Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Діджитал-платформа "Ти як?"

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Пульс - онлайн платформа для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою

Administrator

Відбулося засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації. Члени Ради розглянули низку важливих питань, що стосуються підтримки ВПО, реалізації програм соціальної допомоги та безпеки у громаді.

Нові види допомоги для ВПО.

Начальниця відділу економіки, торгівлі та регуляторної діяльності Кремінської МВА Юліана Борщук доповіла про внесення змін до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки. Відповідно до нового розпорядження, передбачено заходи щодо:

  • професійного навчання ВПО та сприяння працевлаштуванню;
  • підтримки підприємницьких ініціатив ветеранів;
  • надання соціальної матеріальної допомоги окремим категоріям ВПО на переїзд до місця працевлаштування, перевезення майна та оренду житла.

Розміри матеріальної допомоги:

  • 3000 грн на переїзд;
  • до 5000 грн на оплату оренди житла (за умови підтвердження договором).

Програму також доповнено заходами щодо розвитку ветеранського підприємництва, включаючи одноразову матеріальну допомогу до 150 тис. грн для створення або розвитку власного бізнесу.

 

Звіт Кремінського відділу прокуратури та Національної поліції.

У 2024 році органи правопорядку працювали в умовах активних бойових дій. За рік зареєстровано 566 кримінальних правопорушень, з яких переважна більшість стосуються злочинів проти життя та здоров'я особи (484 випадки). Також зафіксовано:

  • 31 злочин проти миру та міжнародного правопорядку;
  • 28 злочинів проти основ національної безпеки.

Прокурорами подано 139 клопотань про відновлення втрачених матеріалів кримінальних проваджень, а також 80 кримінальних проваджень стосувалися фактів колабораційної діяльності.

Головне управління Національної поліції в Луганській області здійснювало евакуаційні та гуманітарні місії, доставило понад 3,9 тонн продуктів харчування, 54 кг медикаментів та 342 літри питної води. Також за рік було перевірено понад 200 тис. осіб та транспортних засобів, виявлено 242 розшукуваних осіб, 11 колаборантів та 1 військовослужбовця РФ.

 

Субсидії ВПО на оренду житла.

Начальниця управління соціального захисту Ірина Гнелицька доповіла про запуск експериментального проєкту, який передбачає надання державних субсидій для ВПО на оплату оренди житла.

Претендувати на допомогу можуть особи, які:

  • не мають власного житла у регіонах, що перебувають під контролем України;
  • витрачають понад 20% доходу на оренду житла;
  • мають низький рівень доходу.

Подати документи можна через вебпортал ПФУ, ЦНАПи або особисто у відділеннях Пенсійного фонду. Крім того, держава передбачає компенсацію податків на отриманий дохід для орендодавців.

Однак на практиці ця програма фактично не працює і потребує вдосконалення. Заступниця начальника Кремінської МВА Наталя Макогон наголосила, що про цю проблему необхідно говорити, оскільки програма чудова, проте механізм її реалізації залишається неефективним.

 

Звіт про діяльність Ради ВПО у 2024 році.

Голова Ради Андрій Сімонов відзвітував про ключові досягнення Ради за рік. Орган було створено у вересні 2023 року для представництва інтересів ВПО та інтеграції їх у приймаючі громади. До складу Ради входять 19 осіб, серед яких представники місцевої влади, релокованого бізнесу та громадських організацій.

Основні напрями роботи Ради:

  • сприяння забезпеченню житлом;
  • організація соціально-економічної підтримки;
  • реалізація програм працевлаштування ВПО.

Рада ВПО продовжить свою роботу у 2025 році, розширюючи можливості для інтеграції переселенців у життя громади.

 

БТІ та внесення даних до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Останнім на засіданні жваво обговорювалося важливе питання щодо неможливості отримання довідок із Кремінського БТІ, що створює значні труднощі для внутрішньо переміщених осіб при реєстрації прав власності на нерухоме майно.

Члени ради обговорили причини проблеми, зокрема відсутність доступу до архівів, які залишилися на тимчасово окупованій території, та необхідність судового вирішення, що займає тривалий час.

Було розглянуто можливі шляхи її вирішення, серед яких спрощення законодавчих норм, створення нового місцевого реєстру БТІ та взаємодія з юристами для прискорення процесу.

За результатами обговорення було прийняте рішення про підготовку звернення до інших Рад ВПО щодо сприяння внесенню змін до законодавчих актів стосовно регулювання внесення даних до Державного реєстру прав на нерухоме майно в разі відсутності довідки з БТІ. Щоб надати питанню ширший розголос і через громадськість вплинути на уряд для якнайшвидшого вирішення проблеми.

 

Сьогодні, 26 лютого, Україна відзначає 11 років спротиву російській окупації Криму. Це день, коли ми згадуємо і вшановуємо відвагу та нескореність тисяч жителів півострова, які у 2014 році вийшли на багатотисячний мітинг у Сімферополі, щоб заявити: Крим – це Україна!

Того дня українські та кримськотатарські активісти зірвали сценарій Кремля щодо «легітимізації» окупації. Вони не дозволили провести засідання Верховної Ради АР Крим, на якому окупанти планували проголосити

Вівторок, 25 лютого 2025 11:07

День Української Жінки 2025

Дорогі українки, шановні жінки!

Сьогодні особливий день - наше українське свято, що народилося разом із великою поетесою, а переросло у величне вшанування самої суті жінки. Жінки-берегині. Жінки-матері. Жінки, яка уособлює ніжність і силу, мудрість і жертовність, любов і незламність.

Українська жінка - це символ нескореності. Вона здатна захищати найдорожче: дітей, родину, землю. Вона підтримує в тилу, стає пліч-о-пліч із воїнами на фронті, тримає небо над рідною домівкою, виховує майбутнє. Вона творить, надихає, веде за собою, є прикладом для всієї нації.

У цей день хочемо побажати вам, дорогі наші жінки, краси - зовнішньої і внутрішньої, бо вона є у вас від природи. Здоров'я і сил, щоб долати всі виклики. Витримки, щоб жодна буря не зламала вашого духу. Кохання - щирого, справжнього, яке зігріває серце і надає крила. Нехай у ваших очах завжди буде світло радості, а в душі - гармонія і спокій.

Дякуємо вам за те, що ви є. Зі святом!

З повагою,
начальник Кремінської міської військової адміністрації
Олександр ДУНЕЦЬ

Шановні військовослужбовці та фахівці інженерно-авіаційної служби авіації Збройних Сил України!

Щиро вітаємо вас із професійним святом! Дякуємо за вашу щоденну працю, завдяки якій українські пілоти впевнено виконують бойові завдання, техніка залишається боєздатною, а ворог зазнає нищівних ударів.

Саме ваша майстерність, відповідальність і відданість справі забезпечують успіх бойових місій, зберігаючи життя пілотів, екіпажів, десантників та збереженість техніки.

Бажаємо вам міцного здоров’я, мирного неба, благополуччя та витримки. Нехай ваша робота завжди буде надійною опорою для наших воїнів!

Слава Україні!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 06 лютого 2025 року

Кремінна

№01-08/49

Про затвердження Регламенту управління
«Центру надання  адміністративних послуг»
Кремінської міської військової адміністрації

Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, Законом України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, Законом України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-VI, постановою Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг» від 01.08.2013 № 588, з метою забезпечення державної політики в сфері надання адміністративних послуг
зобов’язую: 

  1. Внести зміни до розпорядження начальника військової адміністрації від 27.09.2022 № 01-01/90 «Про затвердження Регламенту управління «Центру надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації», Викласти регламент про управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації що додається в новій редакції.
  2. Управлінню «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації забезпечити висвітлення цього розпорядження на офіційному сайті Кремінської міської військової адміністрації
  3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника начальника військової адміністрації з житлово – комунальних та соціальних питань Макогон Н.М.

