Відбулося засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації. Члени Ради розглянули низку важливих питань, що стосуються підтримки ВПО, реалізації програм соціальної допомоги та безпеки у громаді.
Начальниця відділу економіки, торгівлі та регуляторної діяльності Кремінської МВА Юліана Борщук доповіла про внесення змін до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки. Відповідно до нового розпорядження, передбачено заходи щодо:
Розміри матеріальної допомоги:
Програму також доповнено заходами щодо розвитку ветеранського підприємництва, включаючи одноразову матеріальну допомогу до 150 тис. грн для створення або розвитку власного бізнесу.
У 2024 році органи правопорядку працювали в умовах активних бойових дій. За рік зареєстровано 566 кримінальних правопорушень, з яких переважна більшість стосуються злочинів проти життя та здоров'я особи (484 випадки). Також зафіксовано:
Прокурорами подано 139 клопотань про відновлення втрачених матеріалів кримінальних проваджень, а також 80 кримінальних проваджень стосувалися фактів колабораційної діяльності.
Головне управління Національної поліції в Луганській області здійснювало евакуаційні та гуманітарні місії, доставило понад 3,9 тонн продуктів харчування, 54 кг медикаментів та 342 літри питної води. Також за рік було перевірено понад 200 тис. осіб та транспортних засобів, виявлено 242 розшукуваних осіб, 11 колаборантів та 1 військовослужбовця РФ.
Начальниця управління соціального захисту Ірина Гнелицька доповіла про запуск експериментального проєкту, який передбачає надання державних субсидій для ВПО на оплату оренди житла.
Претендувати на допомогу можуть особи, які:
Подати документи можна через вебпортал ПФУ, ЦНАПи або особисто у відділеннях Пенсійного фонду. Крім того, держава передбачає компенсацію податків на отриманий дохід для орендодавців.
Однак на практиці ця програма фактично не працює і потребує вдосконалення. Заступниця начальника Кремінської МВА Наталя Макогон наголосила, що про цю проблему необхідно говорити, оскільки програма чудова, проте механізм її реалізації залишається неефективним.
Голова Ради Андрій Сімонов відзвітував про ключові досягнення Ради за рік. Орган було створено у вересні 2023 року для представництва інтересів ВПО та інтеграції їх у приймаючі громади. До складу Ради входять 19 осіб, серед яких представники місцевої влади, релокованого бізнесу та громадських організацій.
Основні напрями роботи Ради:
Рада ВПО продовжить свою роботу у 2025 році, розширюючи можливості для інтеграції переселенців у життя громади.
Останнім на засіданні жваво обговорювалося важливе питання щодо неможливості отримання довідок із Кремінського БТІ, що створює значні труднощі для внутрішньо переміщених осіб при реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Члени ради обговорили причини проблеми, зокрема відсутність доступу до архівів, які залишилися на тимчасово окупованій території, та необхідність судового вирішення, що займає тривалий час.
Було розглянуто можливі шляхи її вирішення, серед яких спрощення законодавчих норм, створення нового місцевого реєстру БТІ та взаємодія з юристами для прискорення процесу.
За результатами обговорення було прийняте рішення про підготовку звернення до інших Рад ВПО щодо сприяння внесенню змін до законодавчих актів стосовно регулювання внесення даних до Державного реєстру прав на нерухоме майно в разі відсутності довідки з БТІ. Щоб надати питанню ширший розголос і через громадськість вплинути на уряд для якнайшвидшого вирішення проблеми.
Сьогодні, 26 лютого, Україна відзначає 11 років спротиву російській окупації Криму. Це день, коли ми згадуємо і вшановуємо відвагу та нескореність тисяч жителів півострова, які у 2014 році вийшли на багатотисячний мітинг у Сімферополі, щоб заявити: Крим – це Україна!
Того дня українські та кримськотатарські активісти зірвали сценарій Кремля щодо «легітимізації» окупації. Вони не дозволили провести засідання Верховної Ради АР Крим, на якому окупанти планували проголосити
Дорогі українки, шановні жінки!
Сьогодні особливий день - наше українське свято, що народилося разом із великою поетесою, а переросло у величне вшанування самої суті жінки. Жінки-берегині. Жінки-матері. Жінки, яка уособлює ніжність і силу, мудрість і жертовність, любов і незламність.
