«___» лютий 2022 року |
Кремінна |
№ 13/проект |
Про затвердження переліку адміністративних
послуг, що надаються управлінням «Центр надання
адміністративних послуг» Кремінської міської ради
З метою забезпечення державної політики в сфері надання адміністративних послуг, керуючись Законом України «Про адміністративні послуги», Законом України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності», Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», Законів України «Про впорядкування питань
щодо призначення та надання усіх видів соціальних допомог, компенсацій та пільг ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Володимир СТРУК
____лютого 2022 року |
Кремінна |
№_____ |
Про затвердження протоколу постійної
громадської комісії з житлових питань
Розглянувши протокол № 1 від 03.02.2022 засідання комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Кремінської міської ради, керуючись Житловим кодексом Української РСР, Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, п.п. 8, п. б ч.1 ст. 30, ст.ст. 40, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком Кремінської міської ради:
ВИРІШИВ:
1. Затвердити протокол № 1 від 03.02.2022 постійної громадської комісії з житлових питань при виконкомі Кремінської міської ради.
Додаток – 7 арк.
2. Зняти з черги громадян, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку осіб при виконавчому комітеті Кремінської міської ради:
2.1 Краснощокову Анастасію Олегівну, ***** р.н., на підставі п.1 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР;
2.2 Сіку Руслана Любомировича, *****р.н. на підставі п.1 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР;
2.3 Матрьончика Юрія Леонідовича, *****р.н., на підставі п.1 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР;
2.4 Щербань Наталію Григорівну, на підставі п.2 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР;
2.5 Мартиновську Марину Миколаївну, ******р.н. на підставі п.2 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР,
2.6 Потирю Геннадія Михайловича, ***** р.н. на підставі п.1 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР;
2.7 Леонова Романа Анатолійовича, ******р.н. на підставі п.2 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР,
2.8 Аріф Вікторію Володимирівну, *****р.н., на підставі п.1 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР;
2.9 Польну Світлану Олександрівну, ***** р.н. на підставі п.2 ч. 2 ст.40 Житлового кодексу Української РСР.
3.1 Карлова Сергія Івановича, ***** р.н., у складі сімї – 4 особи, до загальної черги як такого, що потребує поліпшення житлових умов, в зв’язку з відсутністю житла.
Підстава для внесення у списки громадян, які користуються правом перебування на квартирному обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов: підпункт 5 пункту 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, п. 5 ч.1 ст.34 Житлового кодексу Української РСР.
3.2 Сошнікова Юрія Вікторовича, ***** р.н., у складі сімї – 3 особи, до загальної черги як такого, що потребує поліпшення житлових умов, в зв’язку з відсутністю житла.
Підстава для внесення у списки громадян, які користуються правом перебування на квартирному обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов: підпункт 5 пункту 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, п. 5 ч.1 ст.34 Житлового кодексу Української РСР.
3.3 Щербо Єлисея Андрійовича, ***** р.н., у складі сімї – 3 особи, до загальної черги як такого, що потребує поліпшення житлових умов, в зв’язку з відсутністю житла.
Підстава для внесення у списки громадян, які користуються правом перебування на квартирному обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов: підпункт 5 пункту 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, п. 5 ч.1 ст.34 Житлового кодексу Української РСР.
3.4 Солонцевого Андрія Миколайовича, ***** р.н., у складі сімї – 3 особи, до загальної черги як такого, що потребує поліпшення житлових умов, в зв’язку з відсутністю житла.
Підстава для внесення у списки громадян, які користуються правом перебування на квартирному обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов: підпункт 5 пункту 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, п. 5 ч.1 ст.34 Житлового кодексу Української РСР.
3.5 Селіванову Марію Мирославівну, ***** р.н., у складі сімї – 4 особи, до загальної черги як таку, що потребує поліпшення житлових умов, в зв’язку з відсутністю житла.
Підстава для внесення у списки громадян, які користуються правом перебування на квартирному обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов: підпункт 5 пункту 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, п. 5 ч.1 ст.34 Житлового кодексу Української РСР.
- загальна черга громадян, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку осіб при виконавчому комітеті Кремінської міської ради згідно додатку 1 – 93 особи;
- позачергова черга громадян, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку осіб при виконавчому комітеті Кремінської міської ради згідно додатку 2 – 32 особи;
- першочергова черга громадян, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку осіб при виконавчому комітеті Кремінської міської ради згідно додатку 3 – 28 осіб.
Міський голова Володимир СТРУК
«___» лютий 2022 року |
Кремінна |
№ 13/проект |
Про затвердження Положення про управління
«Центру надання адміністративних послуг»
Кремінської міської ради
З метою забезпечення державної політики в сфері надання адміністративних послуг, керуючись Законом України «Про адміністративні послуги», ст. 25, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2013 № 118 «Про затвердження Примірного положення про центр надання адміністративних послуг» (зі змінами), Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Володимир СТРУК
Додаток
до рішення міської ради
від «__»____2022 року № 8/проект
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО УПРАВЛІННЯ «ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
КРЕМІНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
1.1. Управління «Центр надання адміністративних послуг» (далі – Управління ЦНАП) утворюється Кремінською міською радою з метою забезпечення надання адміністративних послуг в якому надаються адміністративні послуги суб’єктам звернень працівниками Управління ЦНАП, у тому числі шляхом їх взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.
1.2. Рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації Управління ЦНАП приймається Кремінською міською радою. Управління ЦНАП підконтрольне і підзвітне Кремінській міській раді, підпорядковане заступнику Кремінського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків. З питань здійснення делегованих функцій управління ЦНАП підконтрольне відповідним органам виконавчої влади, міському голові.
Вибір місця розташування Управління ЦНАП, його територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів здійснюється в межах території Кремінської міської територіальної громади, яку Управління ЦНАП обслуговує, з урахуванням територіальної доступності, яка визначається відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги».
1.3. У своїй діяльності Управління ЦНАП керується Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про адміністративні послуги», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про автомобільний транспорт», «Про дорожній рух», Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010 № 3307/5), іншими законами України, указами і розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативними актами органів державної влади і місцевого самоврядування, рішеннями Кремінської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями Кремінського міського голови та цим Положенням.
1.4. Управління ЦНАП утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис Управління ЦНАП затверджує міський голова.
1.5. Положення про Управління ЦНАП встановлює правові засади організації діяльності та компетенцію Управління ЦНАП, порядок взаємодії працівників Управління ЦНАП із суб’єктами звернень та суб’єктами надання адміністративних послуг. Положення про Управління ЦНАП затверджується міською радою, Положення про структурні підрозділи Управління ЦНАП затверджуються начальником Управління ЦНАП.
1.6. Управління ЦНАП має печатку зі своїм найменуванням. Адміністратор має іменну печатку (штамп) із зазначенням його прізвища, імені, по батькові та найменування Управління ЦНАП. Адміністратор має право посвідчувати власним підписом та скріплювати печаткою (штампом) копії (фотокопії) документів і виписок з них, витягів з реєстрів та баз даних, які необхідні для надання адміністративної послуги.
Державний реєстратор має свою печатку, зразок та опис якої затверджується Міністерством юстиції України. Державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв. Втручання в діяльність державного реєстратора, крім випадків, передбачених законодавством України, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
1.7. Організація надання адміністративних послуг в Управлінні ЦНАП здійснюється його працівниками відповідно до законодавства.
1.8. В Управлінні ЦНАП можуть утворюватись робочі місця для прийняття суб’єктів звернень безпосередньо працівниками суб’єктів надання адміністративних послуг, обслуговуючими підприємствами, установами та організаціями.
1.9. Міська рада створює умови для нормальної роботи та підвищення кваліфікації працівників Управління ЦНАП, забезпечує їх окремими приміщеннями, телефонним зв'язком, сучасними засобами оргтехніки, транспортом для виконання службових обов'язків, законодавчими та нормативними актами і довідковими матеріалами, іншими посібниками та літературою.
1.10. На працівників Управління ЦНАП поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
1.11. Управління ЦНАП забезпечує організацію здійснення власних повноважень та делегованих повноважень органів виконавчої влади (за належністю).
1.12. Місцезнаходження Управління ЦНАП: 92905, м. Кремінна, проспект Дружби, 13.
РОЗДІЛ ІІ. СТРУКТУРА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
2.1. Структуру Управління ЦНАП затверджує Кремінська міська рада.
2.2.Управління ЦНАП очолює начальник управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської ради – адміністратор (надалі – начальник Управління ЦНАП).
2.3. На період відсутності начальника Управління ЦНАП його обов’язки виконує начальник відділу адміністративних послуг або інша особа згідно з розпорядженням міського голови.
2.4. Начальник Управління ЦНАП, його заступник, адміністратори, державні реєстратори Управління ЦНАП призначаються на посаду розпорядженням міського голови за рекомендацією конкурсної комісії чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України, та звільняються з посади розпорядженням міського голови відповідно до чинного законодавства.
2.5. Начальник Управління ЦНАП відповідно до завдань, покладених на Управління ЦНАП:
1) організовує та здійснює загальне керівництво роботою Управління ЦНАП, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління ЦНАП завдань, забезпечує організацію та взаємодію працівників Управління ЦНАП з суб’єктами звернень та суб’єктами надання адміністративних послуг;
2) здійснює моніторинг діяльності Управління ЦНАП; проводить аналіз кількості звернень від суб’єктів звернень, вхідних та вихідних документів, у тому числі реєстраційного та дозвільного характеру;
3) координує діяльність працівників Управління ЦНАП, контролює якість та своєчасність виконання ними обов’язків;
4) організовує інформаційне забезпечення роботи Управління ЦНАП, роботу із засобами масової інформації, визначає зміст та час проведення інформаційних заходів;
5) сприяє створенню належних умов праці в Управлінні ЦНАП, вносить пропозиції Кремінській міській ради та її виконавчому комітету щодо матеріально-технічного забезпечення Управління ЦНАП;
6) розглядає скарги на дії чи бездіяльність працівників Управління ЦНАП;
7) може здійснювати функції адміністратора;
8) вживає заходів до підвищення ефективності роботи Управління ЦНАП;
9) забезпечує визначення потреб у навчанні та навчання, у тому числі з використанням Національної веб-платформи центрів надання адміністративних послуг (Платформи Центрів Дія), адміністраторів, старост та інших осіб, на яких покладається виконання завдань адміністратора, зокрема до початку виконання (у тому числі тимчасово) посадових обов’язків адміністратора або після перерви у роботі понад три місяці, у разі зміни порядку надання послуг, запровадження надання нових послуг;
10) виконує інші повноваження згідно з актами законодавства та цим Положенням.
2.7. Начальники відділів, начальники відділів-адміністратори та начальники секторів-державні реєстратори Управління ЦНАП відповідальні за роботу підпорядкованих відділів та виконують обов’язки відповідно до посадових інструкцій.
2.8. Повноваження державного реєстратора, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та видачі оформлених результатів їх надання можуть виконувати адміністратори Управління ЦНАП.
2.9. Повноваження державного реєстратора, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», з видачі та прийому документів можуть виконувати адміністратори Управління ЦНАП.
2.10. Повноваження та основні завдання адміністратора передбачені статтею 13 Закону України «Про адміністративні послуги».
За рішенням Кремінської міської ради окремі завдання адміністратора, пов’язані з наданням адміністративних послуг, отриманням заяв та документів, видачею результатів надання адміністративних послуг, може здійснювати староста.
З метою належної організації надання адміністративних послуг через Управління ЦНАП адміністратори, староста та інші особи, на яких покладається виконання завдань адміністратора, беруть участь в навчанні, яке може проводитися за участю суб’єкта надання адміністративних послуг у випадках, визначених законодавством.
2.11. Працівники Управління ЦНАП інформують начальника Управління ЦНАП та суб’єктів надання адміністративних послуг про порушення строку розгляду заяв про надання адміністративної послуги та можуть вимагати вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень.
2.12. Посадові інструкції працівників Управління ЦНАП затверджуються начальником Управління ЦНАП, посадова інструкція начальника Управління ЦНАП міським головою за погодженням із заступником міського голови, який координує діяльність Управління ЦНАП.
2.13. Час прийому суб’єктів звернень в Управлінні ЦНАП становить не менш як п’ять днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід і є загальним (єдиним) для всіх адміністративних послуг, що надаються через Управління ЦНАП. В Управлінні ЦНАП один день на тиждень здійснюється прийом суб’єктів звернень до 20-ї години.
2.14. Час прийому суб’єктів звернень та графік роботи у територіальних підрозділах та/або у віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення) визначається Кремінською міською радою з урахуванням потреб громади.
2.15. За рішенням Креміської міської ради час прийому суб’єктів звернень може бути збільшено.
2.16. В Управлінні ЦНАП (його територіальних підрозділах, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення), може здійснюватися попередній запис суб’єктів звернення на прийом до адміністратора на визначену дату та час. Попередній запис може здійснюватися шляхом особистого звернення до Управління ЦНАП (його територіальних підрозділів, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення) та/або електронної реєстрації на веб-сайті Управління ЦНАП.
2.17. В Управлінні ЦНАП у місцях прийому суб’єктів звернень розміщуються інформаційні термінали із зразками відповідних документів та інформацією в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. За рішенням Кремінської міської ради можуть встановлюватися додаткові вимоги щодо обслуговування суб’єктів звернення, зокрема можливість надання суб’єктам звернення консультацій та інформації про хід розгляду їх заяв за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку). Встановлені вимоги щодо якості обслуговування суб’єктів звернення в Управлінні ЦНАП не повинні погіршувати умов надання адміністративних послуг, визначених законом.
