ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради від _________ №____
План роботи
виконавчого комітету Кремінської міської ради
на І півріччя 2018 року
№ з/п |
Основні питання, що підлягають розгляду |
Відповідальний за підготовку питання |
Примітка |
|
І квартал |
|
|
1.
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21 |
Про затвердження плану роботи виконавчого комітету Кремінської міської ради на І півріччя 2018 року Про затвердження Звіту про виконання Кремінського міського бюджету за 2017 рік
Звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Кремінна за 2017 р.
Попередній розгляд проектів рішень міської ради
Про виконання виробничих планів комунальних підприємств за 2017 рік
Про розгляд виробничих планів комунальних підприємств на 2018 рік
Про підготовку до пропуску весняного паводку 2018 року Про перегляд розрахунків калькуляцій на послуги, що надаються комунальними підприємствами. Розгляд питань з організації загальноміських заходів
Розгляд кошторисних документацій на проведення робіт з капітальних ремонтів та реконструкцій об’єктів комунальної власності територіальної громади Про організацію загальноміських заходів з озеленення та благоустрою міста.
Про підготовку комунальними службами міських кладовищ до Пасхальних свят
Про коригування тарифів на послуги водопостачання та водовідведення
Про розгляд питань з адміністративно-територіального устрою (адресне господарство).
Про розгляд питань, пов’язаних з реєстром осіб, які потребують покращення житлових умов.
Про розгляд питань, пов’язаних з соціальним житлом. Розгляд питань про виконання власних та делегованих повноважень в галузі житлово-комунального господарства, транспорту і зв′язку. Розгляд питань про надання матеріальної допомоги на поховання
Розгляд проектів рішень з питань будівництва і архітектури
Розгляд питань за зверненнями громадян про межові суперечки Різне |
Секретар виконкому
Заступник міського голови з фінансово-економічних питань
Заступник міського голови з фінансово-економічних питань
Заступники міського голови
Пеший заступник міського голови
Пеший заступник міського голови
Пеший заступник міського голови Перший заступник міського голови
Заступники міського голови, керуючий справами
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Голова житлової комісії
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Заступник міського голови з фінансово-економічних питань, керуючий справами Головний архітектор району
Перший заступник міського голови
|
|
|
ІІ квартал |
|
|
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17 |
Про затвердження плану роботи виконавчого комітету Кремінської міської ради на ІІ півріччя 2018 року Про виконання міського бюджету за І квартал 2018 року
Попередній розгляд проектів рішень міської ради
Про підготовку пам’ятників міста до святкування Дня Перемоги
Про хід виконання виробничих планів комунальних підприємств за підсумками роботи у І кварталі 2018 року. Про затвердження норм використання води та графіку поливу на весняно літній період 2018 року. Про організацію роботи з попередження виникнення НС на території Кремінської міської ради, пов’язаних з виникненням пожеж або займанням сухої трави Про підсумки роботи підприємств ЖКГ в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр.
Про розгляд Плану заходів з підготовки підприємств ЖКГ до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 рр. Про організацію місць масового відпочинку громадян у літній період на території міської ради Розгляд питань про виконання власних та делегованих повноважень у соціальній сфері.
Розгляд питань про виконання власних та делегованих повноважень в галузі житлово-комунального господарства, транспорту і зв′язку. Про організацію загальноміських заходів
Розгляд звернень з питань будівництва і архітектури
Розгляд питань про надання матеріальної допомоги на поховання
Розгляд питань за зверненнями громадян про межові суперечки
Різне |
Секретар виконкому
Заступник міського голови з фінансово-економічних питань
Заступники міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови
Заступники міського голови, керуючий справами
Перший заступник міського голови
Заступники міського голови, керуючий справами
Головний архітектор району
Заступник міського голови з фінансово-економічних питань керуючий справами
Перший заступник міського голови
|
|
Секретар виконкому О.Ю. Літвін
«____» _________________ 2018 р.