Українська жінка - це символ нескореності. Вона здатна захищати найдорожче: дітей, родину, землю. Вона підтримує в тилу, стає пліч-о-пліч із воїнами на фронті, тримає небо над рідною домівкою, виховує майбутнє. Вона творить, надихає, веде за собою, є прикладом для всієї нації.
У цей день хочемо побажати вам, дорогі наші жінки, краси - зовнішньої і внутрішньої, бо вона є у вас від природи. Здоров'я і сил, щоб долати всі виклики. Витримки, щоб жодна буря не зламала вашого духу. Кохання - щирого, справжнього, яке зігріває серце і надає крила. Нехай у ваших очах завжди буде світло радості, а в душі - гармонія і спокій.
Дякуємо вам за те, що ви є. Зі святом!
З повагою,
начальник Кремінської міської військової адміністрації
Олександр ДУНЕЦЬ
Шановні військовослужбовці та фахівці інженерно-авіаційної служби авіації Збройних Сил України!
Щиро вітаємо вас із професійним святом! Дякуємо за вашу щоденну працю, завдяки якій українські пілоти впевнено виконують бойові завдання, техніка залишається боєздатною, а ворог зазнає нищівних ударів.
Саме ваша майстерність, відповідальність і відданість справі забезпечують успіх бойових місій, зберігаючи життя пілотів, екіпажів, десантників та збереженість техніки.
Бажаємо вам міцного здоров’я, мирного неба, благополуччя та витримки. Нехай ваша робота завжди буде надійною опорою для наших воїнів!
Слава Україні!
З повагою, Кремінська міська військова адміністрація
06 лютого 2025 року |
Кремінна |
№01-08/49 |
Про затвердження Регламенту управління
«Центру надання адміністративних послуг»
Кремінської міської військової адміністрації
Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, Законом України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, Законом України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-VI, постановою Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг» від 01.08.2013 № 588, з метою забезпечення державної політики в сфері надання адміністративних послуг
зобов’язую:
Начальник міської військової адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
06 лютого 2025 року |
Кремінна |
№01-08/48 |
Про затвердження Положення про управління
«Центру надання адміністративних послуг»
Кремінської міської військової адміністрації
Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, Законом України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-VI, Законом України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, постановою Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Примірного положення про центр надання адміністративних послуг» від 20.02.2013 № 118, з метою забезпечення державної політики в сфері надання адміністративних послуг
зобов’язую:
Начальник міської військової адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження начальника
міської військово адміністрації
від 06.02.2025 № 01-08/48
Вибір місця розташування Управління ЦНАП, його територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів здійснюється в межах території Кремінської міської територіальної громади, яку Управління ЦНАП обслуговує, з урахуванням територіальної доступності, яка визначається відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги».
Державний реєстратор має свою печатку, зразок та опис якої затверджується Міністерством юстиції України. Державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв. Втручання в діяльність державного реєстратора, крім випадків, передбачених законодавством України, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
РОЗДІЛ ІІ. СТРУКТУРА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
1) організовує та здійснює загальне керівництво роботою Управління ЦНАП, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління ЦНАП завдань, забезпечує організацію та взаємодію працівників Управління ЦНАП з суб’єктами звернень та суб’єктами надання адміністративних послуг;
2) здійснює моніторинг діяльності Управління ЦНАП; проводить аналіз кількості звернень від суб’єктів звернень, вхідних та вихідних документів, у тому числі реєстраційного та дозвільного характеру;
3) координує діяльність працівників Управління ЦНАП, контролює якість та своєчасність виконання ними обов’язків;
4) організовує інформаційне забезпечення роботи Управління ЦНАП, роботу із засобами масової інформації, визначає зміст та час проведення інформаційних заходів;
5) сприяє створенню належних умов праці в Управлінні ЦНАП, вносить пропозиції Кремінській міській військовій адміністрації щодо матеріально-технічного забезпечення Управління ЦНАП;
6) розглядає скарги на дії чи бездіяльність працівників Управління ЦНАП;
7) здійснює функції адміністратора;
8) вживає заходів до підвищення ефективності роботи Управління ЦНАП;
9) забезпечує визначення потреб у навчанні та навчання, у тому числі з використанням Національної веб-платформи центрів надання адміністративних послуг (Платформи Центрів Дія), адміністраторів, на яких покладається виконання завдань адміністратора, зокрема до початку виконання (у тому числі тимчасово) посадових обов’язків адміністратора або після перерви у роботі понад три місяці, у разі зміни порядку надання послуг, запровадження надання нових послуг;
10) виконує інші повноваження згідно з актами законодавства та цим Положенням.
