Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Діджитал-платформа "Ти як?"

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Пульс - онлайн платформа для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою

Administrator

ЗАХОДИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ МОНІТОРИНГУ
НАСЛІДКІВ ВИКОНАННЯ
«Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської міської територіальної громади на 2024-2027 роки»

 

На виконання ст. 17 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» Кремінська міська військова адміністрація  у межах своєї компетенції має здійснювати моніторинг наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, один раз на рік оприлюднювати його результати на своєму офіційному вебсайті у мережі Інтернет та у разі виявлення не передбачених звітом про стратегічну екологічну оцінку негативних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, має вживати заходів для їх усунення.

Загальною метою моніторингу екологічних та соціальних аспектів даного документу держаного планування є забезпечення того, що всі заходи пом’якшення та мінімізації впливів та наслідків втілюються та є ефективними і достатніми.

На підставі проведеного аналізу зроблено висновок, що Програма відповідає державним, регіональним та місцевим стратегічним документам, реалізація заходів Програми не справить значного негативного впливу на стан довкілля та здоров’я населення.

Рекомендується здійснення наступних контрольних заходів:

  • Порівняння фактичного стану компонентів довкілля з минулорічними показниками у громаді, 1 раз на рік на підставі результатів державного статистичного спостереження та даних структурних підрозділів військової адміністрації. У разі виявлення перевищень минулорічних показників провести аналіз на предмет зв’язку з реалізацією заходів Програми;
  • Порівняння захворюваності та природного приросту/скорочення населення, з минулорічними показниками у громаді, 1 раз на рік на підставі результатів державного статистичного спостереження та даних структурних підрозділів військової адміністрації. У разі виявлення перевищень минулорічних показників провести аналіз на предмет зв’язку з реалізацією заходів Програми.

А також, необхідно виконати ряд завдань, які потребують серйозної уваги, з метою недопущення, в майбутньому, негативного впливу на довкілля та здоров’я населення внаслідок реалізації Програми:

Завдання

Механізм реалізації завдання

Очікуваний результат реалізації

Створення системи поводження з твердими побутовими відходами

сприяння обстеженню об’єктів поводження з відходами, визначення шкоди та збитків підприємств, сприяння проведенню ремонтно- відновлювальних робіт на об’єктах

створення сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами, зменшення обсягів захоронення відходів, зменшення кількості викидів парникових газів

Сприяння раціональному використанню водних ресурсів та зменшення забруднення

природного
середовища скидами стічних вод

впровадження сучасних технологій очищення стічних вод, будівництво, реконструкція та модернізація об’єктів водопостачання та водовідведення

побудова та модернізація об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства та, як наслідок, збереження водних ресурсів, підвищення якості питної води, поліпшення екологічного стану навколишнього природного середовища

Сприяння охороні та збереження мережі територій та об’єктів природно- заповідного фонду місцевого значення

збереження площі земель громади з природними ландшафтами до рівня, достатнього для збереження різноманіття, близького до притаманного природного стану, та формування територіально єдиної системи для забезпечення можливості природних шляхів міграції та поширення видів рослин і тварин, яка б забезпечувала збереження природних екосистем, видів рослинного і тваринного світу та їх популяцій

збереження територій природно- заповідного фонду громади та різноманіття, близького до притаманного природного стану

Впровадження заходів із запобігання зміні клімату та адаптації до неї

розроблення регіональної стратегії адаптації до зміни клімату

здійснення оцінок ризиків та вразливості суспільно-економічних секторів та природних компонентів до наслідків зміни клімату та формування пріоритетних заходів з адаптації, а також підвищення рівня обізнаності населення щодо екологічних проблем та наслідків зміни клімату

 

Створення безпечних умов для проживання та пересування

територією громади

 

очищення територій населених пунктів області від вибухонебезпечних предметів

 

підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків надзвичайних ситуацій пов’язаних із збройної

агресії Російської Федерації проти України

Слід зауважити, що питання визначення обсягів фінансування на реалізацію завдань, будуть розглядатися після деокупації тимчасово окупованої території та за результатами актів  обстеження зруйнованих об’єктів.

Також необхідно враховувати, що згідно з пунктом 1 Закону України "Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни", фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи під час воєнного стану або стану війни та протягом трьох місяців після його припинення мають право не подавати статистичну та фінансову звітність. Зважаючи на відсутність звітів у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення органи державної статистики призупинили оприлюднення статистичної інформації. Отже, врахування статистичних спостережень для проведення аналізу стану компонентів довкілля можливо після відновлення оприлюднення статистичної інформації або з урахуванням на момент проведення аналізу наявних даних.

Оскільки Програма розвитку є документом державного планування з обмеженим терміном дії, пропонується здійснювати моніторинг її виконання, обмежившись періодом починаючи з наступного року після прийняття Програми до кінця строку її дії

Екологічні індикатори для моніторингу виконання Програми наведено в таблиці.

Екологічні індикатори для моніторингу виконання Програми

Індикатор

Визначення

Створення сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами

- зменшення обсягів стихійних сміттєзвалищ до 50 %;

- обсяг утворення відходів, т/рік;

- кількість домогосподарств, що уклали договори на вивезення відходів, % від загальної кількості

Покращення стану атмосферного повітря

- частка створення зелених насаджень загального користування, м2/ до площі громади;

- капітальний ремонт та будівництво вулично-дорожньої мережі, км/рік

Покращення стану водних ресурсів

- кількість проб якості питної води з централізованих джерел водопостачання, що не відповідають встановленим санітарним нормам, % від загальної кількості проб на квартал;

- обсяг стічних вод від житлово-комунального сектору, м3/рік

Рівень захворюваності населення

зменшення показників захворюваності населення:

-    кількість випадків захворюваності населення на захворювання органів дихання, кількість випадків на рік;

-    кількість випадків захворюваності населення на злоякісні новоутворення, випадків/ 10 тис. населення

 

При здійсненні моніторингу основну увагу належить приділяти заходам передбаченим в сфері охорони навколишнього природного середовища.

Виконання низки планувальних заходів, визначених в Програмі є обов’язковою умовою для досягнення стійкості природного середовища до антропогенних навантажень та забезпечення сприятливих  санітарно-гігієнічних умов життєдіяльності населення.

 

Заступник начальника військової адміністрації
з житлово-комунальних та соціальних питань                            Наталя МАКОГОН

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

20 грудня 2023 року

Кремінна

№01-08/477

Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської міської територіальної громади на 2024-2027 роки

Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», ст. 18 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», ст. 5 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», Постановою Верховної Ради України від 01.07.2022 № 2333-ІХ «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 р. № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджету», Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2021 № 586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки», Постановою Кабінету Міністрів України від 02.05.2023 № 430 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки», Планом дій щодо життєзабезпечення деокупованих населених пунктів на території Кремінської міської територіальної громади, затвердженого рішенням координаційного штабу з питань деокупованих територій Кремінської міської територіальної громади від 04.10.2022 протокол № 1,
зобов’язую: 

  1. Затвердити Програму соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської міської територіальної громади на 2024-2027 роки (додається).
  2. Виконавцям заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2024-2027 роки забезпечити використання затверджених в бюджеті асигнувань та щоквартально надавати відповідні звіти про хід виконання заходів Програми до фінансового управління Кремінської міської військової адміністрації.
  3. Відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики, загальному відділу забезпечити оприлюднення та розміщення Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2024-2027 роки, інформації про виконання завдань та заходів Програми щоквартально на офіційному сайті Кремінської міської військової адміністрації.
  4. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника начальника військової адміністрації з житлово-комунальних та соціальних питань Наталю МАКОГОН.

