27 січня 2025 року |
Кремінна |
№01-08/17 |
Про внесення змін до розпорядження начальника
військової адміністрації від 07.08.2023 № 01-08/212
Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, ст.18 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI, ст.5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року № 3551-XII, постановою Верховної Ради України від 01.07.2022 № 2333-ІХ «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.04.2023 № 312-р «Про затвердженого операційного плану заходів з реалізації у 2023-2025 роках «Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року», Доповідною запискою першого заступника голови Луганської облдержадміністрації про погодження реалізації Концепції проекту з працевлаштування окремих категорій ВПО Луганської області (лист ОДА від 07.11.2024 № 1/01.01-31-5052)
зобов’язую:
Внести зміни до розпорядження начальника військової адміністрації від 07.08.2023 № 01-08/212 «Про затвердження Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з числа мешканців Кремінської міської територіальної громади на період дії воєнного стану в Україні на 2023-2025 роки» виклавши в новій редакції Програму підтримки внутрішньо переміщених осіб з числа мешканців Кремінської міської територіальної громади на період дії воєнного стану в Україні на 2023-2025 роки (далі – Програма), що додається.
Відділу економіки, торгівлі та регуляторної діяльності, відділу з питань кадрової, організаційної роботи, документообігу та контролю Кремінської міської військової адміністрації забезпечити оприлюднення даного розпорядження у встановленому законом порядку на офіційному веб - сайті Кремінської міської військової адміністрації.
Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.
Начальник військової адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
Типовий договір найму встановленої форми доступний за покликанням.
Також він доступний на порталі електронних послуг ПФУ та у відділеннях Пенсійного фонду України, треба лише заповнити у ньому свої дані.
Нагадуємо, що договір – це ключовий інструмент захисту ВПО від неочікуваних змін в умовах проживання чи від виселення. Завдяки такому договору ви убезпечите себе від несподіваного підняття ціни чи вимоги звільнити житло протягом 24 годин.
Також це інструмент, який дає орендодавцю більше впевненості, що орендар платитиме за житло вчасно. Тому субсидія надається за умови наявного договору.
Для успішної реінтеграції ветеранів та військовослужбовців у громаду було розроблено «Програму супроводу і взаємодії з ветеранами, військовослужбовцями та членами їх родин Кремінської міської територіальної громади на 2025 рік». Вона охоплює військовослужбовців, учасників бойових дій, ветеранів, членів їх сімей та сімей загиблих Захисників України.
Програма включає матеріальну допомогу:
На першому в цьому році засіданні комісії з питань надання матеріальної допомоги ветеранам, військовослужбовцям та їхнім родинам було прийнято рішення про допомогу 12 особам на загальну суму 550 000 грн.
Підтримку отримали:
Також у громаді функціонує реєстр військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин. На сьогодні на обліку 174 військовослужбовці, 17 ветеранів, 7 дітей загиблих Захисників, 3 особи, зниклі безвісти, захисниця, звільнена з полону, 22 загиблих Героїв громади.
Окрім матеріальної допомоги, громада забезпечує психологічну підтримку ветеранів та членів їхніх сімей. Створено перелік гарячих ліній, програм психологічної допомоги та закладів реабілітації.
Робота з підтримки мешканців громади триває!
Телефон для довідок: 0958207124
Для успішної реінтеграції ветеранів та військовослужбовців у громаду було розроблено «Програму супроводу і взаємодії з ветеранами, військовослужбовцями та членами їх родин Кремінської міської територіальної громади на 2025 рік». Вона охоплює військовослужбовців, учасників бойових дій, ветеранів, членів їх сімей та сімей загиблих Захисників України.
Програма включає матеріальну допомогу:
http://sos-sgo.info/projects/blagodiyna-programa/ - сайт проєкту
Партнерський благодійний проєкт «Дітям війни» діє з вересня 2022 р. і за цей час прийняв понад 3000 дітей з прифронтових і деокупованих територій. Проєкт спрямований на психологічну реабілітацію, соціалізацію й оздоровлення у тиловому Кам'янці-Подільському дітей із психічними травмами, спричиненими бойовими діями (без відриву від онлайн-навчання впродовж навчального року та з наголосом на профорієнтацію). У проєкті застосовується
Протягом минулого місяця до Кремінської міської військової адміністрації надійшло 52 індивідуальних
У них порушувалися наступні питання:
Розглянуто 52 звернення
Також працівниками адміністрації
Нагадуємо, що звернення можна надіслати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., шляхом заповнення відповідної форми на веб-сайті Кремінської міської військової адміністрації, у розділі «Звернення громадян», або за номером телефону: +380958207124.
Одним із пріоритетних напрямків соціальної політики є підвищення ефективності програм соціального захисту населення громади і, перш за все, кожної окремої людини.