За розпорядженням Кремінської МВА виконує окремі завдання адміністратора, пов’язані з наданням адміністративних послуг, отриманням заяв та документів, видачею результатів надання адміністративних послуг, може здійснювати староста.
З метою належної організації надання адміністративних послуг через Управління ЦНАП адміністратори, староста та інші особи, на яких покладається виконання завдань адміністратора, беруть участь в навчанні, яке може проводитися за участю суб’єкта надання адміністративних послуг у випадках, визначених законодавством.
Організаційне забезпечення діяльності територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів здійснюється Управлінням ЦНАП.
Рішення про утворення та розміщення територіального підрозділу, віддаленого (у тому числі пересувного) робочого місця адміністратора Управління ЦНАП приймається Кремінською МВА відповідно до вимог законодавства та з урахуванням потреб суб’єктів звернення, кількості населення, що буде ними обслуговуватися, та обсягу послуг, що надаватимуться.
РОЗДІЛ ІІІ. ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ УПРАВЛІННЯ
Завдання Управління ЦНАП:
Перелік адміністративних послуг, які надаються через Управління ЦНАП, його територіальні підрозділи, віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення), затверджується розпорядженням начальника Кремінської МВА з урахуванням потреб суб’єктів звернення.
Перелік адміністративних послуг, які надаються Управлінням ЦНАП, включає:
адміністративні послуги, суб’єктом надання яких є Кремінська МВА;
адміністративні послуги органів виконавчої влади та адміністративні послуги, що надаються органами місцевого самоврядування у порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через Управління ЦНАП, за переліком, визначеним відповідно до частини сьомої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги».
На підставі узгоджених розпоряджень Кремінської МВА та суб’єкта надання адміністративних послуг окремі адміністративні послуги можуть надаватися через Управління ЦНАП посадовими особами такого суб’єкта. Зазначені послуги надаються виключно у разі, коли вони не можуть бути надані в Управлінні ЦНАП адміністратором або їх надання адміністратором є значно гіршим для інтересів суб’єктів звернення та/або публічних інтересів. В узгоджених розпорядженнях зазначаються обґрунтування їх прийняття.
Посадові особи суб’єктів надання адміністративних послуг зобов’язані дотримуватися вимог щодо часу прийому та інших вимог до організації роботи Управління ЦНАП, встановлених Кремінською МВА.
1) надання суб’єктам звернень вичерпної інформації і консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг;
2) прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних послуг, здійснення їх реєстрації та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних»;
3) видача або забезпечення надсилання через засоби поштового зв’язку суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), повідомлення щодо можливості отримання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг;
4) організаційне забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання;
5) здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних послуг термінів розгляду справ та прийняття рішень;
6) надання адміністративних послуг у випадках, передбачених законом;
7) складення протоколів про адміністративні правопорушення, розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладення стягнень у випадках, передбачених законом.
Функції Управління ЦНАП:
Основні задачі Управління:
2.Організаційне та технічне забезпечення:
державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
реєстрації місця проживання/перебування, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб;
формування та ведення реєстру територіальної громади міста Кремінна (управління є його розпорядником);
оформлення та видача паспорта громадянина України;
та надання інших адміністративних послуг відповідно до визначеного переліку та діючого законодавства.