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

20 грудня 2023 року

Кремінна

№01-08/477

Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської міської територіальної громади на 2024-2027 роки

Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», ст. 18 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», ст. 5 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», Постановою Верховної Ради України від 01.07.2022 № 2333-ІХ «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 р. № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджету», Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2021 № 586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки», Постановою Кабінету Міністрів України від 02.05.2023 № 430 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки», Планом дій щодо життєзабезпечення деокупованих населених пунктів на території Кремінської міської територіальної громади, затвердженого рішенням координаційного штабу з питань деокупованих територій Кремінської міської територіальної громади від 04.10.2022 протокол № 1,
зобов’язую: 

  1. Затвердити Програму соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської міської територіальної громади на 2024-2027 роки (додається).
  2. Виконавцям заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2024-2027 роки забезпечити використання затверджених в бюджеті асигнувань та щоквартально надавати відповідні звіти про хід виконання заходів Програми до фінансового управління Кремінської міської військової адміністрації.
  3. Відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики, загальному відділу забезпечити оприлюднення та розміщення Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської громади на 2024-2027 роки, інформації про виконання завдань та заходів Програми щоквартально на офіційному сайті Кремінської міської військової адміністрації.
  4. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника начальника військової адміністрації з житлово-комунальних та соціальних питань Наталю МАКОГОН.

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ

ЗВІТ
про повторне відстеження результативності регуляторного акту –
розпорядження начальника військової адміністрації
 «Про встановлення ставок єдиного податку на 2023 рік»

 

  1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер:

Розпорядження начальника Кремінської міської військової адміністрації від 04.07.2022 №01-01/39 «Про встановлення ставок єдиного податку на 2023 рік»

  1. Назва виконавця заходів з відстеження: відділ економіки, торгівлі та регуляторної політики Кремінської міської військової адміністрації.

  2. Цілі прийняття акта:

  • здійснити планування та прогнозування надходжень від сплати єдиного податку при формуванні бюджету;
  • встановити доцільні і обґрунтовані розміри ставок єдиного податку з урахуванням рівня платоспроможності суб’єктів господарювання та відповідно до потреб міського бюджету враховуючи воєнний стан на території країни;
  • забезпечити своєчасне надходження до місцевого бюджету єдиного податку;
  • забезпечити відкритість процедури, прозорість дій воєнної адміністрації відповідно до вимога законодавства в умовах воєнного стану.
  1. Виконання заходів з відстеження: з 11.12.2023 по 22.12.2023.

  2. Тип відстеження: повторне відстеження.

  3. Методи одержання результатів відстеження: статистичні, аналіз показників результативності регуляторного акту.

Показники результативності даного регуляторного акту отримуються шляхом аналізу статичних даних Головного управління ДПС у Луганській області (розмір надходжень коштів до місцевого бюджету, одержаних від сплати єдиного податку фізичними особами-підприємцями; кількість СПД, які працювали на умовах сплати єдиного податку).

  1. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних.

На даний час належно здійснити відстеження результативності не має можливості із-за відсутності повної інформації .

Кремінська міська територіальна громада перебуває в тимчасовій окупації, відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.12.2022 за № 1668/39004.

 *ч. 10 статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» « у період дії воєнного стану на акти органів місцевого самоврядування, військово-цивільних адміністрацій та військових адміністрацій, а також їх посадових осіб не поширюються вимоги пункту 3 частини першої (у частині оприлюднення проектів актів), частини четвертої статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та Закону України "Про державну допомогу суб'єктам господарювання".

  1. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

На даний час належно здійснити відстеження результативності не має можливості із-за відсутності повної інформації .

  1. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Значний вплив на показники результативності акту за 2023 рік мало те, що територія громади після 24 лютого 2022 року є такою, на якій ведуться бойові дії, а також є тимчасово непідконтрольною українській владі та тимчасово окупованою з 18.04.2022.

Оцінка ступеня досягнення результатів впровадження розпорядження військової адміністрації буде здійснена при проведенні періодичного відстеження, після скасування воєнного стану.

Строк проведення періодичного відстеження результативності регуляторного акта – раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта (ІУ кв. 2026 р.).

Після деокупації території громади та припинення військового стану, дія даного регуляторного акту дозволить забезпечити виконання Кремінською міською військовою адміністрацією (Кремінською міською радою) вимог та норм, визначених діючим законодавством. Регуляторний акт потребує подальшого впровадження та не вимагає внесення змін.

Начальник військової адміністрації                   Олександр ДУНЕЦЬ

ЗАТВЕРДЖЕНО
на засіданні Ради ВПО при
Кремінській міській військовій адміністрації
20 грудня 2023 року

ПЛАН РОБОТИ
Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації
на І квартал 2024 року


з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальні виконавці

1

2

3

4

Загальні напрямки роботи

1

Планові засідання Ради

раз на місяць або за потреби

Члени Ради з питань ВПО

2

Проведення        виїзних       зустрічей (кущові наради)

раз на квартал

Працівники МВА, члени Ради з питань ВПО

 

3

Участь у робочих зустрічах із керівництвом Кремінської міської ВА спільно з керівниками структурних підрозділів

 

за потреби

голова ради, заступник голови, керівники

напрямків

 

 

4

Інформування в обов'язковому порядку громадськості на офіційній сторінці ФБ міської ради та іншими прийнятними способами про свою діяльність, прийняття рішень та їх виконання

 

 

постійно

 

голова ради, працівник МВА, відповідальний за розповсюдження інформації

 

 

5

Співпраця з органами влади, органами місцевого самоврядування, іншими зацікавленими особами та інститутами                 громадянського суспільства

 

 

постійно

 

голова ради, заступник голови, керівники напрямів

 

 

6

 

Підготовка та оприлюднення щоквартального звіту про свою діяльність

до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом

голова ради, заступник голови, секретар ради

Напрямок 1. Житлові питання

 

1

Забезпечення збору та аналізу інформації щодо житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (із зазначенням статі та наявності дітей)

 

постійно

 

Відповідальні особи хабів

 

2

Ведення реєстру руйнувань житлового фонду, об’єктів критичної інфраструктури

 

постійно

 

Працівники МВА

Напрямок 2. Пенсійне та соціальне забезпечення

 

 

 

 

1

Проведення аналізу проблем внутрішньо переміщених осіб щодо доступу до послуг (пільг) соціального забезпечення з урахуванням гендерного та вікового аспектів, особливих потреб окремих категорій осіб (осіб з інвалідністю, багатодітних сімей, представників національних меншин тощо)

 

 

 

 

постійно

 

 

 

Працівники МВА, відповідальні особи хабів

 

2

Забезпечення              психосоціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб

 

постійно

 

КУ «Добро»

 

 

3

Забезпечення доступності медичних послуг медпрацівниками Кремінської громади (дистанційних та в хабах) для внутрішньо переміщених осіб, у тому числі осіб з інвалідністю

 

 

постійно

 

Медпрацівники Кремінської громади

 

 

4

Збір інформації та інформування ВПО про перелік соціальних послуг, які                надаються           внутрішньо переміщеним особам відповідно до їх потреб у приймаючій територіальній громаді

 

 

постійно

 