м. Кремінна
Про встановлення меж присадибної ділянки громадянину ---
(вул. Весняна (колишня вул. Тельмана), 175)
Розглянувши заяву гр. --, який мешкає за адресою: ---, про встановлення меж присадибної ділянки за його місцем проживання, що знаходиться в користуванні заявника без правовстановлюючих документів на земельну ділянку, враховуючи Акт обстеження земельної ділянки від 15 січня 2018 року та рішення 23 сесії міської ради 4 скликання від 27.12.2004 року № 18/23, керуючись ст.ст. 159, 160 Земельного кодексу України, ст. 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчий комітет міської ради
- за фактичним користуванням присадибних ділянок по існуючій огорожі.
Міський голова Ю.О. Прокопенко
“21” грудня 2017 року
м. Кремінна
Про затвердження Кремінського міського бюджету на 2018 рік
Розглянувши клопотання виконавчого комітету Кремінської міської ради щодо затвердження Кремінського міського бюджету на 2018 рік, який ухвалено рішенням виконкому Кремінської міської ради від 15 грудня 2017 року та рішенням Громадської ради Кремінської міської ради від 18 грудня 2017 року, у відповідності до статей 14, 21-24, 63, 69, 69-1, 71-73, 75-77, 91, 93 Бюджетного кодексу України, керуючись статтями 26, 43, 44, 61-64, 66 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити у сумі 15 853,240 тис. грн., спеціального фонду бюджету в сумі 470,320 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку – 425,00 тис. грн., згідно з додатком 1 до цього рішення.
- передачу коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) в сумі 5754,723 тис. грн., згідно з додатком 4 до цього рішення.
- надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) в сумі 5754,723 тис. грн., згідно з додатком 4 до цього рішення.
Частина чистого прибутку (доходу) сплачується до міського бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2018 році в строки встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.
- позики на покриття тимчасових касових розривів міського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених статей видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду в органах Державної казначейської служби України.
Надати право міському голові, за попереднім погодженням з постійною комісією міської ради з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів здійснювати протягом 2018 року в межах загального обсягу бюджетних призначень за загальним та спеціальним фондами бюджету перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі в розрізі Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу та економічної класифікації видатків бюджету з подальшим затвердженням внесених змін міською радою у встановленому порядку під час внесення змін до міського бюджету або затвердження звіту про його виконання, відповідно до ч.10 ст.23 Бюджетного кодексу України.
Надати право міському голові, за попереднім погодженням з постійною комісією міської ради з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів здійснювати протягом 2018 року, у разі необхідності, проводити розподіл (перерозподіл) обсягів субвенцій та інших міжбюджетних трансфертів з районного та інших місцевих бюджетів Кремінського району до міського бюджету у відповідності з фактичними зобов’язаннями щодо здійснення видатків за рахунок таких трансфертів з подальшим затвердженням внесених змін міською радою у встановленому порядку під час внесення змін до міського бюджету або затвердження звіту про його виконання, відповідно до ч.10 ст.23 Бюджетного кодексу України.
Міський голова Ю.О. Прокопенко
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО ПРОЕКТУ
МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ НА 2018 РІК
В основу формування розрахункових показників доходів та видатків покладено чинне законодавство з урахуванням змін, внесених до Податкового і Бюджетного кодексів України, Основних напрямів бюджетної політики, схвалених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.06.2017 № 411-р, Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 року № 411 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки», а також змін до законодавчих актів, пов’язаних з податковою реформою, поліпшенням умов ведення бізнесу та децентралізацією видаткових повноважень.
При визначенні обсягу ресурсу місцевих бюджетів на 2017 рік враховано:
макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2018–2020 роки, схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 411;
зарахування з 1 січня 2018 року до місцевих бюджетів 5 відсотків рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату;
збереження протягом 2018–2019 років норми щодо зарахування 13,44% акцизного податку з пального до місцевих бюджетів;
зарахування до місцевих бюджетів 100 відсотків єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи (сільгосптоваровиробники);
підвищення розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки;
зміни в ціновій політиці щодо енергоносіїв;
інші зміни до законодавства, що впливають на показники місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів.