Начальник міської військової адміністрації                Олександр ДУНЕЦЬ

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 06 лютого 2025 року

Кремінна

№01-08/48

Про затвердження Положення про управління
«Центру надання  адміністративних послуг»
Кремінської міської військової адміністрації

Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, Законом України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-VI, Законом України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, постановою Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01.07.2022 № 2333-ІХ, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Примірного положення про центр надання адміністративних послуг» від 20.02.2013 № 118, з метою забезпечення державної політики в сфері надання адміністративних послуг
зобов’язую: 

  1. Внести зміни до розпорядження начальника військової адміністрації від 06.05.2022 № 01-01/17 «Про затвердження Положення про управління «Центру надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації»., Викласти положення про управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації що додається в новій редакції.
  2. Управлінню «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації забезпечити висвітлення цього розпорядження на офіційному сайті Кремінської міської військової адміністрації
  3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника начальника військової адміністрації з житлово – комунальних та соціальних питань Макогон Н.М.

 

Начальник міської військової адміністрації               Олександр ДУНЕЦЬ


ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядження начальника
міської військово адміністрації
від 06.02.202501-08/48

ПОЛОЖЕННЯ
НОВА РЕДАЦІЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ «ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
КРЕМІНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ»

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

  1. Управління «Центр надання адміністративних послуг» (далі – Управління ЦНАП) утворюється Кремінською міською військовою адміністрацією (далі – Кремінська МВА) з метою забезпечення надання адміністративних послуг в якому надаються адміністративні послуги суб’єктам звернень працівниками Управління ЦНАП, у тому числі шляхом їх взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.
  2. Рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації Управління ЦНАП приймається начальником Кремінської МВА. Управління ЦНАП підконтрольне і підзвітне начальнику Кремінської МВА, підпорядковане заступнику начальника Кремінської МВА відповідно до розподілу обов’язків. З питань здійснення делегованих функцій управління ЦНАП підконтрольне відповідним органам виконавчої влади, начальнику Кремінської МВА.

Вибір місця розташування Управління ЦНАП, його територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів здійснюється в межах території Кремінської міської територіальної громади, яку Управління ЦНАП обслуговує, з урахуванням територіальної доступності, яка визначається відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги».

  1. У своїй діяльності Управління ЦНАП керується Конституцією України, «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про адміністративну процедуру», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про адміністративні послуги», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про автомобільний транспорт», «Про дорожній рух», Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010 № 3307/5), Указом Президенти України «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Луганській області», постановою Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» іншими законами України, указами і розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативними актами органів державної влади, розпорядженнями начальника Кремінської міської військової адміністрації та цим Положенням.
  2. Управління ЦНАП утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис Управління ЦНАП затверджує начальник Кремінської МВА.
  3. Положення про Управління ЦНАП встановлює правові засади організації діяльності та компетенцію Управління ЦНАП, порядок взаємодії працівників Управління ЦНАП із суб’єктами звернень та суб’єктами надання адміністративних послуг. Положення про Управління ЦНАП затверджується Кремінською МВА, Положення про структурні підрозділи Управління ЦНАП затверджуються начальником Управління ЦНАП.
  4. Управління ЦНАП має печатку зі своїм найменуванням. Адміністратор має іменну печатку (штамп) із зазначенням його прізвища, імені, по батькові та найменування Управління ЦНАП. Адміністратор має право посвідчувати власним підписом та скріплювати печаткою (штампом) копії (фотокопії) документів і виписок з них, витягів з реєстрів та баз даних, які необхідні для надання адміністративної послуги.

Державний реєстратор має свою печатку, зразок та опис якої затверджується Міністерством юстиції України. Державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв. Втручання в діяльність державного реєстратора, крім випадків, передбачених законодавством України, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

  1. Організація надання адміністративних послуг в Управлінні ЦНАП здійснюється його працівниками відповідно до законодавства.
  2. В Управлінні ЦНАП можуть утворюватись робочі місця для прийняття суб’єктів звернень безпосередньо працівниками суб’єктів надання адміністративних послуг, обслуговуючими підприємствами, установами та організаціями.
  3. Кремінська МВА створює умови для нормальної роботи та підвищення кваліфікації працівників Управління ЦНАП, забезпечує їх окремими приміщеннями, телефонним зв'язком, сучасними засобами оргтехніки, транспортом для виконання службових обов'язків, законодавчими та нормативними актами і довідковими матеріалами, іншими посібниками та літературою.
  4. На працівників Управління ЦНАП поширюється дія Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» та Кодексом законів про працю України.
  5. Управління ЦНАП забезпечує організацію здійснення власних повноважень та делегованих повноважень органів виконавчої влади (за належністю).
  6. Місцезнаходження Управління ЦНАП: 33017, м. Рівне, вулиця Кавказька, 9А.

 

РОЗДІЛ ІІ. СТРУКТУРА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ

 

  1. Структуру Управління ЦНАП затверджує Кремінська МВА.\
  2. Управління ЦНАП очолює начальник управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської МВА адміністратор (надалі – начальник Управління ЦНАП).
  3. На період відсутності начальника Управління ЦНАП його обов’язки виконує начальник відділу надання адміністративних послуг або інша особа згідно з розпорядженням начальника міської військової адміністрації.
  4. Начальник Управління ЦНАП, його заступник, адміністратори, державні реєстратори Управління ЦНАП призначаються на посаду розпорядженням начальника Кремінської МВА за рекомендацією конкурсної комісії чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України, та звільняються з посади розпорядженням начальника міської військової адміністрації відповідно до чинного законодавства.
  5. Начальник Управління ЦНАП відповідно до завдань, покладених на Управління ЦНАП:

1) організовує та здійснює загальне керівництво роботою Управління ЦНАП, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління ЦНАП завдань, забезпечує організацію та взаємодію працівників Управління ЦНАП з суб’єктами звернень та суб’єктами надання адміністративних послуг;

2) здійснює моніторинг діяльності Управління ЦНАП; проводить аналіз кількості звернень від суб’єктів звернень, вхідних та вихідних документів, у тому числі реєстраційного та дозвільного характеру;

3) координує діяльність працівників Управління ЦНАП, контролює якість та своєчасність виконання ними обов’язків;

4) організовує інформаційне забезпечення роботи Управління ЦНАП, роботу із засобами масової інформації, визначає зміст та час проведення інформаційних заходів;

5) сприяє створенню належних умов праці в Управлінні ЦНАП, вносить пропозиції Кремінській міській військовій адміністрації щодо матеріально-технічного забезпечення Управління ЦНАП;

6) розглядає скарги на дії чи бездіяльність працівників Управління ЦНАП;

7) здійснює функції адміністратора;

8) вживає заходів до підвищення ефективності роботи Управління ЦНАП;

9) забезпечує визначення потреб у навчанні та навчання, у тому числі з використанням Національної веб-платформи центрів надання адміністративних послуг (Платформи Центрів Дія), адміністраторів, на яких покладається виконання завдань адміністратора, зокрема до початку виконання (у тому числі тимчасово) посадових обов’язків адміністратора або після перерви у роботі понад три місяці, у разі зміни порядку надання послуг, запровадження надання нових послуг;

10) виконує інші повноваження згідно з актами законодавства та цим Положенням.