 

Працівники МВА, відповідальні особи хабів

 

 

5

Організація           та           проведення спортивних, культурних, освітніх та інших заходів із залученням молоді з числа внутрішньо переміщених осіб з урахуванням принципу гендерної рівності

 

 

постійно

Відповідальні особи хабів, працівники управління освіти, культури, молоді та спорту

6

Надання     консультацій     з     питань пошуку рідних ВПО, в т.ч. безвісті зниклих, відновлення документів, сприяння поверненню до України

постійно

Працівники МВА, відповідальні особи хабів

Напрямок 3. Адміністративні послуги

 

1

Оприлюднення інформації про адміністративні послуги, що надаються ВПО адміністраторами ЦНАПу Кремінської МВА

 

постійно

 

Адміністратори ЦНАПу МВА

 

2

Надання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам з числа Кремінської громади

 

постійно

Працівники МВА, залучені до роботи хабів працівники юридичної сфери

Напрямок 4. Інформаційна підтримка

 

 

1

Проведення інформаційних кампаній щодо висвітлення позитивного досвіду інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючі територіальні громади

 

 

Постійно

 

 

Працівники МВА

 

2

Оприлюднення в групах ВПО в месенджерах інформації, що стосується внутрішньо переміщених осіб

 

Постійно

 

Працівники МВА, члени Ради з питань ВПО

 

3

Інформування ВПО про пункти видачі гуманітарної допомоги благодійних організацій, державних установ тощо

 

постійно

 

Працівники МВА, відповідальні особи хабів

 

 

4

Забезпечення              функціонування телефонної «гарячої лінії» з метою надання інформації, насамперед правової, та консультацій внутрішньо переміщеним особам

 

 

постійно

 

Працівники МВА, відповідальні особи хабів

 

5

Ознайомлення членів Ради з питань ВПО з проектами документів державного планування

 

постійно

 

Працівники МВА

Напрямок 5. Робота з ветеранами

1

Сприяння створенню ветеранського центру

І кв. 2024

Працівники МВА, члени Ради з питань ВПО

 

2

Сприяння організації заходів щодо адаптації та інтеграції ветеранів в приймаючі громади

 

постійно

Працівники МВА, члени Ради з питань ВПО

 

3

Покращення координації між місцевими                      організаціями, волонтерськими   мережами   та

місцевою владою

 

постійно

Працівники МВА, члени Ради з питань ВПО

4

Сприяння активізації взаємодії між

ветеранами    –     учасниками    відсічі збройної агресії рф

постійно

Працівники МВА, члени Ради з питань ВПО

Напрямок 6. Відновлення інфраструктури громади після деокупації

 

 

1

Посилення роботи щодо співпраці з донорськими                 міжнародними організаціями в напрямку пошуку інвестицій           щодо відновлення території громади після її деокупації

 

 

постійно

 

Працівники МВА, члени Ради з питань ВПО

 

 

 

2

Активізація інвестиційної діяльності щодо участі у проектах для територіальних громад різного спрямування: вирішення соціальних проблем ВПО, задоволення гуманітарних потреб, забезпечення життєво необхідними матеріалами (засоби гігієни, одяг, посуд тощо)

 

 

 

 

Працівники МВА, члени Ради з питань ВПО

Голова Ради ВПО
при Кремінській міській військовій адміністрації                                                 А.Л. Сімонов

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

20 грудня 2023 року

Кремінна

№01-08/463

Про внесення змін до розпорядження начальника МВА
від 11.09.2023 № 01-08/253 

Для забезпечення функціонування Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації, керуючись ст. ст. 4, 10, пунктом 8 частини 6 статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»,  відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01 липня 2022 року № 2333-ІХ та Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2023 р. № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб» (із змінами та доповненнями), на підставі Протоколу від 20.12.2023 № 3 засідання Ради з питань ВПО при Кремінській міській військовій адміністрації,
зобов’язую: 

  1. Внести зміни до п. 2 розпорядження начальника військової адміністрації від 11.09.2023 № 01-08/253 «Про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації» про затвердження персонального складу Раду з питань  внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації, виклавши в новій редакції, додається.
  2. Внести зміни до п. 4 розпорядження начальника військової адміністрації від 11.09.2023 № 01-08/253 «Про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації», виклавши Положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб  при Кремінській міській військовій адміністрації  в новій редакції, що додається.
  3. Відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики, загальному відділу забезпечити оприлюднення та розміщення даного розпорядження на офіційному сайті Кремінської міської військової адміністрації.
  4. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Начальник міської військової адміністрації                         Олександр ДУНЕЦЬ


ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження начальника  міської військової адміністрації
від 20.12.2023 № 01-08/463

Склад Ради з питань внутрішньо переміщених осіб
при Кремінській міський військовій адміністрації

 

Андрійчук В.В              - внутрішньо переміщена особа, генеральний директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради»;

Борщук Ю.Г.                 - внутрішньо переміщена особа, начальник відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики Кремінської МВА;

Вощаний К.М.               - внутрішньо переміщена особа, керівник ГО «Освітня лабораторія сприяння протидії біозагрозам»;

Гнелицька І.П.               - внутрішньо переміщена особа, начальник відділу соціального захисту населення Кремінської МВА;

Горбатенко М.Я.            - внутрішньо переміщена особа, голова Молодіжної Ради;

Дзивульський Г.А.         - внутрішньо переміщена особа, начальник управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Кремінської МВА;

Іщенко Ю.В.                  - внутрішньо переміщена особа, директор КУ ЛОФЦ «ОЛІМП»;

Крестененко Є.В.          - внутрішньо переміщена особа, фізична особа-підприємець;

Кременчуцький А.М.    - внутрішньо переміщена особа, начальник КУ «КМЦКРОІ «Добро»;

Кузьменко О.В.             - внутрішньо переміщена особа, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту;

Кульбач Л.А.                 - внутрішньо переміщена особа, генеральний директор КНП «Кремінська багатопрофільна лікарня Кремінської міської ради»;

Логвиненко Т.Г.             - внутрішньо переміщена особа, голова ГО «Соціальний добробут та фінансова грамотність населення»;

Макогон Н.М.               - внутрішньо переміщена особа, заступник начальника військової адміністрації з житлово-комунальних та соціальних питань Кремінської МВА;

Мельник С.А.                - внутрішньо переміщена особа, начальник служби у справах дітей Кремінської МВА;

Скиданенко О.В.           - внутрішньо переміщена особа, член ГО «Коло єдності»;

Сімонов А.Л.                 - внутрішньо переміщена особа, керівник ГО «Кремінська бізнес-асоціація»;

Ступакова О.Л.              - внутрішньо переміщена особа;

Терентьєва К.А.            - внутрішньо переміщена особа, соціальний робітник КУ «КМЦКРОІ «Добро»;

Шахов О.М.                   - внутрішньо переміщена особа, директор ТОВ ВФ «Кремінна-пром».

 

Заступник начальника військової адміністрації
з питань житлово-комунальних та соціальних питань                     Наталя МАКОГОН


ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження начальника  міської військової адміністрації
від 20.12.2023 № 01-08/463

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб
при Кремінській міській військовій адміністрації

 

1. Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації (далі — Рада) є консультативно-дорадчим органом при військовій адміністрації, який утворюється на підставі розпорядження начальника військової адміністрації для участі у реалізації регіональної політики у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, сприяння діяльності територіальних громад у розвитку ефективних механізмів їх адаптації та інтеграції.