2.18. З метою забезпечення створення зручних та доступних умов для отримання послуг суб’єктами звернень у межах території Кремінської міської територіальної громади за рішенням Кремінської міської ради можуть утворюватися територіальні підрозділи Управління ЦНАП та віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів Управління ЦНАП, в яких забезпечується надання адміністративних послуг відповідно до переліку, визначеного Кремінською міською радою.
Організаційне забезпечення діяльності територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів здійснюється Управлінням ЦНАП.
Рішення про утворення та розміщення територіального підрозділу, віддаленого (у тому числі пересувного) робочого місця адміністратора Управління ЦНАП приймається Кремінською міською радою відповідно до вимог законодавства та з урахуванням потреб суб’єктів звернення, кількості населення, що буде ними обслуговуватися, та обсягу послуг, що надаватимуться.
2.19. Порядок організації роботи Управління ЦНАП (його територіальних підрозділів, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення) регулюється відповідно до Регламенту управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської ради, затвердженого рішенням Кремінської міської ради.
РОЗДІЛ ІІІ. ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ УПРАВЛІННЯ
3.1. Завдання Управління ЦНАП:
3.1.1. Виконання вимог Закону України «Про адміністративні послуги», інших законів України.
3.1.2. Організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень.
3.1.3. Спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання.
3.1.4. Забезпечення інформування суб’єктів звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються в Управлінні ЦНАП, його територіальних підрозділах, на віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення).
3.1.5. Проведення моніторингу якості надання адміністративних послуг відповідно до частини четвертої статті 7 Закону України «Про адміністративні послуги», визначення та вжиття заходів до підвищення рівня якості їх надання, оприлюднення інформації про результати моніторингу та вжиті заходи.
3.1.6. Забезпечення процесу автоматизації прийому документів та надання адміністративних послуг шляхом використання інформаційних систем та систем електронного документообігу.
3.1.7. Забезпечення надання адміністративних послуг працівниками Управління ЦНАП, його територіальних підрозділів, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення) шляхом їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.
Перелік адміністративних послуг, які надаються через Управління ЦНАП, його територіальні підрозділи, віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів Управління ЦНАП (в разі їх утворення), затверджується Кремінською міською радою з урахуванням потреб суб’єктів звернення.
Перелік адміністративних послуг, які надаються Управлінням ЦНАП, включає:
адміністративні послуги, суб’єктом надання яких є Кремінська міська рада (її виконавчі органи або посадові особи);
адміністративні послуги органів виконавчої влади та адміністративні послуги, що надаються органами місцевого самоврядування у порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через Управління ЦНАП, за переліком, визначеним відповідно до частини сьомої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги».
На підставі узгоджених рішень Кремінської міської ради та суб’єкта надання адміністративних послуг окремі адміністративні послуги можуть надаватися через Управління ЦНАП посадовими особами такого суб’єкта. Зазначені послуги надаються виключно у разі, коли вони не можуть бути надані в Управлінні ЦНАП адміністратором або їх надання адміністратором є значно гіршим для інтересів суб’єктів звернення та/або публічних інтересів. В узгоджених рішеннях зазначаються обґрунтування їх прийняття.
Посадові особи суб’єктів надання адміністративних послуг зобов’язані дотримуватися вимог щодо часу прийому та інших вимог до організації роботи Управління ЦНАП, встановлених Кремінською міською радою.
3.1.8. Підготовка проєктів рішень Кремінської міської ради та її виконавчого комітету, а також проєктів розпоряджень міського голови з питань надання адміністративних послуг.
3.1.9. Організація роботи по виконанню вимог Закону України «Про адміністративні послуги» та інших законів України, а саме:
1) надання суб’єктам звернень вичерпної інформації і консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг;
2) прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних послуг, здійснення їх реєстрації та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних»;
3) видача або забезпечення надсилання через засоби поштового зв’язку суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), повідомлення щодо можливості отримання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг;
4) організаційне забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання;
5) здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних послуг термінів розгляду справ та прийняття рішень;
6) надання адміністративних послуг у випадках, передбачених законом;
7) складення протоколів про адміністративні правопорушення, розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладення стягнень у випадках, передбачених законом.
3.1.10. Ведення та наповнення в мережі Інтернет сайту Управління ЦНАП, що містить інформацію, необхідну для отримання адміністративних послуг.
3.1.11. За рішенням Креінської міської ради Управління ЦНАП може здійснюватися прийняття звітів, декларацій та скарг, надання консультацій, прийняття та видача документів, не пов’язаних з наданням адміністративних послуг, укладення договорів і угод з представниками суб’єктів господарювання, які займають монопольне становище на відповідному ринку послуг, які мають соціальне значення для населення, а також надання суб’єктам звернення можливості самостійно звернутися за отриманням адміністративних послуг, які надаються в електронній формі, за допомогою безоплатного використання ними місць для самообслуговування.
3.1.12. Розгляд звернень громадян, підприємств, установ, організацій, у тому числі об’єднань громадян, фізичних осіб-підприємців, депутатських звернень та запитів в порядку, передбаченому чинним законодавством України, забезпечення виконання вимог законодавства України про доступ до публічної інформації.
3.1.13. Здійснення, в межах повноважень, договірної роботи щодо договорів, угод, контрактів, стороною яких виступає Кремінська міська рада, її виконавчий комітет та Кремінській міський голова.
3.1.14. Інформування про роботу Управління ЦНАП на апаратних нарадах при міському голові, на офіційному веб-сайті Кремінської міської ради, сайті Управління ЦНАП та в друкованих засобах масової інформації.
3.1.15. За дорученням міського голови представлення інтересів Кремінської міської ради, виконавчого комітету Кремінської міської ради та Кремінського міського голови в судах, у взаємовідносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності з питань, що належать до компетенції Управління ЦНАП.
3.1.16. За дорученням керівництва здійснення аналізу матеріалів, які надходять від правоохоронних, судових органів та органів прокуратури, інших державних органів та установ, сприяння своєчасному вжиттю заходів за результатами їх розгляду.
3.1.17. Управління ЦНАП під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями.
3.2. Функції Управління ЦНАП:
3.2.1. Метою діяльності Управління ЦНАП є реалізація повноважень і функцій, віднесених до відання Управління, як структурного підрозділу органу місцевого самоврядування. Управління ЦНАП є суб’єктом державної реєстрації, який здійснює повноваження у сфері державної реєстрації прав, визначеним відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, визначеним відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», органом реєстрації у сфері реєстрації фізичних осіб, визначеним відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», у сфері оформлення та видачі паспорта громадянина України відповідно до Законів України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», «Про громадянство України», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».
3.2.2. Основні задачі Управління:
3.2.2.1. Організація функціонування та управління Центром надання адміністративних послуг своїх структурних підрозділів.
3.2.2.2.Організаційне та технічне забезпечення:
державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
реєстрації місця проживання/перебування, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб;
формування та ведення реєстру територіальної громади міста Кремінна (управління є його розпорядником);
оформлення та видача паспорта громадянина України;
та надання інших адміністративних послуг відповідно до визначеного переліку та діючого законодавства.
3.2.3. Здійснення інформаційної підтримки, координації діяльності, консультування суб'єктів господарювання, громадян, які звертаються до управління з питань його компетенції;
3.2.4. Підготовка проектів організаційно-розпорядчих актів та нормативно-правових актів з питань, віднесених до компетенції управління.
РОЗДІЛ ІV. ПРАВА УПРАВЛІННЯ
4.1. Управління ЦНАП, адміністратори Управління ЦНАП, державні реєстратори мають право:
4.1.1. Одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на Управління ЦНАП функцій та завдань.
4.1.2. Одержувати від управлінь, відділів міської ради, посадових осіб місцевого самоврядування документи, довідки, інші матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх завдань та функцій.
4.1.3. Скликати в установленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції.
4.1.4. Залучати експертів, спеціалістів інших виконавчих органів Кремінської міської ради для вирішення питань, віднесених до компетенції Управління ЦНАП.
4.1.5. Вимагати від суб’єктів звернення надання достовірної інформації та подання документів у повному обсязі, передбаченому чинними нормативними актами.
4.1.6. Відмовляти в прийнятті та реєстрації неповного пакету документів.
4.1.7. Вносити пропозиції міському голові та його заступникам, секретарю Кремінської міської ради, керівникам суб’єктів надання адміністративних послуг щодо вдосконалення процедури надання адміністративних послуг.
4.1.8. Безоплатно одержувати від суб’єктів надання адміністративних послуг, державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, документи та інформацію, пов’язані з наданням таких послуг, в установленому законом порядку.
4.1.9. Погоджувати документи (рішення) в державних органах та органах місцевого самоврядування, отримувати їх висновки з метою надання адміністративної послуги без залучення суб’єкта звернення з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
4.1.10. Порушувати клопотання перед заступником міського голови, який координує роботу Управління ЦНАП, щодо вжиття заходів з метою забезпечення ефективної роботи Управління ЦНАП.
4.1.11. Складати протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
5.1. У приміщені Управління ЦНАП можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо).
5.2. Супутні послуги надаються суб’єктами господарювання, добір яких здійснюється Кремінською міською радою на конкурсній основі за критеріями забезпечення мінімізації матеріальних витрат та витрат часу суб’єкта звернення, а також з урахуванням вимог законодавства у сфері оренди державного та комунального майна.
5.3. Забороняється відносити до супутніх послуг надання консультацій та інформації, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, продаж бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративних послуг, а також надання допомоги в їх заповненні, формуванні пакета документів.
5.4. У приміщенні Управління ЦНАП за рішенням Кремінської міської ради проводяться соціальні, культурні, просвітницькі та інші заходи, спрямовані на задоволення потреб та інтересів Кремінської міської територіальної громади, розвиток громадянського суспільства, якщо вони не перешкоджають наданню адміністративних послуг.
5.5. В Управлінні ЦНАП за рішенням Кремінської міської ради може здійснюватися прийом суб’єктів звернення з надання безоплатної правової допомоги.
РОЗДІЛ VІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УПРАВЛІННЯ ЦНАП
6.1. Фінансування діяльності Управління ЦНАП здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, грандів українських організацій та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
6.2. Матеріально-технічне забезпечення діяльності Управління ЦНАП здійснюється Кремінською міською радою.
6.3. Управління ЦНАП звільняється від плати за підключення (у тому числі обслуговування та використання) до реєстрів, інших інформаційних баз, що використовуються для надання адміністративних послуг, а також від плати за обов’язкове навчання в роботі з такими реєстрами.
РОЗДІЛ VІІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ
УПРАВЛІННЯ ЦНАП
7.1. Суб’єкти надання адміністративних послуг та працівники Управління ЦНАП за порушення вимог законодавства щодо порядку надання адміністративних послуг та розголошення інформації про особу, яка стала їм відома в процесі виконання їх повноважень, несуть відповідальність у порядку, визначеному законодавством України.
7.2. Дії або бездіяльність посадових осіб, уповноважених відповідно до закону надавати адміністративні послуги, адміністраторів можуть бути оскаржені до керівництва відповідного суб’єкта надання адміністративних послуг, міського голови, до судових та правоохоронних органів у порядку, встановленому законодавством України.
7.3. Шкода, заподіяна посадовими особами суб’єктам звернень під час виконання їх обов'язків, підлягає відшкодуванню у порядку, встановленому законодавством України.
7.4. Працівники несуть відповідальність за несвоєчасне та неналежне виконання обов’язків, передбачених цим Положенням і посадовими інструкціями, у порядку, визначеному законодавством України.
РОЗДІЛ VІІІ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
8.1. Припинення діяльності Управління ЦНАП, його територіальних підрозділів та/або віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів здійснюється за рішенням Кремінської міської ради в порядку, визначеному законодавством України.
8.2. Зміни до цього Положення вносяться відповідно до процедури розгляду питань у Кремінській міській раді, передбаченої Регламентом роботи Кремінської міської ради.
Секретар міської ради Володимир БАБУШКІН
Т.в.о. заступника міського
голови з питань діяльності
виконавчих органів ради Наталя МАКОГОН
«__»_______ 2022 року |
Кремінна |
№ ___/___ |
Про затвердження положення
про Робочу групу з планування
і розвитку соціальних послуг у Кремінській
територіальній громаді
З метою визначення потреб населення Кремінської територіальної громади у соціальних послугах, керуючись пунктом 1 частини четвертої статті 11, статтею 25 Закону України «Про соціальні послуги», статтею 26, статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказом Міністерства соціальної політики України від 30.12.2020 року № 868 «Деякі питання адміністрування надання місцевими державними адміністраціями і територіальними громадами соціальної підтримки у сферах соціального захисту населення та захисту прав дітей», Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Володимир СТРУК
Затверджено
рішення міської ради
від _______ 2022 року № __/__
Положення
про Робочу групу з питань визначення потреб населення Кремінської територіальної громади у соціальних послугах
5.1. підготовка пропозицій та подання міському голові плану заходів для визначення потреб населення громади у соціальних послугах;
5.2. забезпечення аналізу соціально-демографічної ситуації, даних про осіб /сімей, які належать до вразливих груп населення або перебувають під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини (далі - вразливі групи населення), які проживають на території Кремінської територіальної громади, та визначення вразливих групи населення для зазначення їхніх потреб;
5.3. проведення аналізу стану розвитку системи забезпечення населення соціальними послугами та фінансової спроможності Кремінської територіальної громади у забезпеченні населення соціальними послугами;
5.4. визначення пріоритетних соціальних послуг для жителів Кремінської територіальної громади та заходи щодо розвитку та забезпечення їх надання на короткостроковий і середньостроковий періоди;
5.5. погодження звіту за результатами визначення потреб населення Кремінської територіальної громади у соціальних послугах;
5.6. розробка пропозицій до прогнозних та програмних документів економічного і соціального розвитку Кремінської територіальної громади (стратегії розвитку територіальної громади, місцевих цільових програм, плану (програми) соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади) щодо розвитку та забезпечення надання соціальних послуг.