  1. Начальники відділів, начальники відділів-адміністратори та начальники секторів-державні реєстратори Управління ЦНАП відповідальні за роботу підпорядкованих відділів та виконують обов’язки відповідно до посадових інструкцій.
  2. Повноваження державного реєстратора, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та видачі оформлених результатів їх надання можуть виконувати адміністратори Управління ЦНАП.
  3. Повноваження державного реєстратора, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», з видачі та прийому документів можуть виконувати адміністратори Управління ЦНАП.
  4. Повноваження та основні завдання адміністратора передбачені статтею 13 Закону України «Про адміністративні послуги».

За розпорядженням Кремінської МВА виконує окремі завдання адміністратора, пов’язані з наданням адміністративних послуг, отриманням заяв та документів, видачею результатів надання адміністративних послуг, може здійснювати староста.

З метою належної організації надання адміністративних послуг через Управління ЦНАП адміністратори, староста та інші особи, на яких покладається виконання завдань адміністратора, беруть участь в навчанні, яке може проводитися за участю суб’єкта надання адміністративних послуг у випадках, визначених законодавством.

  1. Працівники Управління ЦНАП інформують начальника Управління ЦНАП та суб’єктів надання адміністративних послуг про порушення строку розгляду заяв про надання адміністративної послуги та можуть вимагати вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень.
  2. Посадові інструкції працівників Управління ЦНАП затверджуються начальником Кремінської МВА, за погодженням із заступником начальника Кремінської МВА координує діяльність Управління ЦНАП, начальник управління ЦНАП виконує свої обов’язки згідно цього Положення.
  3. Час прийому суб’єктів звернень в Управлінні ЦНАП становить не менш як п’ять днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід і є загальним (єдиним) для всіх адміністративних послуг, що надаються через Управління ЦНАП. В Управлінні ЦНАП один день на тиждень здійснюється прийом суб’єктів звернень до 20-ї години.
  4. Час прийому суб’єктів звернень та графік роботи у територіальних підрозділах та/або у віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення) визначається Кремінською міською військовою адміністрацією з урахуванням потреб громади.
  5. За розпорядженням Кремінської МВА час прийому суб’єктів звернень може бути збільшено.
  6. В Управлінні ЦНАП (його територіальних підрозділах, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення), може здійснюватися попередній запис суб’єктів звернення на прийом до адміністратора на визначену дату та час. Попередній запис може здійснюватися шляхом особистого звернення до Управління ЦНАП (його територіальних підрозділів, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення) та/або електронної реєстрації на веб-сайті Управління ЦНАП.
  7. В Управлінні ЦНАП у місцях прийому суб’єктів звернень розміщуються інформаційні термінали із зразками відповідних документів та інформацією в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. За розпорядженням начальника Кремінської МВА можуть встановлюватися додаткові вимоги щодо обслуговування суб’єктів звернення, зокрема можливість надання суб’єктам звернення консультацій та інформації про хід розгляду їх заяв за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку). Встановлені вимоги щодо якості обслуговування суб’єктів звернення в Управлінні ЦНАП не повинні погіршувати умов надання адміністративних послуг, визначених законом.
  8. З метою забезпечення створення зручних та доступних умов для отримання послуг суб’єктами звернень у межах території Кремінської міської територіальної громади за розпорядженням начальника Кремінської МВА можуть утворюватися територіальні підрозділи Управління ЦНАП та віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів Управління ЦНАП, в яких забезпечується надання адміністративних послуг відповідно до переліку, визначеного Кремінською МВА.

Організаційне забезпечення діяльності територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів здійснюється Управлінням ЦНАП.

Рішення про утворення та розміщення територіального підрозділу, віддаленого (у тому числі пересувного) робочого місця адміністратора Управління ЦНАП приймається Кремінською МВА відповідно до вимог законодавства та з урахуванням потреб суб’єктів звернення, кількості населення, що буде ними обслуговуватися, та обсягу послуг, що надаватимуться.

  1. Порядок організації роботи Управління ЦНАП (його територіальних підрозділів, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення) регулюється відповідно до Регламенту управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської МВА, затвердженого розпорядженням начальника Кремінської МВА.

 

РОЗДІЛ ІІІ. ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ УПРАВЛІННЯ

 

Завдання Управління ЦНАП:

 

  1. Виконання вимог Закону України «Про адміністративні послуги», інших законів України.
  2. Організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень.
  3. Спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання.
  4. Забезпечення інформування суб’єктів звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються в Управлінні ЦНАП, його територіальних підрозділах, на віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення).
  5. Проведення моніторингу якості надання адміністративних послуг відповідно до частини четвертої статті 7 Закону України «Про адміністративні послуги», визначення та вжиття заходів до підвищення рівня якості їх надання, оприлюднення інформації про результати моніторингу та вжиті заходи.
  6. Забезпечення процесу автоматизації прийому документів та надання адміністративних послуг шляхом використання інформаційних систем та систем електронного документообігу.
  7. Забезпечення надання адміністративних послуг працівниками Управління ЦНАП, його територіальних підрозділів, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення) шляхом їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

Перелік адміністративних послуг, які надаються через Управління ЦНАП, його територіальні підрозділи, віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення), затверджується розпорядженням начальника Кремінської МВА з урахуванням потреб суб’єктів звернення.

Перелік адміністративних послуг, які надаються Управлінням ЦНАП, включає:

адміністративні послуги, суб’єктом надання яких є Кремінська МВА;

адміністративні послуги органів виконавчої влади та адміністративні послуги, що надаються органами місцевого самоврядування у порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через Управління ЦНАП, за переліком, визначеним відповідно до частини сьомої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги».

На підставі узгоджених розпоряджень Кремінської МВА та суб’єкта надання адміністративних послуг окремі адміністративні послуги можуть надаватися через Управління ЦНАП посадовими особами такого суб’єкта. Зазначені послуги надаються виключно у разі, коли вони не можуть бути надані в Управлінні ЦНАП адміністратором або їх надання адміністратором є значно гіршим для інтересів суб’єктів звернення та/або публічних інтересів. В узгоджених розпорядженнях зазначаються обґрунтування їх прийняття.

Посадові особи суб’єктів надання адміністративних послуг зобов’язані дотримуватися вимог щодо часу прийому та інших вимог до організації роботи Управління ЦНАП, встановлених Кремінською МВА.

  1. Підготовка проєктів розпоряджень начальника міської військової адміністрації з питань надання адміністративних послуг.
  2. Організація роботи по виконанню вимог Закону України «Про адміністративні послуги» та інших законів України, а саме:

1) надання суб’єктам звернень вичерпної інформації і консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг;

2) прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних послуг, здійснення їх реєстрації та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних»;

3) видача або забезпечення надсилання через засоби поштового зв’язку суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), повідомлення щодо можливості отримання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг;

4) організаційне забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання;

5) здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних послуг термінів розгляду справ та прийняття рішень;

6) надання адміністративних послуг у випадках, передбачених законом;

7) складення протоколів про адміністративні правопорушення, розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладення стягнень у випадках, передбачених законом.