РОЗДІЛ ІV. ПРАВА УПРАВЛІННЯ
V. НАДАННЯ СУПУТНІХ ПОСЛУГ В УПРАВЛІННІ ЦНАП
РОЗДІЛ VІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УПРАВЛІННЯ ЦНАП
РОЗДІЛ VІІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ
УПРАВЛІННЯ ЦНАП
РОЗДІЛ VІІІ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Заступник начальника міської військової
адміністрації з житлово - комунальних
та соціальних питань Наталя МАКОГОН
20.02.2025 м. Рівне, Кремінська МВА
Присутні 19 членів Ради:
Андрійчук В.В - внутрішньо переміщена особа, генеральний директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради»;
Борщук Ю.Г. - внутрішньо переміщена особа, начальник відділу економіки, торгівлі та регуляторної діяльності Кремінської МВА;
Вощаний К.М. - внутрішньо переміщена особа, керівник ГО «Освітня лабораторія сприяння протидії біозагрозам»;
Гнелицька І.П. - внутрішньо переміщена особа, начальник управління соціального захисту населення Кремінської МВА;
Горбатенко М.Я. - внутрішньо переміщена особа, голова Молодіжної Ради;
Дзивульський Г.А. - внутрішньо переміщена особа, начальник управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Кремінської МВА;
Іщенко Ю.В. - внутрішньо переміщена особа, директор КУ ЛОФЦ «ОЛІМП»;
Крестененко Є.В. - внутрішньо переміщена особа, фізична особа-підприємець;
Кременчуцький А.М. - внутрішньо переміщена особа, начальник КУ «КМЦКРОІ «Добро»;
Кузьменко О.В. - внутрішньо переміщена особа, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту;
Кульбач Л.А. - внутрішньо переміщена особа, генеральний директор КНП «Кремінська багатопрофільна лікарня Кремінської міської ради»;
Логвиненко Т.Г. - внутрішньо переміщена особа, голова ГО «Соціальний добробут та фінансова грамотність населення»;
Макогон Н.М. - внутрішньо переміщена особа, заступник начальника військової адміністрації з житлово-комунальних та соціальних питань Кремінської МВА;
Мельник С.А. - внутрішньо переміщена особа, начальник служби у справах дітей Кремінської МВА;
Скиданенко О.В. - внутрішньо переміщена особа, член ГО «Коло єдності»;
Сімонов А.Л. - внутрішньо переміщена особа, керівник ГО «Кремінська бізнес-асоціація»;
Ступакова О.Л. - внутрішньо переміщена особа;
Терентьєва К.А. - внутрішньо переміщена особа, соціальний робітник КУ «КМЦКРОІ «Добро»;
Шахов О.М. - внутрішньо переміщена особа, директор ТОВ ВФ «Кремінна-пром».
Присутні запрошені:
Дунець О.Є. – начальник військової адміністрації; Мамчур О.П. - відділу економіки, торгівлі та регуляторної діяльності; Крестененко О.В. - начальник Управління ЦНАП; Кошаков Д.В. – головний спеціаліст - юрсконсульт.
Порядок денний:
Змінами до Заходів Програми передбачається проведення роботи щодо професійного навчання внутрішньо переміщених осіб, сприяння працевлаштуванню, залучення до участі у тренінгах, онлайн навчання з питань започаткування та розвитку власної справи. Програму також доповнено заходами щодо надання соціальної матеріальної допомоги окремим категоріям ВПО – громадянам Кремінської міської територіальної громади, які належать до визначеної цільовій аудиторії на переїзд до місця працевлаштування, забезпечення перевезення майна та оплату оренди житла за новим місцем проживання (інший населений пункт на підконтрольній території України, окрім тимчасово окупованих територій), відповідно до обласної Концепції проекту з працевлаштування окремих категорій ВПО.
Перелік цільової аудиторії з числа ВПО Кремінської громади, що може отримати соціальну матеріальну допомогу на переїзд та проживання:
Розмір соціальної матеріальної допомоги на:
Участь у цій Програмі на отримання допомоги на переїзд та проживання можна взяти тільки один раз.
Більш детально з Порядком надання зазначеної допомоги можна ознайомитись на сайті військової адміністрації.
Також Програму доповнено заходами щодо розвитку ветеранського підприємництва, в т.ч. з надання одноразової матеріальної допомоги для реалізації проєктів на створення (розвиток) власного бізнесу ветеранам/ветеранкам (з числа учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації) або їх чоловіку/дружині (в тому числі загиблих/померлих захисників/захисниць України).
Цільова аудиторія - ветерани/ветеранки (з числа учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації) або їх чоловік/дружина (в тому числі загиблих/померлих захисників/захисниць України).