5.7. визначення потреб населення Кремінської територіальної громади у соціальних послугах здійснюється на короткостроковий (щорічно) та середньостроковий (один раз на три роки) періоди.
6.1. залучати у встановленому законодавством порядку до роботи представників структурних підрозділів міської ради та її виконавчих органів, територіальних органів Національної поліції, уповноважених органів з питань пробації, надавачів та/або отримувачів соціальних послуг та їх об’єднань, інклюзивно-ресурсного центру, громадських об’єднань, благодійних, релігійних організацій, жінок і чоловіків із числа вразливих груп населення що проживають в територіальній громаді, депутатів міської ради, старост, фахівців із соціальної роботи та інших фахівців соціальної сфери тощо;
6.2. одержувати в установленому законодавством порядку від структурних підрозділів Кремінської міської ради, органів державної влади, підприємств і організацій усіх форм власності статистичних, фізичних осіб-підприємців тощо соціально-демографічні та адміністративні дані, аналітичні матеріали, необхідні для провадження діяльності Робочої групи.
7.1. готує пропозиції та подає на затвердження міському голові або заступнику міському голови план заходів щодо організації та забезпечення визначення потреб населення Кремінської територіальної громади у соціальних послугах із зазначенням відповідальних осіб, строки проведення заходів;
7.2. забезпечує проведення аналізу соціально-демографічної ситуації відносно даних про осіб / сім’ї, які належать до вразливих груп населення, перебувають у складних життєвих обставинах, які проживають в Кремінській територіальній громаді, та визначає вразливі групи населення, уповноважених представників органу Кремінської міської ради, надавачів соціальних послуг / послуг в соціальній сфері для опитувань та поглибленому соціологічному дослідженні для визначення потреб на середньостроковий період;
7.3. забезпечує проведення аналізу стану розвитку системи надання соціальних послуг та фінансової спроможності Кремінської територіальної громади у забезпеченні населення соціальними послугами;
7.4. визначає пріоритетні соціальні послуги для жителів Кремінської територіальної громади та заходи щодо розвитку та забезпечення їх надання;
7.5 погоджує звіт за результатами визначення потреб населення громади у соціальних послугах;
7.6. розробляє пропозиції до прогнозних та програмних документів економічного і соціального розвитку Кремінської територіальної громади (стратегії розвитку територіальної громади цільової програми, плану (програми) соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади) щодо забезпечення потреб населення територіальної громади у соціальних послугах.
Секретар міської ради Володимир БАБУШКІН
«__»_______ 2022 року |
Кремінна |
№ ___/___ |
Про затвердження Порядку
здійснення компенсаційних
виплат за надані телекомунікаційні
послуги пільговим категоріям громадян
З метою впорядкування процедурних та організаційних питань щодо здійснення компенсаційних виплат за надані телекомунікаційні послуги, керуючись статтею 25, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Володимир СТРУК
Затверджено
рішення міської ради
від __________2022 року №__/__
Порядок
здійснення компенсаційних виплат за надані телекомунікаційні послуги пільговим категоріям громадян
1.1. Цей Порядок визначає механізм проведення розрахунку за надання пільг окремим категоріям громадян – мешканцям Кремінської територіальної громади за послуги зв’язку, за рахунок коштів міського бюджету.
1.2. Законодавчою базою для цього Порядку є Бюджетний кодекс України, Закони України: «Про місцеве самоврядування в Україні», від «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного режиму 1917-1991 років», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про охорону дитинства», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про захист персональних даних», «Про інформацію»; постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» з внесеними до них змінами, інші законодавчі і нормативні акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.
- ветеранам війни;
- особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту»;
- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
- вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
- жертвам нацистських переслідувань;
- ветеранам органів внутрішніх справ;
- ветеранам податкової міліції;
- ветеранам Державної пожежної охорони;
- ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби;
- ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів Державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- особам, на яких поширюється дія Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного режиму 1917-1991 років»;
- особам, звільненим з військової служби, які стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби;
- громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
- багатодітним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування;
- інша категорія осіб, що встановлюється відповідними нормами законодавства.
III. Здійснення розрахунків
3.1. Акціонерне товариство «Укртелеком» (далі - Надавач) щомісячно надає телекомунікаційні послуги пільговим категоріям громадян згідно з вимогами чинного законодавства.
3.2. Щомісяця до 10 (десятого) числа місяця, наступного за звітним, Надавач направляє на електронну адресу Кремінської міської ради розрахунок видатків в електронному форматі, у вигляді файлів DBF, щодо вартості Телекомунікаційних послуг, наданих пільговим категоріям громадян у звітному місяці.
3.3. Надавач проводить звіряння розрахунків за телекомунікаційні послуги, надані пільговим категоріям громадян, та щомісяця до 25 числа місяця, наступного за звітним, подає Кремінській міській раді Акти звіряння розрахунків на паперових носіях.
3.4. Надавач забезпечує своєчасний перерахунок нарахувань пільговим категоріям громадян на підставі наданих Кремінською міською радою даних щодо розбіжностей, виявлених під час автоматизованого звіряння інформації, зазначеної у розрахунку видатків, з інформацією у ЄДАРП. Перерахунок нарахувань пільговим категоріям громадян також здійснюється у зв’язку зі зміною затверджених тарифів на телекомунікаційні послуги; внесенням змін до законів України, якими визначаються розмір пільг з оплати послуг зв'язку та критерії їх надання.
3.5. У разі зміни затверджених тарифів на телекомунікаційні послуги під Надавач інформує Кремінську міську раду про зміни протягом 5–ти робочих днів з дня введення в дію нових тарифів в письмовій формі.
3.6. Надавач враховує при складанні розрахунку видатків за наступний звітний місяць та акту звіряння розрахунків розбіжності, зазначені Кремінською міською радою у звіті про звіряння інформації.
3.7. Кремінська міська рада щомісяця до 15 числа місяця, наступного за звітним, забезпечує вжиття заходів щодо автоматизованого звіряння інформації, зазначеної у розрахунку видатків, з інформацією у ЄДАРП.
3.8. Кремінська міська рада щомісяця за результатами автоматизованого звіряння інформації, формує детальні звіти про звіряння інформації та у термін до 25 числа місяця, наступного за звітним, направляє їх Акціонерному товариству «Укртелеком» для відпрацювання та їх подальшого врахування при складанні розрахунку видатків за наступний звітний місяць.
3.4. Розрахунки здійснюються у звітному місяці згідно з нормами законодавства в сфері бухгалтерського обліку.
3.5. Розрахунки підлягають звірянню. Після звіряння розрахунків з Акціонерним товариством «Укртелеком, примірник Акту звіряння розрахунків підписаний Кремінською міською радою та скріплений печаткою один примірник не пізніше 10 числа місяця, наступного за місяцем, в якому отриманий розрахунок видатків.
3.6. У разі зміни тарифів на телекомунікаційні послуги під час дії відповідного договору про надання послуг, відшкодування витрат здійснюється за новими тарифами з моменту їх запровадження.
Секретар міської ради Володимир БАБУШКІН
«__»_______ 2022 року |
Кремінна |
№ ___/___ |
Про затвердження Порядку здійснення
компенсаційних виплат за пільговий проїзд
окремих категорій громадян на
залізничному транспорті приміського
сполучення за рахунок коштів міського бюджету
З метою порядкування організаційних питань щодо здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті приміського сполучення за рахунок коштів міського бюджету, керуючись статтею 25, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Володимир СТРУК
Затверджено
рішення міської ради
від __________2022 року №__/__
Порядок
здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті приміського сполучення за рахунок коштів міського бюджету
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає механізм здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті приміського сполучення за рахунок коштів міського бюджету (далі - Порядок).
1.2. Порядок розроблений на підставі Бюджетного кодексу України, Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про охорону дитинства», постанов Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», від 16.12.2009 № 1359 «Про затвердження порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян» та інших нормативних актів, що регулюють відносини у сфері надання пільг.
1.3. Дія Порядку поширюється на пільгові перевезення приміським залізничним транспортом на підставі оформлених та виданих пасажирам безоплатних (пільгових) проїзних документів (квитків) в касах Дирекції залізничних перевезень структурного підрозділу «Служба приміських пасажирських перевезень» регіональної філії «Донецька залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця» (далі - Перевізник).
1.4. Загальна сума відшкодування компенсаційних виплат, пов’язаних з перевезенням громадян, які мають пільги на проїзд залізницею у приміському сполученні визначається кошторисними призначеннями на відповідний рік за рахунок коштів місцевого бюджету.
ІІ. Здійснення компенсаційних виплат
2.1. Компенсаційні виплати здійснюються виключно на підставі договору, укладеного між Дирекцією залізничних перевезень структурного підрозділу «Служба приміських пасажирських перевезень» регіональної філії «Донецька залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця (далі - Договір).
2.2. Договір укладається на відповідний бюджетний рік.
2.3. Облік пільгових перевезень та визначення вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці залізничним транспортом, проводиться підприємством залізничного транспорту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2009 р. № 1359 «Про затвердження Порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян».
2.4. Для отримання компенсаційних виплат за рахунок коштів місцевого бюджету Перевізник щомісячно до 20 числа місяця, що настає за звітним, надає до Кремінської міської ради облікову форму про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, витрати на перевезення яких відшкодовуються з місцевого бюджету, рахунок та акт звіряння заборгованості.
2.5. Посадові особи Перевізника несуть встановлену законодавством відповідальність за достовірність наданих розрахунків.
2.6. На підставі наданих документів Кремінська міська рада та Перевізник складають акти звіряння розрахунків. У разі неподання або невчасного подання Перевізником документів для проведення компенсаційних витрат, відшкодування проводиться в наступному місяці.
2.7. Кремінська міська рада приймає до відшкодування суми вартості послуг, наданих з пільгового перевезення у поточному році, в межах річного обсягу коштів, передбачених у Договорі на відповідні цілі, з урахуванням суми заборгованості попереднього бюджетного року.
2.8. У разі скорочення (збільшення) обсягу затверджених в місцевому бюджеті асигнувань на компенсаційні виплати, Кремінська міська рада вживає заходи щодо приведення договірних зобов’язань з Перевізником у відповідність до уточнених обсягів бюджетних асигнувань.
2.9. Здійснення компенсаційних виплат припиняється у разі закінчення терміну дії Договору або повного використання бюджетних асигнувань, передбачених в міському бюджеті на відповідний рік на зазначені цілі.
2.10. Розрахунки здійснюються згідно з нормами законодавства в сфері бухгалтерського обліку.
Секретар міської ради Володимир БАБУШКІН
«__»_______ 2022 року |
Кремінна |
№ ___/___ |
Про затвердження Порядку
виплати матеріальної допомоги
дітям з орфанними
та онкозахворюваннями
З метою впорядкування питань надання матеріальної допомоги дітям з органними та онкозахворюваннями, керуючись статтею 25, статтею 26 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кремінська міська рада
ВИРІШИЛА
Міський голова Володимир СТРУК
Затверджено
рішення міської ради
від __________2022 року №__/__
Порядок
виплати матеріальної допомоги дітям з орфанними
та онкозахворюваннями
6.1. прізвище, ім'я, по батькові та рік народження заявника;
6.2. місце проживання заявника та контактні дані;
6.3. складні життєві обставини, якими заявник обґрунтовує потребу у наданні йому допомоги;
6.4. цілі, для яких заявник просить надати допомогу;
6.5. дата подання заяви та підпис заявника.
7.1. копія документа, що посвідчує особу уповноваженого члена сім'ї;
7.2. документ, який підтверджує обставини, з якими пов'язана необхідність надання допомоги (довідка лікувальної установи: епікриз, виписка з історії хвороби, копії висновку медико-соціальної експертної комісії, лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності тощо);
7.3. копії паспорта та (або) свідоцтва про народження дитини-інваліда (у разі потреби - копії паспорта законного представника та документа, що підтверджує його повноваження);
7.4. копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
7.5. довідка про склад сім'ї (на дату звернення).
12.1. надання заявником неповних або недостовірних даних;
12.2. за відсутності документів, які підтверджують обставини для набуття права на отримання матеріальної допомоги;
12.3. відсутності коштів у міському бюджеті;
12.4. повторного звернення особи впродовж року.
Секретар міської ради Володимир БАБУШКІН
«16» лютого 2022 року |
Кремінна |
№ 13/проект |
Про затвердження Положення про публічні
електронні консультації з громадськістю з
питань, віднесених до компетенції органів
місцевого самоврядування в Кремінській
міській територіальній громаді
На виконання Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою інституційного забезпечення та впорядкування процесу проведення електронних публічних консультацій в Кремінській міській територіальній громаді, для безпосередньої участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, керуючись статтями 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1) Затвердити Положення про публічні електронні консультації з громадськістю з питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування в Кремінській міській територіальній громаді згідно з додатком.
2) Відділу внутрішньої політики, преси та інформації створити на офіційному сайті громади розділ «Електронні консультації та опитування» з посиланням на веб-портал «Е-консультації» з відповідними підрозділами згідно з напрямками Положення. Надати доступ відповідним структурним підрозділам Кремінської міської ради до адміністрування веб-порталу «Е-консультації» для здійснення наповнення необхідною інформацією, провести навчання посадових осіб та надавати необхідну консультаційну допомогу.
3) Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію ___ ради з питань ___.
Міський голова Володимир СТРУК
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
На виконання Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою інституційного забезпечення та впорядкування процесу проведення електронних публічних консультацій в Кремінській міській територіальній громаді, для безпосередньої участі членів територіальної громади міста у здійсненні місцевого самоврядування, внести на розгляд чергової сесії Кремінської міської ради питання «Про затвердження Положення про електронні консультації та опитування в Кремінській міській територіальній громаді.