2. Рада у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, розпорядженнями начальника військової адміністрації, Положенням про неї та іншими актами законодавства.

3. Діяльність Ради ґрунтується на принципах верховенства права, законності, гласності, прозорості, колегіальності, гендерної рівності та інклюзивності.

4. Основними завданнями Ради є:

сприяння в реалізації громадянських і політичних прав внутрішньо переміщених осіб, залучення їх до процесу розроблення нормативних актів та контролю за їх виконанням;

сприяння забезпеченню і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб з питань соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги та з інших питань;

сприяння діяльності територіальних громад у розвитку ефективних механізмів адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб;

організаційна, методична та консультативна підтримка суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;

сприяння залученню внутрішньо переміщених осіб до вирішення питань місцевого значення, зокрема шляхом їх залучення до участі в робочих групах, комісіях, інших консультативно-дорадчих органах з метою розроблення місцевих програм у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, соціального захисту, зайнятості населення, забезпечення житлових та майнових прав;

сприяння залученню вітчизняних та іноземних інвесторів, громадських та міжнародних об’єднань для розвитку інфраструктури та можливостей територіальних громад;

подання пропозицій та рекомендацій щодо розвитку державно-приватного партнерства для вирішення питань адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в територіальних громадах;

подання пропозицій щодо прийняття нових та внесення змін до діючих нормативно-правових актів у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

 вивчення стану виконання законів та інших нормативно-правових актів у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб та подання пропозицій з метою забезпечення їх реалізації;

налагодження співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, представниками громадських об’єднань, міжнародних і наукових організацій, засобів масової інформації, інших інститутів громадянського суспільства, фізичними та юридичними особами з питань захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

проведення моніторингу стану виконання місцевими органами виконавчої влади повноважень у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

сприяння в застосуванні принципів гендерної рівності у процесі реалізації політик на регіональному та місцевому рівні для розвитку соціальної згуртованості, зменшення напруги та ризиків виникнення конфліктів між територіальною громадою та внутрішньо переміщеними особами.

  1. Рада відповідно до покладених на неї завдань:

розглядає питання щодо захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

розробляє та пропонує до розгляду відповідним органам проекти місцевих програм підтримки суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;

не рідше ніж один раз на рік готує та подає військовій адміністрації план своєї діяльності, пропозиції та рекомендації у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, які оприлюднюються на офіційному веб-сайті військової адміністрації або в інший прийнятний спосіб;

проводить аналіз ефективності реалізації місцевої політики у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

сприяє правовій поінформованості внутрішньо переміщених осіб та проведенню інформаційних кампаній, спрямованих на роз’яснення ключових питань, пов’язаних з підтримкою внутрішньо переміщених осіб з боку держави та територіальних громад;

готує та подає відповідним органам для розгляду пропозиції та рекомендації у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

інформує громадськість про свою діяльність, ухвалені пропозиції, рекомендації та стан їх виконання;

співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, міжнародними та національними об’єднаннями, представництвами в Україні міжнародних гуманітарних організацій, благодійними організаціями, організаціями та установами, що залучають до своєї діяльності волонтерів, волонтерами, фізичними та юридичними особами тощо;

сприяє залученню коштів на підтримку та розвиток територіальних громад; надає організаційну, методичну та консультативну підтримку у розробленні місцевих та регіональних програм у бюджетній сфері та щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб;

підтримує та організовує заходи, спрямовані на виконання завдань Ради (семінари, конференції, засідання тощо).

  1. Рада має право:

отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на Раду завдань;

залучати представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенції Ради;

подавати відповідним органам пропозиції та рекомендації у сфері

захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

розглядати звернення внутрішньо переміщених осіб та пропозиції громадських

об’єднань з питань, що належать до її компетенції;

співпрацювати з іншими радами з питань внутрішньо переміщених осіб;

ініціювати проведення та брати участь у конференціях, семінарах, нарадах з питань захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

утворювати для виконання покладених на Раду завдань робочі групи, комісії.

  1. Склад Ради утворюється у кількості не більше 30 осіб, з яких чисельність представників Кремінської міської військової адміністрації становить не більше однієї третини осіб. Чисельність внутрішньо переміщених осіб становить не менше 50 відсотків кількісного складу Ради. представників громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб, - три особи.

До складу Ради, утвореної при військовій адміністрації, входять за посадою працівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, служби у справах дітей, охорони здоров’я, освіти і науки, житлово-комунального господарства, економічного розвитку.

До складу Ради входять внутрішньо переміщені особи, яким виповнилось 18 років, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є адміністративно-територіальна одиниця, яка є адресою останнього задекларованого/зареєстрованого місця проживання внутрішньо переміщеної особи, на юрисдикцію якої поширюються повноваження органу, при якому утворено Раду, в тому числі які є представниками суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи.

До складу Ради входять по одному представнику від громадських об’єднань та благодійних організацій, в статуті яких визначено, що їх діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах адміністративно-територіальної одиниці, на юрисдикцію якої поширюються повноваження органу, при якому утворено Раду.

  1. Персональний склад Ради затверджується розпорядженням начальника військової адміністрації з числа осіб, які відповідають вимогам до членів Ради та виявили бажання брати участь у діяльності Ради.

Відбір членів Ради здійснюється на підставі поданих до військової адміністрації внутрішньо переміщеними особами та представниками громадських об’єднань та благодійних організацій документів в електронній або паперовій формі, а саме:

заяви у довільній формі;

документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або відображення в електронній формі інформації, що міститься у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, сформованих засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або єДокумент;

документа про освіту (за наявності);

мотиваційного листа кандидата, в якому викладаються обґрунтування для обрання його до складу Ради;

резюме із зазначенням контактного номера телефону та адреси електронної пошти кандидата (за наявності);

довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (за наявності технічної можливості), або листа громадського об’єднання щодо включення до складу Ради представника громадського об’єднання.

Військова адміністрація оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб не пізніше ніж за 15 календарних днів до затвердження персонального складу Ради повідомлення про формування складу Ради.

Документи щодо включення осіб до складу Ради подаються до органу, при якому утворено Раду, за адресою та у строк, визначені в оголошенні про формування складу Ради.

Для затвердження персонального складу Ради уповноважена посадова особа органу приймає та узагальнює подані кандидатами документи, готує та подає на погодження начальника військової адміністрації пропозиції щодо персонального складу Ради.

Основними критеріями відбору кандидатів у члени Ради, які оцінює орган, при якому утворено Раду, є бажання працювати на громадських засадах, активна участь у громадській діяльності, відповідність високим стандартам доброчесності, відсутність конфлікту інтересів, наявність особистих досягнень або реалізованих проектів у сфері захисту внутрішньо переміщених осіб, наявність конкретних пропозицій щодо особистого вкладу в реалізацію мети та завдань Ради.

В подальшому зміни до складу Ради вносяться розпорядженням начальника військової адміністрації за поданням голови Ради та попереднім розглядом поданих заяв кандидатів у члени Ради на засіданні Ради з питань ВПО при Кремінській МВА.

Дострокове припинення повноважень члена Ради є підставою для внесення змін до складу Ради.