  1. Ведення та наповнення в мережі Інтернет сайту Управління ЦНАП, що містить інформацію, необхідну для отримання адміністративних послуг.
  2. За розпорядженням Кремінської МВА Управління ЦНАП може здійснюватися прийняття звітів, декларацій та скарг, надання консультацій, прийняття та видача документів, не пов’язаних з наданням адміністративних послуг, укладення договорів і угод з представниками суб’єктів господарювання, які займають монопольне становище на відповідному ринку послуг, які мають соціальне значення для населення, а також надання суб’єктам звернення можливості самостійно звернутися за отриманням адміністративних послуг, які надаються в електронній формі, за допомогою безоплатного використання ними місць для самообслуговування.
  3. Розгляд звернень громадян, підприємств, установ, організацій, у тому числі об’єднань громадян, фізичних осіб-підприємців, депутатських звернень та запитів в порядку, передбаченому чинним законодавством України, забезпечення виконання вимог законодавства України про доступ до публічної інформації.
  4. Здійснення, в межах повноважень, договірної роботи щодо договорів, угод, контрактів, стороною яких виступає Кремінська МВА та начальник Кремінської МВА.
  5. Інформування про роботу Управління ЦНАП на апаратних нарадах, на офіційному веб-сайті Кремінської МВА, сайті Управління ЦНАП та в друкованих засобах масової інформації.
  6. За дорученням начальники міської військової адміністрації представлення інтересів Кремінської МВА та начальника Кремінської МВА в судах, у взаємовідносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності з питань, що належать до компетенції Управління ЦНАП.
  7. За дорученням керівництва здійснення аналізу матеріалів, які надходять від правоохоронних, судових органів та органів прокуратури, інших державних органів та установ, сприяння своєчасному вжиттю заходів за результатами їх розгляду.
  8. Управління ЦНАП під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями.

 

         Функції Управління ЦНАП:

 

  1. Метою діяльності Управління ЦНАП є реалізація повноважень і функцій, віднесених до відання Управління, як структурного підрозділу Кремінської МВА. Управління ЦНАП є суб’єктом державної реєстрації, який здійснює повноваження у сфері державної реєстрації прав, визначеним відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, визначеним відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», органом реєстрації у сфері реєстрації фізичних осіб, визначеним відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», у сфері оформлення та видачі паспорта громадянина України відповідно до Законів України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», «Про громадянство України», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

Основні задачі Управління:

 

  1. Організація функціонування та управління Центром надання адміністративних послуг своїх структурних підрозділів.

2.Організаційне та технічне забезпечення:

державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

реєстрації місця проживання/перебування, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб;

формування та ведення реєстру територіальної громади міста Кремінна (управління є його розпорядником);

оформлення та видача паспорта громадянина України;

та надання інших адміністративних послуг відповідно до визначеного переліку та діючого законодавства.

  1. Здійснення інформаційної підтримки, координації діяльності, консультування суб'єктів господарювання, громадян, які звертаються до управління з питань його компетенції;
  2. Підготовка проектів організаційно-розпорядчих актів та нормативно-правових актів з питань, віднесених до компетенції управління.

 

РОЗДІЛ ІV. ПРАВА УПРАВЛІННЯ

 

  1. Управління ЦНАП, адміністратори Управління ЦНАП, державні реєстратори мають право:
  2. Одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на Управління ЦНАП функцій та завдань.
  3. Одержувати від управлінь, відділів міської військової адміністрації, посадових осіб місцевого самоврядування документи, довідки, інші матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх завдань та функцій.
  4. Скликати в установленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції.
  5. Залучати експертів, спеціалістів інших виконавчих органів Кремінської МВА для вирішення питань, віднесених до компетенції Управління ЦНАП.
  6. Вимагати від суб’єктів звернення надання достовірної інформації та подання документів у повному обсязі, передбаченому чинними нормативними актами.
  7. Відмовляти в прийнятті та реєстрації неповного пакету документів.
  8. Вносити пропозиції начальнику Кремінської МВА та його заступникам, керівникам суб’єктів надання адміністративних послуг щодо вдосконалення процедури надання адміністративних послуг.
  9. Безоплатно одержувати від суб’єктів надання адміністративних послуг, державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, документи та інформацію, пов’язані з наданням таких послуг, в установленому законом порядку.
  10. Погоджувати документи (рішення) в державних органах та органах місцевого самоврядування, отримувати їх висновки з метою надання адміністративної послуги без залучення суб’єкта звернення з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
  11. Порушувати клопотання перед заступником начальника міської військової адміністрації, який координує роботу Управління ЦНАП, щодо вжиття заходів з метою забезпечення ефективної роботи Управління ЦНАП.
  12. Складати протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

V. НАДАННЯ СУПУТНІХ ПОСЛУГ В УПРАВЛІННІ ЦНАП

 

  1. У приміщені Управління ЦНАП можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо).
  2. Супутні послуги надаються суб’єктами господарювання, добір яких здійснюється Кремінською МВА на конкурсній основі за критеріями забезпечення мінімізації матеріальних витрат та витрат часу суб’єкта звернення, а також з урахуванням вимог законодавства у сфері оренди державного та комунального майна.
  3. Забороняється відносити до супутніх послуг надання консультацій та інформації, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, продаж бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративних послуг, а також надання допомоги в їх заповненні, формуванні пакета документів.
  4. У приміщенні Управління ЦНАП за розпорядженням начальника Кремінської МВА проводяться соціальні, культурні, просвітницькі та інші заходи, спрямовані на задоволення потреб та інтересів Кремінської міської територіальної громади, розвиток громадянського суспільства, якщо вони не перешкоджають наданню адміністративних послуг.
  5. В Управлінні ЦНАП за розпорядженням начальника Кремінської МВА може здійснюватися прийом суб’єктів звернення з надання безоплатної правової допомоги.

 

РОЗДІЛ VІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УПРАВЛІННЯ ЦНАП

 

  1. Фінансування діяльності Управління ЦНАП здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, грандів українських організацій та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
  2. Матеріально-технічне забезпечення діяльності Управління ЦНАП здійснюється Кремінською МВА.
  3. Управління ЦНАП звільняється від плати за підключення (у тому числі обслуговування та використання) до реєстрів, інших інформаційних баз, що використовуються для надання адміністративних послуг, а також від плати за обов’язкове навчання в роботі з такими реєстрами.

 

РОЗДІЛ VІІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ

УПРАВЛІННЯ ЦНАП

 

  1. Суб’єкти надання адміністративних послуг та працівники Управління ЦНАП за порушення вимог законодавства щодо порядку надання адміністративних послуг та розголошення інформації про особу, яка стала їм відома в процесі виконання їх повноважень, несуть відповідальність у порядку, визначеному законодавством України.
  2. Дії або бездіяльність посадових осіб, уповноважених відповідно до закону надавати адміністративні послуги, адміністраторів можуть бути оскаржені до керівництва відповідного суб’єкта надання адміністративних послуг, начальника Кремінської МВА, до судових та правоохоронних органів у порядку, встановленому законодавством України.
  3. Шкода, заподіяна посадовими особами суб’єктам звернень під час виконання їх обов'язків, підлягає відшкодуванню у порядку, встановленому законодавством України.
  4. Працівники несуть відповідальність за несвоєчасне та неналежне виконання обов’язків, передбачених цим Положенням і посадовими інструкціями, у порядку, визначеному законодавством України.

 

РОЗДІЛ VІІІ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

  1. Припинення діяльності Управління ЦНАП, його територіальних підрозділів та/або віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів здійснюється за розпорядженням начальника Кремінської МВА в порядку, визначеному законодавством України.
  2. Зміни до цього Положення вносяться відповідно до процедури розгляду питань у Кремінській МВА, передбаченої Регламентом роботи Кремінської МВА.