Т.в.о. заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Наталя МАКОГОН
«__» лютого 2022 року |
Кремінна |
№ _____ |
Про виконання у 2021 році Стратегії розвитку Кремінської об’єднаної
територіальної громади Луганської області до 2027 року
Заслухавши звіт про виконання у 2021 році Стратегії розвитку Кремінської об’єднаної територіальної громади до 2027 року, сесія міської ради відзначає, що апаратом управління, виконавчими органами міської ради, комунальними установами, закладами та підприємствами, громадськими організаціями переважна частина завдань, визначених Стратегією, виконується згідно плану. Враховуючи зазначене, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Володимир СТРУК
Звіт про виконання у 2021 році Плану реалізації на 2021 - 2023 роки Стратегії розвитку Кремінської територіальної громади до 2027 року
СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ № 1. ТЕРИТОРІЯ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ, АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ТА ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ.
Операційна ціль 1.1. Розвиток малого та середнього бізнесу, жіночого та молодіжного підприємництва.
Інфраструктуру розвитку та підтримки підприємництва громади складають: Центр надання адміністративних послуг Кремінської міської ради, бізнес-центр, 2 банківські установи, 2 громадських об’єднання підприємців.
Станом на 01.01.2022 управління ЦНАП Кремінської міської ради надає 214 адміністративних послуг, в т. ч. послуги державної міграційної служби, державного земельного кадастру, послуги мобільного сервісного центру МВС (реєстрації/перереєстрації автотранспорту, заміни посвідчення водія, отримання довідки про відсутність судимості).
З метою удосконалення та збільшення переліку послуг в центрі протягом 2021 року укладено 10 угод про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг між Кремінською міською радою та відповідними службами. Також запроваджено в ході адміністративної територіальної реформи 61 додаткову послугу.
Для належного виконання законодавства у сфері надання адміністративних послуг 13.10.2021 створено територіальний підрозділ управління ЦНАП Кремінської міської ради, де надаються послуги соціального характеру та реєстрація / зняття реєстрації місця проживання.
З метою дотримання вимог законодавства у сфері надання адміністративних послуг з початку 2021 року призначено 2 адміністраторів на віддалені робочі місця (с. Попівка, с. Новокраснянка), які надають 60 адміністративних послуг. На даний час адміністратори підключені до програми «Соціальна громада» з метою вдосконалення роботи документообігу з управлінням соціального захисту населення.
Станом на 01.01.2022 до адміністратора ЦНАПу за консультацією звернулось 76300 осіб, надано адміністративних послуг – 30285. Надано послуг з Держгеокадастру- 1021, з них в електронній формі надано – 22. До державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців при ЦНАПі звернулося 1393 особи, до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень звернулось - 4365 осіб. Видано Паспорт гр. України ID – - 261 одиницю та Паспорт гр. України для виїзду за кордон – 358 одиниць.
В управлінні ЦНАП Кремінської міської ради запроваджено 1 послугу Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області ГУ ДСНС та впровадження додаткових 24 послуги соціального захисту населення, які проходять через центр надання адміністративних послуг. До кінця І кварталу 2022 року планується впровадити видачу водійських посвідчень та реєстрацію транспортних засобів в ЦНАП.
З початку року було здійснено 25 виїздів до сільських населених пунктів громади представниками мобільного ЦНАПу та надано 1036 адміністративну послугу та 130 консультацій з наступних питань:
- надання деяких видів адміністративних послуг;
- оформлення субсидій.
Інформація щодо діяльності Управлінні ЦНАП Кремінської міської ради висвітлюється на сайті центру (https://krem.lg.ua/). На сайті є зворотній зв'язок, розділи щодо новин, основних послуг та інше.
Значну роль щодо залучення проектів з фінансової підтримки підприємців відіграють громадські організації. Активним учасником з розбудови бізнес-середовища в громаді є ГО «Кремінська бізнес-асоціація», завдяки якій проводяться бізнес-тренінги, надаються консультації з започаткування власної справи та розробки бізнес-планів. Керівник ГО «Кремінська бізнес-асоціація» постійно бере участь в спільних заходах, що стосуються вирішення нагальних проблемних питань в сфері підприємництва. Так, керівник ГО є членом Робочої групи з впорядкування використання РРО Ради сприяння розвитку МСП при Президентові України, та керівника ГО «Кремінська бізнес-асоціація» включено до складу громадської ради при ГУ ДПС у Луганській області.
Громадська організація активно приймає участь у реалізації проектів щодо розвитку підприємництва. В 2021 році ГО «Кремінська бізнес-асоціація» розпочато реалізацію проекту «Інтеграція ромської спільноти в бізнес» через фонд «Відродження». Проект націлений на розвитку малого бізнесу серед представників ромської національності. Проведено опитування в рамках проекту, відібрано групи для навчання, розроблено методичні рекомендації щодо запровадження підприємницької діяльності. В подальшому планується проведення низки тренінгів по бізнесу для представників ромської національності.
Управлінням економіки постійно ведеться моніторинг програм та грантів міжнародної технічної допомоги і грантів для підтримки розвитку малого підприємництва. Відповідна інформація розповсюджується на офіційному сайті міської ради та на сторінці Фейсбук. У разі зацікавленості СПД та ВПО в грантових конкурсах, керівником ГО «Кремінська бізнес-асоціація» надаються консультації у написанні бізнес-планів.
Кремінським районним центром зайнятості реалізуються заходи з підготовки та розширення потенціалу малого підприємництва та адаптації незайнятого населення до умов ринкової економіки. З метою розповсюдження знань щодо започаткування та ведення власної справи проводяться семінари та тренінги з орієнтації на підприємницьку діяльність.
Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці, службою зайнятості організовується професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації, спрямовані на здобуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, що здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
У 2021 році проходили професійне навчання 15 осіб з числа безробітних, в тому числі: 1 внутрішньо переміщена особа, 2 – молодь до 35 років, жінки - 8. Проходили професійне навчання за такими професіями: «Кухар», «Продавець продовольчих товарів», «Офісний службовець (бухгалтерія)», «Машиніст (кочегар) котельні», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Маляр», «Перукар (перукар-модельєр)», «Контролер-касир». Навчання проводилось на базі Державного навчального закладу «Луганський центр професійно-теxнічної освіти Державної служби зайнятості», Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості», ТОВ «Луганський навчально-курсовий комбінат-І», Вище професійне училище № 94 м. Лисичанськ.
В 2021 році було направлено одного працівника медичної установи на навчання на підставі ваучера шляхом проходження спеціалізації за спеціальністю «Медсестринство». Для проходження навчання було обрано Комунальний заклад «Куп’янський медичний коледж».
З метою забезпечення інформаційно-консультативної підтримки суб’єктів підприємництва на офіційному веб-сайті міської ради створено розділ «Підприємництво», в якому розміщується інформація до уваги підприємців: зміни в законодавчій базі, оголошення, новини, роз’яснення тощо. На офіційній сторінці міської ради у Фейсбуці також розміщується оперативна інформація для суб’єктів господарювання – оголошення про конкурси грантів для розвитку бізнесу, проведення нарад та семінарів тощо.
Для забезпечення відкритості та прозорості регуляторної діяльності на офіційному сайті міської ради (https://www.kremrada.gov.ua) створено розділ «Регуляторна політика», в якому постійно здійснюється актуалізація матеріалів з питань регулювання господарської діяльності, зокрема, розміщуються Плани діяльності Кремінської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів, Плани-графіки проведення заходів з відстеження результативності регуляторних актів, висновки комісій, проекти регуляторних актів, звіти з відстеження результативності тощо.
В червні 2021 року в приміщенні Кремінської міської ради відбулась нарада-семінар з питання: «Про обмеження та заборону щодо роздрібної торгівлі та споживання алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів», в якій взяли участь суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність в сері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та представники контролюючих органів: Головного управління ДПС у Луганській області, Управління Держпродспоживслужби в Луганській області та відділу поліції № 2 Сєвєродонецького районного управління ГУНП в Луганській області. До уваги підприємців було доведено актуальну інформацію щодо обмежень в сфері торгівлі алкогольними напоями, реклами алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів, необхідності надання покупцям первинних документів на товар (чеків) та розглянуто інші питання.
З метою залучення суб'єктів господарювання, громадських організацій підприємців, об'єднань підприємців до формування державної регуляторної політики і державної політики у сфері підприємництва в громаді, запровадження прозорого механізму їх участі у підготовці проектів рішень органів виконавчої влади, вирішення проблемних питань діяльності суб'єктів малого підприємництва рішенням сесії Кремінської міської ради від 24.06.2021 № 8/14 утворено місцеву Раду підприємців та затверджено Положення про Раду. У 2021 році проведено 2 засідання Ради, на яких було обрано голову Ради, розглянуто проблемні питання в сфері підприємництва, проекти регуляторних актів, проект Програми розвитку та підтримки підприємництва в громаді та інші питання щодо подальшої діяльності Ради підприємців.
На виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики», створено комісію з питань реалізації державної регуляторної політики, яка відстежує додержання вимог чинного законодавства по впровадженню проектів регуляторних актів, опублікування, обговорення, відстеження результативності та інше. До участі у комісії залучені представники громадських організацій, депутатського корпусу, приватного бізнесу. Всі проекти рішень розроблені та прийняті відповідно до законодавчих вимог з дотриманням єдиного підходу до підготовки проектів регуляторних актів. Міською радою забезпечена участь підприємців, громадських організацій в обговоренні проектів регуляторних актів, проведені громадські обговорення. Під час підготовки проектів рішень міська рада активно взаємодіяла з громадською організацією «Кремінська бізнес-асоціація». Пропозиції та зауваження від бізнес-громадськості враховано.
Кремінська міська рада та ГО «Кремінська бізнес-асоціація» відкриті щодо налагодження контактів та до активної співпраці з українськими та регіональними асоціаціями підприємців, іноземними міжнародними організаціями, але у зв’язку із дією карантинних обмежень в країні зустрічі з такими організаціями обмежені.
На забезпечення виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики», Податкового кодексу України та Плану діяльності протягом 2021 року міською радою були прийняті наступні регуляторні акти - рішення сесії міської ради, якими встановлено ставки та пільги зі сплаті місцевих податків та зборів підприємцям:
від 24.06.2021 № 8/10«Про встановлення ставок єдиного податку на 2022 рік»;
від 24.06.2021 № 8/11 «Про встановлення туристичного збору»;
від 24.06.2021 № 8/9 «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»;
від 24.06.2021 № 8/26 «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку в адміністративних межах Кремінської територіальної громади».
Враховуючи неодноразові звернення суб’єктів господарювання громади у 2021 році знижено ставку єдиного податку з 20 до 17 % для другої групи платників податків за всіма видами господарської діяльності.
Прийняття зазначених регуляторних актів здійснено на підставі статті 12 Податкового кодексу України та згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими визначено повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів, що є виключною компетенцією місцевої ради. Зазначені рішення дають можливість здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податків і зборів, наповнення місцевого бюджету та вирішення соціальних проблем територіальної громади, покращення інфраструктури тощо.
В рамках реалізації проектів державно-приватного партнерства було підготовлено проект для участі у конкурсному відборі «Створення системи надання лікувально-оздоровчих послуг соціально незахищеним верствам населення на території Кремінської територіальної громади».
З метою сприяння участі представників малого та середнього бізнесу до участі у виставково-ярмаркових заходах (СХІД-ЕКСПО, з нагоди державних та професійних свят, обласні, загальнодержавні та міжнародні заходи тощо) міською радою ведеться інформаційна діяльність в цьому напрямку. Підприємці активно запрошуються та залучаються до участі в різноманітних заходах усіх рівнів, але у зв’язку із карантинними обмеженнями протягом року кількість подібних заходів досить обмежена.
В рамках проекту «Підтримка місцевих товаровиробників «Вироблено на Луганщині. Луганщина моя», який реалізовано ГО «Кремінська бізнес-асоціація» спільно з Департаментом облдержадміністрації було розроблено Каталог «Підтримай місцевого виробника!» в якому розміщено комерційні пропозиції виробників Луганщини, в т.ч. і Кремінської громади. Каталог розповсюджено серед підприємців області та за її межами.
Наразі ведеться робота щодо розробки Інвестиційного паспорту Кремінської громади та в подальшому заплановано підготувати збірник інвестиційних пропозицій підприємців громади.
Міська рада сприяє розвитку підприємництва громади шляхом популяризації діяльності малого бізнесу, залучення підприємців до участі у виставково-ярмаркових заходах різного рівня, про що відповідна інформація доводиться до відома суб’єктів господарювання. Але враховуючи, що на території країни введено карантинні обмеження, участь у подібних заходах досить обмежена.
З метою популяризації підприємництва Кремінською міською радою проводяться відповідні заходи. Так, з нагоди Дня підприємця відбулися урочисті заходи, на яких було нагороджено грамотами найуспішніших підприємців громади, проведено святковий концерт. Всі заходи було висвітлено в місцевих ЗМІ. В міській газеті «Кремінщина» та на електронній сторінці газети періодично надається інформація щодо популяризація підприємницької діяльності, інформація про місцевих підприємців, їх досягнення в різних сферах діяльності.
Протягом 2021 року в Кремінському районному центрі зайнятості перебувало на обліку 853 безробітних мешканців Кремінської об’єднаної громади, з яких у поточному році зареєстровано – 611 осіб. За сприянням служби зайнятості працевлаштовано 333 особи. Для стимулювання самозайнятості населення та підвищення підприємницької ініціативи, служба зайнятості забезпечує надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності та фінансову підтримку у вигляді надання одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.
Надано 32 консультації громадянам з питань організації та провадження підприємницької діяльності відповідно до Порядку забезпечення надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності.