Доходи міського бюджету
Доходна частина прогнозу міського бюджету розроблена на основі норм чинного та запропонованих змін Податкового та Бюджетного кодексів України та інших актів із врахуванням децентралізації та затверджених ставок податків міською радою.
При прогнозуванні дохідної частини місцевих бюджетів було враховано:
Прогноз доходів міського бюджету на 2018 рік обраховано в сумі 16323560 грн., у тому числі сума доходів:
Розрахунок прогнозної рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 2018 рік здійснено з урахуванням динаміки надходження за попередні роки, надходження поточного року, прогнозного індексу цін виробників промислової продукції, тенденції платності відпуску деревини. Прогноз показника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів складає 395700 грн.
Прогнозний показник плати за землю до міського бюджету на 2018 рік розраховано згідно діючих податкових ставок и становить 4858365 грн.
Прогнозний показник податку на майно розраховано згідно діючих податкових ставок та фактичних надходжень минулого року і становить 681055 грн.
Прогнозна сума єдиного податку на 2018 рік становить 7618790 грн. , яка розрахована на підставі фактичних надходжень минулого року та діючих ставок податку з урахуванням збереження спрощеної системи оподаткування для платників єдиного податку І- ІV груп, що діє у 2017 році.
Прогнозний показник акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів становить 1 632000 грн., який розраховано з урахуванням фактичних надходжень минулого року та запропонованими змінами у систему адміністрування акцизного податку на бензин.
Такі податки та збори, як туристичний збір (7375 грн.), плата за надання адміністративних послуг (414095 грн.), державне мито (11000 грн.), інші надходження (5000 грн.), екологічний податок (44320 грн.), надходження коштів пайової участі (25 000 грн.) розраховані на підставі фактичних надходжень минулого року та діючих норм зарахування зазначених зборів до місцевих бюджетів.
Бюджет сплановано з профіцитом за загальним фондом. Профіцит загального фонду спрямовується до бюджету розвитку в сумі 5754723 грн.
Видатки міського бюджету
Обсяг видатків загального фонду становить – 10098517 грн., спеціального – 6225043 грн.
Обсяг видатків на оплату праці працівників визначено виходячи з мінімальної заробітної плати 3723 грн.; затверджених посадових окладів, надбавок, встановлених рангів відповідно до норм чинного законодавства.
Видатки на теплопостачання, водопостачання та водовідведення, електроенергію, газопостачання та оплату інших комунальних послуг розраховані на підставі діючих тарифів.
Державне управління
Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад - загальний обсяг видатків на утримання апарату міської ради на 2018 рік складає 6710245 грн.
Обсяг видатків на оплату праці працівників визначено виходячи із затверджених посадових окладів, надбавок, встановлених рангів, мінімальної заробітної плати 3723 грн., відповідно до норм чинного законодавства передбачено матеріальну допомогу на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових потреб, щомісячна премія на рівні листопада 2017року, та премія в розмірі посадового окладу до Дня місцевого самоврядування).
Із загального обсягу видатків, видатки на оплату праці становлять – 4448677 грн., видатки на нарахування на оплату праці заплановані на 22% і становлять 978708 грн.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв становлять 338605 грн.
Видатки на придбання предметів та матеріалів, оплату послуг, відрядження, інші видатки заплановані на рівні фактичних видатків минулого року.
Передбачені видатки на придбання службового автомобілю та капітальний ремонт приміщення на суму 400 000 грн.
Інша діяльність у сфері державного управління – 185400 грн., в т.ч.:
- На виконання Програми розвитку архівної справи та фінансової підтримки комунальної установи «Трудовий архів територіальних громад Кремінського району» у сумі 153900 грн.;
- На виконання Програми проведення заходів з відбору кандидатів на військову службу за контрактом у Збройних Силах України в сумі 11500грн.;
- На виконання Програми супроводу речових прав на об’єкти комунальної власності Кремінської міської ради на 2018 рік в сумі 20000 грн., в т.ч.:
- замовлення та виготовлення техпаспортів та проведення оцінки будівель міської ради (пл.Красна, 20, пл.Красна, 23, вул. Чайковського, 3).
