  3. У разі звернення за грошовою допомогою сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців, за умови що таку грошову допомогу вже отримав інший член сім’ї загиблого Захисника або Захисниці України.
  4. Смерть заявника.

Відділ бухгалтерського обліку та звітності міської військової адміністрації перераховує банківським установам перекази з призначеними сумами матеріальної допомоги.

Відділ соціального захисту населення разом з управлінням «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації веде реєстр осіб, що звернулися за допомогою та отримали матеріальну допомогу або вмотивовану відмову.


Додаток 2
до Програми надання матеріальної допомоги
населенню Кремінської міської територіальної
громади на 2024 рік

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання
матеріальної допомоги населенню Кремінської міської територіальної громади на лікування та реабілітацію, хронічних, онкологічних та орфанних захворювань, поховання почесних громадян міста та громадян, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною

 Загальні положення:

  1. Положення про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Кремінської громади (далі - Положення) визначає механізм, порядок та умови надання матеріальної грошової допомоги (далі - матеріальна допомога), які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, матеріальної допомоги на придбання твердого палива громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах та поховання почесних громадян міста та громадян, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.
  2. Матеріальна допомога є безповоротною допомогою, яка надається мешканцям Кремінської громади в безготівковій формі за рахунок коштів бюджету Кремінської міської територіальної громади в межах відповідних бюджетних призначень, передбачених в бюджеті громади.
  3. Матеріальна допомога громадянину (заявнику) надається один раз протягом календарного року, в окремих випадках у разі загострення хвороби, потреби в оперативному втручанні, дороговартісному лікуванні та реабілітації надається повторно (на розгляд комісії).
  4. Прийом заяв на матеріальну допомогу здійснюється до 20 грудня 2024 року у зв’язку з закінченням фінансового року. Виплати проводяться у поточному році.
  5. У Положенні терміни вживаються у наступному значенні.

Мешканці Кремінської громади – особи, які зареєстровані на території Кремінської громади відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», інших нормативно-правових актів України та на момент звернення фактично проживають на території підконтрольній Україні.

Громадяни, які опинилися у складних життєвих обставинах – пенсіонери, багатодітні сім’ї, малозабезпечені сім’ї, опікунам/ піклувальникам, які виховують та утримують дитину (дітей) позбавлених батьківського піклування; опікунам/ піклувальникам, які виховують та утримують дитину (дітей) зі статусом дитини-сироти; родини, які мають у складі сім’ї особу або дитину з інвалідністю.

Члени сім’ї - особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (стаття 3 Сімейного кодексу України).

Матеріальна грошова допомога – це форма допомоги, яка надається персонально та безпосередньо конкретній людині (жителям Кремінської громади), яка перебуває на довготривалому та дороговартісному лікуванні, хворіє онкологічними або орфанними захворюваннями, перенесла операцію або потребує операційного втручання, протезування, реабілітації, родині померлих почесних громадян міста та громадян, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

 

 Порядок призначення матеріальної грошової допомоги:

  1. Підставою для розгляду щодо надання матеріальної допомоги є особиста заява громадянина, в окремих випадках – одного з членів його сім'ї, про надання йому допомоги у зв'язку з потребою, що виникла внаслідок певних обставин, які він не має можливості самостійно подолати.
  2. Рішення про призначення матеріальної допомоги в межах витрат, передбачених Програмою на відповідний бюджетний період, приймається розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації.
  3. Для надання матеріальної допомоги в межах витрат, передбачених Програмою надання матеріальної допомоги на відповідний бюджетний період, громадяни надають наступні документи:

1) на дороговартісне і довготривале лікування:

- особисту заяву громадянина;

- копію паспорта (всі заповнені сторінки);

- витяг з реєстру територіальної громади (про зареєстроване місце проживання);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- копію медичного документа з лікувальних закладів (із зазначенням медичної установи, яка призначає або призначала лікування, з підписом та печаткою) що підтверджують наявність довготривалого та дороговартісного лікування;

- копію довідки внутрішньо переміщеної особи;

- реквізити банку;

- копію свідоцтва відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підтвердження родинних зв’язків (за потреби);

2) на придбання твердого палива громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах:

- заяву громадянина;

- копію паспорта заявника (всі заповнені сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) заявника;

- довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення;

- копію довідки внутрішньо переміщеної особи;

- витяг з реєстру територіальної громади (про зареєстроване місце проживання);