Також, проводилась інформаційно-роз'яснювальна робота серед населення та роботодавців щодо можливості організації підтвердження результатів неформального навчання - набуття особою професійних знань, умінь і навичок відповідно до переліку робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження кваліфікації, яке не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання, а саме за професіями: кухар, зварник, охоронник, продавець непродовольчих товарів, слюсар-ремонтник, електрозварник ручного зварювання.
Вивчаючи та аналізуючи регіональний ринок праці спеціалісти центру зайнятості в своїй діяльності впроваджують профорієнтаційні заходи спрямовані на усвідомлений вибір професії, насамперед, серед випускників загальноосвітніх шкіл. За 2021 рік проведено 24 заходи з учнівською молоддю. Взяли участь 436 учнів. Проводились інформаційні зустрічі щодо професійної орієнтації молоді («Мотивація розвитку зацікавленості до професійного самовизначення») та профдіагностичне тестування. Профорієнтаційні заходи проводились за темами: «Марафон робітничих професій», «Ким бути?», «Професію обираємо разом», «Вибір професії - важлива справа», «Молодь на ринку праці», «Професії майбутнього» та інші.
В напрямку розвитку бізнес-кластерів в грудні 2021 року в Проєктному офісі відбулася зустріч за участю представників Кремінської міської ради, фермерських господарств, громадських організацій, старост сіл громади та представників проєкту "Східна Україна: возз'єднання, відновлення, відродження" (Проєкт 3В). Мета проєкту полягає в покращенні транспортного сполучення, підтримці відновлення сільськогосподарської галузі на територіях впровадження проєкту із активним залученням громад. Під час зустрічі було обговорено можливості об’єднання дрібних фермерських господарств, одноосібників з метою залучення інвестиційних коштів та програм для створення кластерів, придбання відповідного сільськогосподарського обладнання, розвитку, сприяння відновленню і модернізації агросектору Кремінської територіальної громади.
Операційна ціль 1.2. Розвиток агропромислового комплексу та сільгоспкооперації.
Агропромисловий комплекс громади формують сільськогосподарські підприємства різних організаційно – правових форм господарювання, фермерські господарства та особисті селянські господарства.
Головна спеціалізація сільського господарства перспективної ОТГ – виробництво зернових, технічних культур та птахівництво.
Земельний фонд Кремінської громади складає 53,3 тис. га., у тому числі: сільськогосподарських угідь – 17,9 тис. га.; рілля – 10,5 тис. га.; сіножаті та пасовища – 7,4 тис. га.
В аграрному секторі громади виробничу діяльність здійснюють 30 суб’єктів господарювання різних форм власності, з них: одне сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю, 3 приватних сільськогосподарських підприємства, 1 сільськогосподарський виробничий кооператив, 17 фермерських господарств та фізичні особи-підприємці, які в основному забезпечують запити населення в сільськогосподарській продукції та реалізують державну аграрну політику.
За обсягами земель що обробляються суб’єктам господарювання маємо наступний розподіл:
від 2000 до 5000 га: СТОВ "КРАСНЯНСЬКЕ"; СПП "СКС-АГРО"; ФГ «СТИМУЛ 777»;
від 200 до 1000 га: ПСП "СВІТАНОК"; ФГ «СУЗІР'Я»; ПП «САЙМОН 2006», СВК «Красноріченський», ФОП Богатирьов.
від 100 до 200 га: ФОП «СОЛОМˈЯНИЙ;
менше 100 га: ФГ «АРІЯ», ФГ "БДЖІЛКА"; ФГ "ІРИНА"; ФГ "ВОТАТАОЛ"; ФГ "ЖММ - 2" ФОП ЛАРІН І.В., ФГ «МІХАС», ФГ «ЯНА», ФГ «ПЕРЕМОЖЕЦЬ», ФГ «МАРІЯ», ФГ «СТАРТ», ФГ «ВАСИЛЬЄВА», ФГ «ХУТОРОК», ФГ «ГАРАНТ-АГРО 2007», ФГ «САДИ КРЕМІНЩИНИ», ФГ «ГУЛЯЙ ПОЛЕ».
Враховуючи, що практично всі сільгосппідприємства займаються вирощуванням зернових та технічних культур (соняшника), залучення працівників до роботи на цих підприємствах носить сезонний характер.
Також у 2021 році бджолярі Кремінщини отримали державну дотацію. Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 за напрямком спеціальна дотація за наявні бджолосім’ї пунктом 7 передбачена дотація власникам від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю.
По Кремінській громаді 40 власників пасік надали документи підтверджуючі наявність 2027 бджолосімей на яких було нараховано дотацію у сумі 405,4 тис. грн.
Операційна ціль 1.3. Маркетинг території та залучення інвестицій.
На стадії реалізації знаходиться проєкт «Розробка інвестиційних профілів громад та положення про залучення інвестицій на місцевому рівні», який реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансування Європейського Союзу в рамках якого проведена оцінки інвестиційного середовища, польових та кабінетних досліджень. Також ведеться робота з розробки для Кремінської міської територіальної громади Аналітичного звіту з рекомендаціями щодо перспективних напрямів інвестиційної діяльності. Результатом проекту стане розроблений інвестиційний паспорт громади українською та англійською мовами з інвестиційними пропозиціями, який можна буде розповсюджувати на різних рівнях.
Продовженням даного проекту у 2022 році стане реалізація проєкту ПРООН «Аналіз кредитної спроможності та впровадження фінансово-кредитних інструментів для територіальних громад Донецької та Луганської областей» з метою проведення визначення кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості.
Сформовані анкети щодо наявних земельних ділянок «greenfield» та «brownfield», які відправлено до облдержадміністрації з метою формування обласного каталогу інвестиційних пропозицій.
Розпочато роботу з формування портфелю (каталогу) інвестиційних проектів громади. Так, для розвитку Кремінської громади готуються проектні заявки за перспективними напрямками: ремонт та реконструкцію будівель санаторію «Озерний», капітальний ремонт адміністративної будівлі під облаштування Центру надання адміністративних послуг, будівництво нового заводу по переробці відходів територіальної громади, облаштування паркових зон в місті Кремінна, будівництво очисних споруд тощо.
З метою впровадження Моделі проєктно-орієнтованого управління розвитком Кремінської громади та в рамках реалізації компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із Відновлення та розбудови миру в Кремінській міській територіальній громаді 7 грудня 2021 року відбулось відкриття Проектного офісу в місті Кремінна. Структура Проектного офісу включає в себе відділ інвестицій, муніципальних ініціатив та відділ економічного розвитку управління економіки. Проектний офіс планує свою співпрацю з комунальними підприємствами та установами, громадськими організаціями, ФОПами, ОСББ та іншими зацікавленими в розвитку нашої громади.
В рамках реалізації Маркетингової стратегії, затвердженої рішенням сесії від 23.12.2020 № 2/7 ведеться робота щодо популяризації громади як туристично-інвестиційно привабливої, використовуючи розроблений бренд громади. Фірмовий стиль громади використовується у сувенірній продукції, навігації тощо.
СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ № 2. ПРИВІТНА ГРОМАДА КОМФОРТНОГО ВІДПОЧИНКУ, АКТИВНОГО ТУРИЗМУ ТА ДОЗВІЛЛЯ.
Операційна ціль 2.1. Сприяння розвитку туристичної галузі.
Головним заходом 2021 року в сфері туристичного розвитку громади стало визначення туристичного напрямку в Кремінській територіальній громаді «Активний відпочинок заповідними стежками Кремінщини». Загалом, туристичний магніт громади є складовою проєкту «Магніти України», який реалізується Урядом країни, в рамках якого виявлено успішні українські проекти - символи які визначено туристичними магнітами країни. Туристичний магніт Луганщини «КРЕМІНСЬКІ ЛІСИ» було презентовано на фестивалі «Мандруй Україною» в серпні 2021 року у м. Києві та у жовтні 2021 року у Львові. Головною ціллю фестивалю стало розкриття туристичних потенціалів кожного регіону країни, в т.ч. Кремінської громади. Також Державною туристичною агенцією України розроблено відеоролик про туристичний магніт Кремінської громади, який оприлюднено в аеропорту м. Києва.
З метою популяризації громади було розроблено презентаційні матеріали – чашки, футболки, брошури, буклети тощо, з використанням раніше розробленого бренду Кремінської ТГ. Дана продукція розповсюджується під час участі у різноманітних виставкових заходах та фестивалях різного рівня, під час зустрічі делегацій, відзначення особливих подій та пам’ятних дат тощо.
Також було розроблено та підготовлено Паспорти туристичних маршрутів різного спрямування, за якими виготовлено відповідні буклети:
Один з маршрутів туристичного магніту Луганщини «Кремінські ліси» було апробовано представниками міської ради, Сєвєродонецької райдержадміністрації та ТРК Донбас Онлайн. В рамках веломаршруту відвідали заповідні урочища «Дубовий гай» та «Білоусова садка», школу верхової їзди «Лошадкін дім», базу відпочинку «Лісова поляна» КП ОТЦ «Лісова казка» та інші місця. За підсумками подорожі було відзнято відеоролик, який розміщено на соціальних сторінках громади в мережі Інтернет.
У Кремінській громаді діє інформаційно-туристичний центр «Зелена Кремінна» на базі ГО «Кремінська бізнес-асоціація». Це механізм підтримки підприємцям, що здійснюють діяльність в сфері туризму, зазначена ГО організовує та проводить туристичні маршрути, займається виробництвом сувенірної продукції тощо. В центрі можна ознайомитись з екскурсійними маршрутами Кремінщини. Також з інформацією щодо туристичних об’єктів та послуг, які розташовані на території громади, можна ознайомитись на сайті міської ради в розділі «Туризм».
ГО «Кремінська бізнес-асоціація» у співпраці з Департаментом міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин на базі Кремінської, Марківської та Біловодської громад реалізовано проект «Розвиток співпраці територіальних громад Луганської області у галузі локального туризму». Проєкт мав на меті посилити туристичну привабливість регіону шляхом створення конкурентоспроможних інформаційно-презентаційних продуктів. В рамках проекту створено мапи туристичних маршрутів, інформаційні стели, спеціальні двомовні таблички з QR-кодами з описом туристично привабливих об'єктів. Таблички виготовлені із використанням бренду громад, які наголошують на унікальності території, оскільки туризм тісно пов’язаний з промоцією громади та брендингом. Також розроблено промоційні буклети, виготовлено чашки та брелоки для 3 громад.
В 2021 році затверджено Програму розвитку туризму в Кремінській територіальній громаді на 2022-203 роки (від 22.12.2021 № 12/38), яку розроблена з метою конкретизації завдань і пріоритетів «Стратегії розвитку Кремінської об’єднаної територіальної громади Луганської області до 2027 року» та Маркетингової стратегії Кремінської об’єднаної територіальної громади. Програма визначає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення системного підходу до розвитку туризму, підвищення туристичної привабливості і розвитку туристичної інфраструктури громади.
На сайті Кремінської міської ради розроблено вкладку «Туризм для громади», де розміщено інформацію про визначні туристичні об’єкти на території громади, програму розвитку туризму. Також ведеться широка інформаційна компанія щодо популяризації територіальної громади.
З метою ресурсного забезпечення суб’єктів малого і середнього підприємництва, постійно відбувається оприлюднення даних комунального майна, земельних ділянок, вільних приміщень, що підлягають продажу чи передачі в оренду. На сьогодні в громаді нараховується 4 об’єкта вільних приміщень комунальної форми власності, що пропонуються для передачі в оренду загальною площею 450,6 м.кв. У 2021 році передано в оренду 1 об’єкт.
Кремінська міська рада спільно з ГО «Кремінська бізнес-асоціація» в рамках проекту «Розвиток співпраці територіальних громад Луганської області у галузі локального туризму» встановили на території громади 3 пілони на в’їздах до міста та 11 інформаційно туристичних щитів. Такі інформаційні засоби дозволяють довести до відома гостей та мешканців громади інформацію щодо туристично-привабливих об’єктів громади шляхом зчитування інформації через QR-коди.
З метою створення інтерпретаційного візіт-центру «Центр туризму та спадщини Кремінної» було проведено презентаційні заходи на базі клубу ДП «Кремінське ЛМГ». В заході взяли участь представники з Державного агентства розвитку туризму, які зацікавлені в розвитку туристичної сфери в Луганській області. Під час зустрічі обговорено основні проблемні питання щодо створення Центру, туристичний потенціалі та можливості, визначено головні напрями та пріоритети.
На базі Кремінської бібліотеки ведеться робота щодо створення молодіжного Хабу. Так, в серпні 2021 року між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту міської ради та представниками Кімонікс Інтернешнл Інк./Програма USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» укладено Меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації програми міжнародної технічної допомоги.
Проект реалізується з метою узгодження цілей та завдань в рамках активності «Створення інноваційної платформи з залучення громадськості Зелений Хаб «Твоя територія» у Кремінній у приміщенні публічної бібліотеки в рамках Програми USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».
В 2021 році проведено ремонт приміщення бібліотеки під розміщення молодіжного Хабу, а у 2022 році планується в рамках проекту обладнати його необхідною технікою та обставити меблями; придбати настільні ігри для клубу; закупити музичне та звукове обладнання для Творчого клубу; ІКТ-обладнання та обладнання для 3D-друку, набори робототехніки для Робототехнічного клубу тощо. Передбачається, що в Хабі зможуть проводити дозвілля щодня близько сотні молодих хлопців та дівчат.
В рамках реалізації Маркетингової Стратегії Кремінської територіальної громади у 2021 році було розроблено макети брендованої продукції (підготовлено ділову документацію з використанням бренду громади та розроблено сувенірну продукцію). Брендована продукція громади розповсюджується під час участі у виставкових заходах, приймання делегацій різного рівня, привітання та відзначення мешканців громади з нагоди державних та професійних свят.