Соціальний захист
Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) - 115000 грн., в т.ч.:
Організація та проведення громадських робіт – 186224 грн.
Інші заклади та заходи – 65000 грн., в т.ч.:
- На виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2018 рік в частині надання:
- матеріальної допомоги на поховання одиноким громадянам в сумі 25000 грн.,
- матеріальної допомоги на подолання наслідків пожежі в сумі 30000 грн.,
- матеріальної допомоги в організації та проведенні похорон сім’ям загиблих учасників АТО та померлим в результаті поранення в сумі 10000 грн.
Культура і мистецтво
Інші заклади та заходи в галузі культури і мистецтва – 451000 грн., в т.ч.:
- На виконання Програми проведення урочистих та святкових заходів у м. Кремінна на 2018 рік у сумі 381000 грн.;
- На виконання Програми підтримки учнівської молоді на 2018 рік у сумі 70000 грн.
Фізична культура і спорт
Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні – 12000 грн., в т.ч.:
- На виконання програми Про призначення і виплату персональної (іменної) стипендії талановитим і перспективним спортсменам Кремінської міської ради на 2018 рік та встановлення стипендії призеру з боксу, дитині сироті Коваленко Миколі в сумі 12 000 грн.
Житлово-комунальне господарство
Експлуатація та технічне обслуговування житлового фонду – 100000 грн., в т.ч.
Забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства -200000 грн., в т.ч.
Забезпечення надійної та безперебійної експлуатації ліфтів – 110000 грн.
Інша діяльність пов’язана з експлуатацією об’єктів житлово-комунального господарства - 445000 грн., в т.ч.:
Забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги – 400000грн., в т.ч.:
Організація благоустрою населених пунктів – 3537880 грн., в т.ч.:
Будівництво та регіональний розвиток
Реалізація інших заходів щодо соціально-економічного розвитку територій – 1579723 грн., в т.ч.:
Транспорт та транспортна інфраструктура,
дорожнє господарство
Утримання та розвиток транспортної інфраструктури – 1800000 грн., в т.ч.:
Інші програми та заходи пов’язані з економічною діяльністю
Заходи з енергозбереження - 200 000 грн., в т.ч.:
- На виконання Програми відшкодування частини кредитів, отриманих об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлово – будівельним кооперативам (ЖБК) на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків (погашення суми кредиту 10%) – 100000 грн.
Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій
техногенного та природного характеру
Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха - 60000 грн., в т.ч.
- На виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2017 рік в частині створення матеріального резерву паливно-мастильних матеріалів у сумі 60 000 грн.
Громадський порядок та безпека
Інші заходи громадського порядку та безпеки – 50000 грн., в т.ч. придбання камер зовнішнього відео спостереження.
Резервний фонд
Передбачені видатки на створення резервного фонду – 20 000 грн., що не перевищує одного відсотка видатків загального фонду бюджету.
Інші субвенції з місцевого бюджету
На виконання Програми соціальної підтримки сімей, дітей та молоді м. Кремінна на 2018 рік передбачені видатки в сумі 96088 грн. (оплата праці одного фахівця із соціальної роботи в Кремінській територіальній громаді).
Заступник міського голови Н.М.Макогон
Відповідно до розпорядження Кремінського міського голови від 18.01.2018р. №03-01/05 буде проведено пленарне засідання двадцять дев’ятої сесії Кремінської міської ради сьомого скликання 31 січня 2018 року о 10:00 в залі засідань будівлі Кремінської міської ради.
від ________________2018 р.
м. Кремінна
Про встановлення режиму роботи
(за заявою ФОП Гриценко Л.А.)
З метою приведення до вимог чинного законодавства здійснення торгівлі юридичними та фізичними особами на території Кремінської територіальної громади, керуючись ст.ст. 30, 40, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Кремінської міської ради
ВИРІШИВ:
з 08-00 до 15-00, без перерви та вихідних;
на замовлення - до 23-00 год.
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Інтерактивна мапа надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ. Мінприроди забезпечить оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх своєчасну ліквідацію. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади відображатиметься у персональному кабінеті.