 

Заступник начальника міської військової
адміністрації з житлово - комунальних
та соціальних питань                                                 Наталя МАКОГОН

ПРОТОКОЛ
Засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб
при Кремінській міській військовій адміністрації
(в режимі онлайн із використанням Zoom)

20.02.2025                                                     м. Рівне, Кремінська МВА

 

Присутні 19 членів Ради:

Андрійчук В.В      - внутрішньо переміщена особа, генеральний директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради»;

Борщук Ю.Г.        - внутрішньо переміщена особа, начальник відділу економіки, торгівлі та регуляторної діяльності Кремінської МВА;

Вощаний К.М.       - внутрішньо переміщена особа, керівник ГО «Освітня лабораторія сприяння протидії біозагрозам»;

Гнелицька І.П.     - внутрішньо переміщена особа, начальник управління соціального захисту населення Кремінської МВА;

Горбатенко М.Я.    - внутрішньо переміщена особа, голова Молодіжної Ради;

Дзивульський Г.А.  - внутрішньо переміщена особа, начальник управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Кремінської МВА;

Іщенко Ю.В.        - внутрішньо переміщена особа, директор КУ ЛОФЦ «ОЛІМП»;

Крестененко Є.В.   - внутрішньо переміщена особа, фізична особа-підприємець;

Кременчуцький А.М. - внутрішньо переміщена особа, начальник КУ «КМЦКРОІ «Добро»;

Кузьменко О.В.     - внутрішньо переміщена особа, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту;

Кульбач Л.А.       - внутрішньо переміщена особа, генеральний директор КНП «Кремінська багатопрофільна лікарня Кремінської міської ради»;

Логвиненко Т.Г.    - внутрішньо переміщена особа, голова ГО «Соціальний добробут та фінансова грамотність населення»;

Макогон Н.М.       - внутрішньо переміщена особа, заступник начальника військової адміністрації з житлово-комунальних та соціальних питань Кремінської МВА;

Мельник С.А.       - внутрішньо переміщена особа, начальник служби у справах дітей Кремінської МВА;

Скиданенко О.В.    - внутрішньо переміщена особа, член ГО «Коло єдності»;

Сімонов А.Л.       - внутрішньо переміщена особа, керівник ГО «Кремінська бізнес-асоціація»;

Ступакова О.Л.     - внутрішньо переміщена особа;

Терентьєва К.А.    - внутрішньо переміщена особа, соціальний робітник КУ «КМЦКРОІ «Добро»;

Шахов О.М.         - внутрішньо переміщена особа, директор ТОВ ВФ «Кремінна-пром».

 

Присутні запрошені:

Дунець О.Є. – начальник військової адміністрації; Мамчур О.П. - відділу економіки, торгівлі та регуляторної діяльності; Крестененко О.В. - начальник Управління ЦНАП; Кошаков Д.В. – головний спеціаліст - юрсконсульт.

Порядок денний:

  1. Про нові види допомог передбачених змінами до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з числа мешканців Кремінської міської територіальної громади на період дії воєнного стану в Україні на 2023-2025 роки
  2. Звіт про результати діяльності Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області у 2024 році та Головного управління Національної поліції в Луганській області у 2024 році
  3. Субсидії внутрішньо переміщеним особам на оренду житла
  4. Звіт про роботу Ради з питань ВАПО при Кремінській МВА за 2024 рік.
  5. Про затвердження Плану роботи Ради з питань ВПО на 2025 рік.
  6. Щодо відновлення роботи Кремінського БТІ (з метою вирішення питання внесення інформації про власників житла до Державного реєстру прав на нерухоме майно).
  7. Інше.

 

  1. По першому питанню доповіла Борщук Ю.Г., яка зазначила, що розпорядженням начальника військової адміністрації від 27.01.2025 № 01-08/17 внесено зміни до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з числа мешканців Кремінської міської територіальної громади на період дії воєнного стану в Україні на 2023-2025 роки (шляхом викладення в новій редакції), затвердженої розпорядженням начальника військової адміністрації від 07.08.2023 № 01-08/212. Попередньо дане питання було розглянуто на засіданні Ради з питань в минулому році.

Змінами до Заходів Програми передбачається проведення роботи щодо професійного навчання внутрішньо переміщених осіб, сприяння працевлаштуванню, залучення до участі у тренінгах, онлайн навчання з питань започаткування та розвитку власної справи. Програму також доповнено заходами щодо надання соціальної матеріальної допомоги окремим категоріям ВПО – громадянам Кремінської міської територіальної громади, які належать до визначеної цільовій аудиторії на переїзд до місця працевлаштування, забезпечення перевезення майна та оплату оренди житла за новим місцем проживання (інший населений пункт на підконтрольній території України, окрім тимчасово окупованих територій), відповідно до обласної Концепції проекту з працевлаштування окремих категорій ВПО.

Перелік цільової аудиторії з числа ВПО Кремінської громади, що може отримати соціальну матеріальну допомогу на переїзд та проживання:

  • ветерани війни та члени їх сімей, а також члени сімей загиблих/померлих ветеранів війни та захисників/захисниць України;
  • малозабезпечені сім’ї;
  • багатодітні сім’ї,
  • опікуни/піклувальники, які виховують та утримують дитину (дітей) позбавлених батьківського піклування;
  • опікуни/піклувальники, які виховують та утримують дитину (дітей) зі статусом дитини-сироти;
  • прийомні батьки;
  • батьки – вихователі;
  • сім’ї, які мають дітей з інвалідністю;
  • малозабезпечені сім’ї;
  • не працевлаштовані студенти та випускники закладів професійної, фахової передвищої освіти або вищої освіти Кремінської МТГ.

Розмір соціальної матеріальної допомоги на:

  • на переїзд та перевезення майна до нового місця проживання та працевлаштування (в інший населений пункт України) становить 3000 грн.;
  • на оплату оренди житла за новим місцем проживання та працевлаштування (в іншому населеному пункті України) становить до 5000 грн., при умові надання договору оренди, нотаріально засвідченого або зареєстрованого в органах Державної податкової служби/Пенсійного фонду та відповідного платіжного документа. Розмір грошової допомоги не може перевищувати суми місячної орендної плати, визначеної укладеним договором найму житлового приміщення із заявником в числа ЦА та виплачується за перший місяць оренди.

Участь у цій Програмі на отримання допомоги на переїзд та проживання можна взяти тільки один раз.

Більш детально з Порядком надання зазначеної допомоги можна ознайомитись на сайті військової адміністрації.

Також Програму доповнено заходами щодо розвитку ветеранського підприємництва, в т.ч. з надання одноразової матеріальної допомоги для реалізації проєктів на створення (розвиток) власного бізнесу ветеранам/ветеранкам (з числа учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації) або їх чоловіку/дружині (в тому числі загиблих/померлих захисників/захисниць України).

Цільова аудиторія - ветерани/ветеранки (з числа учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації) або їх чоловік/дружина (в тому числі загиблих/померлих захисників/захисниць України).

Одноразова матеріальна допомога надається у розмірі:

  • до 150,00 тис. грн. для реалізації проектів на створення власного бізнесу;
  • до 150,00 тис. грн для реалізації проектів на розвиток або відновлення власного бізнесу.

Кошти одноразової матеріальної допомоги можна витрачати тільки на закупівлю обладнання, устаткування, сировини та сплату орендних платежів.

Більш детально з Порядком надання зазначеної допомоги можна ознайомитись на сайті військової адміністрації.

 

  1. По другому питанню доповіла Борщук Ю.Г. з інформацією про результати діяльності Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області за 2024 рік. Так, Кремінським відділом Сєвєродонецької окружної прокуратури протягом 2024 року вживались організаційно-практичні заходи, спрямовані на ефективне виконання визначених законом функцій і завдань: поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності та забезпечення відшкодування завданої шкоди.

З огляду на тимчасову окупацію майже всієї території області та активні бойові дії на території громади, фактичної відсутності зв’язку, на території громади обліковано 566 кримінальних правопорушень у 2024 році, проти 2345 за аналогічний період 2023 року.

Абсолютну більшість облікованих злочинів становлять кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, проти життя та здоров’я особи, проти основ національної безпеки.