З цією ж метою виготовлено та розміщено вуличні вказівники та вказівники туристичних об’єктів з використанням бренду громади.
У 2021 році Кремінська, Сватівська, Коломийчиська та Нижньодуванська територіальні громади підписали Меморандум про співпрацю щодо створення умов для розвитку велосипедного спорту та велотуризму на території Сватівського та Сєвєродонецького районів. Програма, яка передувала цій події реалізована за організаційної підтримки ГО « Взаємодія – Плюс» в межах національного проекту «Децентралізація» та Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу». Виконавець – Сватівська громадська організація «Луганочки». Метою Меморандуму є співпраця Сторін з питань популяризації велотуризму створення умов для розвитку велосипедного спорту та велотуризму, залучення громадян до занять фізичною культурою і спортом на територіях Сторін.
Новий бренд громади використовується в публікаціях міської ради, на банерах, буклетах, брошурах, на офіційній сторінці міської ради у ФБ тощо.
Операційна ціль 2.2. Приведення рекреаційних територій до відповідних стандартів якості з урахуванням принципів інклюзивності.
В ході проведеної інвентаризації туристичних об’єктів громади виявлено, що інфраструктуру туризму громади складають: 7 баз відпочинку, 3 оздоровчих заклади відпочинку для дітей, 3 готельних комплекси та приватні будинки відпочинку, садиби тощо. Складено реєстр туристичної інфраструктури.
Вирішено, що всі об’єкти туристичного спрямування під час проведення капітальних робіт з відновлення та реконструкції мають дотримуватись принципів інклюзивності.
В 2021 році придбано у власність громади Санаторій «Озерний» та заплановано його реконструкцію. Вся проектна документація щодо проведення ремонтних робіт виконана з урахуванням принципів інклюзивності. З метою відновлення роботи санаторію заповнюються проектні заявки, що надсилаються на конкурсні відбори проектів розвитку.
Операційна ціль 2.3. Креативний культурний простір
З метою облаштування центру міста громади як культурного простору, в 2021 році закінчено роботи щодо облаштування дитячого скейт-майданчику (пр. Дружби, м. Кремінна).
В 2021 році проводились святкові заходи з нагоди таких свят, як Масляна, фестивалю «Народної гри та іграшки», Дня міста та державних свят, які спрямовані на позитивне формування вражень відвідувачів.
В серпні 2021 року вже традиційно відбувся щорічний відкритий обласний фестиваль до дня народження області «Луганщина — це Україна!» та Фестиваль української народної іграшки та гри. Представники народної творчості громадського об’єднання «Скарбниця талантів», творче об’єднання Центру комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю Кремінської міської ради «Добро», Кремінської дитячої бібліотеки забезпечили виставку та майстер-класи з вишивки і кераміки, різьби по дереву і лозоплетіння, живопису і мотанки, коклюшечного мережива і м’якої іграшки, бісероплетіння і диво-ляльки тощо.
В 2021 році відбувся ХІІІ традиційний мотокрос на кубок пам’яті О.Кайдаша при підтримці Кремінського міського голови, депутатського корпусу та ГО «Віраж». В заході брали участь близько 20 команд з різних регіонів країни. Переможці отримали кубки і медалі, грамоти, відзнаки від спонсорів, меценатів тощо.
Щороку на території громади організовуються ярмаркові заходи, спрямовані на позитивне формування вражень відвідувачів (ярмарок «Сад-город», саджанців та інше).
Міською радою ведеться робота з підтримки різноманітності культурно-відпочивальних ініціатив з урахуванням місцевих традицій. Під час проведення святкових заходів на території громади з нагоди свят запрошуються місцеві ремісники з метою організації виставкових заходів, проведення майстер-класів, презентацій тощо. Виставки місцевих ремісників відбуваються і в місцевих будинках культури міської ради, в дитячих закладах тощо.
Функціонально-організаційна система туристично-краєзнавчої роботи громади охоплює загальноосвітні навчальні заклади (ліцеї, навчально-виховні комплекси, професійний ліцей, медичне училище) та позашкільні навчальні заклади (БДТ, ДЮСШ). Усі ці заклади в той чи іншій мірі залучають дітей до туристично-краєзнавчої роботи. Дитячо-юнацький туризм та краєзнавство у районі розвивається за такими основними напрямками:
Виконання певної роботи за основними напрямками сприяло створенню умов для національно-патріотичного виховання, відродження духовності, формування гармонійно розвинутої особистості, розширення її світогляду та пропаганді здорового способу життя серед дітей та молоді шляхом залучення її до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних та історичних об’єктів, явищ соціального життя, проведення краєзнавчих наукових досліджень та організації змістовного дозвілля підростаючого покоління.
У закладах освіти функціонують 7 гуртків та об'єднань (205 вихованців) військово-патріотичного, туристсько-краєзнавчого та екологічного напрямків.
Команди Кремінської громади щорічно беруть участь у чемпіонаті Луганської області з пішохідного туризму у закритих приміщеннях серед учнівської молоді та Чемпіонаті Луганської області з видів спортивного туризму серед юнаків. У 2021 році команди старшої і молодшої вікових категорій посіли ІІ місце в обласних змаганнях з видів спортивного туризму
Краєзнавча робота проводиться в одному шкільному музеї. Учні освітніх закладів Кремінщини відвідали Кремінський краєзнавчий музей (кількість 1200). Юні краєзнавці Кремінщини беруть активну участь у Всеукраїнських, обласних масових заходах: «Мій рідний край- Луганщина», міжгалузевій програмі «Пізнай свою країну». Під час літніх канікул у серпні 2021 року проводилися профільні туристичні походи у таборах з денним перебуванням, літніх мовних таборах, у яких учні оволодівають комунікативними навичками та туристичними вміннями, відпочивають та оздоровлюються. Велика увага приділяється екскурсійній діяльності (протягом літніх, осінніх, зимових канікул), стратегічним напрямком якої є розвиток та розширення контингенту, розширення географії маршрутів. Робота з розвитку туристично-краєзнавчої роботи в закладах освіти громади триває та носить системний характер.
СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ № 3. ЕНЕРГО-ЕФЕКТИВНА ГРОМАДА З ЯКІСНОЮ СИСТЕМОЮ ЖИТТЄ-ДІЯЛЬНОСТІ
Операційна ціль 3.1. Розвиток та забезпечення функціонування системи житлово-комунальних послуг.
Розроблено Робочий проект «Будівництво блочно-модульних очисних споруд у м. Кремінна Луганської області» та подано на конкурсний відбір до Мінрегіону для реалізації за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України у 2022 році.
Виконано роботи з капітального ремонту водопровідних мереж по вул. Шевченко,12, 29, пров. Юний №№3,4, вул. Рилєєва, вул. Привокзальна, по пров. Костянтина Запорожця, по пров. Толстого, вул. Басейна №№89-123, по вул. Шахтна №№2-19, по вул. Маяковського, по вул. Ольховій№44№66, с. Стара Краснянка – 1354 п.м.
В рамках проєкту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності», проектів «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» та «Угода Мерів – Схід», спеціалісти міської ради та комунальних підприємств прийняли участь у вебінарах на теми:
Протягом 2021 року відділом з питань ЖКГ, екології та управління комунальним майном було організовано для ОСББ наступні кампанії: «Кошторис ОСББ - сучасні вимоги»; "Бухгалтерський облік та звітність до контролюючих органів в ОСББ "; «Мудрий голова правління ОСББ, або стомлені сонцем»; «Просто про складне: як впровадження Європейських Директив про енергоефективність впливатиме на добробут громадян України».
З метою інформування населення щодо можливостей реалізації проєктів в рамках державної програми «Енергодім» та державного фонду енергоефективності організовано наступні вебінари для ОСББ: «Переваги програми «ЕНЕРОДІМ» для громад та ОСББ»; Економічна окупність проектів енергомодернізації в ОСББ»; Підтримка енергоефективних рішень для ОСББ з Фондом енергоефективності.
В 2021 році за рахунок програми підтримки ОСББ та ЖБК надано фінансову підтримку з міського бюджету 22 будинкам на виконання робіт з капітального ремонту.
Операційна ціль 3.2. Чисте довкілля, якісний благоустрій.
Проведено інформаційну компанію в ЗМІ та соціальних мережах щодо необхідності роздільного збору ТПВ.
Приведено до належного стану 88% дитячих та спортивних майданчиків та 80% пам’ятних знаків та архітектурних споруд, розташованих на території громади.
Розроблено ескізний проект облаштування паркової зони на Капітальний ремонт об`єктів благоустрою на території скверу 1 Шахти за адресою: провулок Медовий, місто Кремінна, Луганської обл.
Облаштовано зону відпочинку в с. Новокраснянка зі встановленням спортивних тренажерів та дитячого майданчику.
Ліквідовано карантинних бур’янів на загальній площі 10,296 га.
Виконано роботи зі зрізу та омолодження 121 дерева.
Протягом квітня – вересня 2021 року на території громади з залученням громадських організацій та мешканців проведено 6 акцій з благоустрою та прибирання територій, у т.ч. місць загального користування (парків, скверів, берегів річки).
Замовлено робочий проект на рекультивацію полігону твердих побутових відходів та надано пропозиції щодо фінансування за рахунок обласного екологічного фонду заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану (очищення русла) р. Красна.
Операційна ціль 3.3. Розбудова транспортної інфраструктури та поліпшення транспортної доступності.
За рахунок коштів міського бюджету придбано автобус для забезпечення соціально-незахищених верств населення громади доступними транспортними послугами належної якості.
Розроблено робочий проект капітальний ремонт об’їзної автодороги м. Кремінна, Луганської області (район вулиць Хвойна, Полнова) та надано для виконання робіт до Департаменту розвитку, утримання мережі автомобільних доріг області, промисловості та транспорту за рахунок коштів обласного бюджету в 2022 році.
Виконано роботи з поточного ремонту автодоріг комунальної власності по вул. Кооперативна, площа Кооперативна, вул. Горького, вул. Хвойна, вул. Шевченко, вул. Банкова, вул. Лиманська, вул. Слобожанська, вул. Центральна, загальною площею 923м2.
СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ № 4. ГРОМАДА ДЕ ЦІНУЮТЬ КОЖНУ ЛЮДИНУ ТА СТВОРЮЮТЬ УМОВИ ДЛЯ ЇЇ РОЗВИТКУ.
Операційна ціль 4.1. Різнопрофільне культурне середовище
Рішенням сесії Кремінської міської ради від 10 листопада 2021 року №11/19 затверджено Перелік закладів культури базової мережі Кремінської територіальної громади. Мережа закладів культури громади налічує 19 закладів культури: 6 клубних закладів та КУ «Кремінський будинок культури», 2 школи естетичного виховання – КУ «Кремінська художня школа» та КУ «Кремінська музична школа», КУ «Кремінський краєзнавчий музей». КЗ «Кремінська публічна бібліотека» об’єднує 9 бібліотек – філій (5 філій на селі, 2 бібліотеки-філії у місті і 2 центральних бібліотеки - центральна бібліотека для дорослих і центральна бібліотека для дітей). Всі заклади і установи перебувають у комунальній власності місцевої громади і використовуються за їх призначенням.
Протягом 2021 року закладами культури громади забезпечується доступності та актуальності культурних послуг для всіх категорій населення незалежно від статі, місця проживання, рівня статків та інших соціально-демографічних характеристик.
Діяльність клубних закладів спрямована на розвиток аматорського мистецтва, організацію культурного дозвілля різновікової категорії населення. У 2021 році культурно-масові заходи відвідало та переглянуло 48 950 чоловік, з них 7 810 – дітей та підлітків, 11 850 – молоді, 3 220 - осіб з інвалідністю, 17 090 – пенсіонерів.
Щороку бібліотеки КЗ «Кремінська ПБ» обслуговують близько 10 000 користувачів, що становить приблизно 50% мешканців громади.
Контингент КЗ «Кремінська музична школа» становить 145 учнів, у тому числі 30 зі знов прийнятими.
Станом на 01.01.2022 року контингент КЗ «Кремінська ХШ» становить 137 учнів та 5 учнів у групі для дорослих, яка працює на засадах самоокупності. У 2021-2022 н.р. до 1-го класу набрано 19 учнів.
За період з січня по грудень 2021 року КУ «Кремінський краєзнавчий музей» відвідало 3200 чоловік. За цей період у музеї було проведено більш 192 заходів.
В ході моніторингу потреб громади в соціокультурних послугах було виявлено, матеріально-технічна база у сільській місцевості потребує модернізації, необхідно забезпечити об’єкти культури сучасним обладнанням (світло-звукова та акустична апаратура, обладнання сцени, сценічні костюми та взуття тощо). Оновлення матеріально-технічної бази дозволить підвищити рівень якості надання соціокультуних послуг населенню громади.
Клубними закладами громади протягом року проведено 441 культурно - масових заходів, з них он-лайн – 78. Серед них: тематичні – масові заходи – 115, виставки творів мистецтва – 35, театралізовані свята – 38, вистави та концерти аматорських колективів – 94, вистави та концерти професійних колективів – 7, спортивно – масові – 17 та інші культурно - освітні та розважальні заходи.
У клубних закладах - головних осередках розвитку аматорського мистецтва, працює 78 клубне формування, з них 18 любительських об’єднань та клубів по інтересам. З загальної кількості клубних формувань - 12 мають звання «народний» і 2 - «зразковий». У квітні 2021 року з гідністю підтвердили своє звання аматорські народні та зразкові колективи. У творчих колективах займається 942 особи, з них 464 дитини.