Міністерство екології та природних ресурсів України
“___” січня 2018 року
м. Кремінна
Про внесення змін до рішення сесії
Кремінської міської ради від
21 грудня 2017 року №28/4
Розглянувши клопотання виконавчого комітету Кремінської міської ради щодо внесення змін до Програми відшкодування відсотків за кредитами, отриманими населенням Кремінської міської ради на впровадження енергозберігаючих заходів у 2018 році, враховуючи вимоги Програми енергозбереження для населення Луганської області, з метою проведення заходів з енергозбереження в житлових будинках шляхом здешевлення кредитних ресурсів за рахунок міського бюджету для населення Кремінської міської ради, керуючись статтями 25 та 26, частиною першою статті 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Додаток 1
до рішення Кремінської міської ради
від ___________ 2018 року №29/___4
ПРОГРАМА
відшкодування відсотків за кредитами, отриманими населенням Кремінської міської ради на впровадження енергозберігаючих заходів у 2018 році
Паспорт
1. |
Ініціатор та розробник програми |
Виконком міської ради |
2. |
Учасники програми |
Структурні підрозділи виконавчого комітету Кремінської міської ради |
3. |
Термін реалізації програми |
2018 |
4. |
Етапи виконання програми |
2018 |
5. |
Бюджет програми |
100 тис.грн. (при наявності коштів) |
6. |
Можливі джерела фінансування |
Кошти обласного бюджету Кошти місцевого бюджету Кошти кредитних установ Гранти, тощо Інші джерела |
І. Вступ
Програма відшкодування відсотків за кредитами, отриманими населенням на впровадження енергозберігаючих заходів у 2018 році (надалі Програма) розроблена на виконання Конституції України, Закону України від 01.07.1994р. N 74/94-ВР «Про енергозбереження», Порядоку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2011р. № 1056, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні”.
ІІ. Мета програми
Метою програми є запровадження дії механізму відшкодування відсотків за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів, отриманими жителями Кремінської міської ради протягом 2018 року до повного погашення кредитів.
Зменшення споживання населенням паливно-енергетичних ресурсів через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів та компенсацію фінансового навантаження за рахунок часткового відшкодування частини відсотків за кредитами з районного бюджету
ІІІ. Завдання Програми
Згідно статистичних даних, понад 40% всіх енергоресурсів у світі спрямовується на опалення. При цьому проблема полягає в тому, що ефективність енергетичного забезпечення залишається вкрай низькою.
Надзвичайно високий рівень енерговитрат характерний як для України в цілому, так і для Луганської області зокрема.
Проблема раціонального використання енергії (енергозбереження), викликана незбалансованою структурою енергоспоживання, актуальна для бюджетної сфери, населення.
Енергозбереження – організаційна, наукова, практична, інформаційна діяльність державних органів, юридичних і фізичних осіб, скерована на зниження витрат (втрат) паливно-енергетичних ресурсів у процесі їх видобування, перероблення, транспортування, зберігання, виробництва, використання та утилізації.
Неефективне споживання енергоресурсів (природний газ, електроенергія, тепло) виникають через застосування застарілих технологій з низьким коефіцієнтом корисної дії та приладів обліку, або взагалі їх відсутність.
Найбільш гостро ця проблема пов’язана з опаленням житлових будинків: на сьогодні втрати теплової енергії будинком і потенціал енергозбереження має такий розподіл відповідно:
- зовнішні стіни – 40 % та 70 %;
- вікна, двері – 25 % та 50 %;
- вентиляція – 15 % та 65 %;
- гаряча вода – 10 % та 30 %;
- дах, підлога – 8 % та 50 %;
- трубопроводи, арматура – 2 % та 35 %.
Отже, для компенсації втрат тепла у житловому будинку необхідно приділяти увагу теплоізоляції стін, даху, підлоги та збереженню тепла за рахунок енергоефективних вікон, вентиляції, трубопроводів.
Для прискорення та стимулювання цього процесу Програмою пропонується механізм використання коштів, передбачених у міському бюджеті на часткове відшкодування частини витрат за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються особам на впровадження енергозберігаючих технологій.