Переважну кількість з числа облікованих кримінальних правопорушень складають злочини проти життя і здоров’я – 484, з яких 365 – за фактами умисних вбивств або замахів на їх скоєння, де потерпілими є військовослужбовці; також обліковано 31 злочин проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, 28 – проти основ національної безпеки.

Прокурорами Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області здійснювалось процесуальне керівництво у більше 3,0 тис кримінальних провадженнях.

Самостійно прокурорами у кримінальних провадженнях проведено 96 слідчих (розшукових) дій.

Прокурорами відділу до суду спрямовано 139 клопотань про відновлення втрачених матеріалів кримінальних проваджень внаслідок російської агресії, які судом розглянуто та задоволено, а матеріали частково відновлено.

До суду спрямовано 23 клопотання про закриття кримінальних проваджень, у зв’язку із закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, які судом задоволено.

Також здійснювалось процесуальне керівництво у 80 кримінальних провадженнях за фактами колабораційної діяльності (повідомлено про підозру 33 особам у 33 кримінальних провадженнях, обвинувальні акти у 37 кримінальних провадженнях за фактами колабораційної діяльності спрямовано до суду).

З метою підвищення ефективності прокурорської діяльності в умовах воєнного стану, вживаються організаційно-практичні заходи, спрямовані на удосконалення організації роботи окружної прокуратури у 2025 році.

З більш детальною інформацією про роботу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області можна ознайомитись на сайті військової адміністрації.

Щодо діяльності Головного управління Національної поліції в Луганській області про результати роботи у 2024 році. Впродовж 2024 року діяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області була спрямована на реалізацію основних завдань, визначених пріоритетними, та пов’язаних із виконанням функцій з протидії злочинності та завдань з відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.

Під час виконання спеціальних службових завдань на деокупованих територіях Луганської, Донецької, Харківської та Сумської областей, поліцейські несли службу на блокпостах, проводили контрдиверсійні та пошукові заходи, здійснювали реагування на заяви і повідомлення громадян, документування учинених воєнних злочинів окупаційними військами, представниками утворених окупаційних адміністрацій та колаборантами.

Забезпечували евакуацію та надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, проводили розмінування, що мало оперативний характер.

Так, на території Луганської області проведено 49 виїздів.

Евакуйовано: - 7 осіб, - 2 тіла загиблих, - 3 особи доставлені до медичних закладів; - 1 особі надано медичну допомогу. Доставлено: - 3,9 тн продуктів харчування; - 945 кг промислових товарів, - 342 л питної води, - 54 кг медикаментів.

Зведеними загонами ГУНП на території Харківської та Донецької областей:

  • Проведено більше 200,0 тис. перевірок осіб, транспортних засобів та мобільних телефонів.
  • Виявлено 242 розшукувані особи, 11 колаборантів, 1 безвісно зниклу особу, 1 військовослужбовця рф.
  • Припинено 545 адміністративних правопорушень, 110 фактів незаконного обігу наркотиків, 21 факт незаконного обігу зброї.
  • Розкрито 8 злочинів.

Загалом в ході проведеної роботи у 2024 році ГУНП встановлено місця знаходження 689 безвісті зниклих осіб.

            Впроваджено 4579 кримінальних впроваджень у залишку щодо безвісного зникнення:

  • 6082 осіб, у тому числі 644 дитини.

У 2025 році Головним управлінням Національної поліції в Луганській області буде продовжено виконання функцій і завдань за призначенням.

З більш детальною інформацією про роботу Головного управління Національної поліції в Луганській області можна ознайомитись на сайті військової адміністрації.

 

  1. По третьому питанню доповіла Гнелицька І.П., щодо експериментального проєкту з надання субсидії внутрішньо переміщеним особам на оплату вартості оренди житла. Щоб забезпечити допомогу переселенцям, які не мають достатньо коштів, аби самостійно винаймати індивідуальне житло 25 жовтня 2024 Уряд ухвалив постанову № 1225 «Про реалізації експериментального проекту щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору» якою для підтримки ВПО запроваджується протягом двох років субсидія на оренду житла , яка набрала чинності 29.01.2025 року.

Скористатися субсидією можуть переміщені особи, які відповідають таким критеріям:

  • ВПО, які перемістилися до будь-якого регіону, що перебуває під контролем України, і не мають у власності житла на цих територіях із загальною площею понад 13,65м2 на кожного члена сім’ї;
  • родини ВПО, житло яких знищено/ пошкоджено і непридатне для проживання;
  • родини, які витрачають на оренду житла понад 20% сукупного доходу;
  • наявність нових транспортних заходів у наймача
  • придбання наймачем майна, товарів або оплата послуг на суму, що перевищує 100 тис.грн
  • наявність коштів на депозитних рахунках
  • ВПО, які не отримують допомогу на проживання;
  • ВПО, які не є учасниками програми “Прихисток”.

Родини, з доходом меншим від 2-х прожиткових мінімумів (наразі до 5840 грн) на одну особу, можуть розраховувати на більшу субсидію. Загалом розмір субсидії визначається індивідуально, залежно від доходу родини, кількості членів сім’ї та граничної вартості оренди житла у регіоні.

При цьому, субсидія на оплату комунальних платежів ніяких чином не впливатиме на отримання субсидії на оренду житла — їх можна буде отримувати одночасно.

Для отримання субсидії на найм житла необхідно подати разом із власником:

  • заява (згідно додатку 2 Порядку 1225);
  • договір найму (згідно Додатку 1 Порядку 1225;
  • Договір оренди житла, підписаний наймодавцем та наймачем, подається ними особисто разом із заявою:
  • у відділеннях Пенсійного фонду;
  • через вебпортал чи застосунок ПФУ з накладанням електронного підпису;
  • у ЦНАПах.

Субсидії призначатимуться на 6 місяців з з подальшим автоматичним подовженням

Орендодавцям держава компенсує податки, які потрібно сплатити з доходу від оренди:

  • власникам житла — податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;
  • власникам житла, які є ФОП — ставку єдиного податку.

Родини, з доходом меншим від 2-х прожиткових мінімумів (наразі до 5840 грн) на одну особу, можуть розраховувати на більшу субсидію. Загалом розмір субсидії визначається індивідуально, залежно від доходу родини, кількості членів сім’ї та граничної вартості оренди житла у регіоні.

ВИСТУПИЛИ:

Макогон Н.М., яка зауважила, що прийнята постанова є гарним інструментом вирішення питання компенсації витрат ВПО на оренду житла, але фактично цей механізм не працює, бо є невдалим, ВПО не мають можливості скористатись ним, так як місцеві мешканці не бажають проводити реєстрацію договорів через Пенсійний Фонд. По Рівненський області, наприклад, лише 1 звернення. Отже є пропозиція, серед присутніх є ВПО, які є членами інших Рад ВПО в інших приймаючих громадах, тому можна цю проблему доносити до відома керівництва інших громад з метою її подальшого вирішення.

 

  1. По четвертому питанню доповів Сімонов А.Л. про роботу Ради з питань ВПО при Кремінський МВА за 2024 рік.

Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації створено розпорядженням начальника військової адміністрації від 11.09.2023 № 01-08/253, затверджено її персональний склад та Положення про Раду.

Це постійно діючий консультативно-дорадчий орган, який покликаний сприяти забезпеченню і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб громади. Рада ВПО сприяє пошуку довготривалих рішень для покращення умов життя ВПО, налагоджує співпрацю з приймаючими громадами, намагається вирішувати питання інтеграції ВПО, аналізує потреби та інтереси ВПО.

До складу Ради ВПО входить 19 осіб. З них: представники військової адміністрації - 5 осіб, інші члени Ради - представники релокованого бізнесу та громадські, комунальних установ та підприємств. Всі члени Ради є внутрішньо переміщеними особами.