Одноразова матеріальна допомога надається у розмірі:
Кошти одноразової матеріальної допомоги можна витрачати тільки на закупівлю обладнання, устаткування, сировини та сплату орендних платежів.
Більш детально з Порядком надання зазначеної допомоги можна ознайомитись на сайті військової адміністрації.
З огляду на тимчасову окупацію майже всієї території області та активні бойові дії на території громади, фактичної відсутності зв’язку, на території громади обліковано 566 кримінальних правопорушень у 2024 році, проти 2345 за аналогічний період 2023 року.
Абсолютну більшість облікованих злочинів становлять кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, проти життя та здоров’я особи, проти основ національної безпеки.
Переважну кількість з числа облікованих кримінальних правопорушень складають злочини проти життя і здоров’я – 484, з яких 365 – за фактами умисних вбивств або замахів на їх скоєння, де потерпілими є військовослужбовці; також обліковано 31 злочин проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, 28 – проти основ національної безпеки.
Прокурорами Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області здійснювалось процесуальне керівництво у більше 3,0 тис кримінальних провадженнях.
Самостійно прокурорами у кримінальних провадженнях проведено 96 слідчих (розшукових) дій.
Прокурорами відділу до суду спрямовано 139 клопотань про відновлення втрачених матеріалів кримінальних проваджень внаслідок російської агресії, які судом розглянуто та задоволено, а матеріали частково відновлено.
До суду спрямовано 23 клопотання про закриття кримінальних проваджень, у зв’язку із закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, які судом задоволено.
Також здійснювалось процесуальне керівництво у 80 кримінальних провадженнях за фактами колабораційної діяльності (повідомлено про підозру 33 особам у 33 кримінальних провадженнях, обвинувальні акти у 37 кримінальних провадженнях за фактами колабораційної діяльності спрямовано до суду).
З метою підвищення ефективності прокурорської діяльності в умовах воєнного стану, вживаються організаційно-практичні заходи, спрямовані на удосконалення організації роботи окружної прокуратури у 2025 році.
З більш детальною інформацією про роботу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області можна ознайомитись на сайті військової адміністрації.
Щодо діяльності Головного управління Національної поліції в Луганській області про результати роботи у 2024 році. Впродовж 2024 року діяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області була спрямована на реалізацію основних завдань, визначених пріоритетними, та пов’язаних із виконанням функцій з протидії злочинності та завдань з відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.
Під час виконання спеціальних службових завдань на деокупованих територіях Луганської, Донецької, Харківської та Сумської областей, поліцейські несли службу на блокпостах, проводили контрдиверсійні та пошукові заходи, здійснювали реагування на заяви і повідомлення громадян, документування учинених воєнних злочинів окупаційними військами, представниками утворених окупаційних адміністрацій та колаборантами.
Забезпечували евакуацію та надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, проводили розмінування, що мало оперативний характер.
Так, на території Луганської області проведено 49 виїздів.
Евакуйовано: - 7 осіб, - 2 тіла загиблих, - 3 особи доставлені до медичних закладів; - 1 особі надано медичну допомогу. Доставлено: - 3,9 тн продуктів харчування; - 945 кг промислових товарів, - 342 л питної води, - 54 кг медикаментів.
Зведеними загонами ГУНП на території Харківської та Донецької областей:
Загалом в ході проведеної роботи у 2024 році ГУНП встановлено місця знаходження 689 безвісті зниклих осіб.
Впроваджено 4579 кримінальних впроваджень у залишку щодо безвісного зникнення:
У 2025 році Головним управлінням Національної поліції в Луганській області буде продовжено виконання функцій і завдань за призначенням.
З більш детальною інформацією про роботу Головного управління Національної поліції в Луганській області можна ознайомитись на сайті військової адміністрації.
Скористатися субсидією можуть переміщені особи, які відповідають таким критеріям:
Родини, з доходом меншим від 2-х прожиткових мінімумів (наразі до 5840 грн) на одну особу, можуть розраховувати на більшу субсидію. Загалом розмір субсидії визначається індивідуально, залежно від доходу родини, кількості членів сім’ї та граничної вартості оренди житла у регіоні.
При цьому, субсидія на оплату комунальних платежів ніяких чином не впливатиме на отримання субсидії на оренду житла — їх можна буде отримувати одночасно.