Для вирішення порушеної проблеми на державному рівні розроблено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056 (далі - Порядок).
Також, на обласному рівні з метою проведення заходів з енергоефективності в житлових будинках шляхом здешевлення кредитних ресурсів населення за рахунок обласного бюджету прийнято Програму енергозбереження для населення Луганської області на 2015-2018 роки, затверджену розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 09.11.2015 р. № 540.
Як свідчить провідний європейський досвід, залучення коштів для проведення термомодернізації, санації та заходів з енергозбереження житлового фонду потребує відповідального власника житла, сприяння держави на законодавчому рівні, а також залучення до співпраці кредитних установ.
Перевагою нового механізму є відмова від тривалих, складних та непрозорих процедур конкурсного відбору та створення простого механізму відшкодування частини суми кредиту, залученого населенням або ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження, зокрема на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.
Протягом 2016-2017 років в місті Кремінна спостерігалася чітка тенденція до збільшення кількості кредитів та їх вартості, що свідчить про збільшення рівня довіри населення до держави, а також про те, що населення все частіше схиляється до комплексного вирішення проблем енергозбереження.
Таким чином, населення місто зацікавлене в кредитуванні енергозберігаючих заходів, але воно залишається недоступним для переважної більшості громадян через низький рівень доходів.
До економії витрат ресурсів і зниження тепловтрат, у першу чергу, слід віднести енергозбереження населенням в системах теплопостачання, опалення, вентиляції і кондиціювання повітря та термоізоляції. Вирішення цього завдання пов'язане із здійсненням комплексу інженерно-технічних заходів, зокрема збільшенням термічного опору огороджувальних конструкцій будинків, та може відбуватися за декількома альтернативними варіантами:
Перший варіант. Через високі капіталовкладення, яких потребують заходи з енергоефективності (заміна або переобладнання систем опалення, вікон, утеплення будинку теплоізоляційними матеріалами, встановлення приладів обліку), неможливо здійснити їх комплексно, що збільшує тривалість цього процесу.
Перший варіант потребує високого рівня доходів та особистих накопичень громадян, які мають бажання впроваджувати заходи з енергоефективності та енергозбереження.
Отже, враховуючи постійну тенденцію до зростання цін на енергоносії (природний газ, електроенергію, вугілля) і той факт, що рівень доходів громадян на сьогодні залишається на досить низькому рівні, перший варіант на цей час не є оптимальним.
Другий варіант. Дозволяє впроваджувати заходи з енергоефективності та енергозбереження, скориставшись кредитами комерційних банків на загальних підставах. Однак, їх обов'язковими умовами є:
- відсоткова ставка у національній валюті у середньому становить 25-35 % річних від суми зобов'язань за кредитом;
- право на підвищення відсоткової ставки протягом строку дії
кредитного договору.
Як наслідок, це достатньо високий рівень вимог комерційних банків до платоспроможності позичальника.
Таким чином, рівень доходів громадян не дозволяє переважній більшості скористатися такими кредитами.
Третій варіант. Передбачає відшкодування позичальнику частини суми кредиту, залученого на енергоефективні заходи, передбачені цією Програмою, у розмірі 5 %, але не більше ніж 3 тис. грн. за одним кредитним договором, з міського бюджету.
Третій варіант є найбільш прийнятним для громадян, які не мають високого рівня доходів.
Програма спрямована на підтримку, в першу чергу, ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вдів (вдівців) та батьків померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, дітей війни, осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вдів (вдівців) та батьків померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертв нацистських переслідувань та реабілітованих громадян, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дружин (чоловіків) та опікунів дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, учасників антитерористичної операції та бойових дій, багатодітних сімей.
Фінансування Програми буде здійснюватися з урахуванням фактичних можливостей міського бюджету у кожному бюджетному році (протягом дії Програми).
Основним завданням Програми є розв'язання проблеми економії енергоносіїв за рахунок впровадження населенням заходів з енергомодернізації житлових будинків шляхом часткового відшкодування з міського бюджету частини суми кредиту, отриманими відповідно до Порядку.