Тому особливого значення набуває надання допомоги для громадян, які стали ВПО, опинились у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Управлінням соціального захисту населення у 2023
Для підтримки мешканців громади в Кремінській міській військовій адміністрації розроблена «Програма надання матеріальної допомоги населенню Кремінської міської територіальної громади на 2025 рік». Вона спрямована на підвищення рівня соціальної захищеності жителів громади, які потребують невідкладного та дороговартісного лікування, а також на підтримку соціально незахищених категорій населення: багатодітних сімей, опікунів, прийомних батьків, сімей з дітьми з інвалідністю, студентів тощо.
Програмою передбачено 15 видів допомоги, зокрема:
Законодавчі зміни у сфері МПЗ
Головне управління ДПС у Луганській області повідомляє, що Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі - Закон України № 4015), який набрав чинності з 01.12.2024, підрозділ 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) доповнено новим пунктом 74, яким
Законодавчі зміни у сфері МПЗ
Головне управління ДПС у Луганській області повідомляє, що Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі - Закон України № 4015), який набрав чинності з 01.12.2024, підрозділ 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) доповнено новим пунктом 74, яким встановлено, що при визначенні МПЗ у період з 1 січня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, сума МПЗ, визначена відповідно до п.п. 381.1.1 і 381.1.2 ст. 38і Кодексу, не може становити менше 700 гривень з 1 гектара, а для земельних ділянок, у площі яких частка ріллі становить не менше 50 відсотків, - 1400 гривень з 1 гектара.
Земельні ділянки, на які не поширюється МПЗ
Дія цього пункту не поширюється на земельні ділянки, земельні частки (паї), що розташовані на територіях можливих бойових дій, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Крім того звертаємо увагу, що Законом України від 23 лютого 2024 року №3603 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» скасовано 30-денний термін, протягом якого платник податку - фізична особа має право звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних у разі незгоди такого платника податків з визначеним контролюючим органом МПЗ у податковому повідомленні-рішенні з МПЗ.
На сьогодні право на проведення звірки надається платникам податку без дотримання будь-якого терміну, але за умови дотримання строку давності, встановленого ст. 102 Кодексу. Особливості визначення МПЗ для платників податку — власників, орендарів, користувачів на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, визначені ст. 38' Кодексу та п. 170.14 ст. 170 Кодексу, п.п. 170.14.3 якого передбачено, що визначення загального МПЗ фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.
Передача прав на земельні ділянки та розрахунок МПЗ
Відповідно до п. 381.З ст. 381 Кодексу, у разі передачі земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування МПЗ визначається для орендарів, користувачів на інших умовах таких земельних ділянок у порядку, визначеному Кодексом. При цьому абзацом першим п. 381.4 ст. 38і Кодексу передбачено, що у разі переходу права власності або права користування, у тому числі оренди, емфітевзису, суборенди, на земельну ділянку, віднесену до сільськогосподарських угідь, від одного власника, орендаря, користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) до іншого власника, орендаря, користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) протягом календарного року та за умови державної реєстрації такого права відповідно до законодавства, мінімальне податкове зобов’язання щодо такої земельної ділянки визначається для попереднього власника, орендаря, користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) за період з 1 січня такого календарного року до початку місяця, в якому припинилося право власності на таку земельну ділянку, або в якому така земельна ділянка передана в користування (оренду, суборенду, емфітевзис), а для нового власника, орендаря або користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) - починаючи з місяця, в якому він набув право власності або право користування, у тому числі оренди, емфітевзису, суборенди на таку земельну ділянку, та враховується у складі загального мінімального податкового зобов'язання кожного з таких власників або користувачів.
У разі відсутності державної реєстрації переходу права власності або права користування, у тому числі оренди, емфітевзису, суборенди, на земельну ділянку, віднесену до сільськогосподарських угідь, від одного власника, орендаря, користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) до іншого власника, орендаря, користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) протягом календарного року МПЗ щодо такої земельної ділянки визначається для попереднього власника, орендаря, користувача на Інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) на загальних підставах за податковий (звітний) рік (абзац другий п. 381.4 ст. 381 Кодексу).
Отже, для платників податку — фізичних осіб, які передали в оренду (користування) земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, МПЗ не розраховується за період, що відповідає періоду надання таких земельних ділянок в оренду (користування) та за умови державної реєстрації такого права користування.
Сплата податкового зобов’язання та порядок оскарження
Підпунктом 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу передбачено, що у разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб такий платник податку зобов'язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Водночас, відповідно до п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу у разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб такий платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 Кодексу, звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
Проведення звірки даних: що потрібно знати платнику податку
Якщо за результатами звірки виявлено розбіжності між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом 10 днів, наступних за днем завершення звірки, зобов'язаний скасувати (відкликати) таке податкове повідомлення-рішення та у разі потреби надіслати (вручити) платнику податку нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку, складене з урахуванням результатів проведеної звірки (абзац сьомий п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).