Для отримання субсидії на найм житла необхідно подати разом із власником:
Субсидії призначатимуться на 6 місяців з з подальшим автоматичним подовженням
Орендодавцям держава компенсує податки, які потрібно сплатити з доходу від оренди:
Родини, з доходом меншим від 2-х прожиткових мінімумів (наразі до 5840 грн) на одну особу, можуть розраховувати на більшу субсидію. Загалом розмір субсидії визначається індивідуально, залежно від доходу родини, кількості членів сім’ї та граничної вартості оренди житла у регіоні.
ВИСТУПИЛИ:
Макогон Н.М., яка зауважила, що прийнята постанова є гарним інструментом вирішення питання компенсації витрат ВПО на оренду житла, але фактично цей механізм не працює, бо є невдалим, ВПО не мають можливості скористатись ним, так як місцеві мешканці не бажають проводити реєстрацію договорів через Пенсійний Фонд. По Рівненський області, наприклад, лише 1 звернення. Отже є пропозиція, серед присутніх є ВПО, які є членами інших Рад ВПО в інших приймаючих громадах, тому можна цю проблему доносити до відома керівництва інших громад з метою її подальшого вирішення.
Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації створено розпорядженням начальника військової адміністрації від 11.09.2023 № 01-08/253, затверджено її персональний склад та Положення про Раду.
Це постійно діючий консультативно-дорадчий орган, який покликаний сприяти забезпеченню і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб громади. Рада ВПО сприяє пошуку довготривалих рішень для покращення умов життя ВПО, налагоджує співпрацю з приймаючими громадами, намагається вирішувати питання інтеграції ВПО, аналізує потреби та інтереси ВПО.
До складу Ради ВПО входить 19 осіб. З них: представники військової адміністрації - 5 осіб, інші члени Ради - представники релокованого бізнесу та громадські, комунальних установ та підприємств. Всі члени Ради є внутрішньо переміщеними особами.
У 2024 році проведено 4 засідання Ради ВПО, на яких:
Доводилась до відома членів Ради інформація:
Обговорювались проекти місцевих програм:
Обговорювались проблемні питання ВПО:
Затверджувались щоквартальні Плани роботи Ради з питань ВПО.
Членами Ради проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота з мешканцями громади з різних питань – соціального захисту, підприємництва, працевлаштування, юридичних питань, освіти, надання адміністративних послуг тощо.
Запропоновано взяти до відома звіт про роботу Ради з питань ВПО при Кремінській МВА за 2024 рік.
Голосували: «За» - одноголосно.
Голосували: «За» - одноголосно.
Багато жителів Кремінської громади, які виїхали на підконтрольну Україні територію, стикаються з проблемою оформлення документів на нерухоме майно. Особливо це стосується тих, у кого документи не збереглись або вони старого зразка, а всі архіви залишилися в місцевому БТІ. Чи можливо отримати документи без звернення до БТІ, яке в окупації?
ВИСТУПИЛИ:
Шлеїна Т.В., яка зазначила, що внесення інформації про власників житла до Державного реєстру прав на нерухоме майно наразі можливе тільки на підставі рішення суду, є декілька позитивних рішень з цього приводу, але по м. Рубіжнє.
Процедура наступна, особа звертається до державного реєстратору ЦНАПу за місцем проживання, та в разі відсутності довідки з БТІ, реєстратор надає відмову щодо внесення інформації про власників житла до Державного реєстру прав на нерухоме майно. З цією відмовою особа має в місячний строк звернутися з позовом до суду. Орієнтовно позов мають задовільнити в строк до 6 місяців. Іншого шляху вирішення наразі я не бачу.
В разі внесення відповідних змін до діючих нормативно-правових актів, що регулюють внесення даних до Державного реєстру прав на нерухоме майно, це питання може бути вирішено. З цього приводу нами від військової адміністрації минулого року неодноразово направлялись відповідні листи до вищих органів з метою ініціювання внесення відповідних змін до діючого законодавства, наразі є розроблений законопроект.