- реквізити банку;

- копія документа, що підтверджує пільгову категорію;

- копію свідоцтва відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підтвердження родинних зв’язків (за потреби);

3) на поховання почесних громадян міста та громадян, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною:

- заяву особи, яка зобов’язалася поховати померлого;

- копію паспорта заявника (всі заповнені сторінки);

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) заявника;

- витяг – довідка реєстрації місця проживання померлого;

- копію довідки внутрішньо переміщеної особи померлого;

- реквізити банку;

- копію свідоцтва відділу державної реєстрації актів цивільного стану про смерть;

- копію свідоцтва відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підтвердження родинних зв’язків (за потреби);

- документ, що підтверджує звання почесного громадянина міста, особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

  1. Заява про надання матеріальної допомоги реєструється у Журналі реєстрації заяв громадян надання матеріальної допомоги.
  2. Заяви про надання матеріальної допомоги розглядаються комісією з надання матеріальної допомоги, склад якої та її повноваження затверджуються розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації.
  3. Протягом 5 робочих днів, після прийняття рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги, заявнику надсилається письмова відповідь.

Розмір матеріальної допомоги:

  1. Розмір матеріальної допомоги становить:

- на дороговартісне і довготривале лікування - до 30 000 грн.;

- на придбання твердого палива громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах – 5 000 грн на домогосподарство;

- на поховання почесних громадян міста та громадян, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною – 10 000 грн.;

- у разі загострення хвороби (при повторному зверненні) - до 100 000 грн.

Визначення розміру матеріальної допомоги здійснюється комісією з надання матеріальної допомоги.

  1. Призначення допомоги здійснюється на підставі вивчення документів відділом соціального захисту населення та управлінням «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації та комісією з призначення допомоги, наданих довідок, інших документів, що підтверджують потребу заявника в допомозі.

 

Підстави для відмови в наданні матеріальної грошової допомоги

  1. Подання заявником у заяві недостовірної, неповної інформації щодо себе, померлого або інформації, яка не відповідає вимогам цього положення.
  2. Смерть заявника.

Відділ бухгалтерського обліку та звітності міської військової адміністрації перераховує банківським установам перекази з призначеними сумами матеріальної допомоги.

 Відділ соціального захисту населення разом з управлінням «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації веде реєстр осіб, що звернулися за допомогою та отримали матеріальну допомогу, або вмотивовану відмову.

Заступник начальника військової
адміністрації з житлово-комунальних
та соціальних питань                                                             Наталя МАКОГОН

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

19 серпня 2024 року

Кремінна

№ 01-08/316

Про утворення Координаційної ради з питань
сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку,
запобігання та протидії домашньому насильству,
насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми
Кремінської міської територіальної громади

Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, Постановою Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених ч. 2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 №2333-IX, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 28.11.2020 № 1544-р «Про затвердження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 року»

зобов’язую:

  1. Утворити Координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми, впровадження Порядку денного 1325 «Жінки. Мир. Безпека» Кремінської міської територіальної громади (далі - Координаційна рада), що додається.
  2. Затвердити положення про Координаційну раду, що додається.
  3. Затвердити склад Координаційної ради , що додається.
  4. Відділу соціального захисту населення Кремінської міської військової адміністрації висвітлити зазначене розпорядження на офіційному веб сайті Кремінської міської військової адміністрації.
  5. Контроль за виконання даного розпорядження залишаю за собою.

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядженням начальника військової адміністрації
19 серпня 2024 року01-08/316

Склад
Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми, впровадження Порядку денного 1325 «Жінки. Мир. Безпека» Кремінської міської територіальної громади

 

Голова Координаційної ради:

Макогон Н.М.              - заступник начальника Кремінської міської військової адміністрації з житлово комунальних та соціальних питань

 

Заступник голови Координаційної ради

Гнелицька І.П.              - начальник відділу соціального захисту населення Кремінської міської військової адміністрації

 

Секретар Координаційної ради:

Логвиненко Т.Г.            - завідувач відділення комунальної установи «Кремінський міський центр комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «Добро»

 

Члени Координаційної ради: 

Андрійчук В.В.             - генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради»

Борщук Ю.Г.                - начальник відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики Кремінської міської військової адміністрації

Головченко М.М.         - начальник відділу з питань кадрової, організаційної роботи, документообігу та контролю Кремінської міської військової адміністрації