  1. Діяльність Ради може бути припинена достроково на підставі розпорядження начальника військової адміністрації в разі:

1) якщо засідання Ради не проводяться протягом двох кварталів поспіль;

2) якщо за підсумками відповідного року діяльності Ради встановлено факт невиконання нею без поважних причин більше 60 відсотків заходів, передбачених річним планом її роботи;

3) ухвалення відповідного рішення на її засіданні;

4) реорганізації органу, при якому утворено Раду.

  1. Склад Ради затверджується строком на два роки. Особа може бути призначена членом Ради не більше ніж на два строки повноважень поспіль.
  2. Раду очолює голова, який обирається її членами з числа внутрішньо переміщених осіб, які входять до складу Ради. Голова Ради має заступника.

Повноваження голови Ради припиняються за рішенням Ради у разі подання ним відповідної заяви, припинення його членства у Раді або висловлення йому недовіри Радою.

У разі припинення повноважень голови Ради до обрання нового голови його обов’язки виконує заступник голови Ради, якщо інше не передбачено її рішенням.

  1. Голова Ради:

організовує діяльність Ради;

ініціює проведення засідань Ради, керує їх підготовкою;

головує на засіданнях Ради; підписує протоколи засідань;

представляє Раду у відносинах з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, установами, підприємствами, організаціями незалежно від форми власності, засобами масової інформації тощо;

здійснює інші повноваження, що належать до компетенції Ради.

  1. Заступник голови Ради:

контролює виконання плану роботи Ради в межах повноважень; вносить пропозиції щодо утворення робочих груп та комісій; організовує вивчення та дослідження громадської думки; у разі відсутності голови головує на засіданні Ради; виконує інші повноваження, що належать до компетенції Ради.

  1. Секретар Ради обирається з числа членів Ради на її засіданні.

Секретар відповідає за організаційне забезпечення та інформаційну підтримку діяльності Ради, зокрема: інформує членів Ради про дату, місце і час засідань; забезпечує ведення та збереження документації; веде та підписує протоколи засідань; готує та розсилає за належністю документи;  виконує інші повноваження щодо представництва та організації діяльності Ради.

  1. Члени Ради виконують свої обов’язки на громадських засадах.

Члени Ради мають право:

ознайомлюватися з матеріалами і документами до засідання;

ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях;

брати участь у голосуванні;

вносити зміни до проектів пропозицій та рекомендацій; брати участь у роботі робочих груп, комісій;

достроково припинити свої повноваження, звернувшись з відповідною заявою до голови Ради.

Члени Ради мають право доступу в установленому порядку до приміщень, в яких розміщений орган, при якому утворено Раду, а також право участі в засіданнях даного органу із розгляду питань, що належать до компетенції Ради.

  1. Повноваження члена Ради припиняються достроково у порядку, визначеному цим Положенням:

у разі його відсутності на засіданнях без поважних причин двічі поспіль;

за письмовою заявою про рішення вийти з її складу;

у разі скасування державної реєстрації громадського об’єднання, яке провадить діяльність у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб;

у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо члена Ради.

  1. Рада провадить свою діяльність відповідно до затверджених нею планів роботи.
  2. Основною формою роботи Ради є засідання. Головуючим на засіданні є голова Ради, а в разі його відсутності - заступник.

Пропозиції щодо розгляду питань на засіданні вносять голова Ради, заступник голови Ради, секретар та члени Ради.

Секретар Ради забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на засіданні.

Засідання Ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.

Голова Ради може прийняти рішення про проведення засідання у режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Ради у засіданні в такому режимі.

  1. За запрошенням голови Ради у засіданнях можуть брати участь інші особи.
  2. Засідання можуть бути чергові (проводяться не рідше одного разу на квартал) та позачергові (скликаються головою Ради на вимогу не менше однієї третини від загальної кількості членів Ради).

Повідомлення про скликання засідання Ради, зокрема позачергового, доводяться до відома кожного її члена не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку засідання, а також оприлюднюються на відповідному офіційному веб-сайті органу, при якому утворена Рада.

  1. На своїх засіданнях Рада розглядає запропоновані членами Ради, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, представниками міжнародних і наукових організацій, громадських об’єднань, фізичними та юридичними особами тощо пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.

За результатами розгляду пропозиції та рекомендації можуть бути схвалені Радою. Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувала більше ніж половина членів Ради, присутніх на її засіданні.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Пропозиції та рекомендації, схвалені Радою, фіксуються у протоколі, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і протягом трьох робочих днів надсилається членам Ради та начальнику військової адміністрації для розгляду у десятиденний строк.

Член Ради, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.

  1. Військова адміністрація, при якій утворюється Рада, здійснює організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради.
  2. Рада в обов’язковому порядку інформує військову адміністрацію, при якому вона утворена, та громадськість про свою роботу шляхом розміщення на офіційному веб-сайті та оприлюднення в інший прийнятний спосіб регламенту, плану роботи, протоколів засідань щодо схвалених пропозицій та рекомендацій, інформації про їх виконання, щорічних звітів про діяльність тощо, а також інформації про керівний склад, склад робочих груп, комісій із зазначенням контактних даних Ради (телефону, адреси для листування, електронної пошти тощо) для комунікації з питань, що належать до її компетенції.
  3. Пропозиції та рекомендації Ради можуть бути реалізовані шляхом подання схвалених пропозицій та рекомендацій до Кремінської міської військової адміністрації.

 

Заступник начальника військової адміністрації
з питань житлово-комунальних  та соціальних питань                  Наталя МАКОГОН

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

20 грудня 2023 року

Кремінна

№01-08/463

Про внесення змін до розпорядження начальника МВА
від 11.09.2023 № 01-08/253 

Для забезпечення функціонування Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації, керуючись ст. ст. 4, 10, пунктом 8 частини 6 статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»,  відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01 липня 2022 року № 2333-ІХ та Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2023 р. № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб» (із змінами та доповненнями), на підставі Протоколу від 20.12.2023 № 3 засідання Ради з питань ВПО при Кремінській міській військовій адміністрації,
зобов’язую: 

  1. Внести зміни до п. 2 розпорядження начальника військової адміністрації від 11.09.2023 № 01-08/253 «Про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації» про затвердження персонального складу Раду з питань  внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації, виклавши в новій редакції, додається.
  2. Внести зміни до п. 4 розпорядження начальника військової адміністрації від 11.09.2023 № 01-08/253 «Про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації», виклавши Положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб  при Кремінській міській військовій адміністрації  в новій редакції, що додається.
  3. Відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики, загальному відділу забезпечити оприлюднення та розміщення даного розпорядження на офіційному сайті Кремінської міської військової адміністрації.
  4. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Начальник міської військової адміністрації                         Олександр ДУНЕЦЬ


ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження начальника  міської військової адміністрації
від 20.12.2023 № 01-08/463

Склад Ради з питань внутрішньо переміщених осіб
при Кремінській міський військовій адміністрації

 

Андрійчук В.В              - внутрішньо переміщена особа, генеральний директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради»;

Борщук Ю.Г.                 - внутрішньо переміщена особа, начальник відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики Кремінської МВА;

Вощаний К.М.               - внутрішньо переміщена особа, керівник ГО «Освітня лабораторія сприяння протидії біозагрозам»;

Гнелицька І.П.               - внутрішньо переміщена особа, начальник відділу соціального захисту населення Кремінської МВА;

Горбатенко М.Я.            - внутрішньо переміщена особа, голова Молодіжної Ради;

Дзивульський Г.А.         - внутрішньо переміщена особа, начальник управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Кремінської МВА;