Крестененко О.В., яка повідомила, що працівники БТІ майже всі залишились на окупованій території, як і реєстр з архівними справами. Реєстри створюються на рівні громад, тому доступу до нього наразі немає. Але зараз нами розглядається питання щодо можливості відновлення або створення нового реєстру нерухомого майна громади, що можливо допоможе нашим мешканцям вирішувати це питання без суду.
Що стосується відмови державних реєстраторів, то ці відмови надаються виключно на підставі відповідей місцевих військових адміністрацій про відсутність інформації про конкретні об’єкти майна в реєстрі БТІ, відсутність такого реєстру.
Дзивульський Г.А., який зауважив, що відновлення роботи БТІ на сьогодні не є можливим, так як територія громади окупована та відсутній доступ до об’єктів нерухомості громади. БТІ як підприємство має проводити інвентаризацію житлових об’єктів, виготовлення технічної документації.
Кошаков Д.В., який повідомив, що власники нерухомості можуть отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, звернувшись до будь-якого ЦНАПу. Цей документ підтвердить наявність майна у власника та його реєстрацію в реєстрі. Однак, витяг надається лише тим, у кого інформація в реєстрі є в наявності, хто проводив дії з нерухомим майном та чиї права були внесені в реєстр після 2012-2013 років.
Якщо даних у реєстрі немає, доведеться збирати докази права власності та звертатися до суду. Важливо діяти через офіційні державні органи, щоб уникнути ризиків втрати нерухомості.
Зараз розглядається питання щодо можливості відновлення реєстру БТІ шляхом наповнення даних з судових рішень мешканців громади, якими підтверджено їх власність. Наразі в Кремінському суді, який релоковувався, в провадженні знаходиться більше 30 справ, одне позитивне рішення та одна відмова.
Сімонов А.Л., який запропонував підготувати звернення до голови Ради з питань ВПО при Луганській облдержадміністрації та до інших державних та дорадчих органів щодо сприяння внесенню змін до законодавчих актів стосовно регулювання внесення даних до Державного реєстру прав на нерухоме майно в разі відсутності довідки з БТІ.
ВИРІШИЛИ:
Голова ради з питань ВПО при Кремінській МВА А.Л. Сімонов
Протокол вела Ю. Борщук
18 лютого 2025 року |
Кремінна |
№01-08/53 |
Про виконання програми розвитку та
підтримки надання медичної допомоги
на первинному рівні за 2024 рік
Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, постановою Верховної Ради України від 01.07.2022 № 2333-ІХ «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Закону України «Про правовий режим воєнного стану», розглянувши звіт про виконання програми розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні за 2024 рік
зобов’язую:
Начальник військової адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
Додаток
до розпорядження
начальника військової адміністрації
від 18.02.2025 № 01-08/53
Програма виконувалась з метою реалізація державної політики у сфері охорони здоров’я та було проведено заходи, спрямовані на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.
Програму розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні на 2024 рік затверджено розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації від 20 грудня 2023 року № 01-08/474 та розроблено відповідно Конституції України від 28.06.1996 № 254/96-ВР із змінами, Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19.11.1992 № 2801-XII, Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI із змінами, наказу МФУ від 20.09.2017 року № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» із змінами.
Громадяни України незалежно від місця проживання мають право на отримання в усіх лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я гарантований рівень медичної допомоги, який визначений наказом МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», Законом України від 17 листопада 2020 року № 1009-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій».
Територія Кремінської міської територіальної громади Луганської області, на якій розташовується КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради», тимчасово окупована військами Російської Федерації з 18.04.2022 року, а також включена до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією станом на 01 вересня 2024 року. Відповідно до розпорядження начальника Кремінської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області №01-01/51 від 25.07.2022, тимчасове місцезнаходження закладу на час дії правового режиму воєнного стану визначено за адресою: 33016 Рівненська обл., м. Рівне, вул. Фабрична будинок 20. У зв’язку з тим, що зв'язок з окупованою територією відсутній, наразі КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» працює силами працівників, які виїхали з Кремінської міської територіальної громади на підконтрольну Україні територію, і надають первинну медичну допомогу населенню у дистанційному режимі.
З 01.12.2023 року відбулося створення Кремінської міської лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №5 за адресою м. Рівне, вул. Володимира Стельмаха,18-М, відповідно до ст.ст. 4, 15 Закону України “Про правовий режим воєнного стану». Погоджено нову структуру комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради», забезпечено функціонування підприємства з урахуванням оновленої структури.