Традиційним на Кремінщині стало проведення обласного фестивалю української народної іграшки та гри, до якого залучаються не тільки аматорські колективи нашої громади, а й з усієї області. Це свято стало популярним у кремінян і його відвідує біля 3,5 тис прихильників народної творчості. «Луганщина – це Україна!» - було основним гаслом фестивалю цьогоріч. Великий інтерес у мешканців міста викликає свято Івана Купала, яке проходить на березі річки Красна і яке стає масовим народним гулянням. Ввечері на свято сходяться креміняни щоб з задоволенням відпочити, ознайомитись з роботами майстрів декоративно-прикладного мистецтва, скуштувати смаколиків, послухати пісні. Кульмінацією свята є купальське вогнище.
Протягом 2021 року майстри Кремінського творчого об’єднання майстрів декоративно - прикладного мистецтва «Скарбниця талантів», яке на сьогоднішній день функціонує при комунальній установі «Кремінський будинок культури» і до якого входить 109 майстрів, брали участь:
- виставка-конкурс «Слобожанський Спас»,
- відбірковий тур обласного конкурсу «Луганщина – світанок України»,
- виставці «Витоки»,
- обласний фестиваль гри та іграшки,
- обласне свято до Дня незалежності України у м. Северодонецьк,
- виставка до Дня сім’ї у м. Рубіжне,
- виставка до Дня громади у с. Красноріченське;
- виставка до Дня громади у м. Кремінна,
- «Новорічний ярмарок» - виставка робіт до Новорічних свят у КУ «Кремінський будинок культури».
Кращі аматорські колективи та солісти комунальної установи «Кремінський будинку культури» протягом 2021 року стали активними учасниками, як заходів у громаді так і обласних та регіональних заходів.
Операційна ціль 4.2. Якісні соціальні послуги.
В 2021 році введено в експлуатацію після капітального ремонту будівлі «Шелтеру». Акт введення будівлі в експлуатацію від 10.03.2021р. Рішенням Кремінської міської ради від 24.06.2021р. №8/1 затверджено штатний розпис установи. Визначений розмір та затверджено бюджетне фінансування для подальшого утримання «Шелтеру». Рішенням сесії Кремінської міської ради від 24.06.2021р. №8/8 затверджено фінансування на 2021 рік у сумі 559587,00 грн.; рішенням сесії Кремінської міської ради від 22.12.2021р. №12/42 затверджено фінансування на 2022 рік 1726784,00 грн.
За липень-грудень 2021 р. кількість осіб, які постраждали від домашнього насильства, звернулись до установи та яким була надана допомога - 37 осіб. Три особи перебували в Кризовій кімнаті. Проведено сім професійних тренінгів з питань домашнього насильства. Пройшли навчання 213 вигодонабувачів інформації, з них: 195 жінок, 18 чоловіків.
В Кремінській громаді створено 20 робочих груп волонтерів, завдання яких надання своєчасної професійної допомоги особам які постраждали від домашнього насильства та проведення роз'яснювальної роботи щодо запобіганню та протидії домашньому насильству. Організовані та проведені навчальні робочі тренінги з активістами волонтерами (15 робочих навчальних тренінгів) надані інформаційні консультації в рамках денного центру, в т.ч. супровід жінок , які постраждали від домашнього насильства, 343 особам, з них 18 чоловікам.
За 2021 рік до центру звернулось 2908 сімей/осіб, було надано 93245 послуг, а саме соціальна адаптація, екстрене (кризове) втручання, консультування, представництво інтересів, соціальна профілактика , інформування
Під час проведення моніторингу виявлено 1696 сімей/осіб які знаходяться в СЖО та потребують отримання соціальних послуг.
За результатами проведеного аналізу більшим попитом користуються такі соціальні послуги: консультування, інформування, представництво інтересів, догляд вдома, соціальний супровід
У 2021 році надані консультації щодо послуги «Соціальне таксі» в кількості 138. Розроблено та затверджено положення, структура Служби з перевезень осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату «Соціальне таксі». Спеціалізований транспорт планується придбати у другій половині 2022 року.
Створення Хабу «Золотий вік» для літніх жінок та чоловіків планується у 2022 році.
Операційна ціль 4.3. Якісна освіта.
З метою забезпечення доступності освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами, у 2021 – 2022 навчальному році відкрито 8 інклюзивних класів для 12 учнів на базі Кремінського ліцею №1 та Кремінського ліцею №4. У зазначених освітніх закладах створені інклюзивно-ресурсні кімнати, які забезпечені спеціальними засобами корекції психофізичного розвитку, обладнанням для проведення уроків фізкультури, корекційних занять з лікувальної фізкультури.
Заклади освіти обладнані базовими умовами доступності (пандуси, спеціалізовані туалети на першому поверсі). Для усіх учнів з особливими освітніми потребами у зазначених закладах освіти надаються корекційно-розвивальні послуги працівниками закладів загальної середньої освіти.
У закладах дошкільної освіти для 7 дітей з особливими освітніми потребами відкрито 2 інклюзивні групи.
У 2021 році для обладнання інклюзивних-ресурсних кімнат Кремінського ліцею№1 та Кремінського ліцею №4 на суму 125 513,00 грн. придбано обладнання: дидактичний набор «Фребеля» - 2 шт; дошка «Євмінова» -1 шт; сенсорна коробка «Розвиток тактильної системи» - 2 шт; спуск з роликами – 2 шт; «Нумікон» -1; світловий дощ з фіброоптичного волокна- 2шт.
Для інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти на суму 14 668,00 грн. придбано: дидактичний модуль «Столик» - 1 шт; стіл для малювання піском з підсвіткою – 1шт.
Відсоток дітей з особливими освітніми потребами, які забезпечені належними умовами для навчання, складає 99,9%.
Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
На території Кремінської громади працюють 6 закладів загальної середньої освіти, які надають освітні послуги для 2135 учнів та 8 закладів дошкільної освіти, два з яких діють як структурні підрозділи ЗЗСО.
Один із закладів загальної середньої освіти, Кремінський ліцей №1, має статус опорного закладу освіти і у своїй структурі має відокремлений підрозділ (філію) – Житлівська гімназія Кремінського ліцею №1 Кремінської міської ради, яка знаходиться у сільській місцевості.
У 2021 році розпочата робота з оптимізації мережі ЗЗСО та ЗДО. Зокрема рішенням сесії Кремінської міської ради від №11/19 від 10.11.2021 винесено питання на обговорення про реорганізацію закладу освіти Новокраснянський ліцей Кремінської міської ради у Новокраснянську гімназію Кремінської міської ради.
Проєктна потужність закладів дошкільної освіти становить 427 місць, у 2021-2022 н. р. освітні послуги на дошкільному рівні надаються для 487 вихованців. У середньому заклади дошкільної освіти перевантажені на 13%, тому ліквідація чи реорганізація даних освітніх закладів у найближчі 4 роки не планується.
Триває підготовка програми оптимізації роботи мережі ЗЗСО та ЗДО громади.
У 2021 році проведенні ремонтні роботи у закладах освіти:
- Капітальний ремонт харчоблоку Кремінського ліцею №4 Кремінської міської ради Луганської області на суму 1467152,37 грн.;
- Капітальний ремонт харчоблоку Кремінського ліцею №1 Кремінської міської ради Луганської області на суму 740051,33 грн.;
- Капітальний ремонт внутрішнього туалету КЗ ЗДО (ясла-садок) «Калинонька» на суму 182726,07 грн.
У всіх закладах освіти облаштовані внутрішні вбиральні та приведені до належних умов санітарії.
Учні 1-4 класів та пільгових категорій ЗЗСО та ЗДО забезпечені безоплатним гарячим харчуванням, зокрема: учнів 1-4 класів – 251 особи; дітей-сиріт – 12 осіб; дітей, позбавлених батьківського піклування – 28; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та - інклюзивних групах та класах – 19; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» - 1; діти ЧАЕС – 7; дітей з числа внутрішньо переміщених осіб – 121; дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфлікті – 923; осіб з інвалідністю – 7.
У 2021-2022 навчальному році у всіх закладах дошкільної та загальної середньої освіти працюють медичні працівники, обслуговуючий персонал, наявні системи відеоспостереження.
Спеціалізованими кабінетами хімії, біології, фізики, географії забезпечений опорний заклад – Кремінський ліцей №1; кабінетом фізики, географії – Кремінський ліцей №2; кабінет географії, біології – Кремінський ліцей №4.
Заклади загальної середньої освіти Кремінської громади усі підключені до мережі Інтернет та мають швидкість: ліцеї в місті Кремінна 100 і більше Мбіт/с, навчальний заклад в с. Новокраснянка та с. Житлівка - до 30 Мбіт/с.
Проведено моніторинг потреб закладів у сучасному обладнанні, розробляється програма оснащення закладів освіти сучасним обладнанням із застосуванням нових освітніх технологій.
У 2021 році планові курси підвищення кваліфікації пройшли 112 педагогів на суму 68275,77 грн., курси Нової української школи (НУШ) на суму123659,25 грн. Усього вчителів І-ІІ категорії – 84 особи.
Позашкільною освітою охоплено 65% учнів 9-11 класів. Проведено моніторинг потреби у позашкільній освіті. Програма створення та розвитку мережі позашкільної освіти та зайнятості молоді розробляється.
Операційна ціль 4.4. Доступна медицина та здорова громада.
Первинна медико-санітарна допомога населенню Кремінської громади надається КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» до складу якого входить 4 міські, 1 сільська лікарські амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та 4 фельдшерських пункти.
Кадровий склад Центру складається з 25 лікарів та 32 середніх медичних працівників, що становить 9,94 лікаря та 12,76 середніх медичних працівників на 10,0 тис. населення.
Протягом року удосконалена інфраструктура первинної медичної допомоги. Структурні підрозділи ЦПМСД забезпечені необхідним для роботи сучасним обладнанням із застосуванням нових технологій діагностики й лікування:
- отриманий комплект телемедицини у вигляді благодійної допомоги на суму 20,298 тис.грн. від ДУ «Луганський державний медичний університет» з подальшою співпрацею;
- автоматичний зовнішний дефібрилятор типу Powerheart G5 (модель G5S-41PO) на суму 73,40 тис.грн. за рахунок коштів НСЗУ, як гарантована складова до договору з НСЗУ;
Проведений моніторинг КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» виявив потребу у 12 сучасних комп’ютерах для роботи в електронній системі eHealth та прийому пацієнтів.
Рішенням сесії Кремінської міської ради від 23.12.2020 року № 2/15 затверджена «Програма розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні на 2021 рік» у сумі 2085,724 тис.грн., що дало змогу створити комфортні умови для медичних працівників та пацієнтів.
Для забезпечення населення первиною медико-санітарною допомогою сіл Житлівка, Діброва, Стара Краснянка, Новокраснянка, Червонопопівка 6 штатних одиниць утримуються за рахунок місцевого бюджету. Фонд оплати праці за 2021 рік становив 934,259 тис. грн.
З метою раціонального використання фінансового ресурсу проведена повна відмова від системи газопостачання з переходом на опалення твердим паливом придбаний твердопаливний котел для Новокраснянської сільської лікарської амбулаторії ЗПСМ. Річна економія склала 454,885 тис.грн.
За напрямком видатків «Медикаменти та перев’язувальні матеріали» витрачено 136,764 тис. грн.:
- для знезараження повітря у кабінетах лікарів придбанні опромінювачі бактерицидні ОБН-75М у кількості 15 штук на суму 19,950 тис.грн. відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-ІХ від 17.03.2020 та Постанови КМУ «Про деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої коронавірусної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території України» від 20 березня 2020 р. № 225 зі змінами;
- на медикаменти та перев’язувальні матеріали для невідкладної допомоги на фельдшерських пунктах на суму 7,164 тис. грн. за рахунок іншої субвенції.
- придбані експрес-тести у кількості 1700 шт. для проведення попередньої діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19. у сумі 109,650 тис. грн за рахунок «Субвенції з місцевого бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету».
На отримання технічних умов та розробку проекту на стандартне приєднання до електричних мереж з установкою трьохфазного лічильника Кремінської міської лікарської амбулаторії ЗПСМ за адресою: м. Кремінна, вул. Побєди 1А. витрачено 41,126 тис. грн. Розрахунки за спожиті енергоносії проведені у сумі 531,638 тис. грн.,
Видатки на відшкодування аптечним закладам за пільговими рецептами становлять 223,750 тис.грн., з них медикаменти для учасників бойових дій та інвалідів ДСВ на суму 8,542 тис. грн., особам з інвалідністю з дитинства – 45,171 тис. грн., онкологічним хворим – 150,199 тис. грн., хворим на бронхіальну астму - 8,677 тис. грн., а також особам, які страждають на інші захворювання – 11,159 тис. грн.
За рахунок іншої субвенції завершені будівельні роботи з реконструкції, розпочаті у 2020 році на суму 105 112 грн.:
- технічне переоснащення топкової Кремінської лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 4 за адресою: провулок Медовий, буд. № 1А, м. Кремінна на суму 47 367 грн.;
- технічне переоснащення топкової Кремінської лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 2 за адресою: пл. Паркова, буд. № 60А, м. Кремінна на суму 57 745 грн.
За рахунок місцевого бюджету проведені видатки на суму 71,400 тис. грн.:
- капітальний ремонт системи теплопостачання будівлі Новокраснянської СЛА ЗПСМ за адресою: с.Новокраснянка, вул. Центральна, 85А (заміна газового котла на твердопаливний) на суму 39 000 грн.;
- проектно-кошторисна документація «Реконструкція мережі електро постачання будівлі Кремінської МЛА ЗПСМ за адресою: м. Кремінна, вул. Побєди, 1А. на суму 32 400 грн.;
- капітальний ремонт приміщення Червонопопівського фельдшерського пункту за адресою: село Червонопопівка, вулиця Центральна, будинок 5, на суму 495,14358 тис.грн.