Горбатенко М.              - голова Молодіжної ради

Єременко Н.В. .            - заступник директора комунальної установи «Кремінський міський центр комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «Добро»

Крестененко О.В.          - начальник управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації

Кошаков Д. В.               - головний спеціаліст – юрисконсульт Кремінської міської військової адміністрації

Кузьменко О. В.            - начальник управління освіти, культури , молоді та спорту Кремінської міської ради

Кульбач Л.А.                - генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Кремінська багатопрофільна лікарня Кремінської міської ради»

Лопата Т. І.                   - начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності- головний бухгалтер Кремінської міської військової адміністрації

Мельник С.А.                - начальник служби у справах дітей Кремінської міської військової адміністрації

Сімонов А.Л.                - голова громадської організації «Кремінська бізнес асоціація»

Смалько Н. М.              - начальник фінансового управління Кремінської міської військової адміністрації

 

Заступник начальника військової
адміністрації з житлово-комунальних
та соціальних питань                                                         Наталя МАКОГОН


ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядженням начальника військової адміністрації
19 серпня 2024 року01-08/316

ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційну раду з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми, впровадження Порядку денного 1325 «Жінки. Мир. Безпека»

 

  1. Загальні положення 
  1. Координаційна рада з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми, впровадження Порядку денного 1325 «Жінки. Мир. Безпека» Кремінської міської територіальної громади (далі – Координаційна рада) є консультативно-дорадчим органом, що утворюється Кремінською міською військовою адміністрацією, з метою забезпечення міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом та торгівлі людьми, розробки, впровадженню та моніторингу місцевого плану дій Порядку денного 1325, координації проведення інформаційно- просвітницьких заходів, розроблення пропозицій щодо вдосконалення законодавства та практики його застосування.
  2. Координаційна рада у своїй діяльності керується актами Ради Безпеки ООН, Конституцією України, законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, розпорядженнями керівника Луганської обласної державної адміністрації, Кремінської міської військової адміністрації, а також цим Положенням.

 

  1. Основні напрямки діяльності: 

 Основними завданнями Координаційної ради є:

  1. Сприяння координації дій органів державної влади, підприємств, установ та громадських організацій у вирішенні питань, пов’язаних з реалізацією сімейної політики, забезпеченням рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередженням домашнього насильства та насильства за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом, протидії торгівлі людьми та розробки, впровадженню і моніторингу плану дій на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  2. Сприяння та участь членів Координаційної ради у розробці, реалізації та моніторингу програм та заходів з питань сім’ї, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом, гендерної рівності, протидії торгівлі людьми та міського плану дій 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  3. Сприяння формуванню позитивного ставлення до сім’ї, відповідального батьківства, відродженню та збереженню сімейних цінностей, утвердженню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, формування громадської думки щодо гендерної культури, запобігання соціальному сирітству;
  4. Сприяння впровадженню політики щодо ліквідації дискримінації за ознакою статі, усуненню нерівності між жінками і чоловіками в громаді з реалізації їх прав та можливостей;
  5. Широке інформування громадськості про стан реалізації місцевої політики з питань сім’ї, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми, розробці, впровадженню та моніторингу міського плану дій 1325 на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  6. Сприяння поширенню кращих практик та обміну досвідом щодо ґендерної політики в громаді та за її межами;

 

  1. Права та обов’язки: 

Координаційна рада для виконання покладених на неї завдань:

  1. Приймає, у межах своєї компетенції рішення, необхідні для координації діяльності структурних підрозділів з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом, торгівлі людьми, та розробці, впровадженню і моніторингу міського плану дій 1325 на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  2. Забезпечує підготовку проведення нарад з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуального насильства пов’язаного з конфліктом, торгівлі людьми та розробці, впровадженню і моніторингу міського плану дій 1325 на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  3. Координує проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуального насильства пов’язаного з конфліктом, торгівлі людьми та розробці, впровадженню і моніторингу міського плану дій 1325 на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  4. Взаємодіє із структурними підрозділами, громадськими організаціями, правоохоронними органами, міжнародними організаціями з питань планування та проведення узгоджених заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом, торгівлі людьми, гендерної рівності та демографічного розвитку та розробці, впровадженню і моніторингу міського плану дій 1325 на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  5. Члени Координаційної ради можуть приймати участь у проведенні урочистих заходів, соціальних акцій, конференцій, засідань «круглих столів», навчальних семінарів, інших масових заходів, пов’язаних з вирішенням питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом, протидії торгівлі людьми та розробці, впровадженню і моніторингу міського плану дій 1325 на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  6. Члени Координаційної ради, за потреби, беруть участь у розробці проєктів місцевих цільових програм, інших актів стосовно реалізації державної політики з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом, протидії торгівлі людьми та розробці, впровадженню і моніторингу міського плану дій 1325 на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», готує висновки щодо доцільності їх прийняття, а також їх відповідного фінансування;
  7. Ініціює проведення моніторингу виконання відповідних державних, регіональних та міських цільових програм, їх впливу на ситуацію у громаді та досліджень з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуального насильства пов’язаного з конфліктом, протидії торгівлі людьми та міського плану дій 1325 на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