Іщенко Ю.В.                  - внутрішньо переміщена особа, директор КУ ЛОФЦ «ОЛІМП»;

Крестененко Є.В.          - внутрішньо переміщена особа, фізична особа-підприємець;

Кременчуцький А.М.    - внутрішньо переміщена особа, начальник КУ «КМЦКРОІ «Добро»;

Кузьменко О.В.             - внутрішньо переміщена особа, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту;

Кульбач Л.А.                 - внутрішньо переміщена особа, генеральний директор КНП «Кремінська багатопрофільна лікарня Кремінської міської ради»;

Логвиненко Т.Г.             - внутрішньо переміщена особа, голова ГО «Соціальний добробут та фінансова грамотність населення»;

Макогон Н.М.               - внутрішньо переміщена особа, заступник начальника військової адміністрації з житлово-комунальних та соціальних питань Кремінської МВА;

Мельник С.А.                - внутрішньо переміщена особа, начальник служби у справах дітей Кремінської МВА;

Скиданенко О.В.           - внутрішньо переміщена особа, член ГО «Коло єдності»;

Сімонов А.Л.                 - внутрішньо переміщена особа, керівник ГО «Кремінська бізнес-асоціація»;

Ступакова О.Л.              - внутрішньо переміщена особа;

Терентьєва К.А.            - внутрішньо переміщена особа, соціальний робітник КУ «КМЦКРОІ «Добро»;

Шахов О.М.                   - внутрішньо переміщена особа, директор ТОВ ВФ «Кремінна-пром».

 

Заступник начальника військової адміністрації
з питань житлово-комунальних та соціальних питань                     Наталя МАКОГОН


ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження начальника  міської військової адміністрації
від 20.12.2023 № 01-08/463

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб
при Кремінській міській військовій адміністрації

 

1. Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації (далі — Рада) є консультативно-дорадчим органом при військовій адміністрації, який утворюється на підставі розпорядження начальника військової адміністрації для участі у реалізації регіональної політики у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, сприяння діяльності територіальних громад у розвитку ефективних механізмів їх адаптації та інтеграції.

2. Рада у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, розпорядженнями начальника військової адміністрації, Положенням про неї та іншими актами законодавства.

3. Діяльність Ради ґрунтується на принципах верховенства права, законності, гласності, прозорості, колегіальності, гендерної рівності та інклюзивності.

4. Основними завданнями Ради є:

сприяння в реалізації громадянських і політичних прав внутрішньо переміщених осіб, залучення їх до процесу розроблення нормативних актів та контролю за їх виконанням;

сприяння забезпеченню і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб з питань соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги та з інших питань;

сприяння діяльності територіальних громад у розвитку ефективних механізмів адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб;

організаційна, методична та консультативна підтримка суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;

сприяння залученню внутрішньо переміщених осіб до вирішення питань місцевого значення, зокрема шляхом їх залучення до участі в робочих групах, комісіях, інших консультативно-дорадчих органах з метою розроблення місцевих програм у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, соціального захисту, зайнятості населення, забезпечення житлових та майнових прав;

сприяння залученню вітчизняних та іноземних інвесторів, громадських та міжнародних об’єднань для розвитку інфраструктури та можливостей територіальних громад;

подання пропозицій та рекомендацій щодо розвитку державно-приватного партнерства для вирішення питань адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в територіальних громадах;

подання пропозицій щодо прийняття нових та внесення змін до діючих нормативно-правових актів у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

 вивчення стану виконання законів та інших нормативно-правових актів у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб та подання пропозицій з метою забезпечення їх реалізації;

налагодження співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, представниками громадських об’єднань, міжнародних і наукових організацій, засобів масової інформації, інших інститутів громадянського суспільства, фізичними та юридичними особами з питань захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

проведення моніторингу стану виконання місцевими органами виконавчої влади повноважень у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

сприяння в застосуванні принципів гендерної рівності у процесі реалізації політик на регіональному та місцевому рівні для розвитку соціальної згуртованості, зменшення напруги та ризиків виникнення конфліктів між територіальною громадою та внутрішньо переміщеними особами.

  1. Рада відповідно до покладених на неї завдань:

розглядає питання щодо захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

розробляє та пропонує до розгляду відповідним органам проекти місцевих програм підтримки суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;

не рідше ніж один раз на рік готує та подає військовій адміністрації план своєї діяльності, пропозиції та рекомендації у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, які оприлюднюються на офіційному веб-сайті військової адміністрації або в інший прийнятний спосіб;

проводить аналіз ефективності реалізації місцевої політики у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

сприяє правовій поінформованості внутрішньо переміщених осіб та проведенню інформаційних кампаній, спрямованих на роз’яснення ключових питань, пов’язаних з підтримкою внутрішньо переміщених осіб з боку держави та територіальних громад;

готує та подає відповідним органам для розгляду пропозиції та рекомендації у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

інформує громадськість про свою діяльність, ухвалені пропозиції, рекомендації та стан їх виконання;

співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, міжнародними та національними об’єднаннями, представництвами в Україні міжнародних гуманітарних організацій, благодійними організаціями, організаціями та установами, що залучають до своєї діяльності волонтерів, волонтерами, фізичними та юридичними особами тощо;

сприяє залученню коштів на підтримку та розвиток територіальних громад; надає організаційну, методичну та консультативну підтримку у розробленні місцевих та регіональних програм у бюджетній сфері та щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб;

підтримує та організовує заходи, спрямовані на виконання завдань Ради (семінари, конференції, засідання тощо).

  1. Рада має право:

отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на Раду завдань;

залучати представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенції Ради;

подавати відповідним органам пропозиції та рекомендації у сфері

захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

розглядати звернення внутрішньо переміщених осіб та пропозиції громадських

об’єднань з питань, що належать до її компетенції;

співпрацювати з іншими радами з питань внутрішньо переміщених осіб;

ініціювати проведення та брати участь у конференціях, семінарах, нарадах з питань захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;

утворювати для виконання покладених на Раду завдань робочі групи, комісії.

  1. Склад Ради утворюється у кількості не більше 30 осіб, з яких чисельність представників Кремінської міської військової адміністрації становить не більше однієї третини осіб. Чисельність внутрішньо переміщених осіб становить не менше 50 відсотків кількісного складу Ради. представників громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб, - три особи.

До складу Ради, утвореної при військовій адміністрації, входять за посадою працівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, служби у справах дітей, охорони здоров’я, освіти і науки, житлово-комунального господарства, економічного розвитку.

До складу Ради входять внутрішньо переміщені особи, яким виповнилось 18 років, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є адміністративно-територіальна одиниця, яка є адресою останнього задекларованого/зареєстрованого місця проживання внутрішньо переміщеної особи, на юрисдикцію якої поширюються повноваження органу, при якому утворено Раду, в тому числі які є представниками суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи.

До складу Ради входять по одному представнику від громадських об’єднань та благодійних організацій, в статуті яких визначено, що їх діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах адміністративно-територіальної одиниці, на юрисдикцію якої поширюються повноваження органу, при якому утворено Раду.

  1. Персональний склад Ради затверджується розпорядженням начальника військової адміністрації з числа осіб, які відповідають вимогам до членів Ради та виявили бажання брати участь у діяльності Ради.