Приміщення чотирьох амбулаторій загальної практики сімейної медицини, які знаходяться у межах міста, облаштовані з урахуванням принципів сучасного універсального дизайну. У кожній з них створенні кімнати психологічного розвантаження для персоналу. Проведена оптимізація умов робочих місць і часу.
Сформовані сприятливі контакти лікар/пацієнт, лікар/медична сестра, медична сестра/пацієнт. Всі лікарські амбулаторії підключені до мережі інтернет. Вдосконалене функціонування електронної системи eHealth та впроваджені в роботу закладу електроні медичні карти, рецепти та медичні висновки про тимчасову непрацездатність (МВТН). Реалізована державна політика у сфері охорони здоров’я за програмою «Доступні ліки» шляхом повного або часткового відшкодування вартості ліків від хвороб, що найбільше впливають на показники смертності або відчутно погіршують життя людини.
Покращена якість надання медико-соціальної допомоги особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці.
Облаштовані санітарно-технічні вузли для осіб з інвалідністю в Кремінській міській лікарській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, Кремінських лікарських амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини № 2,4 Червонопопівському фельдшерському пункті.
Проводяться санітарно-профілактичної роботи зі здорового способу життя в закладах освіти, газеті «Кремінщина» та соціальній мережі Facebook.
Проводиться профілактика алкоголізму та паління.
Забезпечений рівень охоплення дітей профілактичними щепленнями відповідно до календаря щеплень на рівні 95%.
Забезпечено виконання індикативного показника: вакцинація проти кору більше 95%.
Проведена профілактика малюкової смертності та знижений рівень захворюваності від найпоширеніших хвороб серед дитячого населення.
Забезпечено виконання заходів державних, міських цільових програм.
СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ № 5. МІСТО СУЧАСНОГО УПРАВЛІННЯ ТА ВІДКРИТОЇ ВЛАДИ
Операційна ціль 5.1. Відкрите та ефективне врядування
Структура офіційного веб-сайту Кремінської ради постійно вдосконалюється та оновлюється шляхом створення нових вкладок та розділів, розміщення актуальної інформації тощо. Структурні підрозділи міської ради відповідальні за змістовне наповнення сайту постійно наповнюють розділи інформацією для загального користування.
Веб-сервіс «Електронна черга в дитячий садок» впроваджено на сайті електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти України з 2017 року який функціонує.
З урахуванням вивчених та з метою впровадження управлінських моделей для реалізації визначених повноважень у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в міській раді створено дієву організаційну структуру, до якої в 2021 році вносилися зміни з метою її оптимізації.
З метою дослідження різних ролей жінок і чоловіків щодо розуміння, чим вони зайняті, якими ресурсами володіють, які потреби та пріоритети мають у конкретних специфічних контекстах серед комунальних установ бюджетної сфери та в сфері надання адміністративних послуг запроваджено надання статистичних даних за гендерним поділом. Наявність таких статистичних даних дозволяє належним чином відобразити відмінності та нерівності у становищі жінок і чоловіків у всіх сферах життя. Також статистика за гендерним поділом дозволяє зібрати дані з розбивкою за статтю, що в свою чергу відображає ґендерні проблеми.
Так, за даними Управління ЦНАП міської ради у 2021 році в Кремінській громаді підприємницька діяльність жінками розпочинається менше ніж чоловіками. Зазначене свідчить про низьку активність жіночого населення в сфері започаткування власної справи, та потребує приділення окремої уваги та популяризації підприємництва серед жінок.
Операційна ціль 5.2. Активна громада
Розуміння розвитку громадянського суспільства та його організацій в Кремінській громаді дуже важлива. Протягом 2021року Кремінською міською радою започатковані ряд позитивних процесів спрямованих на створення нових ГО, розвиток існуючих ГО та зміцнення міжсекторальної співпраці:
- в березні 2021року відкрита ГО «Освітня лабораторія сприяння протидії біозагрозам»;
- 26.03.2021року створена «Громадська платформа впливу на прийняття рішень» Кремінської міської ради. Ініціаторами створення Платформи були організації громадянського суспільства та Кремінська міська рада;
- 20.05.2021року створена Громадська рада при Кремінській міській раді;
- в жовтні 2021року створена Електронна Громадянська Асамблея Луганщини в яку увійшли представники ОГС та Кремінської міської ради;
- 09.12.2021року створена Молодіжна рада Кремінської міської територіальної громади.
За результатами дослідження всіх зареєстрованих ОГС в Кремінській ТГ (онлайн-анкетування представників ГО (код 815) і БФ(код845) та моніторингу, спрямованого на виявлення організаційної спроможності та дієвості ОГС, за доступною публічною інформацією (сторінки в соцмережах і сайти) протягом 2021року було видокремлено 42 організації, в порівнянні з 2019-2020 роками створених ОГС збільшилося на 13,5%. З них 16 (38%) активних громадських організацій, які мають в наявності канали інформування, взаємодіють з користувачами в соціальних мережах, надають річні звіти, наявні у медіапросторі, співпрацюють з міжнародними донорами з отримання грантів і 26 (62%) найменш дієві з низькою організаційною спроможністю. Тому Кремінська міська рада ставить для себе завдання як можна більше залучати ГО до співпраці над позитивними змінами та стійким розвитком громади, бо це є стимулом для подальшого росту ГО і БФ.
В Кремінській громаді в середньому на одну організацію будь якого рівня активності припадає приблизно 619 мешканців громади, що є показником охоплення мешканців громади потенційною громадською активністю.
Керівниками ГО і БФ, майже в рівній мірі, є чоловіки 57% й жінки 43%.
В Кремінській ТГ налагоджене партнерство та співпраця між органами місцевого самоврядування та організаціями громадського суспільства, цьому свідчить підписаний меморандум 13.04.2021року між 16 Громадськими організаціями та Кремінською міською радою.
Також спостерігається позитивна тенденція щодо партнерства між Кремінською міською радою, громадськими організаціями і міжнародними організаціями та донорами з якими співпрацюють ОГС. Протягом 2021року спільно було реалізовано 14 проєктів за грантами від міжнародних організацій в яких взяли участь 10 (62%) громадських організацій від дієвої частки ГО на суму 2 994 000грн.
Міською радою надається всіляка підтримка громадським організаціям щодо налагодження їх діяльності – консультацій щодо написання проектних заявок, повідомлення про проведення конкурсних відборів проектів розвитку та участі у тренінгових програмах та семінарах. Проєктна робота в рамках грантів від МТД передбачає більш спеціалізовані знання й навички в написанні, в складанні бюджету тому відділ інвестицій Кремінської міської ради допомагає ГО і веде супровід написання проєктів.
А також Кремінська міська рада завжди виступає організацією-партнером та є гарантом у співфінансуванні в 2021році було виділено на співфінансування проєктів 598 800грн.
Переважне джерело фінансування для ГО в Кремінській громаді є гранти від міжнародних організацій та донорів (44%), членські внески (24%), благодійні внески бізнесу (20%), благодійні пожертви громадян (12%).
Кремінська міська територіальна громада співпрацює з: ПРООН, ООН Жінки, Агенція США з міжнародного розвитку (USAID), Представництво Європейського Союзу в Україні, МФ «Відродження», Норвезька рада у справах біженців (NRC), Дитячий фонд ООН (UNICEF), Британська рада, Асоціація міст України.
Тільки 17 (40%) ГО мають приміщення для проведення робочих засідань, тому організації громадського суспільства мають можливість проводити робочі зустрічі в залі засідань Кремінської міської ради. Головними векторами робочих засідань є обмін інформацією, зустрічі, спільна діяльність, участь у проєктах, консультації тощо.
7 грудня 2021року в рамках реалізації компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із Відновлення та розбудови миру в Кремінській міській територіальній громаді відкрився Проєктний офіс. Проєктний офіс співпрацює з комунальними підприємствами та установами, громадськими організаціями, ФОПами, ОСББ, волонтерами та іншими зацікавленими в розвитку нашої громади мешканцями.
На базі «Проектного офісу» проводяться зустрічі, семінари, засідання «круглого столу» з представниками громадянського суспільства. Приміщення обладнано всім необхідними інвентарем, комп’ютерною технікою, якою можуть користуватися громадські організації в ході своєї діяльності та реалізації проектів.
Основні «сервісні» сектори впливу та спрямованість діяльності, в яких працюють ОГС в Кремінській громаді є громадська безпека та соціальна згуртованість, освітня та культурно-виховна робота, права людини та взаємодія з органами правопорядку, вирішення проблем дітей та молоді, жінки, фізкультурно-спортивна, розвиток бізнесу, захист навколишнього середовища, регіональний розвиток, тренінги й консультування.
В 2021 році проводились засідання Робочої групи з питань громадської безпеки, протидії домашньому насильству, соціальної згуртованості, гендерної рівності, в складі якої присутні представники громадських об’єднань.
Представники громадських організацій активно залучаються до участі у семінарах та тренінгах, що проводяться міжнародними організаціями в рамках різноманітних проектів. Тематика тренінгів наступна:
Рішення м сесії міської ради від 28 липня 2021 року № 9/6 затверджено Положення про громадський бюджет (бюджет участі) у Кремінській територіальній громаді. Запровадження Громадського бюджету має сприяти налагодженню системного діалогу з жителями, які проживають у межах громади, створенню умов для реалізації територіальною громадою права брати участь у процесі розроблення та ухвалення рішень щодо питань місцевого значення, покращенню інфраструктури Кремінської ТГ та добробуту її жителів.
Серед громадської спільноти міською радою активно проводяться інформаційні компанії шляхом розміщення в місцевих ЗМІ (газета, сайт, екран соціальні сеті) інформації щодо залучення ініціативних груп до реалізації міні-проектів різного спрямування та різних джерел фінансування.
Розпорядженням Кремінського міського голови було створено комісію з обстеження території Кремінської міської ради на предмет виявлення, обліку, збереження безхазяйного майна та прийняття такого у комунальну власність Кремінської територіальної громади. В ході роботи даної комісії було виявлено 142 будинки, що мають ознаки безхазяйного. По даним об’єктам ведеться робота по встановленню власників даного майна , а в разі відсутності таких, взяття їх на облік, як безхазяйне майно з подальшим оформленням у комунальну власність. Будинки, які будуть придатні для проживання, будуть надаватися для проживання внутрішньо-переміщеним особам.
Крім того на території Кремінської міської ради розпочато роботи по будівництву багатоквартирного житлового будинку для осіб з числа ВПО, які постійно проживають на території Кремінської територіальної громади. Планується зведення двох жилих корпусів на 46 квартир з облаштуванням прибудинкової території (місця для паркування автомобілів, дитячим майданчиком).
Операційна ціль 5.3. Розбудова інфраструктури, що сприяє підвищенню громадської безпеки.
У 2021 році ДП «Кремінське комгосподарство» КП «Кремінна-Комунсервіс» виконувалися роботи щодо утримання та поточний ремонт мереж зовнішнього освітлення, а саме:
- встановлено ліхтарів всього 422 шт., в т.ч. замінено старих 132 шт. за адресами: пл. Красна, вулиці Клубна, Харківська, Лазо, Горького, Партизанська, Озерна, Красна, Промислова, Кооперативна, Победи, Дражевського, Шевченко, Донецька, Садова, Лугова, Банкова, Артема, Кулінкова, К.Запорожця, Березнева Підвільшанська, О.Кошового, р-н р. Красної, пров. Нагорний, Тітова, Лісний, Мічуріна, селище Житлівка, Ст.Краснянка, Ч. Попівка, Червона Діброва;
- прокладено проводу АВВГ – 633,5м; СІП – 6752 м. за адресами: вулиці Центральна, Чкалова, Громова, Чайковська, Центральна, Радіщева, Шевченко, Кооперативна, Дражевського, Вишнева, Харківська, Донецька,пров.Нагорний, Дружби, Банкова, Гастело, пл.Красна, р-н р.Красної, селище Ст.Краснянка, Ч. Попівка, Житлівка;
- поточне утримання ліній зовнішнього освітлення;
- ремонт шкафів обліку та автоматики.
Протягом року встановлено 3 знаки інвалідів, відновлено дорожню розмітку за адресами : перехрестя вул. Титова-Центральна, пл. Кооперативна-Слобожанська, вул. Піддубна, Мічуріна, пров. Дружби, здійснено побілку 31,5 км бордюр.
Виконано роботи по з капітального ремонту світлофорного об`єкту на перехресті вулиць Титова, Центральна та площі Красна та побудовано світлофорний об’єкт на перехресті вулиці Банкова та площі Красна.
Облаштувано безпечний перехід за принципом універсального дизайну із звуковим попередженням поблизу спортивного стадіону «Олімп».
Встановлено 17 пристроїв примусового зниження швидкості руху транспортних засобів в небезпечних місцях.
Виявлення небезпечних місць у громаді з залученням широкого кола громадян здійснюється шляхом співпраці з поліцією і за результатами аналізу звернень громадян.
Задача створення комунального підприємства «Муніципальна варта Кремінської громади» виконана шляхом заключення з поліцією меморандуму про співпрацю в частині утримання ними двох поліцейських офіцерів громади. Міською радою було виділено приміщення під розміщення опорного пункту поліцейських офіцерів громади за адресою: м. Кремінна, просп. Дружби,14 та проведено капітальний ремонт. Приміщення утримується за рахунок ради, поліцейські забезпечені транспортом.
Секретар міської ради В.В. Бабушкін
Т.в.о. заступника міського голови
з питань діяльності виконавчих органів Н.М. Макогон
«16» лютого 2022 року |
Кремінна |
№ 13/проект |
Про затвердження Положення
про Громадський бюджет в
Кремінській міській територіальній громаді
З метою інтенсифікації місцевої демократії, розвитку участі в Кремінській міській територіальній громаді громаді, керуючись статтею 3, пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
Міський голова Володимир СТРУК