Основними заходами Програми є:
Таблиця 1. Відшкодування з міського бюджету частини суми кредитів на впровадження енергоефективного обладнання та/або матеріалів
1) 5 %, але не більше 3 тис. грн для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором, залученим на придбання:
- обладнання і матеріалів для облаштування індивідуальних теплових пунктів, у тому числі регуляторів теплового потоку за погодними умовами, та відповідного додаткового приладдя до них;
- обладнання і матеріалів для проведення робіт з термомодернізації внутрішньобудинкових систем опалення та систем гарячого водопостачання;
- системи сонячного тепло-/водопостачання (гарячого) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до неї;
- обладнання і матеріалів для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі електропроводки, автоматичних вимикачів, ламп (крім ламп розжарювання), патронів до них);
- вузлів обліку води, зокрема засоби вимірювальної техніки (прилади обліку, лічильників), приладів-розподілювачів та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- обладнання і матеріалів для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
- світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), у тому числі вікон та балконних дверей у квартирах, для місць загального користування (під'їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ, та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- дверей для місць загального користування (під'їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ, та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- котли з використанням будь-яких видів палива та енергії та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них.
2) 5 %, але не більше 3 тис. грн для фізичних осіб за одним кредитним договором, залученим на придбання:
для одно- та двоквартирних житлових будинків:
- радіаторів водяної системи опалення, регуляторів температури повітря (в тому числі автоматичних) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- рекуператорів теплоти вентиляційного повітря та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- системи сонячного тепло-/водопостачання (гарячого) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до неї;
- вузлів обліку води, зокрема засоби вимірювальної техніки (приладів обліку, лічильників), та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- обладнання і матеріалів для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
- світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючих склом (крім однокамерних), у тому числі вікон та балконних дверей, та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- котли з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них.
для квартир у багатоквартирних житлових будинках:
- обладнання і матеріалів для облаштування індивідуальних теплових пунктів, у тому числі регуляторів теплового потоку за погодними умовами, та відповідного додаткового приладдя до них;
- обладнання і матеріалів для проведення робіт з термомодернізації внутрішньобудинкових систем опалення та систем гарячого водопостачання;
- системи сонячного тепло-/водопостачання (гарячого) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до неї;
- обладнання і матеріалів для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі електропроводки, автоматичних вимикачів, ламп (крім ламп розжарювання), патронів до них);
- вузлів обліку води, зокрема засоби вимірювальної техніки (прилади обліку, лічильників), приладів-розподілювачів та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- обладнання і матеріалів для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
- світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), у тому числі вікон та балконних дверей у квартирах, для місць загального користування (під'їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ, та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- дверей для місць загального користування (під'їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ, та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- котли з використанням будь-яких видів палива та енергії та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них.
У рамках реалізації Програми задіяний ефективний механізм стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, суть якого полягає у тому, що районний бюджет відшкодовує позичальникам частину суми кредиту в розмірі 5 %, але не більше ніж 3 тис. грн. за кредитами, отриманими населенням для цього в державних банках.
VII. Ресурсне забезпечення
Фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджету буде здійснюватися з урахуванням фактичних можливостей у кожному бюджетному році (протягом дії Програми).
Загальний обсяг фінансових ресурсів, який буде спрямовано на реалізацію Програми, визначається при складанні, затвердженні або уточненні міського бюджету на відповідний рік, виходячи із прогнозних обсягів фінансування, передбачених Програмою, та виходячи із реальних можливостей міського бюджету.
Загальний обсяг ресурсів, які планується залучити на виконання Програми з міського бюджету у 2018 році складає 100 тис. грн.
VIII. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координація та організація виконання Програми здійснюється відділом житлово-комунального господарства та будівництва Кремінської міської ради.
Реалізація заходів Програми дозволить створити комплексний фінансово-економічний механізм стимулювання впровадження населенням енергозберігаючих заходів за рахунок поєднання власних коштів та міського бюджету.
Кінцевим результатом Програми передбачається скорочення споживання природного газу населенням до 40 %, електроенергії - до 10 %.
Секретар міської ради Е.В. Пилипенко
Заступник міського голови Н.М. Макогон