У 2024 році проведено 4 засідання Ради ВПО, на яких:

Доводилась до відома членів Ради інформація:

  • про пропозиції від служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб;
  • про діючі гранти для ВПО щодо започаткування та відновлення власної справи;
  • щодо подовження виплати допомоги на проживання ВПО;
  • про створення комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені/пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України та про стан обробки інформаційних повідомлень поданих до Державного реєстру майна (РПЗМ);
  • про надання матеріальної допомоги мешканцям Кремінської громади та розширення видів допомог;
  • про проведену роботу військовою адміністрацією в напрямку пошуку приміщень, які можуть бути облаштовані під місця компактного проживання ВПО громади.

Обговорювались проекти місцевих програм:

  • Про розробку концепції стратегії повоєнного відновлення та розвитку Кремінської міської територіальної громади на 2024-2034 роки;
  • Про внесення змін до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з числа мешканців Кремінської міської територіальної громади на період дії воєнного стану в Україні на 2023-2025 роки в частині надання допомоги мешканцям громади на переїзд в інше місто у зв’язку із працевлаштуванням;
  • Про внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кремінської міської територіальної громади на 2024-2027 рр.;
  • Програма розвитку КП "Кремінське господарство" Кремінської міської ради щодо організації виробництва захисних сіток для військових частин;
  • Про забезпечення фінансової підтримки комунальних підприємств та установ громади у 2025 році.

            Обговорювались проблемні питання ВПО:

  • щодо забезпечення житлом ВПО;
  • щодо роботи створених мешканцями громади ЖБК, надавалась інформаційно-консультативна підтримка членам ЖБК щодо підготовки відповідних звернень до приймаючих громад.

Затверджувались щоквартальні Плани роботи Ради з питань ВПО.

Членами Ради проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота з мешканцями громади з різних питань – соціального захисту, підприємництва, працевлаштування, юридичних питань, освіти, надання адміністративних послуг тощо.

Запропоновано взяти до відома звіт про роботу Ради з питань ВПО при Кремінській МВА за 2024 рік.

Голосували: «За» - одноголосно.

 

  1. По п’ятому питанню доповів Сімонов А.Л., який довів до відома присутніх основні напрямки Плану діяльності Ради з питань ВПО при Кремінській МВА на 2025 рік, з яким попередньо було ознайомлено усіх членів Ради ВПО. Запропоновано затвердити План діяльності Ради з питань ВПО при Кремінській МВА на 2025 рік у запропонованій редакції.

Голосували: «За» - одноголосно.

 

  1. По шостому питанню слухали Сімонова А.Л. щодо можливості відновлення роботи Кремінського БТІ або іншим шляхом вирішити питання внесення інформації про власників житла до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Багато жителів Кремінської громади, які виїхали на підконтрольну Україні територію, стикаються з проблемою оформлення документів на нерухоме майно. Особливо це стосується тих, у кого документи не збереглись або вони старого зразка, а всі архіви залишилися в місцевому БТІ. Чи можливо отримати документи без звернення до БТІ, яке в окупації?

ВИСТУПИЛИ:

Шлеїна Т.В., яка зазначила, що внесення інформації про власників житла до Державного реєстру прав на нерухоме майно наразі можливе тільки на підставі рішення суду, є декілька позитивних рішень з цього приводу, але по м. Рубіжнє.

Процедура наступна, особа звертається до державного реєстратору ЦНАПу за місцем проживання, та в разі відсутності довідки з БТІ, реєстратор надає відмову щодо внесення інформації про власників житла до Державного реєстру прав на нерухоме майно. З цією відмовою особа має в місячний строк звернутися з позовом до суду. Орієнтовно позов мають задовільнити в строк до 6 місяців. Іншого шляху вирішення наразі я не бачу.

В разі внесення відповідних змін до діючих нормативно-правових актів, що регулюють внесення даних до Державного реєстру прав на нерухоме майно, це питання може бути вирішено. З цього приводу нами від військової адміністрації минулого року неодноразово направлялись відповідні листи до вищих органів з метою ініціювання внесення відповідних змін до діючого законодавства, наразі є розроблений законопроект.

Крестененко О.В., яка повідомила, що працівники БТІ майже всі залишились на окупованій території, як і реєстр з архівними справами. Реєстри створюються на рівні громад, тому доступу до нього наразі немає. Але зараз нами розглядається питання щодо можливості відновлення або створення нового реєстру нерухомого майна громади, що можливо допоможе нашим мешканцям вирішувати це питання без суду.

Що стосується відмови державних реєстраторів, то ці відмови надаються виключно на підставі відповідей місцевих військових адміністрацій про відсутність інформації про конкретні об’єкти майна в реєстрі БТІ, відсутність такого реєстру.

Дзивульський Г.А., який зауважив, що відновлення роботи БТІ на сьогодні не є можливим, так як територія громади окупована та відсутній доступ до об’єктів нерухомості громади. БТІ як підприємство має проводити інвентаризацію житлових об’єктів, виготовлення технічної документації.

Кошаков Д.В., який повідомив, що власники нерухомості можуть отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, звернувшись до будь-якого ЦНАПу. Цей документ підтвердить наявність майна у власника та його реєстрацію в реєстрі. Однак, витяг надається лише тим, у кого інформація в реєстрі є в наявності, хто проводив дії з нерухомим майном та чиї права були внесені в реєстр після 2012-2013 років.

Якщо даних у реєстрі немає, доведеться збирати докази права власності та звертатися до суду. Важливо діяти через офіційні державні органи, щоб уникнути ризиків втрати нерухомості.

Зараз розглядається питання щодо можливості відновлення реєстру БТІ шляхом наповнення даних з судових рішень мешканців громади, якими підтверджено їх власність. Наразі в Кремінському суді, який релоковувався, в провадженні знаходиться більше 30 справ, одне позитивне рішення та одна відмова.

Сімонов А.Л., який запропонував підготувати звернення до голови Ради з питань ВПО при Луганській облдержадміністрації та до інших державних та дорадчих органів щодо сприяння внесенню змін до законодавчих актів стосовно регулювання внесення даних до Державного реєстру прав на нерухоме майно в разі відсутності довідки з БТІ.

 

ВИРІШИЛИ:

  1. Взяти до відома звіт про роботу Ради з питань ВПО при Кремінській МВА за 2024 рік.
  2. Затвердити План діяльності Ради з питань ВПО при Кремінській МВА на 2025 рік.
  3. Підготувати звернення до голови Ради з питань ВПО при Луганській облдержадміністрації щодо ініціювання внесення змін до законодавчих актів, які регулюють порядок внесення даних до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

 

Голова ради з питань ВПО при Кремінській МВА                                   А.Л. Сімонов

 

Протокол вела Ю. Борщук

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

18 лютого 2025 року

Кремінна

№01-08/53

Про виконання програми розвитку та
підтримки надання медичної допомоги
на
первинному рівні за 2024 рік

Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, постановою Верховної Ради України від 01.07.2022 № 2333-ІХ «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Закону України «Про правовий режим воєнного стану», розглянувши звіт про виконання програми розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні за 2024 рік
зобов’язую: 

  1. Звіт про виконання Програми розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні за 2024 рік, затвердженої розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації від 20 грудня 2023 року № 01-08/474 «Про затвердження Програми розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні на 2024 рік», взяти до відома, що додається.
  2. Відділу економіки, торгівлі та регуляторної діяльності, відділу з питань кадрової, організаційної роботи, документообігу та контролю забезпечити оприлюднення та розміщення звіту про виконання Програми розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні за 2024 рік на офіційному веб - сайті Кремінської міської військової адміністрації.
  3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника начальника військової адміністрації з житлово-комунальних та соціальних питань Наталю МАКОГОН.