Відбір членів Ради здійснюється на підставі поданих до військової адміністрації внутрішньо переміщеними особами та представниками громадських об’єднань та благодійних організацій документів в електронній або паперовій формі, а саме:

заяви у довільній формі;

документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або відображення в електронній формі інформації, що міститься у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, сформованих засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або єДокумент;

документа про освіту (за наявності);

мотиваційного листа кандидата, в якому викладаються обґрунтування для обрання його до складу Ради;

резюме із зазначенням контактного номера телефону та адреси електронної пошти кандидата (за наявності);

довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (за наявності технічної можливості), або листа громадського об’єднання щодо включення до складу Ради представника громадського об’єднання.

Військова адміністрація оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб не пізніше ніж за 15 календарних днів до затвердження персонального складу Ради повідомлення про формування складу Ради.

Документи щодо включення осіб до складу Ради подаються до органу, при якому утворено Раду, за адресою та у строк, визначені в оголошенні про формування складу Ради.

Для затвердження персонального складу Ради уповноважена посадова особа органу приймає та узагальнює подані кандидатами документи, готує та подає на погодження начальника військової адміністрації пропозиції щодо персонального складу Ради.

Основними критеріями відбору кандидатів у члени Ради, які оцінює орган, при якому утворено Раду, є бажання працювати на громадських засадах, активна участь у громадській діяльності, відповідність високим стандартам доброчесності, відсутність конфлікту інтересів, наявність особистих досягнень або реалізованих проектів у сфері захисту внутрішньо переміщених осіб, наявність конкретних пропозицій щодо особистого вкладу в реалізацію мети та завдань Ради.

В подальшому зміни до складу Ради вносяться розпорядженням начальника військової адміністрації за поданням голови Ради та попереднім розглядом поданих заяв кандидатів у члени Ради на засіданні Ради з питань ВПО при Кремінській МВА.

Дострокове припинення повноважень члена Ради є підставою для внесення змін до складу Ради.

  1. Діяльність Ради може бути припинена достроково на підставі розпорядження начальника військової адміністрації в разі:

1) якщо засідання Ради не проводяться протягом двох кварталів поспіль;

2) якщо за підсумками відповідного року діяльності Ради встановлено факт невиконання нею без поважних причин більше 60 відсотків заходів, передбачених річним планом її роботи;

3) ухвалення відповідного рішення на її засіданні;

4) реорганізації органу, при якому утворено Раду.

  1. Склад Ради затверджується строком на два роки. Особа може бути призначена членом Ради не більше ніж на два строки повноважень поспіль.
  2. Раду очолює голова, який обирається її членами з числа внутрішньо переміщених осіб, які входять до складу Ради. Голова Ради має заступника.

Повноваження голови Ради припиняються за рішенням Ради у разі подання ним відповідної заяви, припинення його членства у Раді або висловлення йому недовіри Радою.

У разі припинення повноважень голови Ради до обрання нового голови його обов’язки виконує заступник голови Ради, якщо інше не передбачено її рішенням.

  1. Голова Ради:

організовує діяльність Ради;

ініціює проведення засідань Ради, керує їх підготовкою;

головує на засіданнях Ради; підписує протоколи засідань;

представляє Раду у відносинах з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, установами, підприємствами, організаціями незалежно від форми власності, засобами масової інформації тощо;

здійснює інші повноваження, що належать до компетенції Ради.

  1. Заступник голови Ради:

контролює виконання плану роботи Ради в межах повноважень; вносить пропозиції щодо утворення робочих груп та комісій; організовує вивчення та дослідження громадської думки; у разі відсутності голови головує на засіданні Ради; виконує інші повноваження, що належать до компетенції Ради.

  1. Секретар Ради обирається з числа членів Ради на її засіданні.

Секретар відповідає за організаційне забезпечення та інформаційну підтримку діяльності Ради, зокрема: інформує членів Ради про дату, місце і час засідань; забезпечує ведення та збереження документації; веде та підписує протоколи засідань; готує та розсилає за належністю документи;  виконує інші повноваження щодо представництва та організації діяльності Ради.

  1. Члени Ради виконують свої обов’язки на громадських засадах.

Члени Ради мають право:

ознайомлюватися з матеріалами і документами до засідання;

ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях;

брати участь у голосуванні;

вносити зміни до проектів пропозицій та рекомендацій; брати участь у роботі робочих груп, комісій;

достроково припинити свої повноваження, звернувшись з відповідною заявою до голови Ради.

Члени Ради мають право доступу в установленому порядку до приміщень, в яких розміщений орган, при якому утворено Раду, а також право участі в засіданнях даного органу із розгляду питань, що належать до компетенції Ради.

  1. Повноваження члена Ради припиняються достроково у порядку, визначеному цим Положенням:

у разі його відсутності на засіданнях без поважних причин двічі поспіль;

за письмовою заявою про рішення вийти з її складу;

у разі скасування державної реєстрації громадського об’єднання, яке провадить діяльність у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб;

у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо члена Ради.

  1. Рада провадить свою діяльність відповідно до затверджених нею планів роботи.
  2. Основною формою роботи Ради є засідання. Головуючим на засіданні є голова Ради, а в разі його відсутності - заступник.

Пропозиції щодо розгляду питань на засіданні вносять голова Ради, заступник голови Ради, секретар та члени Ради.

Секретар Ради забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на засіданні.

Засідання Ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.

Голова Ради може прийняти рішення про проведення засідання у режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Ради у засіданні в такому режимі.

  1. За запрошенням голови Ради у засіданнях можуть брати участь інші особи.
  2. Засідання можуть бути чергові (проводяться не рідше одного разу на квартал) та позачергові (скликаються головою Ради на вимогу не менше однієї третини від загальної кількості членів Ради).

Повідомлення про скликання засідання Ради, зокрема позачергового, доводяться до відома кожного її члена не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку засідання, а також оприлюднюються на відповідному офіційному веб-сайті органу, при якому утворена Рада.

  1. На своїх засіданнях Рада розглядає запропоновані членами Ради, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, представниками міжнародних і наукових організацій, громадських об’єднань, фізичними та юридичними особами тощо пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.

За результатами розгляду пропозиції та рекомендації можуть бути схвалені Радою. Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувала більше ніж половина членів Ради, присутніх на її засіданні.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Пропозиції та рекомендації, схвалені Радою, фіксуються у протоколі, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і протягом трьох робочих днів надсилається членам Ради та начальнику військової адміністрації для розгляду у десятиденний строк.

Член Ради, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.

  1. Військова адміністрація, при якій утворюється Рада, здійснює організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради.
  2. Рада в обов’язковому порядку інформує військову адміністрацію, при якому вона утворена, та громадськість про свою роботу шляхом розміщення на офіційному веб-сайті та оприлюднення в інший прийнятний спосіб регламенту, плану роботи, протоколів засідань щодо схвалених пропозицій та рекомендацій, інформації про їх виконання, щорічних звітів про діяльність тощо, а також інформації про керівний склад, склад робочих груп, комісій із зазначенням контактних даних Ради (телефону, адреси для листування, електронної пошти тощо) для комунікації з питань, що належать до її компетенції.
  3. Пропозиції та рекомендації Ради можуть бути реалізовані шляхом подання схвалених пропозицій та рекомендацій до Кремінської міської військової адміністрації.