 

  1. Координаційна рада має право: 
  1. Одержувати у встановленому законодавством порядку інформацію від зацікавлених сторін, необхідну для виконання покладених на неї завдань.
  2. Вносити на розгляд пропозиції/рекомендації щодо проблемних питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаного з конфліктом, торгівлі людьми та розробці, впровадженню і моніторингу міського плану дій 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  3. Одержувати в установленому порядку від структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій інформаційні та аналітичні матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
  4. Заслуховувати на своїх засіданнях інформацію керівників структурних підрозділів та відповідальних виконавців інших установ, закладів, організацій, на яких покладені функції та відповідальність з впровадження та реалізації питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом, торгівлі людьми та реалізації, впровадженню і моніторингу міського плану дій Порядку денного 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;
  5. Організовувати проведення конференцій, нарад, семінарів, інших заходів з питань, що належать до компетенції Координаційної ради;
  6. Розглядати на своїх засіданнях напрацьовані громадськістю пропозиції щодо створення умов для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення, протидії безпековим викликам, системної протидії насильству за ознакою статі та інше;
  7. Вносити пропозиції щодо внесення змін у план дій на виконання резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;

 

  1. Організаційна діяльність Координаційної ради:
  2. Формою роботи Координаційної ради є засідання (в тому числі з використанням онлайн формату), що проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на рік;
  3. Засідання Координаційної ради веде голова або, у разі його відсутності, заступник голови;
  4. Засідання є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини членів Координаційної ради;
  5. Координаційна рада визначає порядок своєї роботи, приймає рішення, організовує та забезпечує їх виконання у межах своєї компетенції;
  6. Рішення Координаційної ради приймається відкритим голосуванням більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні (при проведенні засідання у форматі онлайн режиму голосування проходить з використанням відповідних інструментів онлайн платформ і фіксується в запису засідання і в протоколі). У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні;
  7. Рішення/рекомендації Координаційної ради оформлюється протоколом, який підписує головуючий на засіданні та її секретар;
  8. Рішення/рекомендації Координаційної ради доводяться до відома голови ради, а рішення/рекомендації, прийняті з найбільш важливих питань, обов’язково доводяться до відома громадськості на офіційному сайті ради та через засоби масової інформації;
  9. Протоколи засідань Координаційної ради мають рекомендаційний характер і повинні враховуватись головою ради, членами ради, громадськими організаціями при реалізації державної політики з питань, пов’язаних з реалізацією сімейної політики, забезпеченням рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, попередженням домашнього насильства і насильства за ознакою статі, в тому числі сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства по відношенню до жінок та дівчат в публічних просторах, сексуального насильства пов’язаного з конфліктом, протидією торгівлі людьми та розробки, впровадженням та моніторингом міського плану дій Порядку денного 1325;
  10. Пропозиції та рекомендації, які Координаційна рада виносить своїм рішенням, при потребі враховуються в процесі обговорення питань і прийнятті на засіданні Координаційної ради.
  11. Координаційна Рада інформує громадськість про свою діяльність у засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті громади та соціальних мережах.

Голова ради                           Наталя МАКОГОН

Департамент охорони здоров'я Луганської обласної державної адміністрації повідомляє, що два державних некомерційних підприємства надають послуги з фізичної та психологічної реабілітації, а саме:

  • Санаторій «Конвалія».
    Адреса: вул. Помірецька, 55, м. Трускавець, Львівська область Контакти: 097-453-22-02, 067-490-78-00, 032-476-97-16. Вебсайт: konvalia.lviv.ua
  • Санаторій «Батьківщина».
    Адреса: вул. Городище, 6, м. Трускавець, Львівська область Контактна особа: Ковівчак Надія Богданівна.