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ


Додаток
до розпорядження
начальника військової адміністрації
від 18.02.2025 № 01-08/53

Звіт
про виконання
Програми розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні
за 2024 рік

Програма виконувалась з метою реалізація державної політики у сфері охорони здоров’я та було проведено заходи, спрямовані на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.

Програму розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні на 2024 рік затверджено розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації від 20 грудня 2023 року № 01-08/474 та розроблено відповідно Конституції України від 28.06.1996 № 254/96-ВР із змінами, Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19.11.1992 № 2801-XII, Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI із змінами, наказу МФУ від 20.09.2017 року № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» із змінами.

Громадяни України незалежно від місця проживання мають право на отримання в усіх лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я гарантований рівень медичної допомоги, який визначений наказом МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», Законом України від 17 листопада 2020 року № 1009-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій».

Територія Кремінської міської територіальної громади Луганської області, на якій розташовується КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради», тимчасово окупована військами Російської Федерації з 18.04.2022 року, а також включена до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією станом на 01 вересня 2024 року. Відповідно до розпорядження начальника Кремінської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області №01-01/51 від 25.07.2022, тимчасове місцезнаходження закладу на час дії правового режиму воєнного стану визначено за адресою: 33016 Рівненська обл., м. Рівне, вул. Фабрична будинок 20. У зв’язку з тим, що зв'язок з окупованою територією відсутній, наразі КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» працює силами працівників, які виїхали з Кремінської міської територіальної громади на підконтрольну Україні територію, і надають первинну медичну допомогу населенню у дистанційному режимі.

З 01.12.2023 року відбулося створення Кремінської міської лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №5 за адресою м. Рівне, вул. Володимира Стельмаха,18-М, відповідно до ст.ст. 4, 15 Закону України “Про правовий режим воєнного стану». Погоджено нову структуру комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради», забезпечено функціонування підприємства з урахуванням оновленої структури.

Станом на 31.12.2024 року працює 22 працівника, з них: чоловіків - 6 осіб, жінок – 16 осіб. З лікарями підприємства переукладено декларації з населенням по 5 амбулаторіях - 2541 осіб, в т.ч.: 2301 - дорослого населення, 240 - дитячого населення. З загальної чисельності 1369 осіб жіночої статі, 1172 осіб чоловічої статі.

Первинна медико-санітарна допомога надавалась ВПО Луганської області на 4 хабах, які розташовані у м. Рівне, м. Дніпро, м. Андрушівка, м. Київ та засобами телекомунікації. Всі медичні працівники пройшли курси післядипломної освіти. На хабах пацієнти отримували ліки, електронні направлення на лабораторні дослідження, забезпечено виконання програми «Доступні ліки» (електронні рецепти), впроваджений електронний лікарняний листок, направлення до фахівців вторинного рівня. Генеральний директор здійснював щомісячні виїзди до хабів відповідно до рекомендацій ДОЗ. Лікарі на 100 % забезпечені ноутбуками. Проводилась експрес-діагностика на гепатит, СНІД, вагітність. Сімейні лікарі здійснювали виїзди у місця проживання ВПО.

Кількість наданої медичної допомоги ВПО з Луганської області
медичними працівниками КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради”
на базі Кремінських координаційних центрів підтримки
ВПО Луганської області

Лікувальний заклад

Місце розташування гуманітарного хаба, шелтера

Графік роботи мобільної бригади на поточний місяць (січень)

Склад мобільної бригади

К-ть пацієнтів, що отримали консультації у 2024 році на хабі

1

КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради”

м. Рівне вул. Кавказька,9А

щосереди з 11-00 по 14-00

Лікар-терапевт

2102

2

КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради”

м. Київ, вул. Марії Приймаченко, 8

щочетверга з 11-00 по 14-00

Лікар-педіатр, сімейний лікар

2612

3

КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради”

м. Дніпро вул. Володимира Антоновича, 89

Щопонеділка, щоп’ятниці з 12-00 по 15-00

Сімейний лікар

2298

4

КНП “Центр ПМСД Кремінської міськради”

м.Андрушівка Житомирська область, вул.Київська,9

щочетверга з 11-00 по 14-00

Лікар-терапевт

216

 

Кожен місяць до лікарів Центру звертались мешканці Кремінської громади по різним питанням: онлайн лікування, електронні направлення до лікарів вторинної ланки, електронні направлення на дослідження, електронні рецепти на придбання ліків, отримання різних довідок: щодо вакцинації, про стан здоров’я, діточкам до школи. У 2024 році було 9841 звернень. Крім того відновлена робота кабінету щеплень, вакциновано 50 осіб, а також здійснюється тестування на гепатит В і С.

КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» обслуговує населення Кремінської територіальної громади, станом на 31.12.2024 – 18776 осіб, з них доросле населення – 16759 осіб, дитяче населення – 2017 осіб.

Під час діяльності підприємства у 2024 році:

  • забезпечено виконання заходів державних, міських цільових програм;
  • упорядковано штати підприємства, забезпечена діяльність підприємства у межах затвердженого фінансового плану з дотриманням вимог діючого законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу і статутних завдань;
  • дотримано режиму економії, проведені заходи щодо ефективного використання коштів;
  • забезпечено оплату праці всіх медичних працівників первинної ланки у відповідності до діючого законодавства, сумлінне відношення працівників до виконання своїх функціональних обов’язків;
  • вдосконалено функціонування електронної системи eHealth та впроваджено в роботу закладу електроні медичні карти, рецепти та листки тимчасової непрацездатності.

Після деокупації території громади та повернення населення Кремінської територіальної громади до покинутого місця проживання КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» забезпечить необхідну медичну допомогу на первинному рівні за зареєстрованим місцем знаходження медичного закладу: Луганська обл., м. Кремінна, вул. Побєди 1А. в повному обсязі.

Структура видатків загального фонду по КЕКВ 2610
 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)»
станом на 31.12.2024 року

Назва

План на рік, грн.

Каса, грн.

Оплата послуг (крім комунальних):

60000

60000

Оренда приміщення (згідно Актів виконаних робіт за січень-грудень 2024 року)

60000

60000

Заробітна плата

92308

92308

Нарахування на оплату праці

20308

20308

Разом

172616

172616

Заступник начальника військової адміністрації
з житлово-комунальних та соціальних питань                              Н.М. Макогон

  • •Місця ударів, прильотів або роботу ППО.
  • •Локації військових частин, складів боєприпасів, аеродромів.
  • •Виробництво озброєння, БПЛА, систем зв’язку, радіоелектронної боротьби.
  • •Інформацію про критичну інфраструктуру (енергетичні об’єкти, мости, заводи тощо).
  • •Переміщення чи розташування військових, техніки або обладнання.

Це заборонено на підставі:

  • •Закон України «Про правовий режим воєнного стану» – визначає особливий порядок поводження з інформацією під час війни.
  • •Стаття 114-2 Кримінального кодексу України – передбачає відповідальність за поширення даних про рух або розташування ЗСУ, якщо це може зашкодити обороноздатності країни.
  • •Стратегія інформаційної безпеки України – передбачає системну протидію ворожим інформаційним операціям,

Відповідно до Указу Президента України від 31.03.2022 № 192/2022 «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Луганській області» створено Кремінську міську військову адміністрацію.

Діяльність Кремінської міської військової адміністраціє здійснює начальник військової адміністрації в особі: ДУНЦЯ Олександра Євгенієвича в межах повноважень які надані відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 01 липня 2022 року № 2333-ІХ.

До структури військової адміністрації входить 1

Kremins'ka TG