 

Заступник начальника військової адміністрації
з питань житлово-комунальних  та соціальних питань                  Наталя МАКОГОН

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

20 грудня 2023 року

м. Кремінна

№01-08/464

Про припинення діяльності
волонтерського
хабу в м. Луцьк

З метою оптимізації діяльності волонтерських хабів створених для внутрішньо переміщених осіб Луганської області Кремінською міською військовою адміністрацією на базі КУ «Кремінський міський центр комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «ДОБРО», керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII (із змінами та доповненнями), Постанови Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-IX
зобов’язую:

  1. Припинити діяльність волонтерського хабу в м. Луцьк, створеного для внутрішньо переміщених осіб Луганської області Кремінською міською військовою адміністрацією на базі Комунальної установи «Кремінський міський центр комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «ДОБРО» з 01.01.2024.
  2. Відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики, загальному відділу забезпечити оприлюднення та розміщення даного розпорядження на офіційному сайті Кремінської міської військової адміністрації.
  3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника начальника військової адміністрації з житлово – комунальних та соціальних питань Макогон Н.М. 

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ

П'ятниця, 22 грудня 2023 09:17

День енергетика України 2023

Шановні енергетики!

Щиро вітаємо вас з професійним святом!

Ваша робота є надважливою для України та українців. Коли рашисти намагаються «обвалити» наші електромережі, працівники енергетичної галузі роблять усе можливе і неможливе, щоб підприємства та установи держави стабільно працювали, а всі ми жили в комфортних умовах. Через постійні ракетні атаки та обстріли ви працюєте на виснаження, і за це вам велика вдячність!

Бажаємо всім працівникам енергетичної галузі міцного здоров'я, натхнення, впевненості у завтрашньому дні та нехай у наших домівках завжди буде тепло і світло!

Разом до Перемоги!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

18 грудня у режимі зум-конференції пройшло чергове засідання Робочої групи з питань громадської безпеки, соціальної згуртованості та відновлення Кремінської міської територіальної громади, яке провела заступниця начальника Кремінської МВА Наталя Макогон.

Участь у заході взяли 25 членів Робочої групи, а також мобілізаторка громад Луганської області, представниця ПРООН Аліна Лебедєва.

З першого питання порядку денного доповідала Ольга Мамчур, головна спеціалістка відділу інвестиційної діяльності Кремінської МВА. Вона розповіла, що міні- ініціатива зі створення відкритого, інклюзивного та навчального середовища для дітей і дорослих на базі Кремінського гуманітарного хабу в місті Дніпро «Територія «РОК» яка була підтримана на минулому засіданні РГ, наразі перебуває на погодженні конкурсної комісії та буде реалізовуватися після затвердження.

Також Ольга Мамчур представила проєктну заявку «Вікно ветерана», яка має на меті підтримати родини кремінян-військовослужбовців, зокрема, ветеранів війни та сім’ї загиблих захисників, а також спряти якісній інтеграції героїв у громаду після повернення додому.

«Вікно ветерана» планується відкрити на базі Кремінського ЦНАПу в місті Рівне, також фахівці Центру працюють віддалено на гуманітарних хабах Кремінської громади. Цей сервіс має спростити життя нашим Захисникам та їхнім рідним, адже в одному місці будуть об’єднані всі послуги, якими вони зможуть скористатися, і не треба стояти в довжелезний чергах та бігати по установах. Наразі здійснюється моніторинг потреб ветеранів, їхніх родин і родичів загиблих захисників, які звертаються до МВА за допомогою.

Другим питанням Ольга Мамчур розповіла про участь у Мережевій зустрічі партнерів ПРООН в Україні «Громадська безпека через згуртованість задля відновлення», яка відбулася у Львові 7-9 листопада 2023 року. Участь у заході взяли робочі групи 11 різних областей, зібрали 117 учасників та учасниць, в тому числі і Луганської області. Зустріч надала можливість обговорити з колегами багато спільних тем, напрацювати плани та напрямки роботи Мережі робочих груп на 2024 рік. Цього разу разом із учасниками ми зосередилися на пошуку шляхів для підтримки Національного плану відновлення України.

Ось декілька інсайтів, які нас дуже надихнули:

  • відновлення поруйнованих громад вже триває, а в його основу покладено підтримуваний ПРООН принцип «відбудувати краще, ніж було».
  • реінтеграція ветеранів та ветеранок — одна з найбільш хвилюючих тем для громад. Робочі групи вже втілюють ініціативи, покликані сприяти ліпшій реінтеграції та створювати сприятливі умови у громадах для відновлення ветеранів.
  • довівши свою ефективність на рівні громад, робочі групи готові масштабуватися та втілювати свої ініціативи на національному рівні.
  • залучення молоді до роботи робочих груп, визначення проблем, а також найкращі практики, пов’язані із залученням молоді та роботою з молоддю як бенефіціарами.

Користуючись нагодою, Наталя Макогон нагадала, що буде оновлено склад Молодіжної ради при Кремінській МВА, зокрема, наразі триває етап відбору та розгляду поданих заявок.

Начальник відділу освіти культури, молоді і спорту Олександр Кузьменко надав інформацію щодо навчального процесу та адаптацію дітей і молоді до соціального середовища у нових громадах. Олександр Володимирович зазначив, що освітній процес триває, попри всі труднощі. Щоб кремінські учні продовжували займатися дистанційно, Кремінська МВА вживає всі належні заходи для надання їм гаджетів для навчання. Цього року технікою були забезпечені 50 дітей військовослужбовців, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з родин ДСНС. Завдяки підтримці Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Першої леді Олени Зеленської питання забезпечення учнів ноутбуками має бути закритим у цьому році.

Також Олександр Кузьменко доповів щодо впровадження нових культурних проєктів та заходів, облаштування місць дозвілля для дітей та молоді в Координаційних центрах Кремінської громади. На Кремінських координаційних центрах проводиться маса найрізноманітніших заходів: навчання з настільних спортивних ігор, творчі майстер-класи для дітей і дорослих, тренінги, в тому числі, й психологічні, урок декоративно-вжиткової студії, урок з розвитку мовлення і логіко-математичного розвитку, надаються безкоштовні квитки для ВПО на різні концерти і вистави, діє театральна студія, безліч бібліотечних послуг, акція «Книжковий донат», в рамках якої постійно поповнюється книжковий фонд наших хабів.

Анатолій Кременчуцький, директор КУ «Кремінський міський центр комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «Добро» доповів з питання вивчення потреб та проблем з метою розширення надання послуг, сприяння адаптації на новому місці проживання.

На сьогодні до Регіонального офісу міжнародного співробітництва було надано пропозиції щодо збільшення переліку послуг на 5-ти Кремінських хабах з метою направлення їх донорам. Зокрема, планується додати послуги з ксерокопіювання, послуги перукаря та пральні послуги, з дрібного ремонту, масажу, реабілітації, фінансової грамотності, надання допомоги з питань протидії насильству і торгівлі з людьми, послуги швачки, робота дитячої кімнати.

Працівниками «Добра» спільно з фахівцями МВА постійно здійснюється вивчення потреб наших ВПО. Планується у січні буде запущено черговий опитувальник, який допоможе визначити потреби наших переселенців.

Підсумувала зустріч представниця ПРООН Аліна Лебедєва: «Кремінська громада знову демонструєте підвищену активність своєї роботи. Ваш рік пройшов плідно, були реалізовані важливі ініціативи, робоча група трансформується і розширюється. Мені приємно, що ви націлені на розвиток та відбудову громади, а ми будемо підсилювати цю роботу».

Main Menu

Kremins'ka TG