Станом на 31.12.2024 року працює 22 працівника, з них: чоловіків - 6 осіб, жінок – 16 осіб. З лікарями підприємства переукладено декларації з населенням по 5 амбулаторіях - 2541 осіб, в т.ч.: 2301 - дорослого населення, 240 - дитячого населення. З загальної чисельності 1369 осіб жіночої статі, 1172 осіб чоловічої статі.
Первинна медико-санітарна допомога надавалась ВПО Луганської області на 4 хабах, які розташовані у м. Рівне, м. Дніпро, м. Андрушівка, м. Київ та засобами телекомунікації. Всі медичні працівники пройшли курси післядипломної освіти. На хабах пацієнти отримували ліки, електронні направлення на лабораторні дослідження, забезпечено виконання програми «Доступні ліки» (електронні рецепти), впроваджений електронний лікарняний листок, направлення до фахівців вторинного рівня. Генеральний директор здійснював щомісячні виїзди до хабів відповідно до рекомендацій ДОЗ. Лікарі на 100 % забезпечені ноутбуками. Проводилась експрес-діагностика на гепатит, СНІД, вагітність. Сімейні лікарі здійснювали виїзди у місця проживання ВПО.
№ |
Лікувальний заклад |
Місце розташування гуманітарного хаба, шелтера |
Графік роботи мобільної бригади на поточний місяць (січень) |
Склад мобільної бригади |
К-ть пацієнтів, що отримали консультації у 2024 році на хабі |
1 |
КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради” |
м. Рівне вул. Кавказька,9А |
щосереди з 11-00 по 14-00 |
Лікар-терапевт |
2102 |
2 |
КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради” |
м. Київ, вул. Марії Приймаченко, 8 |
щочетверга з 11-00 по 14-00 |
Лікар-педіатр, сімейний лікар |
2612 |
3 |
КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради” |
м. Дніпро вул. Володимира Антоновича, 89 |
Щопонеділка, щоп’ятниці з 12-00 по 15-00 |
Сімейний лікар |
2298 |
4 |
КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради” |
м.Андрушівка Житомирська область, вул.Київська,9 |
щочетверга з 11-00 по 14-00 |
Лікар-терапевт |
216 |
Кожен місяць до лікарів Центру звертались мешканці Кремінської громади по різним питанням: онлайн лікування, електронні направлення до лікарів вторинної ланки, електронні направлення на дослідження, електронні рецепти на придбання ліків, отримання різних довідок: щодо вакцинації, про стан здоров’я, діточкам до школи. У 2024 році було 9841 звернень. Крім того відновлена робота кабінету щеплень, вакциновано 50 осіб, а також здійснюється тестування на гепатит В і С.
КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» обслуговує населення Кремінської територіальної громади, станом на 31.12.2024 – 18776 осіб, з них доросле населення – 16759 осіб, дитяче населення – 2017 осіб.
Під час діяльності підприємства у 2024 році:
Після деокупації території громади та повернення населення Кремінської територіальної громади до покинутого місця проживання КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» забезпечить необхідну медичну допомогу на первинному рівні за зареєстрованим місцем знаходження медичного закладу: Луганська обл., м. Кремінна, вул. Побєди 1А. в повному обсязі.
Назва |
План на рік, грн. |
Каса, грн. |
Оплата послуг (крім комунальних): |
60000 |
60000 |
Оренда приміщення (згідно Актів виконаних робіт за січень-грудень 2024 року) |
60000 |
60000 |
Заробітна плата |
92308 |
92308 |
Нарахування на оплату праці |
20308 |
20308 |
Разом |
172616 |
172616 |
Заступник начальника військової адміністрації
з житлово-комунальних та соціальних питань Н.М. Макогон
Це заборонено на підставі:
Відповідно до Указу Президента України від 31.03.2022 № 192/2022 «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Луганській області» створено Кремінську міську військову адміністрацію.
Діяльність Кремінської міської військової адміністраціє здійснює начальник військової адміністрації в особі: ДУНЦЯ Олександра Євгенієвича в межах повноважень які надані відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01 липня 2022 року № 2333-ІХ.
До структури військової адміністрації входить 1