    Телефон: 067 504 48 93 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Протягом січня-вересня Кремінською міською військовою адміністрацією забезпечено роботу з розгляду звернень громадян.

Так, протягом дев’яти місяців 2024 року до Кремінської МВА надійшло 389 індивідуальних та 2 колективних звернення, з них: 285 письмових звернень та 106 звернень, прийнятих на особистому прийомі керівництвом.

У них порушувалися наступні питання:

Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні  аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до психотерапевта?

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту,

Ветерани хотіли б бачити державу головним провідником своєї реінтеграції, а основною її функцією вважають надання можливостей. 

Про це йшлося під час презентації 3 жовтня результатів дослідження “Роль держави у соціальній реінтеграції ветеранів та ветеранок”, яке провів Український ветеранський фонд Мінветеранів.

Головна мета дослідження — всебічно дослідити, яку роль суспільство, родина, побратими та посестри відіграють у процесах повернення ветеранок та ветеранів до цивільного життя. І головне —

Ветерани хотіли б бачити державу головним провідником своєї реінтеграції, а основною її функцією вважають надання можливостей. 

Про це йшлося під час презентації 3 жовтня результатів дослідження “Роль держави у соціальній реінтеграції ветеранів та ветеранок”, яке провів Український ветеранський фонд Мінветеранів.

Головна мета дослідження — всебічно дослідити, яку роль суспільство, родина, побратими та посестри відіграють у процесах повернення ветеранок та ветеранів до цивільного життя. І головне — виявити реальні виклики, перешкоди на цьому шляху, зумовлені неефективними політиками держави, та запропонувати шляхи їх подолання.

Український ветеранський фонд представив результати фокус-групового дослідження серед ветеранів та ветеранок, яке проводив у червні – вересні 2024 року, щоб з'ясувати, як держава впливає на соціальну реінтеграцію Захисників та Захисниць. Процес повернення військових до цивільного життя складний і довготривалий. Він включає відновлення після військової служби та адаптацію у соціальній, політичній та економічній сферах. А тому на цьому шляху важлива підтримка з боку державних інституцій.

На презентації дослідження обговорили, як держава виконує свої функції у процесі реінтеграції Захисниць та Захисників, чому важливо, щоб система взаємодії ветеранів та ветеранок із державою була прозорою, доступною та зрозумілою.

“Дослідження про потреби ветеранів є базою, підґрунтям, на підставі якого ми формуємо наші рішення. Це важливо як для Міністерства у справах ветеранів, так і інших стейкхолдерів, які тим чи іншим чином працюють в інтересах ветеранів. Будь-яка думка, будь-яке рішення, коли ми хочемо допомогти людині, повинно починатися з питання: чого саме потребує людина? У нашому випадку це людина, яка дуже багато пожертвувала, щоб захистити кожного з нас. Я рада, що Український ветеранський фонд послідовно проводить дослідження в царині політики, потреб ветеранів, сприйняття ветераном суспільства. Якщо подивитися на ретроспективу досліджень, які почалися у 2022 році, то це дає нам змогу побачити динаміку потреб та коригувати наші рішення. Я сподіваюсь, що якомога більше людей зможуть ознайомитися з цим дослідженням, щоб зрозуміти і підтримати наших ветеранів в цивільному житті”,  —  зазначила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова під час презентації.

Аби підтримка з боку держави була ефективною, важливе вичерпне розуміння досвіду ветеранів і ветеранок, а також переваг і недоліків державних політик реінтеграції — саме на цьому сфокусоване дослідження Українського ветеранського фонду.

“Розпочинаючи роботу над цією темою, ми проаналізували наші попередні дослідження. Вони показали, що часто ветерани не розуміють ролі держави у їхній реінтеграції. Коли ми запитували, що їх не влаштовує, отримували дуже узагальнену відповідь — держава. Тож у цьому дослідженні ми прагнули з'ясувати, що в розумінні Захисників та Захисниць є держава”, — пояснила в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Юлія Кіріллова. 

Відеотрансляцію пресконференції можна переглянути на сайті та YouTube-каналі.

Ознайомитися з дослідженням – https://cutt.ly/zeOWzPpw

Main Menu

Kremins'ka TG